[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Nekem nem állnak össze a számok, amiket az oroszok közöltek. 48 hk-t veszítettek az ukránok. És mellette 46 IFV-t. És mellette 1200 fős veszteség.

Jó lenne, ha tapasztalt katonák segítenének nekem legalább tippelni, hogy milyen taktikára utalhat ez? Egy páncélgránátos alakulat 1:3 arányához képest smafu az elvesztett IFV-k száma. A GYHJ veszteséghez képest meg az ember élet, mintha egy egész zl megsemmisült volna logisztikusokkal együtt.
És ehhez képest elég meglepő az a pár szem fogságba esett ember. Ha jól értem, azok is a kárpátaljaiak. Egyetlen valamennyire értelmes magyarázatnak csak azt találtam, ha a hk-kat előre küldték az IFV-ket meg lényegében csak APC szerepkörben használták volna futószalagként szállítani oda-vissza a gépjármű nélküli egység katonáit. De ennek sincs túl sok logikája, miért ne lenne szállító járműve a 128-as dandárnak?

Tényleg nyitott vagyok minden magyarázatra, még ha csak találgatás is.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 208
9 342
113
‼️☠️ Az AFU vezérkara szigorítja a tájékoztatási politikát a fronton történt katasztrofális kudarcok miatt
Új médiakövetelményeket tettek közzé a harcokról való tudósítással kapcsolatban:
▪️A fronton kialakult műveleti helyzet alternatív értelmezése elfogadhatatlan.
▪️Tilos saját előrejelzéseket készíteni.
▪️ Csak az AFU-nak van joga jelentést tenni a harci műveletekről, azok előrehaladásáról, következményeiről és eredményeiről.
▪ Tartózkodjanak a pletykáktól, és ne értékeljék az AFU és az Ukrán Védelmi Erők tevékenységét összességében.
xD
Szerintem győzelemre állnak :D
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 290
113
Fábol tákolt kamu-HIMARSokat használnak az ukránok az oroszok megtévesztésére. Ezért is mondogatják a ruszkik, hogy már több HIMARS-ot lőttek ki mint amennyit az USA küldött nekik...
Már legalább 10 drága Kalibrt lőttek el a semmire az oroszok.

Na muti azt a fa Himarst.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Herszon környékéről azért ellentmondásos információk vannak, s úgy néz ki, hogy az ukrán támadás nem állt meg. Talán ez az utóbbi a biztos. A front többi része áll, vagy orosz "araszolás" van.
Nem olvastam vissza jó pár oldalt így lehet volt már ez az elképzelés is felvetődve.
Vajon az oroszok "szándékosan" meddig fogják engedni az ukrán előrenyomulást. Az elején biztosan meglepődtek valamilyen szinten de nem érhete őket olyan váratlanul. Tehát az oroszok részben szándékosan részben meglepődve meddig fogják engedni az ukránokat a zsákban?
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 112
2 944
113
Nekem nem állnak össze a számok, amiket az oroszok közöltek. 48 hk-t veszítettek az ukránok. És mellette 46 IFV-t. És mellette 1200 fős veszteség.

Jó lenne, ha tapasztalt katonák segítenének nekem legalább tippelni, hogy milyen taktikára utalhat ez? Egy páncélgránátos alakulat 1:3 arányához képest smafu az elvesztett IFV-k száma. A GYHJ veszteséghez képest meg az ember élet, mintha egy egész zl megsemmisült volna logisztikusokkal együtt.
És ehhez képest elég meglepő az a pár szem fogságba esett ember. Ha jól értem, azok is a kárpátaljaiak. Egyetlen valamennyire értelmes magyarázatnak csak azt találtam, ha a hk-kat előre küldték az IFV-ket meg lényegében csak APC szerepkörben használták volna futószalagként szállítani oda-vissza a gépjármű nélküli egység katonáit. De ennek sincs túl sok logikája, miért ne lenne szállító járműve a 128-as dandárnak?

Tényleg nyitott vagyok minden magyarázatra, még ha csak találgatás is.

Mindkét fél adatait érdemes fenntartásokkal kezelni.
+ha az ukrik mennel előre (ők maradnak a csatatéren) nincs is lehetőség -orosz részről- megszámolni a roncsokat meg a hullákat.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 290
113
Mert olyan elképzelhetetlen hogy kamu célokat ácsoljanak? :D
100 éve módszer...
Tettek egy allitast, tamasszak ala. De meg szetlott fa Himars sincs. Hozzanak kepet rola.

Amugy a szerbek pofas fa 29-eseket gyartottak a 90-es evekben, szet is lottek oket, nem lehetetlen hat.

De ha van fa Himars, van fa tank, fa agyu, fa Zelenszkij, csak lassunk egyet.
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
‼️☠️ AFU járművek konvoja menekül a Herszon elleni sikertelen offenzíva során 2022. augusztus 29-én.
▪️ Menekülő AFU járművek egy mezőn keresztül az orosz tüzérség tüze alatt.
▪️A második videón az orosz hadsereg éjszakai csapásai után a frontvonalon felgyújtott felszerelések és állások láthatók.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Nekem nem állnak össze a számok, amiket az oroszok közöltek. 48 hk-t veszítettek az ukránok. És mellette 46 IFV-t. És mellette 1200 fős veszteség.

Jó lenne, ha tapasztalt katonák segítenének nekem legalább tippelni, hogy milyen taktikára utalhat ez? Egy páncélgránátos alakulat 1:3 arányához képest smafu az elvesztett IFV-k száma. A GYHJ veszteséghez képest meg az ember élet, mintha egy egész zl megsemmisült volna logisztikusokkal együtt.
És ehhez képest elég meglepő az a pár szem fogságba esett ember. Ha jól értem, azok is a kárpátaljaiak. Egyetlen valamennyire értelmes magyarázatnak csak azt találtam, ha a hk-kat előre küldték az IFV-ket meg lényegében csak APC szerepkörben használták volna futószalagként szállítani oda-vissza a gépjármű nélküli egység katonáit. De ennek sincs túl sok logikája, miért ne lenne szállító járműve a 128-as dandárnak?

Tényleg nyitott vagyok minden magyarázatra, még ha csak találgatás is.

Eddig 1 db harctéri videót láttam az eseményről, azon 2 lengyel T-72, 1 IFV és 3 civil teherautó volt hátrahagyva.
Gondolom kb. az egész offenzíva így nézett ki.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 492
18 508
113
Nekem nem állnak össze a számok, amiket az oroszok közöltek. 48 hk-t veszítettek az ukránok. És mellette 46 IFV-t. És mellette 1200 fős veszteség.

Jó lenne, ha tapasztalt katonák segítenének nekem legalább tippelni, hogy milyen taktikára utalhat ez? Egy páncélgránátos alakulat 1:3 arányához képest smafu az elvesztett IFV-k száma. A GYHJ veszteséghez képest meg az ember élet, mintha egy egész zl megsemmisült volna logisztikusokkal együtt.
És ehhez képest elég meglepő az a pár szem fogságba esett ember. Ha jól értem, azok is a kárpátaljaiak. Egyetlen valamennyire értelmes magyarázatnak csak azt találtam, ha a hk-kat előre küldték az IFV-ket meg lényegében csak APC szerepkörben használták volna futószalagként szállítani oda-vissza a gépjármű nélküli egység katonáit. De ennek sincs túl sok logikája, miért ne lenne szállító járműve a 128-as dandárnak?

Tényleg nyitott vagyok minden magyarázatra, még ha csak találgatás is.

Pedig jó az arány.
A ruszki 990 tankot vesztett és 1060 BMP -t...
Ő is támadót február óta. Arányosan az orosz veszteség így 28 000 fő. Szerintem a saját tapasztalataik alapján hasaltak be a számokat a ruszkik. Propi az egész, semmi alapja szerintem.
:)
Nagy a pánik, látszik az elvtarsakpn is... ;)

Fütyülés a sötét erdöben, hogy ne fèljenek...

Pejsze, pejsze ,...
Mindmegfagyunk, tudjuk, tudjuk.
:)


Az idők folyamán teljesen egyforma lett a stílusotok mindenen kívül nevű kartárssal. Csak nem ugyan oda jártok szolfézsra?

Még többen vagyunk ám Európában, akik nem hisszük el az orosz propagandát..

Olyan 500 millióan.
:D

Azért Ukrajna meg fog tutira fagyni. A Zaporozsei atomerőmű adna az ukrán energiaellátás 40%-át.Ezt hamarosan lekötik. Gázt miből fizetik? Itt durva dráma lesz télen akkor is , ha egy centit nem mozdulnak a frontok .

Durva. Megfagynak. Mind.
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 447
113
Egy megsemmisült lengyel eredetű T-72M1 a herszoni fronton

Orosz UAV ritkitja a kaprokat