[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 249
5 293
113
Te pedig ezt tőlünk kérdezed? Fordulj Putyinhoz, ő hivatott erre a kérdésre válaszolni. Mi, kommentelők pedig nem vagyunk postások! Ugye érthető?
Először meglepődtem, hogy ezt pont nekem kellene tudni de attól, hogy valakinek sikerül kijátszania az ápolókat nem nekem kell feszélyezve érezni magam egy hülye kérdés miatt.
Hűűűűű, azt a mindenit::) A költői kérdésről hallottatok-e már?:)
 
  • Vicces
Reactions: Aurél

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 236
3 530
113
A ruszkik viszont ha veszítenek, valami olyanra számíthatnak, mint amit a kínaiak a saját történelmükben a megaláztatás évszázadának hívnak.
Az oroszoknak nem az a fontos, hogy nyerjenek az amcsikkal szemben, hanem az, hogy az amcsik ne nyerjenek!
A ruszkik már vesztettek. Európa is vesztett. Mind a két esetben csak az a kérdés, hogy mekkorát: nagyot vagy nagyobbat.

Az USA is gyengül, mivel legyengíti szövetségeseinek a legjavát, beleértve Japánt és Dél-Koreát is (mind a ketten energiaimportőrök), sőt azzal hogy ennyire bika a dollár, még egyet rúgnak a saját iparukba is, mivel annak a versenyképessége folyamatosan gyengül. Egyedül az usa barát - azon belül is az energiaexportőr - arab államok profitálnak a jelenlegi helyzetből, már ami a saját szövetségi rendszerüket illeti.

Ha nagyon erős lenne a destabilizáció a világban, tehát forradalmak/felkelések lennének tömegesen Afrikában, Latin-Amerikában, s talán még néhány ázsiai ország lehet esélyes, akkor a káosz megkönyítheti majd, hogy pro-kínai (báb)kormányok kerüljenek hatalomra. Ilyenkor mindig eszembe jut a a trónok harcának egy híres/hírhedt mondata: "a káosz egy létra".

Én nem tartom valószínűnek atomfegyverek használatát - egyoldalúan sem -; a stratégiai atomfegyverek használata meg lényegében kizárható.
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 650
5 706
113

Készüljön fel arra, hogy maga Oroszország szétesik......​


A Kreml katasztrofális veszteségei Ukrajnában az Orosz Föderáció összeomlását eredményezhetik

Ben Hodges 2022. szeptember 13. • 17:00
Ben Hodges


Vlagyimir Putyin orosz elnök részt vesz a Kollektív Biztonsági Szerződés Szervezetének (CSTO) csúcstalálkozóján a moszkvai Kremlben


Egyre világosabbá válik, hogy Ukrajna meg fogja nyerni ezt a háborút , és hogy a Kreml történelmi bizalmi válsággal néz szembe. Valójában most úgy gondolom, hogy valós lehetőség, hogy Vlagyimir Putyin feltárt gyengeségei olyan súlyosak, hogy a vég kezdetének lehetünk tanúi – nemcsak az ő rezsimjének, hanem magának az Orosz Föderációnak is.

Ez a több mint 120 etnikai csoportot felölelő hatalmas birodalom fenntarthatatlan lábakon áll, és a híres Hemingway-idézethez hasonlóan összeomlása kezdetben fokozatos lehet, de gyorsan hirtelen, erőszakos és ellenőrizhetetlen eseménnyé válhat. Ha nem készülünk fel erre a lehetőségre úgy, ahogyan nem a Szovjetunió összeomlására, az óriási instabilitást jelenthet geopolitikánkban.

Legalább három olyan tényezőt látok, amely a szövetség összeomlásához vezethet. Az első az orosz hadseregbe vetett hazai bizalom megrendülése, amely hagyományosan a Kreml legitimációjának középpontjában áll. Ukrajnában a megaláztatása mára majdnem teljes, a büszke Fekete-tengeri Flotta még mindig a Krím mögött rejtőzik, túlságosan megijedve ahhoz, hogy fellépjen egy olyan ország ellen, amelynek még haditengerészete sincs.

Az orosz férfiak pedig, akiket egykor a katonaság fizetési ajánlatai csábítottak, tömegesen kerülik a toborzást annak tudatában, hogy milyen sors vár rájuk a csatatéren. Ez súlyosbította a csecsenföldi és más, a Föderáció peremén élő nemzetek etnikai kisebbségeinek aránytalan toborzását – a legkönnyebben ágyútöltelékként használható csoportokat –, ami olyan sérelmeket szült, amelyeket nem könnyű elfelejteni.

Ha egyes militáns csecsenek úgy döntenének, hogy újabb függetlenségi háborút indítanak el , hol találna Putyin katonai erőforrásokat a harchoz, most, hogy annyit szentelt Ukrajnának? Kétségtelenül tisztában lesz vele, hogy ha egy ilyen háborút gyorsan és határozottan megnyernek a csecsenek, az hasonló lázadási hullámot indíthat el az egész Föderációban.

Másodszor, az orosz gazdaság által elszenvedett kár túlságosan pusztító ahhoz, hogy eltartsa a 144 milliós lakosságot. Az energiapiacok elvesztése, amely az ország modern iparának hiányát kompenzálta, nem fordítható vissza. Az európai kormányok nem hagyatkoznak újra az Északi Áramlat 1-re, hiszen látták, milyen könnyen kikapcsolható, és már most is hosszú távú beruházásokat hajtanak végre a hazai energiaellátásba.

Oroszország a fegyverexportra is támaszkodott, de melyik ország lesz most érdekelt felszerelései vagy fegyverei megvásárlásában ? Egy ilyen gazdasági válság hónapokig fennmaradhat abban a téves reményben, hogy az üzlet egy napon visszatér – de a sztoicizmus kútjának még Oroszországban is megvannak a határai.

Ezzel el is érkeztünk a harmadik tényezőhöz, amely Oroszország lakosságának ritkasága. Ugyanis annak ellenére, hogy 70-szer akkora szárazföldi területtel rendelkezik, mint az Egyesült Királyság, a Föderáció lakossága mindössze kétszerese. annak Ezek a számok a legjobb időkben megnehezítik az állampolgári szolidaritás megvalósítását, de most, a nagyváros gyengélkedésével a nemzeti identitástudat rohamosan megromolhat.

A nyugati szankciók nehéz gazdasági kompromisszumokra kényszerítik Moszkva elitjét. Elkerülhetetlenül megmentik a fővárosi középosztályokat, amelyek közvetlenebb veszélyt jelentenek a tisztviselőkre, az alkotó nemzetek kisebbségi lakosságának kárára.

Így nézve megdöbbentő, hogy milyen kevés vita folyik az Orosz Föderáció lehetséges végéről. Nehéz kérdéseket kellene most feltennünk, nehogy a semmiből ránk törjenek.

Például hogyan működne ez egy olyan országban, ahol jelentős nukleáris fegyverkészletek és kevés hatalmi központ van? Ki vonná ki az atomfegyvereket? Hogyan kerülhetjük el, hogy fegyverek és fegyveresek szivárogjanak be a balti államokba? Elkerülhetetlen-e egy nagy belső konfliktus, vagy az összeomlás megfékezhető politikai kontextusban?

Ezek a dilemmák együttesen igen jelentős kihívást jelentenek a Nyugat számára. Ha rosszul csinálja, katasztrófával nézhetünk szembe. A mintegy 30 évvel ezelőtti utolsó orosz összeomlásra való felkészülés hiánya és az azt követő belső nyugtalanság vitathatatlanul Putyin elnökséghez vezetett. Nem kockáztathatjuk meg, hogy másodszor is felkészületlenek legyünk.


Ben Hodges altábornagy (nyugalmazott) az Egyesült Államok Hadserege Európa korábbi parancsnoka és a Human Rights First vezető tanácsadója

Ben Hodges? Vele már kezeltem egyszer még aktív korában! :cool:
 

gerimaster

Well-Known Member
2022. február 24.
701
8 484
93

Az orosz pénzügyminisztérium hétfőn közzétett adatai szerint Oroszország olaj- és gázbevételei, amelyek az ország költségvetésének több mint egyharmadát teszik ki, 671,9 milliárd rubelre (11,1 milliárd dollárra) csökkentek a múlt hónapban, ami 2021 júniusa óta a legalacsonyabb érték. Ez csaknem 13 százalékos csökkenés júliushoz képest, és 3,4 százalékos csökkenés az egy évvel korábbi bevételekhez képest, még úgy is, hogy eközben az uráli nyersolaj ára közel 10 százalékot emelkedett.
Jaj..
Ugyanez a cikk. Bloomberg
Oroszország augusztusi olaj- és gázbevételeinek havi csökkenése a pénzügyminisztérium szerint az adófizetési szabályok következménye. Az orosz olajtermelők általában áprilisban, júliusban, októberben és januárban fizetik be az előző negyedévre vonatkozó nyereségalapú adót, vagyis az NDD-t.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 565
18 956
113
Kadirov hadiállapot bevezetését szorgalmazta Oroszországban

Kadirov azt mondta, hadiállapotot vezetne be Oroszországban, ha az ő akarata lenne​

Ramzan Kadirov, a Csecsen Köztársaság vezetője – RIA Novosti, 1920, 2022.09.14.

© RIA Novosti / a Csecsen Köztársaság vezetőjének sajtószolgálata
Menj a médiabankhoz
Ramzan Kadirov, a Csecsen Köztársaság vezetője. Archív fotó
Olvassa el a ria.ru oldalt
MOSZKVA, szeptember 14. – RIA Novosztyi. Csecsenföld vezetője, Ramzan Kadirov kijelentette , hogy ha az ő akarata lenne, hadiállapotot hirdetne Oroszországban, és "bármilyen fegyvert" kezdene bevetni Ukrajnában, mivel szerinte az egész NATO-tömbbel kell harcolnia. ott.
"Igen, ha az én akaratom lenne, hadiállapotot hirdetnék az egész országban, és bármilyen fegyvert használnék, mert ma az egész NATO-tömb ellen állunk háborúban. Ez az én személyes véleményem. Ezt nem a köztársaság fejeként mondom. , de állampolgárként, hazafiként és önkéntesként segítjük a srácainkat, bár senki nem kötelezte és nem is adott ilyen parancsot. Jómagam önként jelentkeztem, hogy segítsek, és igyekszem a lehető leghatékonyabban csinálni" – írta Kadirov a Telegram csatornáján. .
„Nagy államunkban mindenki hozzá tud járulni: segítsen önkénteseknek vagy váljon önkéntesnek, segítsen helyreállítani a békés életet, vagy legalább az interneten vidítsa fel rettenthetetlen harcosainkat” – tette hozzá Csecsenföld vezetője

Putyin meg Csecsenföldön.
:)
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
5 064
15 212
113
Rosszul tudod!
;)
A törvénytelen háborús kegyetlenkedés, a harctéri kivégzés mindenhol tilos volt. Semelyik ország jogrendjében nem létezik ilyen béke időben sem.
A volt Szovjetunióban sem lehetett bírósági ítélet nélkül kivégezni senkit!

Kicsit utánna kellene nézned a valóságnak, mielőtt a sérült lelkű műveletlen emberek ostobaságait terjeszted.
:D
A valóság:

"
A Genfi Egyezmény értelmében az összes (a–f) kritériumnak teljesülnie kell ahhoz, hogy egy harcost zsoldosnak lehessen minősíteni.


A III . törvény értelmében az elfogott katonát törvényes harcosként , tehát hadifogoly státusszal rendelkező védett személyként kell kezelni, amíg az illetékes bíróság elé nem kerül (GC III. 5. cikk). Ez a bíróság az APGC77-ben vagy valamely azzal egyenértékű hazai törvényben foglalt kritériumok alapján dönthet úgy, hogy a katona zsoldos. Ekkor a zsoldos katona törvénytelen harcossá válik, de továbbra is "emberiséggel kell bánni vele, és tárgyalás esetén nem lehet megfosztani a tisztességes és szabályos tárgyaláshoz való jogától", továbbra is a GC IV hatálya alá tartozik.5. cikk. Az egyetlen lehetséges kivétel az ÁKK IV. 5. cikke alól, ha az őt bebörtönző hatóság állampolgára, ebben az esetben nem lenne zsoldos katona az APGC77 47. cikkének d) pontja szerint.


Ha egy rendes tárgyalás után egy elfogott katonáról kiderül, hogy zsoldos, akkor közönséges bűnözői bánásmódra számíthat, és kivégzésre számíthat. Mivel a zsoldos katonák nem feltétlenül minősülnek hadifogolynak, a háború végén nem számíthatnak hazatelepítésre. A második világháború utáni legismertebb példa erre 1976. június 28-án volt, amikor a luandai per végén egy angolai bíróság három britet és egy amerikait ítélt halálra, kilenc másik zsoldost pedig 16-tól 30 évig terjedő börtönbüntetésre. . A négy halálra ítélt zsoldost 1976. július 10-én egy lőosztag lőtte le. [4]
"

Megjegyzés: a rendes bírósági tárgyalás lehet statáriális bírósági tárgyalás vagy haditörvényszék is.

https://hmn.wiki/hu/Mercenary
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 800
4 965
113
Már Lukasenko is rajtunk trollkodik.
"Belarus nem fogja hagyni, hogy Európa megfagyjon, ha segítünk rajtuk talán egy nap ők segítenek rajtunk."

Lukas bácsi asszem valamelyik nap jelentette be, hogy újranyitná az ukrán követségeiket (vagy valami hasonlót linkelt valaki pár napja), Lukaska ki-kilóg a sorból, legalábbis próbálkozik... vagy csak maszkirovkázik...
 

szaboj

Well-Known Member
2015. december 6.
420
1 113
93
igazat adok neked hogy orosz precíz bombát vett ! Igen van olyan ! És tudod mit vett még India ? célmegjelölőt ! Nem oroszt mert oylan nincs ! Izraelit
Tessék ! Ilyen kéne az orosz szu-30sm gépeknek repülni ! Nyugodtan legyél nem lenne az ukránok nagy harckocsi oszloppal villogni !!
Gyönyörű gép ! De sajnos ezek nélkül vakok egy földi támadásban
sukhoi-30-mkis-iafs-bet.jpg

343624-Sukhoi_Su-30MKI-Indian_Air_Force.jpg
Amíg van ukrán légvédelem addig mindegy hogy van célmegjelölő vagy nincs.
 

Aurél

Well-Known Member
2022. február 25.
636
4 725
93
Őrizetbe vették az ukrán fegyveres erők megfigyelőjét a ZNPP alkalmazottai közül az Energodarban

Őrizetbe vették a Zaporizzsja VGA Rogov egyik tagját, az Ukrán Fegyveres Erők Zaporozsjei Atomerőműben dolgozó megfigyelőjét az Energodarban​

A zaporozsjei atomerőmű fő adminisztratív épülete - RIA Novosti, 1920, 2022.09.14.

© RIA Novosti / Konsztantyin Mihalcsevszkij
Menj a médiabankhoz
A zaporozsjei atomerőmű fő adminisztratív épülete. Archív fotó
Olvassa el a ria.ru oldalt
SIMFEROPOL, szeptember 14. – RIA Novosti. Energodarban őrizetbe vették az ukrán csapatok megfigyelőjét a Zaporozsjei atomerőmű alkalmazottai közül – mondta Vlagyimir Rogov, az „Együtt vagyunk Oroszországgal” mozgalom elnöke, a Zaporozsjei régió közigazgatásának főtanácsának tagja. .
"Pénzért minden adatot átadott az ukrán félnek, bár a tanúvallomáskor azt állítja, hogy ingyen tette, és állítólag az ukrán propaganda befolyásolta" - mondta Rogov a RIA Novosztyinak.
 
Status
Not open for further replies.