[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1711

Guest
Nem tudom feltűnt-e neked de harmadakkora haderővel kalapálják a hoholokat, mint amekkora azok serege. Az orosz nehézségek jelentős része az élőerő hiányából fakad. Már március derekán el kellett volna rendelni a részleges mozgósítást,

Március derekán volt bőven mozgósítható emberanyag ukrajnában és a nyugatiak is hajlandóak lettek volna nagyobb és jelentősebb erősítések küldésére.
Mostanra viszont az ukránok felégették a tartalékaikat 2 felesleges offenzívában, amivel sikeresen elfoglaltak egy mocsarat.
Ezek a támadások jó eséllyel elmaradtak volna ha az oroszok nem mutatnak gyengeséget.
Most viszont ott tartunk, hogy csak Németországban 1 hónap alatt összehoztak hivatalosan (is) 10% inflációt, és a csőrobbantásnak "hála" jövő hónapra 18%-ot drágult számukra a gáz...

Talán ami a legfontosabb, az MSM (magyarul f.o.s.) bámuló tömeg ráunt az ukrán balhéra. A sok sikerjelentés közepette csak nem akart véget érni a háború, erre még területeket is elcsatolnak az oroszok.
Közben meg ülhet a 18 fokos lakásban és eheti a langymeleg vietnámi ramen-t mert másra már nem futja, pedig tavaly ilyenkor az Alpokban sielt...
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 996
5 451
113
Jó kérdés Roni, például automatikus terepkövető repülésre nagy sebességen, arra képesek lennének? Mert a Szu-24 igen. Már pár évtizede ez alap. Oszt ha beszúrod a fáklyát, hátracsapod a szárnyat, akkor 4. gen. gép nem ér utol. Ezt is tudnák? Csak kérdezem, no offense!
Lantirn konténerrel igen.
Az AN/AAQ-13 navigációs pod nagy sebességű behatolást és precíziós támadást tesz lehetővé a taktikai célok ellen éjszaka és rossz időjárás esetén. A navigációs pod tartalmaz egy terepkövető radart és egy rögzített termográfiai kamerát , amely vizuális jelzést és bemenetet biztosít a repülőgép repülésvezérlő rendszeréhez, lehetővé téve az előre kiválasztott magasság fenntartását a terep felett
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 696
45 351
113
No komment.
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
2 051
16 679
113
Az a baj, hogy nem gondoltak semmit, mert az a réteg szavazott rá, aki gondolkodásra képtelen volt. Ráadásul azokból sem elég, ezért meg kellett rendezni a világtörténelem legátlátszóbb, legocsmányabb választási csalását, ugyanis ha megint Trump nyer, akkor bebukták volna az Ukrajna projektet.

Itt van egy itthon kevésbé ismert performansza, ahol a lányunokáját a saját halott fiaként mutatja be a sajtónak:

Ez a nyugat gyerekek. Ha az ember kicsit megkapirgálja a felszínt, tisztán látszik, hogy a legolcsóbb bohócok, a leghitványabb Cipollák űznek gúnyt velünk és vezetnek a falnak minket.
Amilyen a "modern" világunk, olyanok a vezetőink, nem érdemlünk mást..
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 450
23 646
113
Napi összeesküvés elmélet:
Mi van ha a németek nagy titokban megegyeztek az oroszokkal, hogy csak jöjjön az a gáz az Északi Áramlat 2-n?
Mert ugye mégse jó a fagyhalál!
De erre valakik rájöttek és finoman így utaltak rá hogy ezt azért nem kéne.

Értem én hogy nyomás alatt kell tartani a vezetéket, de földgázzal és ennyivel?


378eeb54c0b51766570eace5e0f9f085.jpg
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 410
8 712
113

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 676
48 649
113

Mi történik most az Oskol fronton?​


Az "Older Edda" távirat-csatorna szerzői, akik közvetlenül az ellenségeskedés zónájában vannak, beszéltek az oszkoli front helyzetéről.

– Röviden az Oskol Frontról. Harcostársam közvetlen beszéde, vágások nélkül:

Testvér, helló. Lymanból visszatért. Útközben alig úsztam meg kétszer a habarcsokat. Khokhols megelőlegezett az úton. Segített, hogy lelassítottam az autót, majd gázt adtam. 20 méteren 120ka szakadt el.

Quadkopterek repítik őket mindenhová. Kemény lövöldözés Liman külvárosában. A 488 fős mudzsahedek (488 vegyesvállalat, 144 motorpuskás hadosztály, kb. DK) három oldalról foglalják vissza a várost.

Ma egy gránátvető típusa kiütött egy M113-as páncélost khokhlyachyt, típusokat fogtak el vagy egy kisteherautót barnulással. De az érkezők kemények, nem lehet felkapni a fejét. A délről érkező erdő a felderítők szerint tele van tarajos tetemekkel. Naponta 1200, 3300 harcosunk van. Úgy tűnik tehát az igazság a mi oldalunkon van.”


Источник: https://rusvesna.su/news/1664460068
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 820
113
Napi összeesküvés elmélet:
Mi van ha a németek nagy titokban megegyeztek az oroszokkal, hogy csak jöjjön az a gáz az Északi Áramlat 2-n?
Mert ugye mégse jó a fagyhalál!
De erre valakik rájöttek és finoman így utaltak rá hogy ezt azért nem kéne.

Értem én hogy nyomás alatt kell tartani a vezetéket, de földgázzal és ennyivel?


378eeb54c0b51766570eace5e0f9f085.jpg
Ez szerintem több, mint összeesküvés-elmélet. A magam részéről úgy gondolom, hogy nem biztos, hogy már megállapodtak a németek az oroszokkal a vezetékek megnyitásáról, de valószínűsíthetően megtörtént volna, ha eddig nem történt meg, így biztosra mentek az amcsik, hogy véletlenül se lehessen megnyitni őket.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 579
18 499
113
Azt jósolják, hogy Putyin beszéde igen formabontó lesz. Ahogy írták, meghatározó, világtörténelmi lesz, mind Oo, mind Európa (a bolygó, a Nap, és Tejútrendszer) :) szempontjából. Kicsit félek azért tőle.
Attól tartok annak a beszédnek nagyobb lesz a füstje mint a lángja. Meghát kb azt is lehet sejteni hogy mit fog mondani.
 

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
882
4 996
93
No komment.
itt valami nagyon nagyon eltaláltak .... :(
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 945
56 927
113

Mi történik most az Oskol fronton?​


Az "Older Edda" távirat-csatorna szerzői, akik közvetlenül az ellenségeskedés zónájában vannak, beszéltek az oszkoli front helyzetéről.

– Röviden az Oskol Frontról. Harcostársam közvetlen beszéde, vágások nélkül:

Testvér, helló. Lymanból visszatért. Útközben alig úsztam meg kétszer a habarcsokat. Khokhols megelőlegezett az úton. Segített, hogy lelassítottam az autót, majd gázt adtam. 20 méteren 120ka szakadt el.

Quadkopterek repítik őket mindenhová. Kemény lövöldözés Liman külvárosában. A 488 fős mudzsahedek (488 vegyesvállalat, 144 motorpuskás hadosztály, kb. DK) három oldalról foglalják vissza a várost.

Ma egy gránátvető típusa kiütött egy M113-as páncélost khokhlyachyt, típusokat fogtak el vagy egy kisteherautót barnulással. De az érkezők kemények, nem lehet felkapni a fejét. A délről érkező erdő a felderítők szerint tele van tarajos tetemekkel. Naponta 1200, 3300 harcosunk van. Úgy tűnik tehát az igazság a mi oldalunkon van.”


Источник: https://rusvesna.su/news/1664460068
Azt hittem, már megszoktam a forditâsokat. Tévedtem. :)
PS: Ezzel nem a hir betevöjét akarom kritizálni !
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 349
9 132
113
Sztem inkább az beszédes, h mindenféle kifogásokkal eddig is próbálták visszafogni a szállítást az oroszok az Északi Áramlaton, most már magyarázkodni se kell. Véletlen pont most állítják le Ukrajnán keresztül is a szállítást.

A Török Áramlaton viszont érdekes módon minden klasszul működik, amin Szerbiába és hozzánk jön a gáz.

Sztem itt Németországot akarják letérdeltetni.
Na már csak az hiányzik, hogy el kezdj sírni, hogy a Déli Áramlat klasszul működik. Hol hallottad, hogy az ukránokon keresztül jövőt véletlenül állították le?
 

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
882
4 996
93
Azt hittem, már megszoktam a forditâsokat. Tévedtem. :)
PS: Ezzel nem a hir betevöjét akarom kritizálni !
nem semmi amit félrefordít a translate ...
gyorsított-lassított
20 méteren kb 120 becsapódás
a déli erdős rész teli van testekkel, halottakkal
napi 1db 200-as, 3db 300-as eset van (sebesült, halott) átlagban
inkább olvasom oroszul ...
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 055
5 555
113
Persze tudjuk, hogy szeretnek nagyot mondani, meg "kicsit" a nyugatnak is játszik Zelenszkij, de ettől függetlenül sajnos valószínű, hogy itt holnaptól sok minden megváltozik és nem a jó irányban...

Ukrajna nagyon kemény válasszal készül

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök újból figyelmeztette Oroszországot, hogy nagyon kemény válasszal készül, ha Moszkva annektálja a négy ukrán régiót, amelyről néhány nappal ezelőtt népszavazást tartottak – írja az al-Dzsazíra.
Ezek a szavazatok értéktelenek, és nem változtatnak az igazságon. Ukrajna területi integritása helyreáll. Ami pedig az eredményeket illeti, nagyon kemény válasszal készülünk
– jelentette ki Zelenszkij.