[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 121
2 050
113
Egyébként sokat gondolkodtam az iráni drónokon. Most sokan tényleg az uj Bayraktart látják benne. De a szitu itt is ugyanaz. Addig lesz nagy király, amíg nem találja szembe magát értelmezhető csapatlégvédelemmel. A dologban az a ciki, hogy miután nyugaton a majdalégierő megoldja a mentalitás, ott ilyen nincs. De valószínűleg az oroszok ellen, ahol ugye túlterheléses támadások kellenek, h egy egy himars rakéta átcsússzon kb ugyanaz lenne mint a baykatarral volt.
Tanulság: nagyon nagyon sürgősen neki kell állni kiépíteni egy hatásos csapatlégvédelmet.
Az iráni drónoknak szerintem lesz más hatása is. Az orosz haderő eddigi botladozása is már biztos, hogy kihatással lesznek a jövőbeli orosz fegyverexportra, ami jelentős szelet hasít ki a GDP-jükből jelenleg. Az eddig mutatott teljesítmény alapján nem igen fognak majd orosz fegyvereket vásárolni a világban - a kézifegyverek kivételével - még úgy is, hogy a fegyverek alkalmazásában is nagyon sok hiba volt, ami szerepet játszott a sikertelenségben.
Ezt a helyzetet paradox módon tovább súlyosbítja az iráni drónok alkalmazása. Egy Iránnak kell katonai segítséget nyújtani a nagy és dicsőséges orosz hadseregnek, hogy valamiféle korlátozott sikert elérjenek. Egy gyenge orosz hadsereget látunk? Igen. Az orosz hadsereg morális süllyedését ez még tovább gyorsítja. Ezzel párhuzamosan Oroszország tekintélye jelentősen megroggyant a világban és ez fokozódik a jövőben.

Az is érdekes, hogy eddig többen a több száz BM-21 sorozatvetőkben látták az orosz haderő győzelmét, a precíziós, írányított csapásmérés a nyugati fegyvergyártók találmánya és csak a pénzről szól. Most egy pontcél támadásra alkalmas iráni drónba kapaszkodnak és fennhangon hangoztatják az elért sikereket.

Más: Az is elgondolkodtató, hogy a szárazföldön már csak a túlhypolt szent csecsen harcosok és a börtöntöltelék Wagner csoport képes valamelyest helytállni, orosz katonákról nem is hallani.
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 376
3 515
113
Ha már úgy kezdesz valamit, hogy "a pontosság kedvéért" akkor nem hazudozással, félremagyarázással, szándékos- vagy tudatlanságból származó félinformációkkal kellene megtöltsd a tartalmát.
Ezek a cuccok nem az Öböl-háborúra való felkészülés során kerültek oda, mint a mostani fegyverek a ukránokhoz, hanem az azt megelőző iraki-iráni háború előtt és alatt kerűltek Irakba és ott használták (el) őket.

Mindenki tudja, hogy hogyan, miért es mikor, es legfőképp ki ellen kerültek oda. A szövetségesek nyilván nem azért fegyverezték fel Irakot, hogy a saját, 5-10 évvel későbbi dolgukat nehezítsék.

De inkább te ne próbáld itt tereléssel azt beadni mindenkinek, hogy az orosz seregnek azért ilyen a bizonyítványa, mert Ukrajna olyan sok fegyvert kapott, mint még soha senki a történelemben.

Eddig nem kaptak se nyugati vadászgépeket, se helikoptereket, se MBT-ket, se IFV-ket, a vállról indíthatónál komolyabb légvédelem is csak most érkezik és persze messze nem 127 indítójármű. Mondjuk annyi nem is kell, a jelenlegi orosz (ami lassan inkább iráni :)) légierő ellen az barokkos túlzás lenne.

Tetszik, nem tetszik, eddig nyugatról csak az apró jött meg 20 HIMARS (amiből eddig egyet se sikerült igazoltan kilőni az oroszoknak), de már ez is elégnek bizonyult az orosz hadigépezet megakasztásához.

Ebből is látszik, hogy katonailag mekkora papírmedve az orosz, és leginkább azért, mert az illetékes elvtársak inkább a dácsáikra költötték a haderőreformra szánt lóvét.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 929
113
Az iráni drónoknak szerintem lesz más hatása is. Az orosz haderő eddigi botladozása is már biztos, hogy kihatással lesznek a jövőbeli orosz fegyverexportra, ami jelentős szelet hasít ki a GDP-jükből jelenleg. Az eddig mutatott teljesítmény alapján nem igen fognak majd orosz fegyvereket vásárolni a világban - a kézifegyverek kivételével - még úgy is, hogy a fegyverek alkalmazásában is nagyon sok hiba volt, ami szerepet játszott a sikertelenségben.
Ezt a helyzetet paradox módon tovább súlyosbítja az iráni drónok alkalmazása. Egy Iránnak kell katonai segítséget nyújtani a nagy és dicsőséges orosz hadseregnek, hogy valamiféle korlátozott sikert elérjenek. Egy gyenge orosz hadsereget látunk? Igen. Az orosz hadsereg morális süllyedését ez még tovább gyorsítja. Ezzel párhuzamosan Oroszország tekintélye jelentősen megroggyant a világban és ez fokozódik a jövőben.

Az is érdekes, hogy eddig többen a több száz BM-21 sorozatvetőkben látták az orosz haderő győzelmét, a precíziós, írányított csapásmérés a nyugati fegyvergyártók találmánya és csak a pénzről szól. Most egy pontcél támadásra alkalmas iráni drónba kapaszkodnak és fennhangon hangoztatják az elért sikereket.

Más: Az is elgondolkodtató, hogy a szárazföldön már csak a túlhypolt szent csecsen harcosok és a börtöntöltelék Wagner csoport képes valamelyest helytállni, orosz katonákról nem is hallani.
Melyik orosz fegyverrendszer szerepelt le mégis? Az, amelyikkel a fél NATO által odahordott összes cucc ellen helytállnak?
Ez a "nem vesznek orosz fegyvert" is olyan mint a "nem vesznek orosz gázt meg olajat". Akinek meg van engedve az ezután is megveszi, akinek nincs megengedve azt meg úgy hívják, hogy EU.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 657
48 455
113
Grabo112

"Tetszik, nem tetszik, eddig csak az apró jött meg 20 HIMARS (amiből eddig egyet se sikerült igazoltan kilőni az oroszoknak), de már ez is elégnek bizonyult az orosz hadigépezet megakasztásához."

Én láttam néhány kilőtt HIMARS-t, csak nem szeretem az olyan bejegyzéseket, amelyek sorozatban rakják be az eszközveszteségeket. Legközelebb, ha rábukkanok, beteszem. Nem vagyok járatos a haditechnikában, ezért óvakodok betenni ilyen híreket.

Az IRGC szárazföldi erőinek folyamatban lévő gyakorlatai során először mutatták be ezeket az új Meraj-521 kamikaze drónokat, amelyek az IRGC szárazföldi erőinek Saberin gyorsreagálású erőinél álltak szolgálatba . A hírek szerint ezeknek a hordozható hordozórakétákról indított könnyű drónoknak 500, 700 és 1000 grammos robbanófejük van, hatótávolsága akár 5 km, repülési időtartama pedig 5-15 perc.

A Herszon régióban visszaverték az ukrán hadsereg áttörési kísérleteit​


Kirill Sztremouszov, a Hersoni régió közigazgatásának helyettes vezetője elmondta, hogy a Herszon régióban megakadályozták az ukrán fegyveres erők áttörésének kísérletét. Jelenleg nincs veszély a régióban. Erről a RIA Novosztyi számolt be.

„Minden kísérletet leállítottak, hogy áttörjék az ukrán csapatokat a Herszon régióban, a régió jelenleg nincs veszélyben” – idézi a hírügynökség a régió hatóságainak közleményét.

 

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
878
4 928
93
egyes hírforrások szerint ukránok ismételt támadást indítottak Herszon térségében

Lavrov: nincs értelme fenntartani a diplomácia kapcsolatokat a nyugattal ... ne ez nagy probléma, a helyzet rosszabbodására utal :(

Kazah elnök a halállistán??

NOB, továbbra is STOP
privát véleményem: a mai sportnak már semmi köze nincs a klasszikus olimpiai eszméhez ... szimpla politika már csak

ott se mindenki szereti ukránékat (FO)

válasz az ukránoknak: harcoljatok egymagatok :)
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 632
45 073
113
20221019172658-f5f03150.jpg

47.490256, 34.661648​

városháza, a második becsapódásnál tisztán látszik, a túlpartról lőttek
Éjszaka az ukrán fegyveres erők megtámadták az Energodar adminisztrációs épületét . Az ukrán média hagyományosan azt állítja, hogy az incidenst az RF fegyveres erők "öntámadása" okozta.

A videót részletesen elemeztük, és megállapítottuk, hogy a HIMARS MLRS csapódott be az épületbe. Az érkezési irányból ítélve a rakétákat a Kahovka-tározó jobb partjáról lőtték ki Marganets környékéről .

Ez alapján meg lehet határozni a HIMARS telepítések hozzávetőleges kilövési pozícióit :
▪️Távolság 30 km: 47,752394, 34,565972
▪️Távolság 20 km: 47,666170, 34,622749
▪️Távolság 18 km: 47.648890, 34.611033 #Zaporozhye
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 941
113
Jól látom, hogy a cső szakadt szélei kifelé hajlanak (0:45-nél)? Ezek szerint a csőben történt a robbanás, persze az nem derül ki belőle, hogy a csőgörényt melyik irányból küldték be a csőbe.
Nem gondoltad végig ezt a görényes témát az Északi áramlatnál.

Nagyon figyelmesen hallgasd meg a videót, ahol a neves fizikus elmondja a

CSŐGÖRÉNY CÁFOLATÁT.


A kérdéskört lezártnak tekintem, az összes görénnyel együtt.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 241
9 430
113
Aki bírja az nézze meg! Nekem nem sikerült, túl sok volt a csúsztatás, ferdítés, stb...
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
618
7 460
93
Nem gondoltad végig ezt a görényes témát az Északi áramlatnál.

Nagyon figyelmesen hallgasd meg a videót, ahol a neves fizikus elmondja a

CSŐGÖRÉNY CÁFOLATÁT.


A kérdéskört lezártnak tekintem, az összes görénnyel együtt.
Csak józan paraszti ésszel bele kell gondolni: az atombomba is hasonló elven működik - van egy implózió, amikor megfelelően kialakított robbanólencsékkel a szubkritikus magot 'összepréselik', hogy kritikussá váljon - ez az állapot a másodperc tört részéig áll fent - aztán beindul a láncreakció és kész az atomrobbanás, az explózió.
Adott egy nagynyomású fém+beton cső, ami mellett felrobbantanak egy töltetet, ami akkora sérülést okoz, hogy a cső tovább nem bírja el a benne uralkodó nyomást. A robbanás következtében fellépő befelé irányuló erőhatások soha nem érik el a cső belsejét, soha nem fog a cső a sérülésnél befelé hajolni, mert az az erőhatás csupán a másodperc tört részéig áll fent, aztán az óriási belső nyomás robbanásszerűen utat tör magána kifelé.
de tele a YT videókkal ahol gázpalackokat meg stb robbantanak fel ütéssel, lövéssel, és a sérülés természetesen mindig kifelé hajlik, mert ahogy a lövedék energiája okozta sérülés eléri azt a határt, hogy a belső túlnyomás utat törjön magának, bekövetkezik egy másik robbanás, az explózió. (a magyar nyelvben a robbanás szót használjuk, nem különböztetünk meg implóziót és explóziót)
 
T

Törölt tag 1711

Guest
5n4RFjt.jpg


rjAmnEn.png



Azért jó nagy szar lehet most a hátországban.
8 hónapja "kitartunk" 2 hónapja "hamarosan Krímen parádézunk" megy a propaganda adókon, most meg ülnek a hidegben, sötétben, éhezve miközben azon lamentálnak, hogy a drogos legközelebb vajon milyen performanszot ad elő ződháttér előtt...


+Itt nem emlékszem, hogy lett volna, de Surovikin érkezésével radikálisan átalakult az egész parancsnoki láncolat, rendet vágott köztük (már Szíriában sem bánt kesztyűs kézzel az alárendeltekkel), pl. a korábbi 15-30 perces reakcióidőt sikerült leszorítani 3-ra az ellenség felfedezésétől a tüzérségi csapás beérkezéséig...
WhCAat6.jpg
 

ehnaton

Well-Known Member
2013. február 27.
522
2 411
93
5n4RFjt.jpg


rjAmnEn.png



Azért jó nagy szar lehet most a hátországban.
8 hónapja "kitartunk" 2 hónapja "hamarosan Krímen parádézunk" megy a propaganda adókon, most meg ülnek a hidegben, sötétben, éhezve miközben azon lamentálnak, hogy a drogos legközelebb vajon milyen performanszot ad elő ződháttér előtt...


+Itt nem emlékszem, hogy lett volna, de Surovikin érkezésével radikálisan átalakult az egész parancsnoki láncolat, rendet vágott köztük (már Szíriában sem bánt kesztyűs kézzel az alárendeltekkel), pl. a korábbi 15-30 perces reakcióidőt sikerült leszorítani 3-ra az ellenség felfedezésétől a tüzérségi csapás beérkezéséig...
WhCAat6.jpg
Mondjuk ez az ürge tényleg úgy néz ki mint sauron egyik orkja :rolleyes:Amúgy mi lett az orosz eminemmel (igor konasenko) ?már hiányolom a gyors darálást balta arccal.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 460
11 506
113
.
Hát az erősen relatív, hogy mi a rohadt sok. A Sivatagi Viharban 43 nap alatt nyomtak le 110,000 bevetést.

Tehát 5.5-ször kevesebb idő alatt 3.2-szer több bevetést, egy kb. ugyanekkora lakosságú, de 2/3-ad ekkora területű Irak ellen, 31 éve. Ez barátok közt is egy legalább 17-szeres intenzitás. Na ez a rohadt nagy szám.
Tehát ha jól értem, akkor te a hidegháború végére felhalmozott eszméletlen mennyiségű eszközzel, harceszközzel, lőszerrel rendelkező mondhatni teljes NATO haderő teljesítményét hasonlítod össze a Szovjetunió politikai, gazdasági, társadalmi, katonai széthullásából oroszoknak maradt, közben többek között 98-ban államcsődön átesett Oroszország 30 évvel későbbi potenciáljával?
Ez oszt' igen...

Akkor viszont gondolom nem ártana viszonyításképpen megnézni, hogy hol tart pl. Franciaország, Németország, Nagy-Britannia jelenlegi katonai potenciálja a 30 évvel ezelőtti képességei tükrében, pláne úgy, hogy az a három ország gazdaságilag a nyertese volt az elmúlt harminc évnek.

Ja várjunk csak, ezt írod máshol:
...Tetszik, nem tetszik, eddig nyugatról csak az apró jött meg 20 HIMARS (amiből eddig egyet se sikerült igazoltan kilőni az oroszoknak), de már ez is elégnek bizonyult az orosz hadigépezet megakasztásához.

Ebből is látszik, hogy katonailag mekkora papírmedve az orosz, és leginkább azért, mert az illetékes elvtársak inkább a dácsáikra költötték a haderőreformra szánt lóvét.
Ha viszont papírmedve, akkor
1, Miért vársz el tőle hidegháború nyertes katonai tömb potenciált?
2, Akkor miért nem dőlsz hátra a fotelben? Hiszen amennyiben így van (én nem tudom, hogy papírmedve e; én mindenféle végeredményt el tudok képzelni, csak találgatok), akkor ez a meccs már tulajdonképpen lejátszott, papírforma.
A topikot le is zárhatjuk.
S értelmetlen a topikba beleölt energia is (eleve az, mert attól, hogy itt mi megy, attól még eggyel sem kevesebb, sem több lövedék nem lesz sem elindítva, sem bekapva egyik részről sem).

De azért el kéne már végre dönteni, hogy papírmedve, vagy egész Európa veszélyben van.
Mert a kettő együtt nem megy...


Ui:
Mondjuk lehetne egy tippversenyt is rendezni, hogy ki milyen oddsot adna a két harcoló (NATO vs. Oroszország) félnek a katonai győzelemre?
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 376
3 515
113
Grabo112

"Tetszik, nem tetszik, eddig csak az apró jött meg 20 HIMARS (amiből eddig egyet se sikerült igazoltan kilőni az oroszoknak), de már ez is elégnek bizonyult az orosz hadigépezet megakasztásához."

Én láttam néhány kilőtt HIMARS-t, csak nem szeretem az olyan bejegyzéseket, amelyek sorozatban rakják be az eszközveszteségeket. Legközelebb, ha rábukkanok, beteszem. Nem vagyok járatos a haditechnikában, ezért óvakodok betenni ilyen híreket.

Akkor rakj már be fényképet, amin azonosíthatóan egy szétlőtt HIMARS látható.

A négy darab egypixeles orosz propaganda-bohóckodást én is láttam, az bármi lehet a kertibuditól a szemeteskonténerig. Ha neked az bizonyíték bármire is, akkor nyilván azt is kell hinnünk, hogy a kedvenc háztáji szagértőnket, a szegény ember nógrádigyörgyét, vagyis Spöttlét tényleg elvitték az ufók.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
ami jelentős szelet hasít ki a GDP-jükből jelenleg.
Annyira amúgy nem. Csak a világ fegyverexportjából. De alapvetően túl van misztifikálva a fegyverexport. Még az állategészségügyben is hetente pancsoltam el egy iráni drón árát (neeem, sztem nem 800 dollár, mert akkor naponta, jó az 20000nek is)
És ez nem humán egészségügy, főleg nem gyógyszeripar.
Az iráni drónoknak szerintem lesz más hatása is.
Amúgy ellenparadoxként, most az oroszoknak az lenne jó, ha eladnák valakinek aki az OF ellen harcol. Mert akárhogy vesszük, a csapatlégvédelmük fogni fogja, mivel kényelmesen képes rá.
És nagyon rossz üzenet lesz a nyugati rendszereknek. Nem azért mert rosszak, hanem mert kevés. Mint anno a T-72M és a Babilon oroszlánjai használható nyíllövedék nélkül vs usa belpiacos abrams.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Pobeda bugyet za námi! :hadonaszos: :hadonaszos: :hadonaszos:
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 657
48 455
113
Grabo112

"Akkor rakj már be fényképet, amin azonosíthatóan egy szétlőtt HIMARS látható."

Kérésed parancs. Amint belebotlok, berakom. Egyébként főleg Telegramon szoktak ilyen képeket közölni. (Oda kell, hogy írják, mert én a tankot összekeverem a légvédelemmel, kb. ennyire értek hozzá. Tehát nem tudom megállapítani, mi is az.)

Az ukrán fegyveres erők offenzívájának véres kudarca a Herszon régióban: az ellenség egy tűzzsákba esett, rengeteg felszerelést és munkaerőt elvesztve.​


Ma reggel az Ukrán Fegyveres Erők legfeljebb két zászlóalj taktikai csoportja nagyszámú páncélozott járművel a tüzérség fedezete alatt áttörést ért el a szuhanovói Novaja Kamenka közelében, és négy páncéloscsoporttal próbált elhaladni az erődök találkozásánál.
Az ejtőernyősök csapdába csalták őket, kicsit mélyebbre bocsátották a területünkre, és csak ezután kezdték el teljes erőből pusztítani őket.

Csatlakozott a 126. parti védelmi dandár és a motoros gyalogság is. Az ATGM-ek a szélekről égették őket, a tarackok az állások mélyéről, az MLRS másik oldaláról dolgoztak.

Az ellenség egy tartalékot vitt a csatába, amelyet tüzérség fogadott, és semmit nem tudott befolyásolni.

Néhány óra alatt körülbelül 15 harckocsit, jelentős számú gyalogsági harcjárművet/páncélozott szállítójárművet, pickupokat és páncélozott járműveket semmisítettek meg (az adatok pontosítása folyamatban van).

A lehallgatások szerint - az ellenség vesztesége több, mint egy ?, még nem lehet pontosan kiszámítani. 8 ellenséges katona esett fogságba.

Az ellenség tovább lőtte a tüzérséget a front mélyére, és az ellenütős harc órákig tartott.

Az orosz légiközlekedési erők Szu-25 támadórepülőgépei és Ka-52 aligátorai mélyen a frontba ütköztek, megakadályozva az ukrán fegyveres erők visszavonulását, és új csapásra összpontosítva erőit.


Источник: https://rusvesna.su/news/1666206905
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 941
113
"Ukrajna izraeli nagykövete most is olyan légvédelmi rendszert kért Izraeltől, amellyel le tudják lőni a támadó drónokat, de Beni Ganz védelmi miniszter határozottan visszautasította, hogy fegyvert szállítsanak Ukrajnának.

Bár Izrael kezdettől fogva elítélte Ukrajna megtámadását, csak humanitárius segítséget hajlandó nyújtani neki, mert fenn akarja tartani együttműködését Oroszországgal a szíriai háborúban, és mert nem akarja, hogy az oroszországi zsidókat retorziók érjék.

Izrael most azt kérte Ukrajnától, hogy írja le, milyen légitámadás-jelzésre van szüksége - közölte Ganz európai uniós nagykövetekkel hivatalának közlése szerint. Ez alapján Izrael tud majd segíteni Ukrajnának egy olyan rendszer kifejlesztésében, amellyel előre figyelmeztetni lehet a civileket a légitámadásokra - tette hozzá a miniszter. Ganz az ügyben csütörtökön beszél ukrán hivatali kollégájával, Olekszij Reznyikovval.

Izraelnek több légelhárító rendszere van, de a védelmi minisztérium egyik szóvivőjének közlése szerint itt legfeljebb olyan radarrendszerről lehet szó, amely légoltalmi szirénákat szólaltat meg, illetve vészüzenetet küld a mobiltelefonokra."