A Pentagon hatszorosára növeli a tüzérségi gyártást Ukrajna számára..
WASHINGTON - A Pentagon azon van, hogy két éven belül 500 százalékkal növelje a tüzérségi lövedékek gyártását, és ezzel a koreai háború óta nem látott szintre emelje a hagyományos lőszerek előállítását, miközben dollármilliárdokat fektet be az ukrajnai háború okozta hiányok pótlására és a jövőbeli konfliktusok esetére szánt készletek felhalmozására.
A hadsereg jelentése szerint az erőfeszítés, amely gyárak bővítésével és új gyártók bevonásával jár, része az amerikai védelmi ipari bázis "közel 40 éve legagresszívabb modernizációs erőfeszítéseinek".
A tüzérségi gyártásba történő új beruházás részben a valóságnak tett engedmény: Míg a Pentagon arra összpontosít, hogy a háborúkat a drágább precíziós irányítású fegyverek kis darabszámával vívja, addig Ukrajna nagyrészt irányítatlan lövedékeket kilövő ágyúkra támaszkodik.
Mielőtt Oroszország február 24-én megszállta Ukrajnát, az amerikai hadsereg havi 14 400 nem irányított lövedék előállítása elegendő volt az amerikai hadsereg hadviselési módjához. A kijevi fegyveres erők ellátásának szükségessége azonban arra késztette a Pentagon vezetőit, hogy szeptemberben megháromszorozzák, majd januárban ismét megduplázzák a termelési célokat, hogy végül havi 90 000 vagy még több lövedéket tudjanak gyártani.
Az irányítatlan tüzérségi lövedékek váltak a 11 hónapja tartó konfliktus sarokkövévé, az ukrán és az orosz csapatok naponta több ezer tüzérségi lőszert lőnek ki egymásra a több mint 600 mérföld hosszú frontvonalon. Valószínűleg ezek a fegyverek felelősek a háborús veszteségek legnagyobb százalékáért, amelyet amerikai tisztviselők mindkét oldalon több mint 100 000-re becsültek.
A hadseregnek a tüzérségi gyártás bővítésére vonatkozó döntése az eddigi legegyértelműbb jele annak, hogy az Egyesült Államok azt tervezi, hogy támogatja Ukrajnát, függetlenül attól, hogy meddig tart a háború.
Az Egyesült Államok által Ukrajnának küldött lőszerek között nem csak a 155 milliméteres lövedékek szerepelnek a tüzérségi lövegekhez, hanem a HIMARS rakétavetőkhöz való irányított rakéták, több ezer légvédelmi és páncéltörő rakéta és több mint 100 millió lőszer a kézifegyverekhez.
A jelenleg gyártásban lévő tüzérségi lőszerek - lényegében robbanóanyaggal töltött nagyméretű acéllövedékeket - nem lehet olyan gyorsan gyártani, mint sok fogyasztási cikket. Bár a gyártás módja lassan változik az egyre növekvő automatizálás és az újabb technológiák révén, a folyamat lényege - az acél vágása, melegítése, kovácsolása és formába hajlítása - nagyrészt változatlan marad.
A védelmi minisztérium új létesítményeket finanszíroz a tüzérségi lőszerek gyártására, és a következő 15 évben évente nagyjából 1 milliárd dollárt költ a kormány tulajdonában lévő lőszergyártó létesítmények korszerűsítésére, hogy növelje az automatizációt, javítsa a dolgozók biztonságát és végső soron gyorsabban készítse el a lőszereket. Csak augusztus óta a Kongresszus 1,9 milliárd dollárt különített el a hadsereg számára erre az erőfeszítésre.
"Tényleg szorosan együttműködünk az iparral, hogy növeljük a kapacitásukat és a gyártási sebességüket" - mondta Christine Wormuth, a hadsereg minisztere a múlt hónapban, hozzátéve, hogy ez magában foglalja "bizonyos alkatrészek azonosítását, amelyek egyfajta fojtó pontok", és "azok beszerzését, hogy megpróbáljuk gyorsabban mozgatni a dolgokat".
The Army’s top acquisition official says production of the 155-millimeter shells badly needed by Kyiv will rise to 90,000 a month in two years.
www.nytimes.com
"Jurij Ignat, az Ukrán Fegyveres Erők légierejének szóvivője elmondta, hogy az USA már döntött az Ukrajnába szállítandó repülőgépek típusáról, valamint a pilótaképzés feltételeiről."
12 ország megállapodott arról, hogy körülbelül 100 Leopard 2-t szállít át Ukrajnának Ramsteinnél - média...
2023. január 24., kedd, 17:51
Az Ukrán Védelmi Kapcsolattartó Csoport (Ramstein formátum) múlt heti ülésén tizenkét ország állapodott meg arról, hogy körülbelül 100 Leopard 2 harckocsit szállít Ukrajnának, ha a német kormány beleegyezik az újraexportba.
Ezt egy magas rangú ukrán tisztviselő az ABC Newsnak adott interjújában jelentette be – írja az
European Truth .
A forrás szerint Lengyelország és Finnország mellett, amelyek nyilvánosan megállapodtak Leopard 2-je egy részének átadásáról, Spanyolország, Hollandia és Dánia is kész tankokat biztosítani. Ahhoz azonban, hogy a "tankkoalíció létrejöjjön , Németország hozzájárulása szükséges.
A Leopard 2 gyártó országaként Németországnak jóvá kell hagynia az exportengedélyt, ha az országok harmadik országba akarják szállítani tankjaik egy részét.
Az ABC News ukrán forrása kifejtette, hogy Ukrajnában kifogy a lőszerből a szovjet kori harckocsikhoz, és nem tud új lőszert gyártani, "ezért arra kényszerültünk, hogy alternatív útvonalat találjunk".
Felhívta a figyelmet Nagy-Britannia azon döntésére, hogy 14 Challenger 2 harckocsit szállít, azzal érvelve, hogy ez segített "áttörni a falat" a más országokból érkező tankok szállítása terén.
Kedden vált ismertté, hogy Németország kérelmet kapott Lengyelországtól a Leopard 2 tankok Ukrajnába történő reexportálására, a német kormány közölte, hogy ezt a kérést a lehető leggyorsabban meg akarják vizsgálni.
Во время встречи Контактной группы по вопросам обороны Украины (формат “Рамштайн”) на прошлой неделе двенадцать стран согласились предоставить Украине около 100 танков Leopard 2, если правительство Германии даст согласие на реэкспорт.
www.pravda.com.ua
Oroszországnak egyre nehezebb a saját hadserege számára tankokat helyreállítani...
2023. január 24
Oroszországnak egyre nehezebb a régi szovjet készletekből tankokat helyreállítani az alkatrészek és felszerelések hiánya miatt.
Ezt az egyik blogger
vette észre , az orosz média beszámolóját elemezve.
A csaknem egy évig tartó harcok során a páncélozott járművek nagy veszteségei jelentősen csökkentették az orosz harckocsiflottát. Ez arra kényszerítette a megszállókat, hogy kezdjék meg a szovjet páncélozott járműállomány aktív dekonzerválását és korszerűsítését.
A gyártólétesítmények korlátozott kapacitása és a szankciók miatt azonban Oroszország nem tudja gyorsan modernizálni tankjait. Ezért a közelmúltban megjelentek
felvételek a szovjet T-80 és T-72 harckocsik ersatz (pótlás) modernizálásának megjelenéséről a fronton .
Orosz T-80-as harckocsi Luhanszk régióban, 2023. január.
Például az orosz T-80BVM harckocsi háború utáni változata jelent meg az orosz propagandisták videóján. Az új francia-fehérorosz „Sosna-U” lövész irányzéka helyett ennél a modellnél a harckocsi egy régi szovjet 1G42-es távolságmérő irányzékot kapott.
Az 1G42 a múlt század 80-as éveiben gyártott szovjet T-80BV alapváltozatának szabványos lövész irányzéka.
A "Sosna-U" irányzékban lévő hőkamera optika hiányának kompenzálására az oroszok lecserélték a régi TPN-3-49 éjszakai irányzékot egy 1PN-96MT-02 irányzékra, amelyet a karakterisztikáról lehet felismerni. képkijelző képernyő a lövész számára.
1PN-96MT-02 irányzó képernyő egy orosz T-80 harckocsin, 2023. január.
Az 1PN-96MT-02 irányzékot az elavult T-62 harckocsik korszerűsítésére hozták létre, amelyeket exportra előkészítettek és Szíriába szállítottak. Tartalmaz egy hőképes csatornát és egy távolságmérőt.
Az irányzékot Oroszországban szerelik össze. A gyártók szerint rosszabb mutatókkal rendelkezik a célpontok észlelésének és azonosításának tartományára rossz látási viszonyok között (éjszaka), mint a Thales cég ugyanazon francia hőkamerái.
A „Sosna-U” helyett ezeknek az irányzékoknak a felszerelését vették észre az egyik T-72B harckocsin is, amelyek az UralVagonZavod páncélozott harckocsigyárban nagyjavításon és korszerűsítésen estek át.
T-72B az UralVagonZavod páncélozott harckocsigyár modernizálása során, 2023. január.
A harcjárműre a "Kontakt-5" dinamikus védelem hiányos készletét szerelték fel, a "Kontakt-1" dinamikus védelem régi elemeivel keverve. És ugyanazt az irányzékot adják hozzá: 1PN-96MT-02.
Jelenleg ismeretes, hogy a francia Thales cég szállított Oroszországnak Catherine FC hőképező mátrixokat, amelyeket az Essa, Plisa és Sosna-U célzórendszerekben használtak a legújabb orosz páncélozott járművekhez.
A gyártási válság és az ersatz-korszerűsített berendezések megjelenéséig való leépülés az importált alkatrészek eltűnése után kezdődött. Oroszország Ukrajna területén történő teljes körű inváziójának kezdetével a nyugati országok elkezdték elfedni a katonai áruk szállításának árnyékprogramjait a szankciók megkerülésére.
Росії все важче відновлювати танки із старих радянських запасів через дефіцит компонентів та обладнання.
mil.in.ua