Szerintem ne tekintsd ennyire mereven. A három hadtestből álló 2. magyar hadsereg amikor fel lett ajánlva a keleti hadszíntérre 9 gyalogadandárból és 1 páncéloshadosztályból állt. Menet közben a gyalogdandárokat átnevezték könnyű hadosztálynak. Amúgy a szovjet tipusú hadseregek 3-5 hadosztályból álltak, nem volt bennük hadtest szint. Az ukrán két (9. és 10.) hadtest erőt készítették fel a támadásra, simán tekinthető hadsereg méretűnek. De szerintem az olvtárs érthetően a harmadik ukrán haderőre gondolt, amelyet tél óta szerelnek fel jelentős részben Nyugati felszereléssel. Az első volt a háború kitörésekor meglevő ukri haderő, a második a tavaly nyáron a főként a keleti blokk szovjet eredetű nehézfegyverzetével felszerelt haderő. Ezek a tavalyi harcok során jelentős részben felmorzsolódtak.
Bocsi, de még a Zindexen is ilyenek jelennek meg:
Ahogy Mearsheimer kifejti: a konfliktus a lemorzsolódás háborújává alakult át az orosz stratégiának megfelelően, ami nem kedvez sem Ukrajnának, sem a Nyugatnak. Ebben a helyzetben a területfoglalás másodlagos cél, jelenleg mindkét fél arra törekszik, hogy a másikat annyira legyengítse az eszközök tekintetében, hogy végül feladják a további próbálkozásokat, ezzel lezárva a történetet. Az idén az orosz fölény egyértelművé vált a tavalyi ukrán sikerek után, mivel Moszkva tudatosan készült a
lemorzsolódási háborúra egyrészt a 300 ezres
mozgósítással, másrészt a hadieszköz-kapacitások drasztikus növelésével.
Mearsheimer szerint a tüzérség egyértelműen az oroszok javára billenti a mérleget: kalkulációk szerint az előnyük valahol 5:1 és 10:1 között van az ukránok kárára, ami természetesen az áldozatok számának arányát is az ukrán oldalon rontja.
Óvatos becslések szerint is minden orosz áldozatra két ukrán jut.
A szakértő szerint a hadisegélyek tekintetében a Nyugat gyakorlatilag elment a falig, hiába akarja több tüzérségi eszközzel, harckocsival és lőszerrel ellátni Ukrajnát, a kapacitáshiány olyan méreteket ölt, ami megoldhatatlanná teszi a problémát. Bár óriási erőfeszítéseket hoz a hadiipari termelés fokozására, a feltételek megteremtése hosszú hónapokba, évekbe telhet.