[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 016
54 013
113
Nekem életemben először összeszorul a gyomrom az F-16-os Falcon-ok adományozásától.

A fórumon mindenki a lengyeleket szidja (joggal), én meg a dánokat kezdtem el szidni, lehetett rajta csodálkozni, hogy miért, amit írkáltam, az hangulatkeltésnek / vészmadárkodásnak tűnt elsőre, de hoztam híreket, hogy ők a valódi fő háborús uszítók, a lengyeleknek csak nagy a pofájuk, de nem cselekszenek.




És most megtörtént, a Dán és Holland Kormányok felajánlását jóváhagyta az USA.

Persze nem vagyok 24 / 7 ebben a topicban, de gondolkoztam, hogy kik emelik a téteket, fogadtam volna, hogy utánuk a norvégok fognak gépeket adományozni.


Minő meglepő, ez is bejött.


A sorrendre nem fogadnék, de jönnek a továbbiakban a belga, portugál, és román F-16-osok is. És utánuk az AMARG.

Ilyen hozzáállással simán el fogják érni a 128 példányt.

Persze az ukránok kezdték el a 128 F-16-osról álmodozást, nekik még a Halálcsillag is kéne, de ahogy mások írják, valóban el fogják ezt érni.



Már 2014-ben teljesen belelovallták magukat az EU-s, NATO-s, és amerikai politikusok magukat, hogy Ukrajnát toborozni kell az EU-ba és a NATO-ba, és Oroszország nem győzhet, ha háború lesz, olyan áron is. Egy időben rettegtek még a gondolatától is, hogy közvetlenül háborúba keveredjenek Oroszországgal. Most már teljesen levetkőzték ezirányú gátlásaikat, és meg is kapták a háborújukat.





A kérdések továbbra is a következők:


- Ki fogja ezeket repülni ? Gyorstalpaló nem létezik ezekre a gépekre.


- Kik lesznek a műszakiak ? Itt sincsen 2 hetes - három hónapos kurzus, hanem 1,5 éves képzés és egy 3 - 5 éves munkatapasztalat kell, típusfüggően. A MiG-29-est szerelő munkás nem fog F-16-os Falcon-okat szerelni.


- És Honnan fognak bevetésekre indulni, amikor egész Ukrajnát kénye-kedve szerint robotrepülőzhetik az oroszok ?



Lehet hülyének nézni az oroszokat, de a végtelenségig nem fog működni ez a játék, hadüzenetet fognak váltani a NATO-val.

Egy konkrét hadi cselekményre "ütni" fognak. Nem fogják nézni egy pillanatig sem, hogy "NATO". Ha a NATO világháborút akar, megkapja. És az oroszok már első lépésben robotrepülőzni fogják a románokat és társait, ahonnan indítják ezeket.



Úgy sajnálom....
Arra buzdítják az Orosz Föderációt,hogy húzza be egész Ukrajnát?
Ó,be kár.
 

öreg járőr

Well-Known Member
2017. január 28.
261
296
63
Elég érdekes emberkék írogatnak itt.Lehet hohol ozni és utálni őket dicsőiteni a ruszkikat de egy dolog biztos hogy a háború véget fog érni valahogyan és valószínüleg ukrajna megmarad és kb 10 éven belűl egy kb izrael szintű hadiipara lesz sok sok eu ás usa pénzből támogatva. Csak jelzem hogy szomszédok.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 830
30 458
113
Komoly. Bahmuti veszteséglista.
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 800
14 365
113
Nekem életemben először összeszorul a gyomrom az F-16-os Falcon-ok adományozásától.

A fórumon mindenki a lengyeleket szidja (joggal), én meg a dánokat kezdtem el szidni, lehetett rajta csodálkozni, hogy miért, amit írkáltam, az hangulatkeltésnek / vészmadárkodásnak tűnt elsőre, de hoztam híreket, hogy ők a valódi fő háborús uszítók, a lengyeleknek csak nagy a pofájuk, de nem cselekszenek.




És most megtörtént, a Dán és Holland Kormányok felajánlását jóváhagyta az USA.

Persze nem vagyok 24 / 7 ebben a topicban, de gondolkoztam, hogy kik emelik a téteket, fogadtam volna, hogy utánuk a norvégok fognak gépeket adományozni.


Minő meglepő, ez is bejött.


A sorrendre nem fogadnék, de jönnek a továbbiakban a belga, portugál, és román F-16-osok is. És utánuk az AMARG.

Ilyen hozzáállással simán el fogják érni a 128 példányt.

Persze az ukránok kezdték el a 128 F-16-osról álmodozást, nekik még a Halálcsillag is kéne, de ahogy mások írják, valóban el fogják ezt érni.



Már 2014-ben teljesen belelovallták magukat az EU-s, NATO-s, és amerikai politikusok magukat, hogy Ukrajnát toborozni kell az EU-ba és a NATO-ba, és Oroszország nem győzhet, ha háború lesz, olyan áron is. Egy időben rettegtek még a gondolatától is, hogy közvetlenül háborúba keveredjenek Oroszországgal. Most már teljesen levetkőzték ezirányú gátlásaikat, és meg is kapták a háborújukat.





A kérdések továbbra is a következők:


- Ki fogja ezeket repülni ? Gyorstalpaló nem létezik ezekre a gépekre.


- Kik lesznek a műszakiak ? Itt sincsen 2 hetes - három hónapos kurzus, hanem 1,5 éves képzés és egy 3 - 5 éves munkatapasztalat kell, típusfüggően. A MiG-29-est szerelő munkás nem fog F-16-os Falcon-okat szerelni.


- És Honnan fognak bevetésekre indulni, amikor egész Ukrajnát kénye-kedve szerint robotrepülőzhetik az oroszok ?



Lehet hülyének nézni az oroszokat, de a végtelenségig nem fog működni ez a játék, hadüzenetet fognak váltani a NATO-val.

Egy konkrét hadi cselekményre "ütni" fognak. Nem fogják nézni egy pillanatig sem, hogy "NATO". Ha a NATO világháborút akar, megkapja. És az oroszok már első lépésben robotrepülőzni fogják a románokat és társait, ahonnan indítják ezeket.
A F.O.S média politikus-oligarcha világszinpadán, mára 2 szinpadi réteg lett egymás fölé helyezve:
- Kitüntetett figyelmet kap , és a reflektorok ezt világítják meg, az Ukrajna háborúra felkészítő, gyakorló terepasztala.
-Alatta, kevésbé rivaldafényben az egész világot jelentő deszkákon folyik a polgárokat finoman szólva "félreinformáló" előadás

Mindkettőnek a jellemzője a kívülről irányítottság, az ukrán deszkák esetében már nyíltan beszélnek annak proxi szereposztásáról.

Ennek fényében ez a mondat, ami a F.O.S médiában elhangzik
És most megtörtént, a Dán és Holland Kormányok felajánlását jóváhagyta az USA.
Helyesen: "USA iránymutatására,késztetésére, a Dán és Holland kormányok jóváhagyják a felajánlás tervezetet"
Egyik kormánynak sem ment el a józan esze, tudatában vannak annak hogy jóval közelebb vannak Oroszországtól - mint szeretnék..Csak hát nincs saját kézben levő atombombájuk..

Ne felejtsük el, amit egyik fórumtársunk definiált, hogy "A szuverenitáshoz saját atombomba tartozik, nem úgy hogy azt ledobták"
Ez a helyzet folyamatosan, töretlenül igaz Nyugat Európa országaira, 1945 óta.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 055
6 518
113
Nekem életemben először összeszorul a gyomrom az F-16-os Falcon-ok adományozásától.

A fórumon mindenki a lengyeleket szidja (joggal), én meg a dánokat kezdtem el szidni, lehetett rajta csodálkozni, hogy miért, amit írkáltam, az hangulatkeltésnek / vészmadárkodásnak tűnt elsőre, de hoztam híreket, hogy ők a valódi fő háborús uszítók, a lengyeleknek csak nagy a pofájuk, de nem cselekszenek.




És most megtörtént, a Dán és Holland Kormányok felajánlását jóváhagyta az USA.

Persze nem vagyok 24 / 7 ebben a topicban, de gondolkoztam, hogy kik emelik a téteket, fogadtam volna, hogy utánuk a norvégok fognak gépeket adományozni.


Minő meglepő, ez is bejött.


A sorrendre nem fogadnék, de jönnek a továbbiakban a belga, portugál, és román F-16-osok is. És utánuk az AMARG.

Ilyen hozzáállással simán el fogják érni a 128 példányt.

Persze az ukránok kezdték el a 128 F-16-osról álmodozást, nekik még a Halálcsillag is kéne, de ahogy mások írják, valóban el fogják ezt érni.



Már 2014-ben teljesen belelovallták magukat az EU-s, NATO-s, és amerikai politikusok magukat, hogy Ukrajnát toborozni kell az EU-ba és a NATO-ba, és Oroszország nem győzhet, ha háború lesz, olyan áron is. Egy időben rettegtek még a gondolatától is, hogy közvetlenül háborúba keveredjenek Oroszországgal. Most már teljesen levetkőzték ezirányú gátlásaikat, és meg is kapták a háborújukat.





A kérdések továbbra is a következők:


- Ki fogja ezeket repülni ? Gyorstalpaló nem létezik ezekre a gépekre.


- Kik lesznek a műszakiak ? Itt sincsen 2 hetes - három hónapos kurzus, hanem 1,5 éves képzés és egy 3 - 5 éves munkatapasztalat kell, típusfüggően. A MiG-29-est szerelő munkás nem fog F-16-os Falcon-okat szerelni.


- És Honnan fognak bevetésekre indulni, amikor egész Ukrajnát kénye-kedve szerint robotrepülőzhetik az oroszok ?



Lehet hülyének nézni az oroszokat, de a végtelenségig nem fog működni ez a játék, hadüzenetet fognak váltani a NATO-val.

Egy konkrét hadi cselekményre "ütni" fognak. Nem fogják nézni egy pillanatig sem, hogy "NATO". Ha a NATO világháborút akar, megkapja. És az oroszok már első lépésben robotrepülőzni fogják a románokat és társait, ahonnan indítják ezeket.

Na majd mekkorát nézünk, ha azok az F16-osok lesznek a világ első, pilóta nélkül repülő harci vadász gépei (legalábbis harci körülmények között). Ugyanis az USA már sok-sok évvel ezelőtt megcsinálta, hogy leállított F-16-osokbol távirányítású drone gépeket csinált. Akkor azon gondolkoztak, mihez kezdjenek majd a sok ezer leállításra kerülő, minimális maradék rep idővel rendelkező gépekkel. Úgyhogy a szoftvert és minden egyebet már kialakitottak hozzá évekkel ezelőtt, hogy földről vezérelhető cél gépek legyenek. Innen már csak egy lépés, hogy ne csak célpont, hanem fegyver hordozó is legyen. Pilóta nem kell és biztonságban a földről ki tudja, hogy ki is vezeti.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 903
22 378
113
Elég érdekes emberkék írogatnak itt.Lehet hohol ozni és utálni őket dicsőiteni a ruszkikat de
Ép úgy érdekes számomra, amikor egy magyar az ukrán érdekekeket előbbre tartja, mint a saját hazájáét, nem bszélve, hogy két bites érvek mellett ("mera'Putyin") még nyiltan támogat is egy lényegében neonáci rezsimet. Érdekes.
egy dolog biztos hogy a háború véget fog érni valahogyan és valószínüleg ukrajna megmarad
Nyilvánvalóan Ukrajnából marad valami. Ez igaz.
egy kb izrael szintű hadiipara lesz sok sok eu ás usa pénzből támogatva. Csak jelzem hogy szomszédok.
Azért aki kb. látott már élőben ukránt és van fogalma az ottani életről annak nyilvánvaló, hogy az első 10 évben ukrajnába öntött pénzen sokmednecés villák fognak kinőni gombamód szerteszét a világon. De a veszély valóban az, hogy előbb utóbb egy fegyverekkel felelőtlenül teletömött velejéig korrupt sebeit nyalogató náci nemzetállam fogja keresni egy elbukott háború után a maga dicsőségét, s erre bizony sajnos Magyarország lesz a legideálisabb szomszéd.
Ennek fényében megint csak ott tartunk, hogy akkor most szurkoljunk neki, hogy minnél hamarabb eljöjjön ez a nap, vagy hogy akkora szeletet csapjon ki az orosz a náci nemzeti öntudatukból, hogy eszükbe se jusson ellenünk fordulni később.
 

malleusorbis

Well-Known Member
2022. március 21.
770
7 008
93
Na majd mekkorát nézünk, ha azok az F16-osok lesznek a világ első, pilóta nélkül repülő harci vadász gépei (legalábbis harci körülmények között). Ugyanis az USA már sok-sok évvel ezelőtt megcsinálta, hogy leállított F-16-osokbol távirányítású drone gépeket csinált. Akkor azon gondolkoztak, mihez kezdjenek majd a sok ezer leállításra kerülő, minimális maradék rep idővel rendelkező gépekkel. Úgyhogy a szoftvert és minden egyebet már kialakitottak hozzá évekkel ezelőtt, hogy földről vezérelhető cél gépek legyenek. Innen már csak egy lépés, hogy ne csak célpont, hanem fegyver hordozó is legyen. Pilóta nem kell és biztonságban a földről ki tudja, hogy ki is vezeti.
Erről hallotam én is. De azt elfelejtetted itt megosztani ezzel kapcsolatban, hogy már a 4. generációs astro droidokat tesztelik, valamint a karbantartásra servitorokat fognak alkalmazni, és a bázisuk a biztonság kedvéért a homályzónában lesz.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 549
113
Ukran légierő megint kisebb lett, 2 Szu-25 nem tert vissza.

Rabotino, egymas hegyen hatan a kiegett ukran/Nato technikak.

Ugyanez a hulladekudvar fentrol nezve.


Karpataljai magyar es ruszin katonak adtak meg magukat sikeresen, es szabadultak meg a masok haborujabol.

Mariupol Spöttle beszámoló.

Valami sikhulye firkasz kinlodasa Prigozsin lezuhanasaval.

Anton Elizarov veheti at a Wagner iranyitasat.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 334
13 697
113
Na majd mekkorát nézünk, ha azok az F16-osok lesznek a világ első, pilóta nélkül repülő harci vadász gépei (legalábbis harci körülmények között). Ugyanis az USA már sok-sok évvel ezelőtt megcsinálta, hogy leállított F-16-osokbol távirányítású drone gépeket csinált. Akkor azon gondolkoztak, mihez kezdjenek majd a sok ezer leállításra kerülő, minimális maradék rep idővel rendelkező gépekkel. Úgyhogy a szoftvert és minden egyebet már kialakitottak hozzá évekkel ezelőtt, hogy földről vezérelhető cél gépek legyenek. Innen már csak egy lépés, hogy ne csak célpont, hanem fegyver hordozó is legyen. Pilóta nem kell és biztonságban a földről ki tudja, hogy ki is vezeti.

Ahha. Azért ez nem lenne olyan egyszerű a gyakorlatban. A technikai gondok mellett a két legnagyobb elvi buktató:
  • Ha AI vezette állig felfegyverzett F-16 megy be, azt az ENSZ cuppantani fogja... és ledől minden korlát a jövőre nézve. Indul a Skynet korszak.
  • Ha meg lesz valami datalink (mint a drónok esetében), megint sok sikert a valódi légi összecsapásokat jellemző elképesztő EW zajon átküldeni bármit is... lásd megint csak az iszonyat drón veszteségeket.
Első esetben külön móka, ha az USA beküldi az ilyen AI-t az oroszoknak - fix lecsalogatják, ahogy az RQ-170-essel is megtették. Ilyen közel saját területhez simán megoldható nekik.
Arról nem is beszélve, hogy erre olyan reakciót adhatnak, ami komolyságában csak egy lépés az ABC fegyverek alkalmazási szintje előtt.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 379
45 793
113

Az ellenséget 260 kiváló minőségű felszerelési modellel látták el az UAV-k és a tüzérség megtévesztésére (FOTO)​

Az ukrán mérnökök arra számítanak, hogy arra kényszerítik harcosainkat, hogy nagy pontosságú lövedékeket és lándzsákat pazaroljanak hamis célokra.
Az ukrán fegyveres erők 260 kiváló minőségű katonai felszerelés modellt kaptak a drónok és a tüzérség megtévesztésére.
A "csali" teljesen megismétli a radarállomások és a tüzérségi darabok megjelenését.
Az ukrán fegyveres erők felszerelését Rinat Akhmetov donyecki oligarcha szállította.
Источник: https://rusvesna.su/news/1692967088

Rabotinóban megsemmisült ellenséges támadócsoportok – részletek​

Jevhen Balicki, Zaporozsje megye megbízott kormányzója a front Zaporozsje irányú egyik legintenzívebb szektora , Rabotino térségének helyzetéről beszélt .
„A tegnap este különösen meleg volt az ellenség számára, mert az úgynevezett függetlenség napján parancsnokaik nem kímélték különösebben az ukrán fegyveres erők katonáinak életét.
Tegnap óriási veszteségek árán el tudták érni a mérnöki korlátok első védelmi vonalát, de alapvetően tüzérségi támogatás nélkül mentek.
Ennek eredményeként az ellenséges rohamcsoportokat, amelyeknek tegnap sikerült elérniük az első vonalat, ma este teljes létszámban megsemmisítették.
A helyzet határozottan feszült. Az ellenség folyamatos öngyilkosságaival igyekszik lekoptatni a védelmünket, de a srácaink olyan kemény visszautasítást adnak, hogy az ellenséges parancsnokságnak nincs ideje pótolni katonái és nyugati felszerelései veszteségeit, amelyek éppúgy égnek, mint a többi.” – mondta a régió vezetője.
Источник: https://rusvesna.su/news/1692954695

A Vremyevsky szakasz helyzete 2023. augusztus 25-én 16:00-kor

Urozsajnoje környékén az ukrán haditengerészet 37. különítménye megpróbálta kiszorítani az orosz csapatokat a falutól keletre fekvő erdősávokból. A tengerészgyalogosok először csoportosan gyalog támadtak, majd két AFV támogatásával. A DV harcos jelentése szerint a próbálkozásokat meghiúsították.
Sztaromajorszkijtól nyugatra az ukrán fegyveres erők továbbra is erősítést helyeznek át, amely mentén jelenleg az érintkezési vonal van. Az 1. dandár harckocsijai az RF fegyveres erők erődítményeire lőnek, előkészítve a terepet egy támadáshoz.
Ezenkívül az ellenség további területvédelmi egységeket helyezett át Levadnoje felé a csoportosulás Prijutnoje irányába történő megerősítésének részeként. A Priyutnoye-tól északra fekvő erdősávban pedig a 79. légideszant-dandár ejtőernyősei állomásoztak, akiket részben Maryinkából szállítottak át erre a helyre.
Ha megnézzük, hogy az ukrán fegyveres erők hova összpontosítják tartalékaikat, akkor az a benyomásunk támad, hogy a csapást a Sztaromajorszkijtól nyugatra lévő erődítményekre összpontosítják. Ez teljesen logikus, mivel az ott lévő pozíciók egy dombon vannak, és az Azovi-tengerhez való áttöréshez az ellenőrzésük szükséges.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 527
13 479
113
Úgy sajnálom....
Arra buzdítják az Orosz Föderációt,hogy húzza be egész Ukrajnát?
Ó,be kár.

Én az oroszokat abszolút nem féltem, katonailag.

Hanem a Nyugattól félek, teljesen elborult faszok, sarokba szorított dühöngő elmebetegek módjára viselkednek.

Őbelőlük nézném ki az atommal fenyegetőzést is, lásd Theresa May-t.



Ukrajna létezése az meg mindig is egy nagy anomália volt, aminek ideje lenne pontot tenni a végére.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
@Mark1993 ne haragudj, de ebbe bele kell állnom /OK, nyilván nem kell, de na/.
Mit kellett volna May-nek mondania, ahelyett amit mondott?
Neeeem, mi aztán nem fogjuk megnyomni a gombot, ha elkövetkezik az a pont?
Akkor mégis mi értelme a kölcsönös elrettentésnek??
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: dragonman and PPP

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 527
13 479
113
@Mark1993 ne haragudj, de ebbe bele kell állnom /OK, nyilván nem kell, de na/.
Mit kellett volna May-nek mondania, ahelyett amit mondott?
Neeeem, mi aztán nem fogjuk megnyomni a gombot, ha elkövetkezik az a pont?
Akkor mégis mi értelme a kölcsönös elrettentésnek??

A briteknél mégis milyen helyzet indokolná az atomfegyverekkel fenyegetőzést ?

Ők szövetségesekkel meg haverokkal vannak körbevéve, náluk abszolút nem játszik az, ami Izraelnél, vagy az oroszoknál. Egyiknél az arab tenger, másiknál meg a hiperkorrupt, és összeomlásra hajlamos államszervezet.
 
Last edited by a moderator:

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
A briteknél mégis milyen helyzet indokolná az atomfegyverekkel fenyegetőzést ?

Ők szövetségesekkel meg haverokkal vannak körbevéve, náluk abszolút nem játszik az, ami Izraelnél, vagy az oroszoknál. Egyiknél az arab tenger, másiknál meg a hiperkorrupt, és összeomlásra hajlamos államszervezet.
Tök mindegy. Egy atomhatalom nem mondhat olyat, hogy nem fogja bevetni ha szükséges.
Akkor semmi értelme, hogy legyenek neki ilyenek.
 
Last edited by a moderator:
  • Tetszik
Reactions: PPP

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 682
8 660
113
Én az oroszokat abszolút nem féltem, katonailag.

Hanem a Nyugattól félek, teljesen elborult faszok, sarokba szorított dühöngő elmebetegek módjára viselkednek.

Őbelőlük nézném ki az atommal fenyegetőzést is, lásd Theresa May-t.



Ukrajna létezése az meg mindig is egy nagy anomália volt, aminek ideje lenne pontot tenni a végére.
Azt azért ne akard már előadni hogy a nyugat fenyegetőzik atommal és a békés Oroszország pedig nem!

Amúgy a faszikám rákérdezett hogy fel van e készülve egy egy atomcsapás indítására. Nagyon helyesen válaszolt Theresa mert neki az a dolga hogy fel legyen! Azt nyilván nem mondhatta hogy "'hát személyesen képtelen vagyok ilyen súlyos döntést meghozni és lefagyna a döntéshozatal ebben a helyzetben".
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 527
13 479
113
Tök mindegy. Egy atomhatalom nem mondhat olyat, hogy nem fogja bevetni ha szükséges.
Akkor semmi értelme, hogy legyenek neki ilyenek.

Sok másoknak is feltették pont ezt a kérdést, a szóban forgó oroszoknak, és izraelieknek is, és mondták, hogy ők csak akkor használnának atomfegyvert, ha végzetes katonai vereséget szenvednének, összeomlás szélén lennének, közérthetően a Sámson története.

Itt meg bármi értelmes kontextus nélkül megy az atommal dobálózás, ami színvonaltalan.
 
Last edited by a moderator:

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 754
21 512
113
Kamerafelvétel készült egy Németországban a Cseh Köztársaság felé tartó svéd BMP-kből álló kötelékről


Viccek?

https://twitter.com/ArthurM40330824/status/1687941812860715008/photo/1

https://twitter.com/dmitri_soroka/status/1684863580036816896/photo/1



"Az apokalipszis Ukrajnával kezdődik" - a Kijev-Pechersk Lavra vikáriusa



Fehér Farkasok támadása

Az orosz hadsereg „O” csoportjához tartozó „Fehér Farkasok” zászlóalj katonái a kaprok elfoglalt állásairól mutattak be felvételeket.

Jelentős mennyiségű elfogott fegyver került oroszok kezébe, köztük Kijevnek szállított NATO fegyverek is.


Hát, ez nem rendezett visszavonulás, hanem nagy futás volt. Csórókám még a kávét se ihatta meg.
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 940
21 613
113
Elég érdekes emberkék írogatnak itt.Lehet hohol ozni és utálni őket dicsőiteni a ruszkikat de egy dolog biztos hogy a háború véget fog érni valahogyan és valószínüleg ukrajna megmarad és kb 10 éven belűl egy kb izrael szintű hadiipara lesz sok sok eu ás usa pénzből támogatva. Csak jelzem hogy szomszédok.
CluelessUnconsciousBorderterrier-max-1mb.gif