[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
690
6 463
93
Mit mondjak elég sok feltételezés olvasható Prigozsin likvidálásával kapcsolatban.

Ha Afrikában történt volna, akkor a Putyini vonal esélyesebb volna, de így Moszkva mellett eléggé necces.

Egy esetben elfogadható a verzió, ha Putyin így akar üzenni mindenkinek, hogy ő a kakas a szemétdombon. Nagyon durva húzás, mert sokkal finomabban is értésére lehet hozni mindenkinek, hogy ki az úr a háznál.

Felmerülhet a légierő bosszúja a puccs idején lelőtt gépekért és személyzetért. Ez már hihetőbb a Putyin féle verziónál.

Nem nagyon lehet olvasni, hogy milyen dátum is van ma? Ukrajna kikiáltásának évfordulója.

Mi van akkor, ha Ukrajna ilyen születésnapi ajándékot adott magának vagy valakik ilyen ajándékkal lepték meg az ukránokat? Voltak hangok, hogy születésnapra valami nagy dobásra készülődnek. Elég szép ajándék annak az embernek és közvetlen munkatársainak a likvidálása, akik szinte porig alázták az ukrán hadsereget.

Csak azt nem értem, hogy sikerült ezeket az embereket egy gépre összeterelni?
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 515
24 237
113
Kell vissza Kárpátalja?
Csak az Oroszok oldalán jöhet vissza,a britek sosem engednék nekünk.
Meglátjuk mi lesz az smo vége,milyen státuszt kap a maradék Ukrajna, meddig jönnek az Oroszok, addig csak lapítani,mint a fekete mamba a fűben,aztán ha itt az idő,lépni.
De az Oroszok sem lesznek ebben partner, ha továbbra is nato,eu tagok maradunk.
A lecke fel van adva.
Ha borul a bili és omlik Ukrajna, akkor a polákok amcsi jóváhagyással berongyolnak nyugat-ukrajnába, ami ugye a történelmi kelet-lengyelolrszág, azután mint békefenntartók ott maradnak, talán még egy bábállamot is létrehoznak mint a törökök Cipruson, de akkor Kárpátalja elszigetelődik ukrajnától, nem lesz semmilyen kapcsolata, exklávévá válik és itt jönnek a lehetőségek:
1. önálló kisállam
2. Szlovákia kapja meg
3, Románia kapja meg
4. Magyarország kapja meg

Ez utóbbi jelentősége:
1. Közös magyar-lengyel határ
2. Nincs kapcsolat szárazföldi Szlovákia és Románia között (ha eszükbe jutna szervezkedni)
3. Védhető hágók
4. Az Alföld árvízvédelmi szempontjából mi kezünkbe kerül a megelőzés (erdőirtások megakadályozása, hatékony környezetvédelem)

A kérdés az, hogy ha ez a forgatókönyv bekövetkezik, ki hogy fog lépni és meglesz-e a diplomácia erőnk az akaratunk érvényesítéséhez.
 

Vontolla

Well-Known Member
2022. március 15.
524
3 335
93

Prigozhin gépének lezuhanásának esete: megjelent a médiában az elhelyezett robbanóanyagok egy változata (VIDEO)​

Shot a nyomozásban részt vevő forrásokra hivatkozva azt írja, hogy Prigozhin gépének robbanószerkezete a futómű rekeszébe kerülhetett.

A robbanásszerű nyomáscsökkentéstől a fedélzeten tartózkodók mindenki azonnal eszméletét vesztette, így a pilóták nem tudták jelenteni a vészhelyzetet. Szárny és stabilizátor nélkül azonban semmi esetre sem lehetett volna megmenteni a repülőgépet.

A Fontanka helyszíni forrása szerint a halottak holttestét, köztük a feltételezett Jevgenyij Prigozsint is vizuálisan nem lehet azonosítani, mivel a balesetben súlyosan megsérültek, de közvetett bizonyítékok szerint a szakértők úgy vélik, hogy Prigozhin is a halottak között van.
A média arról is beszámolt, hogy az egyik holttest mellett megtalálták a Wagner PMC alapítójának telefonját. Az elhunytak személyazonosságára vonatkozó pontos következtetések a szükséges vizsgálatok után születnek.
Источник: https://rusvesna.su/news/1692877637

A nyomozók mindenkit kihallgatnak, aki bejutott abba a hangárba, ahol Jevgenyij Viktorovics Prigozhin üzleti repülőgépét javították – írja a 112.
A fedélzeten lévő robbanószerkezet verzióját ellenőrzik. Nagyon korlátozott azoknak a köre, akik ezt kiszabhatják. Most a biztonsági erők mindenkit interjúra hívnakk. Mint a médiában ismert, az utolsó repülés előtt az Embraer Legacy 10 napig javítás alatt állt. Rusztam Karimov másodpilóta a katasztrófa előestéjén érkezett meg Szentpétervárról, hogy átvegye a fedélzetet, és egy utascsoporttal, köztük Jevgenyij Prigozsinnal és Dmitrij Utkinnel visszarepüljenek. A javítóhangárban volt a legkönnyebb robbanóanyagot elhelyezni.

Zelenszkij szerint Kijevnek semmi köze a Prigozhin-balesethez⚡️
Norvégia F-16-os vadászgépeket is áthelyez Ukrajnába - Dánia és Hollandia után - a TV2 csatorna forrásokra hivatkozva közölte,
Norvégiában 57 ilyen típusú repülőgép áll szolgálatban. Hogy közülük hányan kerülhetnek át Ukrajnába, azt nem részletezik⚡️
Az Egyesült Államok úgy véli, hogy a Kijevbe szállított katonai felszerelés elegendő az ellentámadáshoz, ekkora mennyiségű segítségre aligha érdemes 2024-ben várni – írja a Wall Street Journal.


Szerintem, mi innen a fotelből ne hirdessünk elkövetőt!
Még évekig lesz hír, hogy nem is halt meg...it látták ott látták...vagy átplasztikáztatta az arcát...Halott?Egy biztos csak, kivonták a végleg a közéletből.
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
2 503
20 343
113
A Prigozsi bal(esethez), június 24-i termésből:

A vonulás első napján délelőtt fél 11 kor irtam hogy

- Most mi a helyzet? Ha ezek eddig nem kezdtek el egymásra lövöldözni - akkor már nem is fognak, legfeljebb csak kakaskodnak egy kicsit..Meg kell várni az alvó ügynökök reakcióit hogy mennyire hiszik el a történteket, az a jó szinjátéktól függ"

- A F.O.S médiacirkusz alakítására gondolok, ahol a világot jelentő, színpadi deszkákon most a szereplők egy új felvonásba kezdtek, Azt nem lehet most biztosan tudni hogy ennek most mi a konkrét célja, de a felvonás végén úgyis kiderül.. Én is belső, sokszor destabilizáló ellenségre gondolok...

- Szóval kezd kapás lenni? Csak óvatosan, míg le nem nyelik, kár bevágni..

Este:
-Előbb utóbb mindenki vizsgálatára sor kerül.. Én túl rövidnek tartottam az időt, de Prigo csak eddig bírta idegekkel, nem csodálom.

-Térjünk erre vissza ősszel.. Szerintem ez jó próba volt a "Ki velem - és ki ellenem" egyfelvonásos bohózatba forduló harcibalett drámai előadás értékeléseként . Most az irodákban a belbiztonságiak nem győznek "protokollt" írni a sok nem kívánatos eseményről és személyről.
Junius 26, Prigozsin jövőjéről:

-Még van egy lehetőség: Az ügy bármilyen lezárása után (ez akármi lehet a megsemmisítésig) tanuvédelmi programhoz hasonlatosan, a világ bármely részén, új testreszabott fizimiskával személyiséggel békésen nyuggerkedhet...

Eddig minden bejött amit írtam erről, most az utolsó pont megvalósulásánál járunk.

Kezdek félni magamtól... lassan gazdasági-politikai jósdát indíthatok, az eddigi F.O.S médiás politikus-oligarcha szinészi alakítások mutatják az utat a jövő történéseihez, csak azt kell a helyén, értelmesen kezelni..
 

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 754
21 567
113
Kijev indított "Hype" támadást a Krímben (videókkal)

A kijevi rezsim újabb provokációval ünnepelte a függetlenség napját orosz területen. Augusztus 24-én éjjel ukrán szabotőrök egy csoportja partra szállt a Krím félsziget nyugati partjainál.
Az akciót állítólag a Kijev által megosztott felvételek is megerősítették. A videón az ukrán különleges erők egy csoportja látható csónakokon, amerikai gyártmányú M2 Browning gépfegyverekkel és Mk19-es automata gránátvetőkkel felfegyverkezve. Látható, amint egy ismeretlen épületre felszerelik a zászlójukat, a levegőben lövöldöznek, majd elmenekülnek. A jelentések szerint a Tarkhankut-foknál található civil kempinget is tűz alá vették.
Egyes források szerint a csoport veszteségeket szenvedett, mások arról számoltak be, hogy túl gyorsan, veszteségek nélkül menekültek el. Egyes izraeli források arról számoltak be, hogy az AFU megpróbálta evakuálni azt a szabotázscsoportot, amely korábban az orosz légvédelem állásait támadta.

Az orosz rendvédelmi szervek mindkét hírt álhírnek nevezik. A kijevi rezsim célja azonban az volt, hogy legalább némi hype-ot nyerjen, még akkor is, ha hamisak.
Az akció nem volt más, mint a függetlenség napjának szentelt médiakampány. Ha nem is megrendezett, a támadás nem hozott katonai eredményt. Ha azonban beigazolódik, akkor az a tény, hogy az ukrán hadsereg a tengeren keresztül elérheti a Krímet, megkérdőjelezi a félsziget biztonságát, ahol az orosz hadsereg stratégiailag fontos létesítményei vannak elhelyezve.

Augusztus 23-án az AFU bejelentette az orosz légvédelmi rendszer megsemmisítését a Tarkhankut-foknál. Válaszul az orosz hadsereg megosztotta azokat a felvételeket, amelyeken két orosz Szu-34-es bombázó X-35-ös rakétákkal megsemmisíti az ukrán légvédelmi rendszert a Mikolajivi területen található Zeleny Gai falu fülénél. A videó alapján két indítóállást, egy radarállomást és egy harcászati irányítópontot semmisítettek meg. A támadást két orosz drón egyszerre vette fel.


Ukrajna fokozza a Dnyeperen való átkelési kísérleteket, egyre több katonát veszít

Miután elvesztették a Dnyeper keleti partján fekvő Koszak Laheri falu melletti hídfőállást, az Ukrán Fegyveres Erők (AFU) nem hagynak fel az orosz ellenőrzés alatt álló területre, valamint a szigetekre irányuló partraszállási kísérletekkel, amelyek többsége a szürke zónában van.
Augusztus 24-én kora reggel ukrán katonák egy csoportja újabb támadási műveletet kísérelt meg a Dnyeper keleti partján. A művelet kudarcba fulladt, és ukrán csónakokat semmisítettek meg a Golaja Prisztan és Kardasinka települések közötti területen. Három ukrán katona holttestét orosz katonák emelték ki a vízből.

Az ukrán hadsereg naponta indít hasonló támadásokat. Augusztus 23-án több ukrán hajót semmisített meg az orosz tüzérség, amikor megpróbáltak partra szállni Belogrudi és Melkij szigetén.

Augusztus 22-én az AFU szintén megpróbált partra szállni Belogrudi szigetén. Az egyik csónakot, amelynek fedélzetén legalább öt ukrán katona tartózkodott, az orosz tüzérség tüze megsemmisítette. A másik elmenekült a területről. Ugyanebben az időben az AFU partra szállt a Melkij-szigeten, és megpróbált ott egy megfigyelőállást felszerelni, de orosz tűz alá kerültek, és kénytelenek voltak visszavonulni.
A Golaja Prisztan falu térségében történt eszkaláció arra utal, hogy az AFU megpróbálhat új hídfőállást szerezni az ottani keleti parton.

Az orosz hadsereg meghiúsítja a dróntámadást, tartja pozícióit a fronton (videók)

Augusztus 24-én kora reggel az oroszok meghiúsították a kijevi erők azon kísérletét, hogy öngyilkos drónokkal célba vegyék a brjanszki és kalugai területeket.
Az orosz védelmi minisztérium közleményben közölte, hogy három drónt lőttek le az orosz légvédelemmel a két régió felett.
"Két UAV-t semmisítettek meg a légvédelmi rendszerek a brjanszki terület felett. Egy másik ukrán UAV-t Kaluga régió területe felett észleltek és semmisítettek meg a légvédelmi eszközök" - áll a közleményben.
A minisztérium közleménye szerint a sikertelen ukrán dróntámadásnak sem Brjanszkban, sem Kalugában nem voltak áldozatai vagy anyagi veszteségei.
A támadási kísérletre akkor került sor, amikor a kijevi erők továbbra is súlyos veszteségeket szenvednek különböző irányokban a különleges katonai műveleti övezeten belül.
Vadim Asztafjev, az orosz Jug-erők csoportjának szóvivője a TASZSZ-nek elmondta, hogy a csoport megsemmisítette a kijevi erők két felvonulási pontját és két lőszerraktárát Donyeck irányában.
"A harccsoport tüzérsége csapást mért, megsemmisítve két ellenséges ideiglenes telepítési pontot és két lőszerraktárt Grigorovka és Umanszkoje közelében. Emellett a következő célpontokat semmisítették meg: ukrán szabotőrökkel felszerelt kisteherautókat Dzerzsinszkben és Avdejevkában, egy vízi járművet, egy páncélozott harcjárművet és egy SPG gránátvető állást" - mondta a szóvivő.
A csoport vadászbombázói precíziós irányítású bombákkal légicsapásokat hajtottak végre az ukrán 110. sze lőszerraktára ellen is.
"Ezenkívül támadó és katonai repülőgépek csapást mértek az ukrán hadsereg felgyülemlett emberállományára és haditechnikai eszközeire Belogorovka, Szpornoje, Bogdanovka, Andrejevka, Majorsk és Krasznogorovka települések közelében lévő területeken" - tette hozzá a szóvivő.
Közben Zaporozsje irányában az orosz tüzérség tüze felszámolta a kijevi erők egy konvoját Orehovo közelében - közölte Dmitrij Rogozin, aki a cári farkasok néven ismert katonai szakértői csoportot vezeti.
"Tegnap este egy ezred [az Orosz Fegyveres Erők] ... és A cári farkasok csapatának 3. önkéntes különítménye, a 'Bars' felgyújtotta az ukrán csapatok konvoját Orechovo közelében" - mondta Rogozin a TASZSZ-nek.
A mozgó konvojt objektív ellenőrző eszközökkel észlelték - mondta Rogozin, hozzátéve, hogy a konvojra mért kezdeti ágyútüzérségi csapást az Uragan többutas rakétarendszer tüze követte.
A csapás következtében a lőszerek felrobbantak, és a katonai szakértő szerint az összes felszerelés, köztük a nyugati gyártmányú darabok is megsemmisültek.
"Összességében legalább hét [fegyver]. A konvojt szétszórták. Az ellenség evakuálja a túlélő katonákat" - pontosított Rogozin.
Emellett az orosz Csentr haderőcsoport bejelentette, hogy visszaverte az ukrán 63. gépesített dandár két támadását a torszkojei sánc közelében, Krasznij Liman irányában. A 67. és a 42. gépesített dandár, valamint a 95. légideszantos rohamdandár további öt támadását szintén visszaverte a csoport.
Ezenkívül a csoport többszörös rakétavetői több ember- és felszerelés-gyülekezetet is célba vettek az irányban. Ennek eredményeként 40 katonát, egy gyalogsági harcjárművet és egy páncélozott járművet semlegesítettek.
A csoport légvédelme két ukrán drónt is lelőtt, és elfogott egy HIMARS precíziós irányított rakétát. A csoport légiereje továbbá 16 harci bevetést hajtott végre, nyolc légicsapást hajtott végre a Jampol és Cservonaja Dibrova közelében lévő ukrán ember- és tűzérségi koncentrációs területek ellen.
Herszon irányában az orosz erők megsemmisítették a kijevi erők két csónakját és egy Msta-B vontatott haubicst a szigetországi térségben - közölte a regionális katasztrófavédelmi szolgálat szóvivője.
"Az elmúlt 24 órában a Dnepr harccsoport egységei a szigetövezetben tűzzel okozott károkat az ellenségnek, megsemmisítettek két csónakot, nyolc ukrán fegyverest és egy Msta-B lőszerrel felszerelt howitzert, a következő veszteségekkel: négy ukrán katona meghalt, két másik pedig különböző súlyosságú sebesüléseket szenvedett" - mondta a szóvivő.
Az orosz erők célba vették továbbá a kijevi erők egy lőállását, egy 120 mm-es aknavetőt a legénységével együtt lőszerrel együtt Herszon város közelében és egy lövegállást Kakhovkában - közölte a szóvivő.
Közben Nikolajevnél orosz Szu-34-es vadászbombázók Kh-38-as precíziós irányítású rakétákkal megsemmisítettek egy teljes ukrán Sz-300-as nagy hatótávolságú légvédelmi rendszert, beleértve egy irányító radart, egy parancsnoki járművet és két indítóállást. A célzott légicsapásokról készült felvételeket orosz hírforrások osztották meg.

Miután a hatékony nyugati kiképzésben részesült kaprok roppant dinamikus vergődése nem vezet máshova, csak a teljes összeomláshoz, a nyugatiak számára médiahíreket jelentő pótcselekvéseket mutatnak be (Krím és Moszkva elleni drónozások), melyek nem változtatnak már semmit a látszatoffenzíván; a kudarc miatt most már kibővült a bűnbakkereséssel is.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
3 042
6 244
113

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 676
48 651
113

„Ez sok”: az ukrán hírszerzés vezetője megszámolta az orosz repülőgépek számát az NVO zónában (VIDEO)​

Kirill Budanov, az ukrán hírszerzési főigazgatóság vezetője elmondta, hogy az orosz hadsereg összesen 436 repülőgépe vesz részt az Ukrajna elleni légi hadműveletekben.
"Ez nagyon sok" - mondta a titkosszolgálat vezetője a Radio Svodoba-nak adott interjújában.*
Budanov elmondta, hogy az UAF hadműveletei következtében az utóbbi időben mindössze két orosz repülőgép semmisült meg teljesen, további kettő pedig megsérült.
Az ukrán légierő nyilvánvalóan nem dicsekedhet hatékonysággal.
A GUR vezetője azt is megjegyezte, hogy az érintett repülőgépeket végül megjavítják, és ismét üzembe helyezik.
Источник: https://rusvesna.su/news/1692873006

Prigozhin gépe Bakuba repül.

Az Embraer ERJ-135BJ "Legacy 650" üzleti repülőgép RA-02748 számmal felszállt a Vnukovo repülőtérről. Tegnap az első repülőgépet követte, de lezuhanása után leszállt a Moszkva melletti Ostafievo repülőtéren.

Putyin részvétét fejezte ki a tveri régióban a repülőgép-balesetben elhunytak családjainak
"Prigozhin nehéz sorsú ember volt, de tehetséges" - mondta az elnök.

A PMC "Wagner" harcosa tisztelgett Prigozhin előtt a Szevasztopoli Victory Park strandján.
Az Orekhovsky szektor
helyzete 2023. augusztus 24-én 18:00-kor

Rabotinóban az ukrán fegyveres erők 82. szakosított dandárjának rohamcsoportjai beépültek annak északi részébe, és folytatják a támadást, folyamatosan tüzérségi csapásokat mérve az RF egységeire. Ott továbbra is nehéz a helyzet.
Pillanatnyilag a harcok már a település déli peremére terelődtek, amelyek három hónapos összecsapások után más falvak sorsát megismételték, és szinte teljesen rommá változtak.
Ugyanakkor az ukrán alakulatok továbbra is nyomást gyakorolnak az orosz állásokra Rabotinótól keletre. A tüzérségi előkészítés mértékéből ítélve az ellenség hamarosan megpróbál rohamozni és áttörni Verbovojéig, hogy hátulról fenyegesse az RF fegyveres erőket.

Pjatikhatkiban az ukrán fegyveres erők taktikája ugyanaz, mint két hónappal ezelőtt: az ellenség felderítő csoportokkal próbál behatolni, és egy elhagyott településen megvetni a lábát . Az RF fegyveres erők katonái tevékenységet észlelnek és csapást mérnek az ellenséges munkaerőre. A Spetsnaz arkangyala szerint az orosz katonáknak újabb két amerikai M2A2 ODS Bradley gyalogsági harcjárművet sikerült elégetniük páncéltörő rakétarendszerekből.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
9 093
50 340
113
15 katona életébe került egy Sz-400as indító!
Ukránoknak tényleg nem számít a katonáik élete.
Mégis mit gondoltak akik elindultak csónakokkal a Krím felé? Hogy majd ahogy jöttek úgy vissza is hajóznak?
Tudhatták, hogy öngyilkos akcióra indulnak?!
Vietnám 1964-1972:
STEMMA_DEL_MACVSOG.jpg


Azt egyébként biztosan tudjuk, hogy ezek a gumicsónakosok robbantották az Sz-400-at?

Volt egyébként egy vicces jelenet, egy ott kempingező orosz elővette az AK-t a békaemberek érkezésére :)
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 689
14 987
113
Azt egyébként biztosan tudjuk, hogy ezek a gumicsónakosok robbantották az Sz-400-at?
Az Neptunnal volt kilove.


(google fordítás)
Augusztus 23-án a történelemben először az Ukrán Fegyveres Erők Neptun nevű cirkálórakétája megsemmisített egy különösen fontos földi célpontot - a 48Y6-K1 "Podlet" légi felderítő radart és az 5P85СМ2-0 hordozórakétát. S-400 "Triumph" légvédelmi rakétarendszer. A "Podlet" a "Triumph" szeme, a radar biztosítja a légtér megfigyelését mind a kis magasságú célpontok, mind a ballisztikus rakéták számára, és kulcsfontosságú eleme az orosz fegyveres erők lég- és rakétavédelmének.
A Censor.Net forrásai szerint az Ukrán Fegyveres Erők hírszerzése pontos információkat kapott az S-400-as helyzeti körzet elhelyezkedéséről Olenivka falu közelében, az ideiglenesen megszállt Krím területén.
A radar a légi helyzet ellenőrzését biztosította a Fekete-tenger nyugati része és a Hersoni régió területe felett a frontvonaltól mintegy 110 km-es távolságból.

A haditengerészet azonosította a Neptune szárazföldi rakétakomplexum új cirkálórakétáját az S-400-as pozíció megtámadására, és az útvonalat és a repülési jellemzőket úgy programozta, hogy megkerülje az orosz megfigyelőrendszereket.

Az egyik "Neptun" rakéta nagyon alacsony magasságban észrevétlen maradt, és pontosan megsemmisítette a "Triumph" hadosztály egy részét, annak ellenére, hogy az orosz légvédelem nagy erői a megszállt Herszon régióban és a Krímben összpontosultak.

A vereség eredményét a Honvédelmi Minisztérium Hírszerzési Főigazgatóságának drónja rögzítette. Érdekesség, hogy a drón messze az oroszok mögött repült és repül és rögzíti a sérüléseket az orosz radarban, amelyet kifejezetten légi célpontok észlelésére terveztek, de sem az ukrán drón, sem az ukrán cirkálórakéta nem képes észlelni és célzást biztosítani.

Oroszország még a háború alatt is a régi szerződések értelmében Triumph légvédelmi rendszerekkel és Podlet radarokkal látja el Törökországot és Indiát. De az orosz katonai technológiák ebben az esetben nyilvánvalóan rosszabbak, mint az ukrán katonai technológiák.

A Censor.Net forrásai szerint a Neptun rakéta módosítását egy teljes körű invázió megkezdése után fejlesztették ki V. Zaluzsnyij fegyveres erők főparancsnokának 2022. március 15-i határozatával összhangban. A munkát rekordidő alatt végezték el, és a rakétát azonnal csatában tesztelték.

A "Luch" hazai tervezőiroda és az ukrán fegyveres erők haditengerészetének katonáinak új kiemelkedő sikere. A legjobb ajándék az ünnepre.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 714
85 686
113
Hoppá-hoppá!

Az ukrán 24-es csatorna videójában egy ilyen hirdetés jelent meg az ukrán fegyveres erők támogatásával foglalkozó helyi United 24 szervezetnek.

Az egyik képkockán 350 000 halott ukrán katona látható...

Kijev soha nem jelentette be hivatalosan a veszteségek számát a jelenlegi konfliktus során, de Nyugaton és Ukrajnában ezek egyre inkább felbukkannak.

IXaopUwY-pY.jpg
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
7 431
21 106
113
Hoppá-hoppá!

Az ukrán 24-es csatorna videójában egy ilyen hirdetés jelent meg az ukrán fegyveres erők támogatásával foglalkozó helyi United 24 szervezetnek.

Az egyik képkockán 350 000 halott ukrán katona látható...

Kijev soha nem jelentette be hivatalosan a veszteségek számát a jelenlegi konfliktus során, de Nyugaton és Ukrajnában ezek egyre inkább felbukkannak.

IXaopUwY-pY.jpg
És ez vajon mikori adat, mert hogy ez sem valós az is biztos!
 

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 754
21 567
113
15 katona életébe került egy Sz-400as indító!
Ukránoknak tényleg nem számít a katonáik élete.
Mégis mit gondoltak akik elindultak csónakokkal a Krím felé? Hogy majd ahogy jöttek úgy vissza is hajóznak?
Tudhatták, hogy öngyilkos akcióra indulnak?!
Mindent a propagandáért!
Már a kaprok is kitermelték az öngyilkos fanatikusokat? Hurrá, újabb észlényekkel kevesebb.


Itt az ideje elmondani az igazságot Ukrajnáról


Az Unió helyzete: A NATO-csúcstalálkozó előtt az elnök továbbra is retorikájának csapdájában marad.
A NATO-val kapcsolatban nincs semmi új, amin vitatkozhatnánk. Nézzük meg a két legújabb írást, Justin Logan és Joshua Shifrinson tollából a Foreign Affairsben, valamint Peter Hitchens tollából a Compactban.
A bennem élő cinikus szkeptikus, hogy az ilyen racionális érvek megváltoztatják a másik tábor véleményét, még ha meg is győzik a kerítésnél tétovázókat; Ukrajna NATO-felvételének támogatói mind a hit pozíciójából érvelnek.



Az Ukrajna csatlakozása melletti alapvető érvek a következő pontokat érintik.

Az első ilyen érv, hogy Ukrajna erős ország, és ezért erősíteni fogja a NATO-t. Mások ezzel szemben azt hangoztatják, hogy Ukrajna gyenge ország, és ezért szüksége van a NATO-ra, hogy a védelmi szövetség végszükség esetén atomfegyverrel biztosítsa Ukrajna szuverenitását. Harmadszor, sokat hallgatjuk, hogy Ukrajna stratégiailag fontos terület, és létfontosságú a NATO biztonsága szempontjából, ezért a nyugati szférában kell lennie. Negyedszer, azt mondják, hogy Ukrajna a demokrácia bástyája, szabadon dönthet a NATO-hoz való csatlakozásról, és a túlélésért küzd, tehát segítenünk kell neki.
Ha ezt így kiteregetjük, leegyszerűsítjük az Ukrajna támogatóinak általában szándékosan csomós és tekervényes ostobaságait, és megmutatjuk, mennyire nevetséges minden egyes állítás.
Ha Ukrajna erős ország, akkor nincs szüksége a NATO-ra, és lemondhat a gyengeség látszatáról. Az a tény, hogy Oroszország és Ukrajna jelenleg egy költséges patthelyzetben van, azt mutatja, hogy egyik sem erős, de nem is különösebben gyenge, és hogy Oroszország, bármit is akar, nem képes a kontinentális hegemóniára.
Európa uralma vagy az atlanti erőviszonyok túlsúlya nem attól függ, hogy ki ellenőrzi Bakhmutot vagy a Krímet, és senki épeszű ember nem kockáztatná meg Mariupolért Massachusetts teljes besugárzását. Ukrajna végül is a hidegháború másik oldalán állt. Mi jól jöttünk ki belőle.
A hibás stratégiai érveket félretéve, Ukrajna NATO-ban való részvételének támogatói arról beszélnek, hogy erkölcsi kötelességünk támogatni a demokrácia szabad választását. Ez ellentmond a logikának. Ukrajna aligha működő demokrácia. Ukrajna szabad választása irreleváns a kérdés szempontjából. A NATO egy védelmi szövetség, és az alkotó tagok is szabadon végezhetnek brutális költség-haszon elemzést arról, hogy atomháborút ígérjenek egy új tag nevében, aki háborúban áll egy nukleáris riválisával. „Nem minden feltörekvő demokráciáért éri meg háborút vívni. A földrajz bizonyos szempontból egy-egy nemzet végzete, meghatározza a sorsát.



Függetlenül Ukrajna erejétől vagy gyengeségétől, az ország stratégiailag nem elég nagy fontosságú ahhoz, hogy indokoljon egy atomháborút, mivel az amerikai föld biztonsága szempontjából stratégiailag irreleváns. Ezek a rideg, nyers tények”
Az elnök, úgy tűnik, megérti a helyzetet. Joe Biden egy régi hidegháborús harcos, és maradt még benne némi reálpolitikai maradvány. Ragaszkodott elődje afganisztáni kivonulásának ütemtervéhez, annak ellenére, hogy saját katonai vezetői megpróbálták lelassítani a folyamatot, és késleltetéssel sarokba szorítani - olyannyira, hogy a tényleges cselekmény kaotikussá vált. Állítólag a saját aktivista külügyminisztériumával is szembeszállt az ukrajnai közvetlen beavatkozással kapcsolatban. (Szintén az ő érdeme, hogy ő volt az egyetlen épeszű hang, aki 2011-ben, amikor alelnök volt, a líbiai beavatkozás ellen érvelt). Mindez azt jelenti, hogy sokkal rosszabbul is alakulhatott volna, ha Kamala Harris lesz az elnök, és Samantha Power és Evelyn Farkas ad neki tanácsokat Ukrajnával kapcsolatban.
Biden mégis csapdába esett a demokráciáról és az emberi jogokról szóló nagyképű retorikájában. Ukrajna kérdése nem elsősorban egyikről sem szól. Ez egy egyszerű stratégiai kocsis probléma. Az egyetlen amerikai hadászati érdek az orosz frontcsapatok feldúlása. Ezt sikerült elérni. Ukrajna talpra állítása és helyreállítása nem amerikai érdek, tekintettel Ukrajna közelségére Európa gazdag országaihoz; Európának kellene viselnie Ukrajna támogatásának gazdasági terheit, ha ez az országok érdeke.


Robert C. Castel
A FŐSODOR SZÍNEVÁLTOZÁSAI

A fősodrú média manapság ott áll, ahol én parkoltam hónapokkal a Nagy Tavaszias Ellentámadás megkezdése elött.
Akkor még az egyetlen publikálható narratíva a totális ukrán győzelemről szólt.
Mára már a nagy médiaorgánumok robotosai egymás sarkát taposva mutatnak rá az ukrán ellentámadás kudarcaira és a siker reménytelenségére. A korábban doktriner elkötelezettséget mutató „szakértők” is focicsatárokat megszégyenítő agilitással váltottak irányt.
Mi történt? Hogyan változott meg ilyen hirtelen az obligát narratíva?
Tkp. semmi sem történt.
Ahogy arról az utóbbi harminc év egymást követő elnöki Nemzetbiztonsági Stratégiai Jelentéseiből bárki meggyőződhetett, Ukrajna sohasem volt fontos az USA számára.
Köztudomású, hogy az amerikai belpolitika pályáján a legfontosabb ingatlanok azok, ahol a mindkét fél számára megnyerhető “függetlenek” parkolnak. A háború kitörésekor Ukrajna azon konszenzuális ügyek közé tartozott, ahol minimális ráfordítással lehetett “centrista” és “független” támogatókat halászni. És persze zsíros költségvetési csomagokat megszavaztatni.
A sikernek mindig sok bábája van, a kudarc azonban árva gyerek.
Mivel a novemberi herszoni győzelem után semmi pozitívat nem lehet felmutatni, az ukrán ügy az elnökválasztás előestéjén kínos politikai ballaszttá vált.
Az aranyhidat pedig, amin a Biden-adminisztráció kifarolhat ebből az egyre kellemetlenebb fiaskóból, most tákoljak össze.
Méghozzá ugyanazokból a hulladékanyagokból, mint az előző narratívát.
A “szabad és független” sajtó vezércikkeiből, a “szakértők” szakértéseiből és az új média digitális fogdmegjeinek a Twitter-nyekkenéseiből.
A zsoldosok évszázada ez, de a Wagner és a Blackwater csak hátul kullognak a sorban.
A főállású „mértékadók" elvtelen zsoldoslelkűséghez képest Prigozsin martalócai csillogó szemű idealisták.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 790
26 326
113
Egy Leo2 A6-ot megkóstolt az fpv drón:

A kis cseles hogy elbújt, ja nem:

Mesterlövészek munkában:

Nem tudom igaz-e a sztori, de a szőkecica nackót megölték beosztottjai amikor megtagadták a parancsot, a nőci megpróbálta őket hazafiassággal meg lelkiismerettel meggyőzni, a gyilkosságot rakétatámadásban meghalt címszóval próbálták meg eltusolni:

Dnyipró vasútállomás:
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
6 676
14 005
113



im-840637

Ukrainian troops undergo training on trench warfare at a camp on the outskirts of Slovyansk. Emanuele Satolli for The Wall Street Journal

U.S., Ukraine Clash Over Counteroffensive Strategy


Michael R. Gordon, Gordon Lubold, James Marson and Vivian Salama

7–9 minutes




U.S. and Ukrainian officials have been engaged in an intense behind-the-scenes debate for weeks over the strategy and tactics for reviving Kyiv’s slow-moving counteroffensive.

American military officials have been urging the Ukrainians to return to the combined arms training they received at allied bases in Europe by concentrating their forces to try to bust through Russia defenses and push to the Sea of Azov.

Kyiv has made some adjustments in recent weeks, but the two sides are still at odds about how to turn the tables on the Russians in the limited time they have before winter sets in.

“You don’t understand the nature of this conflict,” Gen. Valery Zaluzhny, the commander of the Ukrainian armed forces, responded in one interaction with the Americans, a U.S. official recounted. “This is not counterinsurgency. This is Kursk,” the commander added, referring to the major World War II battle between Germany and the Soviet Union.

.

im-840840

Ukrainian servicemen firing launch rocket systems toward Russian troops near a front line in the Zaporizhzhia region. Photo: VIACHESLAV RATYNSKYI/REUTERS

The American advice is based on the calculation that the surge of equipment the U.S. has funneled to Ukraine—more than $43 billion in weaponry has been committed over the years—is enough for this offensive and is unlikely to be repeated at anywhere near the same level in 2024.

“We built up this mountain of steel for the counteroffensive. We can’t do that again,” one former U.S. official said. “It doesn’t exist.”

It isn’t too late for Ukraine to make gains, according to U.S. officials.


A cikk nagyobb resze meg jobb, de itt mar megvolt a ket kulcsmondat:

1. Amerika megegyszer ugyanezt nem tudja mar eloteremteni az ukranoknak, ez a hegynyi hardver boven eleg egy sikeres ellentamadasra.
2. Amerika szerint meg nem keso, hogy forditsanak, de ahhoz abba kell hagyniuk ezt a komcsi hadviselest, es combined arms taktikara valtva egy ponton kell bedobni az eroik nagyjat, ahol egy attores tenyleg fordithat a helyzeten (i.e., Melitopol fele, delen elvagni az utanpotlasi vonalakat).




Russia has followed a “zero determinant” strategy against Ukraine. While classical mathematical theories call for players to mirror each other’s moves with grand “tit for tat” countermoves, the aim of zero determinant is to confuse your opponent. You may strike first, offer cooperation, and then refuse to compromise. In Russia’s case, Vladimir Putin invaded Ukraine and immediately opened negotiations, only to launch missiles intended to destroy Kyiv’s energy infrastructure, while characterizing Ukraine’s responses to aggression as acts of terror. This approach relies on cheating, and it works well against those who believe in following rules—like the U.S.

Cheating in the global security competition has been successful for Russia. The sudden high stakes of its opening moves leave opponents with only one choice: put up or shut up. When NATO fails to respond forcefully, Russia maintains its advantage by dangling the threat of using nuclear weapons after each escalation. Common sense improperly understood has convinced NATO allies to comply for fear that the alternative was the end of the world.

These rules have been engineered by Russia, and NATO shouldn’t accept them anymore. Luckily, a recent iteration of great-power deterrence theory offers an out. Instead of big, bold moves that have lately left the U.S. struggling to catch up, a new deterrence-theory principle that relies on unbending and localized responses might be more effective in combating current Russian aggression.

To understand that strategy, let’s examine how we arrived at a situation in which Russia—once the subject of NATO’s deterrence—has ended up deterring NATO in the conflict with Ukraine.




Commentators who do not put the onus for this deterioration squarely on Putin and who fault, to some degree, the United States generally point to the US decision to expand NATO into former Warsaw Pact countries as the original sin. This position has been most insistently defended by the American political scientist John Mearsheimer. A self-identified realist in the area of international relations, Mearsheimer contends that no great power would tolerate the presence of a hostile military bloc near its borders—and the Western mantra that NATO is a purely defensive alliance notwithstanding, the Kremlin clearly saw the alliance as a Cold War relic inherently hostile to Russia.

That might make sense in theory, and certainly Putin’s recent fulminations against the West lend credence to that view. But the reality is quite different. Russia responded to the first two post–Cold War waves of NATO expansion, in 1999 and 2004, with relative equanimity. Washington’s commitment, codified in the NATO-Russia Founding Act of 1997, not to deploy nuclear weapons or to station permanent substantial combat forces in the new member states mollified Moscow. So did the creation of NATO-Russia forums, which gave Russia greater insight into the alliance’s thinking and operations but not, as Washington incessantly stressed, a veto. In March 2000, Putin himself even raised the possibility of Russia’s joining NATO if the Western alliance agreed to treat it “as an equal partner,” adding that it was hard to see NATO as an enemy.

Admittedly, there was tension between NATO and Russia, and the various forums did not produce much joint work, in large part because of lingering mutual mistrust. Nevertheless, Putin was prepared to live with the alliance—at least until the US pushed for membership for Ukraine and Georgia at the 2008 NATO summit in Bucharest. That proposal crossed a bright red line, threatening Russia’s preeminence in two states that it considered critical to its own security and, in the case of Ukraine, its very essence as a great power. And it points to the decisive factor behind the deterioration in relations: Washington’s progressive encroachment on Russia’s interests in the former Soviet Union.

That region, which Russian leaders had spent centuries assembling under their rule at great sacrifice, was, in the Kremlin’s view, the foundation of Russia’s geopolitical heft and therefore its great-power status. Even as the Soviet Union was disintegrating, the Kremlin sought to counter centrifugal forces, stem the erosion of Russian influence, and create the basis for a reassertion of its prerogatives as the country recovered from the systemic crisis that had shattered the Soviet Union and then wracked Russia in the 1990s. That is why it created institutions to undergird a continuing presence in the erstwhile Soviet states, such as the Commonwealth of Independent States and the Collective Security Treaty, and declared that it had an obligation to protect ethnic Russians and Russian speakers, now deemed compatriots, strewn across the former USSR. How then could the Kremlin be anything but alarmed by Washington’s rising profile in its neighborhood?

Graham-BushPutin-getty.jpg
A promising start: George W. Bush and Vladimir Putin initially had a cooperative relationship, signing a landmark nuclear arms reduction treaty in 2002. (Konstantin Zavrazhin / Getty Images)

The United States, meanwhile, looked askance at any reassertion of Russian influence, which it believed risked re-creating a threat of Soviet dimensions. It much preferred Eurasian geopolitical pluralism. For that reason, the United States had been quick to support the independence of the former Soviet states in the wake of the Soviet collapse. But it wasn’t until the George W. Bush administration that the US began to vigorously counter Russian influence and assert its own authority in the region. It might seem ironic that Bush was pushing harder just as Putin sought to build a closer relationship with the United States on the basis of a common struggle against international terrorism. But it isn’t, for Putin hoped that closer ties would persuade Washington to recognize, at least implicitly, a Russian sphere of influence in the former Soviet Union, and spheres of influence were decidedly out of favor in Washington.


Hosszu, alapos es eppen ingyenes cikk, erdemes elolvasni.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 309
8 806
113
Mondjuk kíváncsi vagyok hogy ha nem lépünk be a háborúba a németek oldalán akkor már 1942 március 19-én szállnak meg minket a németek a románokkal és a szlovákokkal közösen vagy csak 1943-ban.

Molotov ígéreteivel meg csak óvatosan. Bulgária nem üzent hadat, nem harcot a Szovjetunió ellen, aztán valamiért csak elfoglalták kb 20.000 fős veszteség árán, úgy hogy még stratégiai okokat se nagyon tudok mondani. Ellenben Magyarországgal...

Mást mondok: tegyük fel, hogy Hitler lett volna annyira jó fej, hogy engedi, hogy kimaradjunk. De amikor az orosz ellentámadás elérte volna Magyarországot, akkor Sztálin is hagyta volna, hogy kimaradjunk, vagy neki hajtott volna minket a németeknek? Hiszen akkorra már a románok rég átallltak (sött talán a szlovákok is), Magyarország területe kellett volna az oroszoknak a Bécs felé történő előre nyomulashoz. Simán mehettünk volna harcolni nehogy megszálljanak.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 676
48 651
113
Nem hivatalosan:

A nyomozásnak megvan az első gyanúsítottja. Ő Artyom Stepanov, Prigozhin személyes pilótája és az MNT Aero egykori alapítója (a lezuhant repülőgép tulajdonosa).
A bűnüldöző szervek nem találják meg. Hozzáfért a repülőgéphez, és a robbanás előtt Kamcsatkába indult, ahol "elveszett".
A testvére egyetlen dologról tudott beszámolni, hogy állítólag harmadik napja táborozik, és nincs vele kapcsolata. Sztyepanovot aktívan keresik, de nagy valószínűséggel az országon kívül van.

"Prigozsin halálát nem oroszok okozták!!!

Továbbra is fenntartom azon véleményem, hogy nincs orosz szál a megölésében...........meg is indokolom.
Szentpétervárról felszálló kettő gépről van szó.
Nem tudni Progozsin melyikre száll fel mert mindig a felszállás előtt dönti el biztonsági okokból . Ez egyébként előírás is volt Wagneréknál, hogy nem egy gépre száll fel a vezetőség.
Kivételesen mégis egy gépen utaznak.
Aztán kettő robbanás a gépen menet közben majd eddigi információk szerint a repülő szárny rongálódott meg.
A gépen ülő összes utas elveszítette az eszméletét majd a földbe csapódás pillanatában össze is égtek a gépen ülők így nehéz volt az azonosításuk is.
A világ azt sem tudta tulajdonképpen hol van Prigozsin hiszen halála előtt Afrikából jelentkezett be egy videón.
De egyszer csak jön a BBC híre, hogy Prigozsin gépe lezuhant .....és nem élte túl.
Gondoljatok bele!!!!.......honnan tudta a BBC, hogy azon a gépen ült és meghalt amikor azt még az oroszok sem tudták megmondani kik ültek pontosan a gépen???
Kik értesítették a BBC-t, hogy mi történt hacsak nem titkosszolgálati akciót hajtottak végre az angolok akik pontosan tudták , hogy az akció sikerrel járt.
Mindenki aki azt állítja, hogy Putyin vagy a köre csinálta magyarázza el nekem miért most tette volna ezt meg Putyin és nem előbb vagy később????
Putyin még ha haragudott is Prigozsinra sem áldozta volna fel még kilenc ember életét. Ez nem Putyinra vallani ennél sokkal kifinomultabb megoldást találhatott volna.
Nem mellesleg éppen a BRICS tárgyalások idején és afrikai részvétele mellett tette volna a Wagner vezetőjével.
De a legnagyobb ellentmondást ott látom, hogy Szentpéterváron tartózkodott Putyin az estnél és amint értesült róla azonnal Moszkvába repült. Videó bizonyítja, hogy a konvoja végigmegy Moszkva utcáin a Kremlbe őrült tempóban.
Amiért a BRICS alatt otthagyta Szentpétervárt és haladéktalanul Moszkvába ment az azt bizonyítja, hogy őt is váratlanul érte ez a merénylet.
A másik dolog amin meglepődtem a nyugati politikusok és sajtójuk visszafogottsága az ügyben.
Valami ilyet tapasztaltam akkor amikor az USA felrobbantotta a gázvezetéket majd pofátlan azt mondta, hogy az oroszok voltak.
Miközben mindenki tudta, hogy kik tették. a hallgatásuk akkor és a vizsgálat megtagadása legalább annyira árulkodó volt mint a mostani hallgatás.
A nyugati titkosszolgálatok jól keverik a kártyát.
Prigozsin halálával elérhetik, hogy az oroszok megosztottak legyenek valamint a fegyveres erők lejáratása és egy belső bizonytalanság szítása volt a cél ezzel.
Nem mellesleg pedig az Afrikában zajló események a Wagner vezérek likvidálásával egy zavarosban halászó nyugati titkosszolgálati akció kezdete is lehet.
Senki ne gondolja, hogy a nyugat vagy a franciák csak úgy szó nélkül feladnák afrikai érdekeltségüket."
Milan Mitrovic írta a Facebookon.

Két verzió, mindegyik lehetséges. Érzésem szerint nem fog kiderülni a valóság! Én még egy körülményen gondolkodtam el: zajlik a BRICS-találkozó, Lavrov megbeszélést folytatott az ENSZ főtitkárával. A lehető legrosszabb alkalom ez Putyin számára, hacsak nem ez a cél. Putyint kényelmetlen helyzetbe hozni a partnerei előtt. És belső ellentétet szítani az orosz társadalom különböző csoportjai között. Azaz a stabilitás kibillentése! Putyin sürgősen távozott a BRICS-ről, Szentpétervárról Moszkvába hajtott a Konvoja a hírre.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 334
58 234
113
Nem hivatalosan:

A nyomozásnak megvan az első gyanúsítottja. Ő Artyom Stepanov, Prigozhin személyes pilótája és az MNT Aero egykori alapítója (a lezuhant repülőgép tulajdonosa).
A bűnüldöző szervek nem találják meg. Hozzáfért a repülőgéphez, és a robbanás előtt Kamcsatkába indult, ahol "elveszett".
A testvére egyetlen dologról tudott beszámolni, hogy állítólag harmadik napja táborozik, és nincs vele kapcsolata. Sztyepanovot aktívan keresik, de nagy valószínűséggel az országon kívül van.

"Prigozsin halálát nem oroszok okozták!!!

Továbbra is fenntartom azon véleményem, hogy nincs orosz szál a megölésében...........meg is indokolom.
Szentpétervárról felszálló kettő gépről van szó.
Nem tudni Progozsin melyikre száll fel mert mindig a felszállás előtt dönti el biztonsági okokból . Ez egyébként előírás is volt Wagneréknál, hogy nem egy gépre száll fel a vezetőség.
Kivételesen mégis egy gépen utaznak.
Aztán kettő robbanás a gépen menet közben majd eddigi információk szerint a repülő szárny rongálódott meg.
A gépen ülő összes utas elveszítette az eszméletét majd a földbe csapódás pillanatában össze is égtek a gépen ülők így nehéz volt az azonosításuk is.
A világ azt sem tudta tulajdonképpen hol van Prigozsin hiszen halála előtt Afrikából jelentkezett be egy videón.
De egyszer csak jön a BBC híre, hogy Prigozsin gépe lezuhant .....és nem élte túl.
Gondoljatok bele!!!!.......honnan tudta a BBC, hogy azon a gépen ült és meghalt amikor azt még az oroszok sem tudták megmondani kik ültek pontosan a gépen???
Kik értesítették a BBC-t, hogy mi történt hacsak nem titkosszolgálati akciót hajtottak végre az angolok akik pontosan tudták , hogy az akció sikerrel járt.
Mindenki aki azt állítja, hogy Putyin vagy a köre csinálta magyarázza el nekem miért most tette volna ezt meg Putyin és nem előbb vagy később????
Putyin még ha haragudott is Prigozsinra sem áldozta volna fel még kilenc ember életét. Ez nem Putyinra vallani ennél sokkal kifinomultabb megoldást találhatott volna.
Nem mellesleg éppen a BRICS tárgyalások idején és afrikai részvétele mellett tette volna a Wagner vezetőjével.
De a legnagyobb ellentmondást ott látom, hogy Szentpéterváron tartózkodott Putyin az estnél és amint értesült róla azonnal Moszkvába repült. Videó bizonyítja, hogy a konvoja végigmegy Moszkva utcáin a Kremlbe őrült tempóban.
Amiért a BRICS alatt otthagyta Szentpétervárt és haladéktalanul Moszkvába ment az azt bizonyítja, hogy őt is váratlanul érte ez a merénylet.
A másik dolog amin meglepődtem a nyugati politikusok és sajtójuk visszafogottsága az ügyben.
Valami ilyet tapasztaltam akkor amikor az USA felrobbantotta a gázvezetéket majd pofátlan azt mondta, hogy az oroszok voltak.
Miközben mindenki tudta, hogy kik tették. a hallgatásuk akkor és a vizsgálat megtagadása legalább annyira árulkodó volt mint a mostani hallgatás.
A nyugati titkosszolgálatok jól keverik a kártyát.
Prigozsin halálával elérhetik, hogy az oroszok megosztottak legyenek valamint a fegyveres erők lejáratása és egy belső bizonytalanság szítása volt a cél ezzel.
Nem mellesleg pedig az Afrikában zajló események a Wagner vezérek likvidálásával egy zavarosban halászó nyugati titkosszolgálati akció kezdete is lehet.
Senki ne gondolja, hogy a nyugat vagy a franciák csak úgy szó nélkül feladnák afrikai érdekeltségüket."
Milan Mitrovic írta a Facebookon.

Két verzió, mindegyik lehetséges. Érzésem szerint nem fog kiderülni a valóság! Én még egy körülményen gondolkodtam el: zajlik a BRICS-találkozó, Lavrov megbeszélést folytatott az ENSZ főtitkárával. A lehető legrosszabb alkalom ez Putyin számára, hacsak nem ez a cél. Putyint kényelmetlen helyzetbe hozni a partnerei előtt. És belső ellentétet szítani az orosz társadalom különböző csoportjai között. Azaz a stabilitás kibillentése! Putyin sürgősen távozott a BRICS-ről, Szentpétervárról Moszkvába hajtott a Konvoja a hírre.



Max azzal tudnák kibillenteni Putyint, vagy érdemi belső feszkót generálni,ha hirtelen kivonulnának ukrajnából,és visszadnának mindent.
Ne vicceljünk már,Putyin 70% felett hozza a választásokat,az smo támogatása ettől is magasabb,inkább az a gondja a társadalomnak,meg a seregnek is,hogy negyedgőzzel smoznak.