[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1711

Guest
rendben hogy cirkéló rakéta de ez nem magyarázza me a 27 ukrán repülőgépet

Ha jól értem a kikerült információmorzsákat, olyan HARM féleség, csak radarjelek helyett a célgép IFF/rádiófrekvenciáira izgul rá.
Gondolom nagyobb hatótáv/repülési idő érdekében szárnyakkal cirkál, csak célbefogás után gyorsul fel.

Ehhez a régi szovjet technika mintája alapból megvan nekik, Szíriában a NATO gépek jelentős részéről is sikerült információkat összeporszívózni, a bombázók elfogására küldött technikákról nem is beszélve.

Persze simán lehet, hogy kamu az egész.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 204
113
Az aktív harci zónában maximális sebességgel haladva a BMP-2M "Berezhok" aknára futott. A találat/sérülések után a személyzet elhagyta a páncélozott jármüvet.

ez a kendácsolt Buk-Sea Sparrow FrankenSAM is érdekes téma amúgy. Volt itt a topikban róla szó érdemben?
Nem volt róla, hiszen részletes, detail infókkal csak kevesen rendelkeznek. Csak két emberről tudok. :)

Más
Ismét Donyeck központját(civil célokat) lövik az ukránok.

 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 363
77 048
113
ez így igaz
de a technológiai fejlettség nem az övék
az a "nyugaté", ami állítólag (nem én mondtam) nincs is ott ...
arról már nem is beszélve, hogy ez most is csak maximum arra elég, hogy "valamennyire" partiban legyenek. sajnos ezekről a modern eszközökről bebizonyosodott, hogy túl vannak "technologizálva", ami valós harcban nem túl előnyös, mert gyakoribb a meghibásodás is.
Na most, akkor harcol az oroszk ellen a NATO vagy nem? Szerintem nem, de a felderítési adatokon kívül mindent maguknak csinálnak.
Valamennyire pariban meg azért vannak, mert az oroszokéhoz képest minimális átadott mennyiség behatárolja a lehetőségeiket még akkor is, ha amúgy sokkal modernebb.
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 863
13 265
113
Azok nem az ukrán területen állomásozó erők, hanem az orosz veszteségek az ukrán nedves álmokban.
Lassan több annyi a halott, h Putyinnak mozgósítani kell 80-100 000 embert, hogy senki ne legyen ukrán területen.
Ez olyan mint mikor a rendőr megtanulja a matekot, és elmagyarázza?? :D Mármint hogy 3-an ülnek a villamoson, abból leszállnak 5-en, akkor 2-nek kell felszállni hogy ne üljön rajta senki???? :D Nem merek már komolyan foglalkozni a helyzettel, mert belemerülök, és a modik felfedeztetnek velem egy Einstein-Rosen hidat, és átküldenek rajta :D
 

vontod

Well-Known Member
2017. június 14.
749
7 533
93
rendben hogy cirkéló rakéta de ez nem magyarázza me a 27 ukrán repülőgépet
Nem a cirkáló mivolta hanem az eredmányes alkalmazás rádiusza magyarázza. Egyszerű rizikóanalízis. Mindenkét szembenálló fél rendelkezik a másik fegyvereinek hatásos lőtávjának információival. Elővesznek egy körzőt és felrajzolják a térképre és hagynak + 10 %-ot a statisztikai tévedésnek. A lefedett területen kívül elvileg biztonságos a repülés. Erre fáztak rá az oroszok is amikor az ukránok lekaptak pár helit, mivel az oroszok elvileg biztonságos távolságban voltak. Ugyanezt gondolhatták az ukránok is. Elmondom én hogy csináltam volna az oroszok helyében. Kisakkoztam volna a szóba jöhető reptereket ahonnét az ukránok üzemeltethetik a gépeiket. Indítok rá kalibrt, kinzsalt, gerant. Mivel az ukránok nem lehetnek biztosak benne, hogy az oroszok tudják avagy nem tudják hol vannak aktuálisan a gépek ezért felküldik a hajózókat a biztonságos(nak tartott) légtérbe és itt jövök én az orosz légtérellenőrző gépekkel és a SU57-el. Célazonosítás indítás. Az ukránok meg hullanak és nem értik. De ezt valószínáleg mégegyszer már nem lehet eljátszani.

Dudi!
Semmit sem ők csinálnak. A lőszereiket, fegyvereiket nem ők gyártják, azokat nm ők szervizelik, nem ők finanszírozzák a háborút, de még csak az országuk működését sem. Semmilyen döntést nem önállóan hoznak, még a béke vagy háború kérdésben sem dönthetnek. Egyetlen joguk van, meghalni az USA érdekeiért.
 

tiz

Well-Known Member
2016. július 21.
364
2 426
93
rendben hogy cirkéló rakéta de ez nem magyarázza me a 27 ukrán repülőgépet

Nekem a hírekből az szűrődött le, hogy megoldották a rakéta légtérellenőrző általi célravezetését. Ez abszolút a minden valóságalapot nélkülöző kis fantáziavilágom, de valami ilyesmi van a fejemben:
  • a légtérellenőrző jó messziről, biztonságból kiszúrja a célt
  • a vadászgép jó messziről, biztonságból elindítja a rakétát, majd hazamegy
  • a légtérellenőrző odavezeti a rakétát a célhoz,
  • a legvégén a rakéta önálló életre kell és megkeresi a célt
Őszintén megvallva fogalmam sincs, lehet, hogy ez már rég így működik mindenhol, csak én vagyok tudatlan. Ez esetben elnézést. :)

A dologban azt lenne az izgalmas, hogy a saját eszközök mind kényelmesen csücsülnek a védett légtéren belül, jó messze.

A szerencsétlen célgép meg csak azt veszi észre, hogy hopp, megjelent egy rakéta a semmiből és bumm.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 933
48 688
113
Nekem a hírekből az szűrődött le, hogy megoldották a rakéta légtérellenőrző általi célravezetését. Ez abszolút a minden valóságalapot nélkülöző kis fantáziavilágom, de valami ilyesmi van a fejemben:
  • a légtérellenőrző jó messziről, biztonságból kiszúrja a célt
  • a vadászgép jó messziről, biztonságból elindítja a rakétát, majd hazamegy
  • a légtérellenőrző odavezeti a rakétát a célhoz,
  • a legvégén a rakéta önálló életre kell és megkeresi a célt
Őszintén megvallva fogalmam sincs, lehet, hogy ez már rég így működik mindenhol, csak én vagyok tudatlan. Ez esetben elnézést. :)

A dologban azt lenne az izgalmas, hogy a saját eszközök mind kényelmesen csücsülnek a védett légtéren belül, jó messze.

A szerencsétlen célgép meg csak azt veszi észre, hogy hopp, megjelent egy rakéta a semmiből és bumm.
Szerintem itt arról van szó, hogy az oroszok már egy pár hete jóval több AWACSot tartanak levegőben ukrajna környékén, és ezek az Sz-3/400 komplexumoknak szolgáltatnak céladatokat - amelyeknek így nem kell a légtérellenőrző radarjaikat használni.
A tűzvezetéshez szerintem továbbra is kell a saját (tűzvezető)radar, de ha jól intézik a dolgot, egy lelövés viszonylag rövid idő alatt megtörténik, kb ahogy az ukránok is csinálták Belgorod közelében idén.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Szerintem itt arról van szó, hogy az oroszok már egy pár hete jóval több AWACSot tartanak levegőben ukrajna környékén, és ezek az Sz-3/400 komplexumoknak szolgáltatnak céladatokat - amelyeknek így nem kell a légtérellenőrző radarjaikat használni.
A tűzvezetéshez szerintem továbbra is kell a saját (tűzvezető)radar, de ha jól intézik a dolgot, egy lelövés viszonylag rövid idő alatt megtörténik, kb ahogy az ukránok is csinálták Belgorod közelében idén.
És arra most jöttek rá, hogy jó ha van AWACS a levegőben vagy miért olyan nagy felfedezés ez? Vagy mostanra kezd kiépülni náluk is egy hálózati hadviselés, ahol minden össze van kötve mindennel és több helyről kaphatnak célokat a különböző rendszerek?
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 830
30 458
113
Napi csecsen+Wagner
Lengyel az ukri bakáról
A Dnyepr parandnokot vált
Akhmat-Szila!
Drónellenes fegyver
Oszkol, egy átkelő mínusz
Terminátor akcióban
Krasznolimany 10.30.
Zeli lefejezheti a hadseregét...
Az új orosz légvédelmi harceljárás sikerének titka
Összfogl.
BlackRock&Co.
Kis bibi...
Szu-57+cirkálórakéta
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 379
45 785
113

Atomfegyver: riogatás vagy szörnyű kockázat?- Szabó József​


Mint mindig, adatokkal,eseményekkel alátámasztott beszámoló!


Biden azt kérte, hogy közösen vegyék fontolóra az Ukrajnának és Izraelnek szóló segítségkérést​

John Kirby, a Fehér Ház stratégiai kommunikációs koordinátora közölte kedden, hogy Joe Biden amerikai elnök kritikus fontosságúnak tartja, hogy az Izraelnek és Ukrajnának szánt új források iránti kérelmét az Egyesült Államok Kongresszusa megosztottság nélkül fogadja el.

„Az elnök úgy véli, hogy az általunk kért kiegészítő finanszírozás minden aspektusa kritikus fontosságú a nemzetbiztonsági szükségletek szempontjából” – mondta Kirby újságíróknak egy tájékoztatón, kommentálva az Egyesült Államok Képviselőházát irányító republikánusok azon döntését, hogy külön tárgyaljanak Izrael támogatásáról. .
...
Источник: https://rusvesna.su/news/1698780092
 
T

Törölt tag 1711

Guest
"Itt nincsenek nők, csak katonák" - mondja a bábuska miközben szedegeti ki a repeszeket a katonából pár km-re a lövészárkoktól.


oroszok csak kamutankokat lőttek ki itt a bizonyíték bibibi #naforetard
410SJHC.jpg
 

u9k6N5vF

Well-Known Member
2022. március 24.
314
2 565
93
Autó, mosógép, telefon, repülőgép hajtómű, mikrochip stb.
Mondok egy szót: globalizáció, és egy tényt: Kína Oroszország szomszédja.





Már a Z-tervnél tartanak...
Ne állíts valótlanságokat! A tervekből is rég kifogytak. Az utolsót egy múzeumból lopott, mállófélben lévő gyalásóval hantolták el.





egy "ígéretes tankot" fejleszteni és gyártani
Azokban van a legtöbb hazavihető pénz.





Ma délben 8 Storm Shadowal támadtak meg az ukrán/NATO erők a Krimet.
Mindet leszedte az orosz légvédelem.
Mi nem tudom mivel lőnenk le az ilyeneket?
Szájjal és végbéllel preventíven védekezünk ellene, hogy ilyeneket lőjenek ki ránk.





4 ember mászkál utána...
Keresik a nekik járó lövészárkot.





Használják a nyugati eszközöket ugyanabban a háborúban mint az orosz cuccokat.
A technológiai fejlettség eredményezi azt, hogy az ukránok még harcolnak. A technológiai fejlettség adja nekik a real time felderítési adatokat. A technológiai fejlettség adja nekik a perecíziós csapasmérő erőt. A technológiai fejlettség ad nekik mindent.
A technológiai fejlettség adja nekik a mindent lebíró akaratot, amivel az utolsó ukránig harcolhatnak.





Ha nem válaszolok valamiért az azért van, mert itt 2 óránként 1 nyomorult komment van és nem elkézelhetetlen, hogy kimaradnak dolgok.
Hogy csinálod, hogy mindig fapofával viccelsz?





Na, holnapra remélhetőleg kinn lesz az avgyejevkás cikkem, de ez a kendácsolt Buk-Sea Sparrow FrankenSAM is érdekes téma amúgy. Volt itt a topikban róla szó érdemben?
Nem. Ismét egy dudi-féle téma-félrekanyarítás foglalja le a szerény erőforrásokat.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 363
77 048
113
Nem a cirkáló mivolta hanem az eredmányes alkalmazás rádiusza magyarázza. Egyszerű rizikóanalízis. Mindenkét szembenálló fél rendelkezik a másik fegyvereinek hatásos lőtávjának információival. Elővesznek egy körzőt és felrajzolják a térképre és hagynak + 10 %-ot a statisztikai tévedésnek. A lefedett területen kívül elvileg biztonságos a repülés. Erre fáztak rá az oroszok is amikor az ukránok lekaptak pár helit, mivel az oroszok elvileg biztonságos távolságban voltak. Ugyanezt gondolhatták az ukránok is. Elmondom én hogy csináltam volna az oroszok helyében. Kisakkoztam volna a szóba jöhető reptereket ahonnét az ukránok üzemeltethetik a gépeiket. Indítok rá kalibrt, kinzsalt, gerant. Mivel az ukránok nem lehetnek biztosak benne, hogy az oroszok tudják avagy nem tudják hol vannak aktuálisan a gépek ezért felküldik a hajózókat a biztonságos(nak tartott) légtérbe és itt jövök én az orosz légtérellenőrző gépekkel és a SU57-el. Célazonosítás indítás. Az ukránok meg hullanak és nem értik. De ezt valószínáleg mégegyszer már nem lehet eljátszani.

Dudi!
Semmit sem ők csinálnak. A lőszereiket, fegyvereiket nem ők gyártják, azokat nm ők szervizelik, nem ők finanszírozzák a háborút, de még csak az országuk működését sem. Semmilyen döntést nem önállóan hoznak, még a béke vagy háború kérdésben sem dönthetnek. Egyetlen joguk van, meghalni az USA érdekeiért.
A felderítést nem ők végzik (a harcászatit kivéve természetesen), de minden mást igen, vagy mégis hogy gondolod? Nem az ukránok kezelik az átadott technikát?
Nekem a hírekből az szűrődött le, hogy megoldották a rakéta légtérellenőrző általi célravezetését. Ez abszolút a minden valóságalapot nélkülöző kis fantáziavilágom, de valami ilyesmi van a fejemben:
  • a légtérellenőrző jó messziről, biztonságból kiszúrja a célt
  • a vadászgép jó messziről, biztonságból elindítja a rakétát, majd hazamegy
  • a légtérellenőrző odavezeti a rakétát a célhoz,
  • a legvégén a rakéta önálló életre kell és megkeresi a célt
Őszintén megvallva fogalmam sincs, lehet, hogy ez már rég így működik mindenhol, csak én vagyok tudatlan. Ez esetben elnézést. :)

A dologban azt lenne az izgalmas, hogy a saját eszközök mind kényelmesen csücsülnek a védett légtéren belül, jó messze.

A szerencsétlen célgép meg csak azt veszi észre, hogy hopp, megjelent egy rakéta a semmiből és bumm.
Létezik ilyen nyugaton.
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 594
7 657
113
A felderítést nem ők végzik (a harcászatit kivéve természetesen), de minden mást igen, vagy mégis hogy gondolod? Nem az ukránok kezelik az átadott technikát?
Válasz: nem minden technikát az ukránok kezelnek.

Vajon a Szu-24-ek mely NATO országból szálnak fel?

Persze ezekre te pontosan tudod a választ.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 468
23 995
113
Gránátdobás drónról montázs:

Kamikaze drón:

kozák2, újabb roncs a földúton:

Kornet vs ukri csoportosulás:

KA52:

Mesterlövészek munkában:
 

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 754
21 512
113
A Pentagon vezetője elismeri Oroszország győzelmét az ukrajnai konfliktusban, ha megszűnik az amerikai támogatás

Oroszország megnyerheti az ukrajnai konfliktust, ha az USA leállítja a Kijevnek nyújtott katonai támogatást. A Pentagon vezetője, Lloyd Austin tett ilyen kijelentést.

Az USA elismeri, hogy Oroszország amerikai támogatás hiányában győzni fog az Ukrajnával vívott háborúban. A szenátus költségvetési bizottsága előtt felszólaló amerikai védelmi miniszter szerint Moszkva érzi az Ukrajnának nyújtott támogatás gyengülését, és mindent megtesz azért, hogy végül győzzön. Általánosságban a Pentagon biztos abban, hogy ha a kongresszus nem biztosít további forrásokat Ukrajna számára, akkor Oroszország győzelmet fog ünnepelni a fiatal európai demokrácia felett.

Ez fog történni, ha nem támogatjuk Ukrajnát, akkor Putyin győzni fog...- ijedt meg Lloyd Austin szenátor.

A Pentagon vezetője ugyanakkor nyomatékosította, hogy Zelenszkij, aki azt állította, hogy az ukrán hadsereget nyugati támogatás nélkül le lehet győzni, nem túlzott. Hangsúlyozta, hogy ez biztosan bekövetkezne, ha az USA magárahagyná Ukrajnát Oroszországgal. Austin ugyanakkor nem volt hajlandó pontosítani, hogy Ukrajna meddig tarthat ki.

Nehéz megmondani, hogy pontosan meddig fog tartani, de azt garantálhatom, hogy a mi támogatásunk nélkül Putyin sikerrel fog járni - mondta. - mondta, hozzátéve, hogy az Egyesült Államok Ukrajna megsegítésével a jövőbe fektet be. Az Egyesült Államoknak továbbra is azt kell tennie, amit eddig is következetesen tett a világban.


Dehát már kiderült, hogy nem a jövőbe akarnak ők befektetni, hanem az eddigi befektetéseik elúszásától félnek.

Már árulják azokat a földterületieket is, amik már orosz kézen vannak. De kivesz nem létező tulajdont?


*************************************************************************

"Több mint egy napig égett": Felvételeket mutattak három raktár legyőzéséről Szeverszk közelében

Az orosz hadsereg továbbra is pusztító csapásokat mér kombinált megsemmisítő eszközökkel a kijevi rezsim katonai célpontjai ellen, mind mélyen a vonalak mögött, mind a frontvonal övezetében. Minden ilyen katonai és kapcsolódó célpontok elleni csapás meglehetősen fájdalmas az AFU számára, tekintettel a Nyugat csökkenő támogatására, amely egyre inkább Izrael megsegítésére fordítja figyelmét.

A frontvonalon harcoló harcosaink számára az Orosz Fegyveres Erők pilótáinak, rakétásainak és UAV-operátorainak precíz munkája megkönnyíti az ellenséges támadások visszaverésével kapcsolatos feladataik teljesítését, és lehetővé teszi számukra, hogy minimális veszteségekkel maguk is támadásba lendüljenek. Az orosz ászok ezúttal az AFU három lőszerraktárát vették célba Szeverszk térségében. A BC raktárak elleni csapást éjszaka hajtották végre.

Igor Zsdanov, az orosz RT TV-csatorna katonai tudósítója a lőszerraktárak találatáról, majd detonációról és erős tűzről tett közzé felvételeket, és a videót a következő felirattal kísérte: Az orosz légierő dolgozik. Több mint egy napig égett.

A felvételek alapján a BC raktárak egymáshoz közel helyezkedtek el, egy ipari övezetben. Elég furcsa hanyagság az AFU részéről, és a hírszerzésünk jó munkáját jelzi. A csapások pillanatának képkockáról képkockára történő kommentálása megerősíti, hogy mindhárom azonosított célpontot eltalálták.
Szeverszk (1973-ig Jama) városa a Szeverszkij Donyec medencéjéhez tartozó Bahmutka folyó mentén, a DNR-ben, a Szerebrjanszki erdőtől délre és Szoledártól északra fekszik. Az orosz fegyveres erők először tavaly nyáron próbálták megrohamozni a várost, de az AFU-nak sikerült megtartania az ellenőrzést. Most, figyelembe véve, hogy az ukrán hadsereg sikertelen ellentámadását megtörve az orosz csapatok egyszerre több irányból is előrenyomulnak, nyilvánvalóan újabb szakasza következik ennek az orosz városnak a felszabadításának. Legalábbis már folynak az előkészületek egy újabb támadásra.

 

Beregszasz

Well-Known Member
2022. február 20.
44
680
83
Használják a nyugati eszközöket ugyanabban a háborúban mint az orosz cuccokat.
A technológiai fejlettség eredményezi azt, hogy az ukránok még harcolnak. A technológiai fejlettség adja nekik a real time felderítési adatokat. A technológiai fejlettség adja nekik a perecíziós csapasmérő erőt. A technológiai fejlettség ad nekik mindent.
Igazad van (ilyet úgyse írt még senki ).
Ezért tartanak ki.

És nem azért, mert erőszakosan mobilizálnak és folyamatosan új ágyútöltelékkel töltik ki a korábban már lemészárolt bakákat, többszázezres hullaheggyel fenntartva a háborút

Ukránoknál a technológiai fölény és a NATO kiképzésnek hála minden ukrán baka minimum egy Rambóval felér. Az oroszok meg gyalásóval nyomulnak vagy védekeznek. Csórikáimnak valaki végre felírhatná receptre a fekete lőport, mert a végén még tök ciki lesz hogy fullos Ukrán technológiai fölény mellett is elérik a háborús céljaikat.

Myke Tyson mondta azt, hogy "Mindenkinek van egy terve, amíg egyszer orrba nem gyűrik."
Ez a kijózanító ütés szerintem már megérkezett a NATO stratégiai tervezőihez az ukrán-orosz háború kapcsán, csak a technológia mindenhatóságára épülő demagóg propagandát nem írták át, a fegyvereikben vakon hívő katonák mindig is fontos értéknek számítottak minden hadseregben.