[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 754
21 567
113
Ukrajna után Németország a legnagyobb vesztese az Oroszországgal vívott háborúnak

Ukrajna után Németország az Oroszországgal vívott háború legnagyobb vesztese - állítja Gabor Steingart, a német média vezetője, a Handelsblatt volt főszerkesztője, Helmut Schmidt-díjas német médiaszakember.
A Focusban megjelent cikkében Steingart azt állítja, hogy Németország az ukrajnai háború támogatása miatt elveszítette a tiszteletet és a biztonságérzetet.
"Már most világos, hogy Ukrajna után Németország lesz ennek a háborúnak a nagy vesztese.
Hazánk veszít a biztonságban, a jólétben és a hírnévben" - hangsúlyozza Steingart, aki, miután leszögezi, hogy Németországnak a háború kitörése előtt 80 milliárd eurós kereskedelmi forgalma volt Oroszországgal, kiemeli, hogy a hír várhatóan rosszat tesz a "német exportiparnak" is az Oroszország és Kína közötti kapcsolatok szorosabbá válása miatt.
Ráadásul rámutat, hogy az a védelem, amelyet Németország a háború utáni történelme során az Egyesült Államokkal szemben élvezhetett, egyre gyengül.
"Németországnak hozzá kell szoknia, hogy amerikai gyámja nélkül kell együtt élnie mindazzal, ami a szomszédban, Oroszországban történik" - véli a német újságíró, aki felszólítja a német kormányt, hogy gondolja át külpolitikáját.


Ukrajna a legnehezebb helyzetben van most

Ukrajna az Oroszországgal való konfliktus óta a legnehezebb helyzetben van - állítja Mihail Botsurkov, a CNN odesszai tudósítója, arra hivatkozva, hogy az ukránok élete napról napra rosszabb és szegényebb.
A kiadvány komornak nevezi a helyzetet, mivel az ukránok kezdik azt hinni, hogy az Egyesült Államokból és Európából érkező segélycsomagok a politikai viszályok áldozatai lesznek.
A CNN szerint az ukrán kormánynak hatalmas pénzügyi hiánnyal kell szembenéznie, miközben - állítása szerint - információk szerint januárban nem fogják kifizetni a köztisztviselők fizetését.

Az ukránok elvesztették legtapasztaltabb katonáikat

Több ezer ukrán katona vesztette életét az orosz katonai művelet során - állítja a Wall Street Journal cikke, amely szerint köztük voltak a legtapasztaltabb és legjobban kiképzett katonák is.
"Kijev több ezer katonát veszített, ráadásul a legtapasztaltabbakat és a legjobban kiképzetteket.

Az ukrán ellentámadásnak vége volt, mielőtt még elkezdődött volna" - áll a kiadványban, amely hangsúlyozza, hogy jelenleg az ukrán fegyveres erők legnagyobb problémája "az, hogy nincsenek kellően felszerelve ahhoz, hogy áttörjék az orosz védelmi vonalakat".


Az elmúlt hetekben 30%-kal nőtt a súlyosan sérült ukránok száma - jelenti az ABC ukrán orvosokra hivatkozva.

Szergej Rizsenko, a Dnyepr kórház főorvosa szerint naponta 40-100 súlyos sérültet vesznek fel, és az orvosok naponta 50-100 műtétet végeznek.
Elmondása szerint a legtöbb műtét amputációval jár.
Ezen információk alapján havonta mintegy 30 ezer ukrán katona hal meg vagy sérül meg súlyosan.

Megjegyzendő, hogy Sojgu orosz védelmi miniszter azt állította, hogy 2023 folyamán több mint 215 ezer ukrán katona esett el a harctéren.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 314
14 059
113
5 orosz támadot 2 drónok által támogatott ukránt. Csak egy orosznak sikerult elmenekulni:


Rybar panaszkodik a Dnyipro folyó menti helyzetre. Azt állítja, hogy az orosz tüzérségi tűzről szóló döntések túl lassúak, és az ukrán repülőgépek szemtelenül repülnek Krynky felett. Az EW is hiányzik. Terpilsky tábornok (ez nem Teplinsky akart lenni?o_O), akit ide helyeztek, nem segít a helyzeten.

 

PPE

Well-Known Member
2019. február 8.
354
1 566
93
Én úgy gondolom, hogy lehet sok mindent láthat az USA; látja az orosz repülőgépeket a földi mozgáskor, látja, hogy dolgoznak a gépeken. Repülés előtti felkészítés, tankolás, fegyverzet odaszállítása, stb.
Látja a felszállást, repülést.
De szerintem nem tudja 100%%-os biztonsággal, hogy éles fegyver e a függesztmény, vagy csak súly/gyakorlómakett.
Ha éles is, akkor sem tudhatja a lényeget:
Hogy éles bevetés lesz e, vagy csak gyakorló repülés - támadási profil lerepülésével - az indítás előtti pillanatig.

Innentől kezdve "csak"szándék, a repülő és kiszolgálószemélyzet teherbírása, a gépek rendelkezésre állása, pótalkatrészek, hajtóművek, üzemidő tartalékok kérdése, hogy ezt az oroszok mennyiszer játsszák el.
Ha 10-szer, 20-szor , s arra csak egy éles bevetés jut, akkor 10-szer, 20-szor fognak feleslegesen légiriadót meg készültséget hirdetni Ukrajnában!?
Annyi sem pénz, sem idegrendszer, sem hitelesség nincs az ukrán oldalon.
De legalábbis az utóbbit (ukrán polgárvédelem, USA felderítés szavahihetősége) nem akarják elveszíteni.
Pontosabban; sehol a világon.
Ha minden riadót komolyan vesznek, akkor leáll a termelés a hadiüzemekben és a munkások az összes munkaidejüket az óvóhelyeken tölthetik.
Azt azért a nyugatiak is sejtik, hogy vagy nincs annyi rakétájuk/drónjuk az oroszoknak, mint amennyiszer eljátsszák a támadási szándékot, vagy van, de akkor meg nem fognak kitárazni valamiért.
(itt jegyzem meg, hogy sokféle scenáriót el tudok képzelni a lassú és időigényes élőerő, hadianyag kivéreztetéstől a politikai kifektetésen keresztül az Egyszer csak MIndent Elsöprő Nagy Támadásig)

Úgyhogy marad az, hogy egyszer csak becsapódnak az orosz fegyverek és itt-ott a városokban robbanások vannak, meg itt-ott kihagynak a közszolgáltatások.

S akkor mi van!?
A többség majdnem ugyanúgy él, mint eladdig (nyilván stressz)

Magamból indulok ki:
Láttuk a net és az információmérgezés koráig mind a szocializmusban, mind az ismeretterjesztő tévécsatornák korában a II-VH-s dokumentumfilmeket.
Azt láttuk, hogy a bombázó repülőgépek befedték az eget, a lövegek, sorozatvetők szinte százszámra álltak fel egymás mellé a frontvonalon, a harckocsik ezerszámra, a lövészek százezer számra indultak támadásra!
S persze minden elpusztult, kő kövön nem maradt.

S valóban volt ilyen is; pl. kurszki csata, Drezda elpusztítása.

Emiatt azt hittük, hogy a háború egy mindent eltaposó úthenger.

Pedig a lakosság többségének még ekkor is - nyilván rengeteg nélkülözéssel, megalázással, veszteséggel - a háború annyi volt, hogy átmentek a németek a falun, majd visszafele mentek, majd jöttek az oroszok és ők is átmentek khm. a falun.
Ilyenkor persze mindenki rekvirált, a katonaorvosok gyógyítottak (mindkét részről!)
....a bolhás, tetves román katonák után meg el kellett égetni a dunyhát, párnát.
...legalábbis így sorolta nyugodjon nagymamám kiskoromban, hogy mi történ Selyeben...

De a többség túlélt, s nagy nélkülözésekkel, de folytatta az életét, s próbálta pótolni a veszteségeket.

Most a frontvonalon kő kövön nem marad, de attól 50 kilométerre félve/rettegve, de csordogál az élet.
Annyi orosz se drón, se rakéta nincs, hogy a kritikus infrastruktúrákon, katonai célpontokon kívül minden ukrán házat elpusztítsanak.
Akkor meg az átlagember mit idegeljen valahol Ukrajnában holmi légiriadón?
Maximum annyit, hogy egy eltévedt, meghibásodott fegyver őt találja el.
Kicsi az esélye.

Még az ukránok által dedikáltan célzott civil orosz célpontok környéki lakosság is jár a piacra, boltba, iskolába.

úgy van vele, mint az autóbalesetekkel; szörnyű, de most sem, megint nem nem velem történt. Mindig valaki mással.
Tehát nem fog pánikrohamot a kétszázhuszonkettedik légiriadó után sem kapni - amikor is megint nem történt vele, a házával semmi.


A másik része meg az, hogy látja a támadó gépeket az USA felderítés, talán érzékeli a rakéták, robotrepülőgépek kilövését.
Vagy nem.
De ha érzékeli is; a repülését tudja e követni?
...hááát...vagy igen, vagy nem.
...és ha igen?
Hova repül?
Mi a cél?

Leginkább valamelyik kritikus infrastruktúra.
Meg tudja védeni?
Nem.

Tehát ennyit ér a nyugati felderítés:
Akár az utolsó pillanatig is, le is követheti az orosz támadórakétákat.
(mert az oroszoknak ilyen is van, leginkább ilyen van, s nem a wunderwaffe F-16)

De az elműködésüket, romboló, elpusztító hatásukat nem tudja nemhogy kivédeni, de még mérsékelni sem...

Magyarán a háború végeredménye szempontjából végül majd kenhetik a hajukra a teljes és real-time felderítésüket.
Felderítésügyileg mindenképp az USA-nál van a technológiai fölény, egyenlőre. Vannak spéci műholdjaik olyan megoldásokon alapuló működéssel ami egyenlőre nincs köztudatban, jópár évig nem is lesz. Egyébként az oroszoknak is csak kevesebb és arról még kevesebbet lehet sejteni.
Nem is híresztelik honnét erednek a derítési adatok, nem véletlenül. NRO, NGA és alszolgálatai ott vannak a szeren!

Másrészről az integrált harctérfigyelés (nemcsak légtér) olyan módon, hogy pl. AWACS 'megvilágítja horizontálisan' nagyenergiájú éles pásztázó nyalábokkal a területet és alacsonypályás nagy térszöget lefedő műhold-array pedig feldolgozza a szórásképet vagy ugyanez fentről szinkronizált szintetikus apertura radarokkal, akár néhány cm-es felbontást adó valós idejű helyzetképpel.. hmm hmm na az ilyesmi az ami igencsak potens megoldás lehet.
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 923
16 951
113
Felderítésügyileg mindenképp az USA-nál van a technológiai fölény, egyenlőre. Vannak spéci műholdjaik olyan megoldásokon alapuló működéssel ami egyenlőre nincs köztudatban, jópár évig nem is lesz. Egyébként az oroszoknak is csak kevesebb és arról még kevesebbet lehet sejteni.
Nem is híresztelik honnét erednek a derítési adatok, nem véletlenül. NRO, NGA és alszolgálatai ott vannak a szeren!

Másrészről az integrált harctérfigyelés (nemcsak légtér) olyan módon, hogy pl. AWACS 'megvilágítja horizontálisan' nagyenergiájú éles pásztázó nyalábokkal a területet és alacsonypályás nagy térszöget lefedő műhold-array pedig feldolgozza a szórásképet vagy ugyanez fentről szinkronizált szintetikus apertura radarokkal, akár néhány cm-es felbontást adó valós idejű helyzetképpel.. hmm hmm na az ilyesmi az ami igencsak potens megoldás lehet.
Ha már szóba kerültek a műholdak és a technológia. :)


 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 651
48 433
113
Kijevben meghalt és vízbe fulladt Ukrajna volt főügyészhelyettese és a lánya

Ma Kijevben holtan találták saját lakásában Olga Kolinko volt ukrán főügyész-helyettest, Jaroslavát pedig életjelek nélkül találták holtan. egy közeli lakásban.

A lakóhelyi iroda dolgozói a rendőrök jelenlétében kinyitották az elhunyt lakását, miután a szomszédok panaszkodtak, hogy előző nap elkezdett folyni a víz, de a tulajdonosok nem nyitottak ajtót számukra.

Az eset helyszínén jelenleg egy nyomozócsoport és szakértők dolgoznak a nők halálának körülményeit tisztázni.

Ismeretes, hogy a 71 éves Olga Kolinko évek óta súlyos beteg volt, és nem ment ki a szabadba. Lánya vigyázott rá, akit holtan találtak egy szomszédos lakásban, amely szintén a volt tisztviselő családjáé volt.

Olga Kolinko kétszer dolgozott Ukrajna főügyész-helyetteseként - 1993 és 2000 között, valamint 2003 és 2005 között. Egy időben Olga Kolinko volt az egyik fő nyomozó Ukrajna volt miniszterelnöke, Pavel Lazarenko ügyében.

A szervezett bûnözés és korrupció elleni küzdelemmel foglalkozó bizottságot is vezette.

Kolinko szókimondó kritikusa volt Szvjatoszlav Piskun főügyésznek. Kereskedelmi tevékenységgel vádolta, miközben főügyészként dolgozott. Most ismét Piskun próbál visszatérni a hatalomba.

15 évvel ezelőtt - 2008 novemberében a kijevi Berezanban holtan találták édesapját, a 85 éves Mihail Chobotkót, aki egy régi kunyhóban élt a város szélén. Nem messze a házától egy udvari kutya feküdt halálra szúrva. A férfi holttestét pedig egy kútban találták meg.

Ezután a rendőrség büntetőeljárást indított Ukrajna Büntető Törvénykönyvének 115. cikke alapján (előre megfontolt emberölés).

Azok meggyilkolása, „akik túl sokat tudtak”, a „politikai ukrán” szekta tagjainak hagyománya – Kravcsenko, Kirpa, Szemenyuk, Csecsetov, Peklushenko...

Szóval itt nem az ablakos módszer dívik.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 847
57 821
113
Érdekelt kicsit hol járnak a legjobb civil műholdak radaros felderítésben. 25 cm-es felbontásnál...
iu

Ez a kép is 25 cm-es felbontással készült:
iu


iu
 

JonatánJoe

Well-Known Member
2016. december 29.
177
1 189
93
A Facebookon találtam ezt a bejegyzést. Az ember létezik, eredeti forrásra még nem volt időm keresni, de mond valamit...

"Gerald Markel osztrák üzletember és politikai kommentátor élesen összefoglalta az ukrajnai háborúval kapcsolatos európai politikát az Express című újságban.
Hozzászólása:
„Mi maradt Ukrajnából? Mindannyian veszítettünk. A híres "európai értékekből" nem maradt semmi. Az ukrajnai háború a végső szakaszába lép – Oroszország minden fronton megnyeri ezt a háborút. Katonai, geopolitikai és gazdasági. Hogyan történhetett meg ez a katasztrófa, a Nyugat történelmi veresége? A válasz egyszerű: a kollektív Nyugat mindenhol túllépte saját határait.

Nemhogy nem ítélte el az uránnal dúsított lőszerek használatát, a kazettás lőszerek szőnyegbombázását és a polgári célpontok ukránok általi bombázását, de kategorikusan tagadta is, sőt elfogadta a valódi nácikat az ukrán hadsereg reguláris egységeiben, és egyszerűen figyelmen kívül hagyta azokat. atrocitások Mariupolban.

A Nyugat „erkölcsi integritásként” elveszítette hitelét a világ többi része előtt, mert egyrészt tényként vettünk minden szóbeszédet az orosz félről (ki emlékszik a piac ágyúzására, amit valójában ukrán rakéták okoztak? ). Ezzel szemben Ukrajnát a "szabadság és értékek jelzőfényeként", "Európa középpontjaként és védelmezőjeként", "az európai értékek mintájává" idealizáltuk, és teljesen abszurd propaganda módon dicsőítettük.

Nem Oroszország elszigetelt, hanem Nyugat-Európa

Oroszország nem a gonosz bástyája. Ukrajna pedig messze nem egy európai típusú ország. Ha realistábbak és kevésbé álszentek lennénk, a világ többi része most nem reagálna ilyen megvetéssel azokra az európaiakra, akik az elmúlt két évben eltemették erkölcseiket.

És itt elérkeztünk a második, geopolitikai kudarchoz: nem Oroszország, hanem mi vagyunk elszigeteltek a világban. A világ nem volt egységes az ukrajnai háború elítélésében. A háborút ott olyannak tekintik, amilyen, vagyis a Nyugat és Oroszország közötti proxyháború Ukrajna földjén, az ukrán nép életét veszélyeztetve.

És mivel a világ többi része nem akar vele mit kezdeni, mérhetetlen a harag a saját gazdasági érdekeik járulékos károsodása miatt. A világ többi részén senki sem lepődik meg azon, hogy Oroszország nem engedi, hogy a NATO megközelítse közvetlen határát – felveti a kérdést, miért vagyunk meglepve és felháborodva a „provokálatlan támadásról” szóló fecsegésen.
A Nyugat legnagyobb kudarca
A világ többi része nem is gondol arra, hogy csatlakozzon az Oroszország elleni hülye szankciókhoz. Ellenkezőleg, Európa gazdasági öngyilkossága, a lábon lövés, amelyet Európa ennek az őrületnek a következtében kapott, elképzelhetetlen lehetőségeket nyit meg a világ többi része előtt. India és Szaúd-Arábia orosz olajat és benzint vásárol, és haszonnal adja el a hülye európaiaknak. Kína egy éven belül felváltotta az európai autógyártókat a 140 millió lakost számláló Oroszország beszállítójaként.

És egy tucat nagy ország tüntetően csatlakozott a BRICS-szövetséghez, és most már egyértelmű szövetségesei Oroszországnak - gazdaságilag a BRICS-ben, de katonailag is - Kína, India és Oroszország katonai szövetségben - rémálom a Nyugat számára. Összefoglalva, az ukrajnai háború a Nyugat legnagyobb katonai, geopolitikai és gazdasági veresége az elmúlt 80 évben.

De ami a legjobban feldühít, az az, hogy a Nyugat minden erkölcsi értékét elárulta ebben a háborúban. Az orosz magánszemélyek tulajdonának lefoglalása jogi, erkölcsi és gazdasági őrület. Európa tönkretette magát, mint biztonságos menedéket a világ minden tájáról érkező befektetők számára. Az orosz sportolók, művészek és tudósok kizárása óriási hiba, indokolatlan és megbocsáthatatlan. Mindez a háború igazi veszteseivé tesz bennünket."
 

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 754
21 567
113
Oroszország: ukrán drónt lőttek le Szaratovnál

Szaratov tartomány felett az orosz légvédelem ma reggel egy ukrán drón elfogását hajtotta végre.
"A mai nap folyamán kudarcot vallott a kijevi rezsim kísérlete, hogy drón segítségével terrortámadást hajtson végre oroszországi létesítmények ellen.
A légvédelem megsemmisített egy ukrán drónt a Szaratovi terület felett" - közölte az orosz védelmi minisztérium, Roman Busargin kormányzó pedig azt mondta, hogy nem jelentettek sérüléseket vagy az infrastruktúra károsodását a lakott területeken.

Mi történt a fronton az elmúlt 24 órában

Az ukrán infrastruktúrára és katonai létesítményekre mért újabb orosz rakétacsapások sorozata után Harkov, Hmelnickij, Zsitomir, Dnyepropetrovszk és Zaporozsje területén az oroszok az elmúlt 24 órában legalább 7 ukrán drónt lőttek le az oroszországi Brjanszk, Kurszk és Orjol tartományokban.

Az oroszok támadásokat indítottak és újabb területeket foglaltak el Robotino közelében, valamint kiterjesztették ellenőrzési övezetüket Terni és Jampolivka térségében.

Avgyejevkában heves harcok dúlnak.

Az ukrán erők Bogdanovka külterületére vonultak vissza, miközben visszavertek egy orosz támadást Artyomovszkoje közelében.

Az orosz katonai erők kisebb előrenyomulást hajtottak végre Klescsejevka felé, miközben az oroszok folytatták támadásaikat Csaszov Jar felé.

A megtizedelt ukránokkal szemben az oroszok új fegyverrendszerekről és haditechnikai eszközökről beszélnek, amelyeket haderejüknek szállítanak, miközben naponta érkeznek jelentések arról, hogy az orosz hadsereg egészen Harkovig és Odesszáig eljut, ami azt eredményezi, hogy Ukrajnát elvágják a tengerhez való hozzáféréstől.

Az orosz modernizált "KUB" támadó drónok Ukrajna számára problémává válnak.

"A KUB-BLA eredeti, 2019-ben bemutatott változata már elképesztő tulajdonságokkal rendelkezett.
A továbbfejlesztett változat valószínűleg sokkal erőteljesebb csapást mérhet ukrajnai célpontok ellen" - állítja a Newsweek, amely az új orosz fegyvert egy "rémálomhoz" hasonlítja.
Már a KUB legmodernebb változatait is leszállították az orosz védelmi minisztériumnak.


A gyerektábor, amit az oroszok Harkovban ütöttek, egy ukrán cirkálórakétatábor volt

2024. január 10-én este az orosz támadások új hulláma érte az ukrán katonai létesítményeket.
Robbanásokat jelentettek az ukrán Herszon , Szumi és Harkov régiókban, valamint a hátsó részen, Konsztantyinovka város közelében , amely az ukrán fegyveres erők fő fellegvárává vált Donyeck közelében.
A jelentések szerint az orosz csapások többsége a Harkov határvidéki célpontokat érte, amelyet szinte naponta sújtanak orosz rakéták, különösen az orosz civilek ellen 2023. december 30-án Belgorod városában történt véres támadás után.
Az elmúlt órákban legalább három orosz támadást erősítettek meg a helyi hatóságok.
Az orosz hadsereg állítólag a módosított S-300-as rakétákat használta földi célok eléréséhez.
Az új támadás további károkat okozott Harkov város katonai-ipari létesítményeiben. Helyi hírek szerint az egyik célpont a harkovi repülőgépgyár volt. A létesítmény ma már az ukrán hadsereg igényeit szolgálja ki, ahol rakétákat és cirkálórakétákat gyártanak.

Gyermektábor katonákkal és rakétákkal

Az orosz csapások másik célpontja tegnap este a Harkov-Szevernij repülőtér volt, ahol katonai felszerelések raktárait semmisítették meg.
A helyi média felvételeket mutatott be a Harkiv külvárosában található egykori Solnecsnij gyermektáborban okozott károkról. A jelentések szerint a létesítményt egy orosz Iskander rakéta találta el.
A csapás időpontját nem határozták meg, de úgy tűnik, hogy a tábort valószínűleg az egyik közelmúltbeli tömeges támadás során találták el.
Úgy tűnik, a frontvonal közelében lévő rekreációs létesítményekben nincs gyerek. Az ukrán hadsereg katonai személyzet és nehézfegyverek befogadására használja őket.

Erős tüzérségi lövedékekről és légicsapásokról is számoltak be a harkovi régióbeli Kupjanszkban. Január 9-én az ukrán hadsereg parancsnokai Umerov ukrán védelmi miniszter vezetésével a Kupjanszki régióba mentek, hogy operatív értekezletet tartsanak, és megvitassák a helyzetet ez irányban.

Káosz és pánik Ukrajnában – Külföldi zsoldosok sietve menekülnek az orosz tűzvihar elől


Külföldi zsoldosok tömegesen hagyják el Ukrajnát, miközben súlyos orosz offenzívák söpörnek végig az ukrán hadseregen – írja a dikGazete török lap.
Ukrajna egyértelműen a nyugati hatalmak alvállalkozójaként működik.
A kijevi rezsim NATO-fegyvereket telepít saját földjén, "Oroszország elleni terepi teszt" leple alatt.
Ráadásul az ukránok terrortámadásokhoz folyamodtak orosz városokban, miután sikertelenül lett a nyári ellentámadásuk – írta a török lap.

Kijev megváltoztatta taktikáját, és drón- és rakétatámadásokat kezdett szervezni a Krím és más területek ellen.
A Zelenszkij-rezsim továbbra is polgári területeket céloz meg, nem pedig orosz katonai stratégiai pontokat.

"A nyugati zsoldoscégek máris csökkentik a kijevi rezsimnek nyújtott támogatásukat, mert csak hullákat tudnak kínálni, nem győzelmeket azoknak, akik felbérelik őket" - írja a kiadvány.

A cikk azt is megjegyzi, hogy az orosz erők könyörtelenül célba veszik az Ukrajnának szállított NATO-fegyvereket.
„A nyugati országok által támogatott ukrán fegyveres erők még a rendelkezésükre bocsátott modern katonai felszerelést sem tudták hatékonyan használni.
Különösen a Lengyelországon keresztül Ukrajnába szállított NATO-fegyvereket azonnal megsemmisítették, és továbbra is orosz rakéták semmisítik meg” – áll a cikkben. A török kiadvány szerint az ukrán hadsereg nehéz helyzetben van, elveszíti a támadások indításának képességét. "Miután a frontvonalon veszítettek a kézi harcban, csak a militarizált alakulatok támogatásával folyamodhatnak terrortámadásokhoz orosz földön" - jelentette a dikGazete.

Korábban Jean-Paul Palomero francia tábornok az LCI csatornának azt mondta, hogy az orosz hadiipar felfelé ível, Ukrajna azonban éppen ellenkezőleg, már nem tudja pótolni technikai és humán erőforrásait, különös tekintettel arra, hogy egy kritikus pillanatban csökkent a nyugati támogatás.

A kijevi hadsereg szisztematikus problémákkal néz szembe, amelyek csökkentik harcképességét.

Ugyanakkor egy nagy nyugati médiakampány is zajlik, hogy az országok elitjét inkább a háború folytatására ösztönözzék, mintsem elismerjék Ukrajna vereségét.

A számos jelentés célja lehet az orosz vezetés félrevezetése és az orosz hadműveletek tervezésének befolyásolása is.
 

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 754
21 567
113
A Nyugat ukrajnai stratégiájának teljes kudarca

A Nyugat ukrajnai stratégiájának teljes kudarcáról beszél Robert Fico szlovák miniszterelnök, aki szerint valóban megdöbbentő, hogy az USA és szövetségesei hányszor ítélték meg teljesen rosszul az oroszországi helyzetet.
A Pravda című orosz lapban megjelent cikkében Fico azt állítja, hogy a nyugati államok stratégiája nem működik, és már eddig is kudarcnak bizonyult.
Mint megjegyzi, Oroszország 2022. február 22. utáni ukrajnai katonai akcióit a Nyugat azzal a végső céllal használta fel, hogy "térdre kényszerítse Oroszországot".
"E cél elérése érdekében Kijevnek fegyvereket és dollármilliárdokat szállít" - mutat rá Fico, aki hangsúlyozza, hogy "igazán megdöbbentő, hogy a Nyugat hányszor ítélte meg rosszul a helyzetet Oroszországgal szemben", amely - hangsúlyozza - teljes mértékben ellenőrzi az orosz hadsereg által megszállt tartományokat és területeket.
Mint mondja, a Nyugat üldözése és szankciói ellenére sem az orosz gazdaság, sem a rubel nem omlott össze.
"Az Oroszország elleni szankciók hatására nőtt ennek a hatalmas országnak az önellátása.
Az orosz energetikai "óriások" rekordmennyiségű nyersanyageladásról számolnak be Kínának és Indiának" - hangsúlyozza Fico, aki úgy becsüli, hogy Ukrajna nincs abban a helyzetben, hogy ellentámadást hajtson végre Oroszország ellen.
"Zelenszkij ukrán elnök pozíciója megingott, ellentétben Putyin orosz elnökével, amely megerősödik és megszilárdul" - véli a szlovák kormányfő.
Mint mondja, a Nyugat még egy ideig mindenféle eredmény nélkül fog fegyvert és pénzt küldeni Ukrajnának.


2022-hez képest 90 százalékkal csökkent a nehézfegyverek szállítása Ukrajnának 2023-ban

2023 augusztus-októberében 90%-kal csökkent a nehézfegyverek nyugatról Ukrajnába történő szállítása 2022 azonos időszakához képest - írja az RBC a németországi Kieli Világgazdasági Intézet Ukraine Support Tracker nevű adataira hivatkozva.
A kiadvány alapján a főbb szállítók közül csak Csehország teljesítette maradéktalanul a kötelezettségeit.
Mint beszámoltunk róla, 2022-re a szövetségesek 434 harckocsit, 89 MLRS-t és 574 nehéz tüzérségi eszközt ígértek Kijevnek.
A 2023-as évre ez a szám 380 harckocsira, nyolc MLRS-re és 236 nehézlövegre csökkent.
A tankszállítások számát tekintve Lengyelország áll az élen, mivel több mint 260 darabot szállított, míg Ukrajna főként T-72-es és Leopard harckocsikat kapott.
Ami az MLRS-eket illeti, a Nyugat által ígért 97-ből 78-at, míg a 810 nehézfegyverből 585-öt szállított le.
A kutatók megállapítják, hogy a 2023 augusztusa és októbere között nyújtott teljes támogatás csaknem 90%-kal kevesebb volt, mint 2022 ugyanezen időszakában.


Veszélyes provokáció Ukrajnából lövöldözésekkel és emberrablásokkal a Dnyeszteren túli határon

2024. január 10-én este a Dnyeszteren túli állambiztonsági minisztérium egy incidenst jelentett az ukrán határon.
A hivatalos jelentés szerint lövöldözés történt a határ közelében, ezt követően két Dnyeszteren túli állampolgárt szállítottak át Ukrajna területére.
Az incidens állítólag 2024. január 7-én történt.
A körülmények jelenleg nem tisztázottak. Az Ukrán Állami Határőrség viszont nem kommentálta a jelentéseket. A lövöldözéssel kapcsolatos egyéb részleteket egyelőre nem közöltek.
Úgy tűnik azonban, hogy a rövid hivatalos jelentés egy ukrán szabotőrcsoport hadműveletét jelentheti Transznisztria területén. Valószínűleg az ukrán szabotőrök áthatoltak az el nem ismert köztársaság határán, és ismeretlen célból elraboltak két állampolgárt. Katonai elemzők szerint ez az első ukrán provokáció Transznisztria határain.
Másrészt Chisinau is eszkalálja a helyzetet. December végén Chisinau nagyszabású hadgyakorlatokat tartott a Dnyeszteren túli határ közelében található Bulboak gyakorlótéren. Emellett a szövetségnek nem tagja Moldova mintegy 500 ezer dollárt kap a NATO speciális programja keretében, állítólag védekezésének erősítésére.

Új típusú kényszermozgósítás kiprőbálása, most jön Szlovákia. Észtország.
 

Lelkeslaikus

Well-Known Member
2018. december 24.
713
3 096
93
A Facebookon találtam ezt a bejegyzést. Az ember létezik, eredeti forrásra még nem volt időm keresni, de mond valamit...

"Gerald Markel osztrák üzletember és politikai kommentátor élesen összefoglalta az ukrajnai háborúval kapcsolatos európai politikát az Express című újságban.
Hozzászólása:
„Mi maradt Ukrajnából? Mindannyian veszítettünk. A híres "európai értékekből" nem maradt semmi. Az ukrajnai háború a végső szakaszába lép – Oroszország minden fronton megnyeri ezt a háborút. Katonai, geopolitikai és gazdasági. Hogyan történhetett meg ez a katasztrófa, a Nyugat történelmi veresége? A válasz egyszerű: a kollektív Nyugat mindenhol túllépte saját határait.

Nemhogy nem ítélte el az uránnal dúsított lőszerek használatát, a kazettás lőszerek szőnyegbombázását és a polgári célpontok ukránok általi bombázását, de kategorikusan tagadta is, sőt elfogadta a valódi nácikat az ukrán hadsereg reguláris egységeiben, és egyszerűen figyelmen kívül hagyta azokat. atrocitások Mariupolban.

A Nyugat „erkölcsi integritásként” elveszítette hitelét a világ többi része előtt, mert egyrészt tényként vettünk minden szóbeszédet az orosz félről (ki emlékszik a piac ágyúzására, amit valójában ukrán rakéták okoztak? ). Ezzel szemben Ukrajnát a "szabadság és értékek jelzőfényeként", "Európa középpontjaként és védelmezőjeként", "az európai értékek mintájává" idealizáltuk, és teljesen abszurd propaganda módon dicsőítettük.

Nem Oroszország elszigetelt, hanem Nyugat-Európa

Oroszország nem a gonosz bástyája. Ukrajna pedig messze nem egy európai típusú ország. Ha realistábbak és kevésbé álszentek lennénk, a világ többi része most nem reagálna ilyen megvetéssel azokra az európaiakra, akik az elmúlt két évben eltemették erkölcseiket.

És itt elérkeztünk a második, geopolitikai kudarchoz: nem Oroszország, hanem mi vagyunk elszigeteltek a világban. A világ nem volt egységes az ukrajnai háború elítélésében. A háborút ott olyannak tekintik, amilyen, vagyis a Nyugat és Oroszország közötti proxyháború Ukrajna földjén, az ukrán nép életét veszélyeztetve.

És mivel a világ többi része nem akar vele mit kezdeni, mérhetetlen a harag a saját gazdasági érdekeik járulékos károsodása miatt. A világ többi részén senki sem lepődik meg azon, hogy Oroszország nem engedi, hogy a NATO megközelítse közvetlen határát – felveti a kérdést, miért vagyunk meglepve és felháborodva a „provokálatlan támadásról” szóló fecsegésen.
A Nyugat legnagyobb kudarca
A világ többi része nem is gondol arra, hogy csatlakozzon az Oroszország elleni hülye szankciókhoz. Ellenkezőleg, Európa gazdasági öngyilkossága, a lábon lövés, amelyet Európa ennek az őrületnek a következtében kapott, elképzelhetetlen lehetőségeket nyit meg a világ többi része előtt. India és Szaúd-Arábia orosz olajat és benzint vásárol, és haszonnal adja el a hülye európaiaknak. Kína egy éven belül felváltotta az európai autógyártókat a 140 millió lakost számláló Oroszország beszállítójaként.

És egy tucat nagy ország tüntetően csatlakozott a BRICS-szövetséghez, és most már egyértelmű szövetségesei Oroszországnak - gazdaságilag a BRICS-ben, de katonailag is - Kína, India és Oroszország katonai szövetségben - rémálom a Nyugat számára. Összefoglalva, az ukrajnai háború a Nyugat legnagyobb katonai, geopolitikai és gazdasági veresége az elmúlt 80 évben.

De ami a legjobban feldühít, az az, hogy a Nyugat minden erkölcsi értékét elárulta ebben a háborúban. Az orosz magánszemélyek tulajdonának lefoglalása jogi, erkölcsi és gazdasági őrület. Európa tönkretette magát, mint biztonságos menedéket a világ minden tájáról érkező befektetők számára. Az orosz sportolók, művészek és tudósok kizárása óriási hiba, indokolatlan és megbocsáthatatlan. Mindez a háború igazi veszteseivé tesz bennünket."

Az eredeti cikk:


A kommenteket is érdemes elolvasni. Ott sem mindenki teljesen agyhalott.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 849
113
A Facebookon találtam ezt a bejegyzést. Az ember létezik, eredeti forrásra még nem volt időm keresni, de mond valamit...

"Gerald Markel osztrák üzletember és politikai kommentátor élesen összefoglalta az ukrajnai háborúval kapcsolatos európai politikát az Express című újságban.
Hozzászólása:
„Mi maradt Ukrajnából? Mindannyian veszítettünk. A híres "európai értékekből" nem maradt semmi. Az ukrajnai háború a végső szakaszába lép – Oroszország minden fronton megnyeri ezt a háborút. Katonai, geopolitikai és gazdasági. Hogyan történhetett meg ez a katasztrófa, a Nyugat történelmi veresége? A válasz egyszerű: a kollektív Nyugat mindenhol túllépte saját határait.

Nemhogy nem ítélte el az uránnal dúsított lőszerek használatát, a kazettás lőszerek szőnyegbombázását és a polgári célpontok ukránok általi bombázását, de kategorikusan tagadta is, sőt elfogadta a valódi nácikat az ukrán hadsereg reguláris egységeiben, és egyszerűen figyelmen kívül hagyta azokat. atrocitások Mariupolban.

A Nyugat „erkölcsi integritásként” elveszítette hitelét a világ többi része előtt, mert egyrészt tényként vettünk minden szóbeszédet az orosz félről (ki emlékszik a piac ágyúzására, amit valójában ukrán rakéták okoztak? ). Ezzel szemben Ukrajnát a "szabadság és értékek jelzőfényeként", "Európa középpontjaként és védelmezőjeként", "az európai értékek mintájává" idealizáltuk, és teljesen abszurd propaganda módon dicsőítettük.

Nem Oroszország elszigetelt, hanem Nyugat-Európa

Oroszország nem a gonosz bástyája. Ukrajna pedig messze nem egy európai típusú ország. Ha realistábbak és kevésbé álszentek lennénk, a világ többi része most nem reagálna ilyen megvetéssel azokra az európaiakra, akik az elmúlt két évben eltemették erkölcseiket.

És itt elérkeztünk a második, geopolitikai kudarchoz: nem Oroszország, hanem mi vagyunk elszigeteltek a világban. A világ nem volt egységes az ukrajnai háború elítélésében. A háborút ott olyannak tekintik, amilyen, vagyis a Nyugat és Oroszország közötti proxyháború Ukrajna földjén, az ukrán nép életét veszélyeztetve.

És mivel a világ többi része nem akar vele mit kezdeni, mérhetetlen a harag a saját gazdasági érdekeik járulékos károsodása miatt. A világ többi részén senki sem lepődik meg azon, hogy Oroszország nem engedi, hogy a NATO megközelítse közvetlen határát – felveti a kérdést, miért vagyunk meglepve és felháborodva a „provokálatlan támadásról” szóló fecsegésen.
A Nyugat legnagyobb kudarca
A világ többi része nem is gondol arra, hogy csatlakozzon az Oroszország elleni hülye szankciókhoz. Ellenkezőleg, Európa gazdasági öngyilkossága, a lábon lövés, amelyet Európa ennek az őrületnek a következtében kapott, elképzelhetetlen lehetőségeket nyit meg a világ többi része előtt. India és Szaúd-Arábia orosz olajat és benzint vásárol, és haszonnal adja el a hülye európaiaknak. Kína egy éven belül felváltotta az európai autógyártókat a 140 millió lakost számláló Oroszország beszállítójaként.

És egy tucat nagy ország tüntetően csatlakozott a BRICS-szövetséghez, és most már egyértelmű szövetségesei Oroszországnak - gazdaságilag a BRICS-ben, de katonailag is - Kína, India és Oroszország katonai szövetségben - rémálom a Nyugat számára. Összefoglalva, az ukrajnai háború a Nyugat legnagyobb katonai, geopolitikai és gazdasági veresége az elmúlt 80 évben.

De ami a legjobban feldühít, az az, hogy a Nyugat minden erkölcsi értékét elárulta ebben a háborúban. Az orosz magánszemélyek tulajdonának lefoglalása jogi, erkölcsi és gazdasági őrület. Európa tönkretette magát, mint biztonságos menedéket a világ minden tájáról érkező befektetők számára. Az orosz sportolók, művészek és tudósok kizárása óriási hiba, indokolatlan és megbocsáthatatlan. Mindez a háború igazi veszteseivé tesz bennünket."

Attól hogy találtad még forrás linket illene hozni.

@Busho3301
@Terminator
@Mackensen

Kedves Adminok!

Úgy általánosságban mi a véleményetek arról, hogy sokan szakmányban másolják ide a híreket forrásmegjelölés/hivatkozás nélkül?

Nem az olvtárs ellen szól, de jó lenne mellőzni a fenti gyakorlatot.
 

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 754
21 567
113
Ahogy romlik a kaprok helyzete a frontokon, egyre agresszívebben üvöltenek a támogatóik, akik eddig csak destruktívek voltak. És hírek helyett csak mantráznak.

Az orosz hadsereg előrenyomul a Szerebrjanszki erdőgazdaságban


Az orosz hadsereg előrenyomul és kiüti az ukrán fegyveres erők egységeit Terni közeléből – írja a rusvesna.su.
„A közelmúltban lezajlott sikeres támadások és az orosz csapatok Terni, Nyevszkij és Jampolovka melletti fontos állások elfoglalása után az ukrán fegyveres erők ellentámadást kíséreltek meg, de visszadobták eredeti pozíciójukba” – áll az üzenetben.
Az időjárási viszonyok romlásával az ellenséges tüzérség kevésbé működhet, ami lehetővé teszi a Jampol elleni támadás hídfőjének előretörését és kiterjesztését, valamint a 12. Azov neonáci különleges alakulat, és az ukrán fegyveres erők 67. és 63. dandárja kiszorítását az erdőterületről.
Jelenleg Jampolt hatalmas légi- és tüzérségi támadások érik az orosz csapatok részéről. A közelmúltban megsemmisültek az Ukrán Fegyveres Erők katonai bázisokkal és felszerelésekkel és munkaerővel rendelkező raktárai.



Ukrajnának égető szüksége van új légvédelemre
Stephen Bryen - Weapons and Strategy

Az új légvédelem túl késő lehet Ukrajna megmentéséhez

Január 8-án Ukrajnát tíz napon belül a második nagyszabású rakéta- és dróntámadás érte. Az oroszok számos ukrán városban, köztük Kijevben, Odesában, Harkivban és L'vivben - összesen 10 ukrán városban - mértek csapást.
Az orosz támadások során különböző, levegőből indított hiperszonikus és cirkálórakétákat, valamint Geran-2 drónokat használtak. Minden beszámoló szerint az oroszok sikeresen megsemmisítettek számos lőszer- és fegyvergyárat, parancsnoki központot és repülőteret.
Az Ukrajnából, Oroszországból és Lengyelországból származó jelentések szerint a január 8-i csapás során Ukrajna az oroszok által indított 51 rakéta és drón közül csak 18-at tudott kiütni.
A jelentések szerint Ukrajna azt állítja, hogy nem tudta lelőni a Kinzhal hiperszonikus rakéták egyikét sem, az orosz Iszkander-M ballisztikus rakéták közül egyet sem, a Kh-22 (hajó elleni) folyékony üzemanyaggal működő rakéták közül egyet sem, és a Kh-101 légi indítású cirkálórakéták közül is csak néhányat. Ukrajna azt is állítja, hogy lelőtte a Shahed-136 öngyilkos drónok összes orosz változatát, a Geran-2-t, de állítása szerint csak nyolcat lőttek ki belőlük az oroszok. Valójában nagyszámú drónt használtak.

Az Egyesült Államok és NATO-szövetségesei (és két olyan ország, amely akkor még nem volt NATO-tag, nevezetesen Svédország és Finnország) különböző típusú légvédelmi rendszereket szállítottak Ukrajnának.
Az USA szállította a Patriot légvédelmi rendszert, valószínűleg a Pac-2 változatot, bár szállítottak Pac-3 elfogó rakétákat is; Norvégia az USA-val partnerségben szállította a NASAMS légvédelmi rendszert. Az európai konzorciumok az IRIS-T-t, Olaszország az Aspide-ot, Franciaország és Olaszország a SAMP-T-t, a németek pedig a kétcsövű, radarral vezérelt Flakpanzer Gepardot szállították. Svédország Bofors légvédelmi ágyúkat is szállított. Ezen kívül az USA szállította legjobb MANPADS vállról indítható légvédelmi rendszerét, a FIM-92 Stingert, és az ukránok is rendelkeztek orosz Igla MANPADS-ekkel, legalábbis a háború első napjaiban.
A NATO és a nyugati szállított légvédelmi rendszereken kívül Ukrajna az orosz S-300S és BUK-1M légvédelmi rendszereket telepítette Kijev környékére.

A NATO-hozzájárulások meglehetősen erős légvédelmi képességet alkotnak, bár a különböző rendszerek nincsenek integrálva, és sok közülük szétszórva van az országban. Arról nincsenek megbízható információk, hogy a NATO által szállított rendszerek közül mennyi működik még az ellenük irányuló orosz támadások után.

A közelmúltbeli orosz támadásokról, valamint az alkalmazott felszerelésekről és fegyverekről részletes beszámolót a lengyel hetilap, a Lengyel Gondolat (Mysl Polska) közöl.
Ami az ukrajnai Patriotot illeti, a Mysl Polska szerint az USA a következő elfogó rakétákat szállította Ukrajnának:
PAC-2 GEM (Guidance Enhanced Missile) változatban
PAC-2 a GEM-Cruise változatban (GEM-C)
PAC-2 a GEM-Tactical változatban (GEM-T)
PAC-3 a költségcsökkentési kezdeményezés (CRI) "gazdasági" változatában
PAC-3 változat a rakétaszegmens-fejlesztés (MSE) változatában
Mindezeket az elfogórakétákat úgy tervezték, hogy képesek legyenek taktikai ballisztikus rakéták és cirkálórakéták kiiktatására.

Feltételezve, hogy ezek a rakéták úgy működnek, ahogyan azt reklámozzák, miért nem tudták lelőni az orosz Kinzhal hiperszonikus rakétákat, az orosz szuperszonikus rakétákat (Kh-22, Islander-M, Kh-31P) és az oroszok által kilőtt Kh-101 légibázisú szubszonikus cirkálórakétáknak csak kétharmadát?
A válasz a következő lehetőségek bármelyikét magában foglalhatja (amelyek közül egyik sem zárja ki egymást):
1. Ukrajnának elfogyott a Patriot, IRIS-T, SAMP-T és NASAMS lőszere.
2. Oroszország kulcsfontosságú légvédelmi eszközöket semmisített meg kulcsfontosságú helyszínek körül, különösen Kijevben.
3. Oroszország zavarta a Patriot és más radarokat
4. Az ukrán rendszerek telítettek voltak és nem álltak rendelkezésre, amikor a súlyosabb rakétacsapások lecsaptak.

Ukrajna most azt állítja, hogy ők lelőttek minden orosz rakétát és drónt, és a történet Oroszország sikeréről ezekben a támadásokban álhír Oroszországtól.
Ami biztos, túl azon a káron, amit Oroszország okozott Ukrajnának, az az, hogy Ukrajnának kétségbeesetten szüksége van új légvédelmi rendszerekre és rakétákra számukra, és sürgősen kéri ezeket az USA-tól és a NATO-tól.

A norvégok tavaly novemberben ígértek néhány új NASAMS-rendszert, ami arra utal, hogy a korábban leszállított NASAMS-ok megsérültek vagy megsemmisültek, vagy többre van szükség a megfelelő lefedettséghez. A NASAMS egy rövid hatótávolságú rendszer, amelyet pontszerű lefedettségre terveztek.
A norvég ígéret a december végi és januári légitámadások előtt érkezett. Norvégia szerint a szállítási ütemterv rövid lesz. Sajnos a NASAMS nem válasz a ballisztikus rakétákra. A NASAMS az amerikai AMRAAM (advanced medium range) levegő-levegő rakétát használja. A földi indítócsőből kilőtt AMRAAM jó a repülőgépek, drónok és néhány cirkálórakéta ellen, de túl lassú ahhoz, hogy hatékonyan elfogja a ballisztikus rakétákat. Emellett drága is, rakétánként körülbelül 1 millió dollárba kerül.
Eközben a Pentagon figyelmeztette Ukrajnát, hogy nem lesz képes folytatni a Patriot elfogórakéták szállítását "magas áruk" miatt, amely darabonként körülbelül 2 millió dollár (a fejlett változatok esetében akár 4 millió dollár). Ez azonban kevésbé a költségek, mint inkább az ellátás problémája, és annak kockázata, hogy mi történik, ha a legtöbb Patriot rakéta Ukrajnába kerül.
Az USA és a szövetségesek nehéz döntések előtt állnak az elkövetkező napokban. A fegyvertartalékok lecsupaszítása sebezhetővé teszi a NATO-t a támadásokkal szemben. Más amerikai barátokat és ügyfeleket, például az Egyesült Arab Emírségeket és Szaúd-Arábiát nem hagyja elegendő forrással, ha háború tör ki Iránnal. Ez az amerikai expedíciós erőket is veszélyezteti számos különböző színtéren, beleértve az ázsiai-csendes-óceáni színtéren lévő amerikai támaszpontok védelmét.
Az Egyesült Államok felkérte Japánt, hogy szállítson saját gyártású Patriot rakétákat Ukrajnának, ami jól jelzi, hogy mennyire szűkösek az amerikai készletek. Japán megváltoztatta exporttörvényeit, hogy engedélyezze a Patriot rakéták szállítását, de leszögezte, hogy csak az Egyesült Államokba szállít, és még nem járult hozzá, hogy az USA Ukrajnába küldje azokat.

Az oroszoknak három céljuk van a légitámadásaikkal.
Az első, hogy kiiktassák Ukrajna légvédelmét, ami nagyon megnehezíti az ukrán városok és létfontosságú katonai létesítmények védelmét.
A második a polgári és a katonai vonatkozású ipari infrastruktúrát egyaránt támadni. Ez magában foglalja az erőművek és az energiaátviteli rendszerek megsemmisítését, valamint a fegyvereket gyártó, módosító vagy javító üzemek kiiktatását.
A harmadik cél az, hogy a közvéleményt, különösen az elitet a háború ellen fordítsák. Miközben Ukrajna fáradhatatlanul dolgozik azon, hogy elhallgattassa az orosz légitámadásokról szóló információkat, a hír így is gyorsan elterjed.

Eközben Ukrajnának létszámproblémái vannak a hadseregben, és 500 000 új katonát akar besorozni. Az ilyen szintű sorozás megtöri az ukrán konszenzust, amely már most is inog. Az ukrán parlament küzd a jogszabály végrehajtásával, főként a sorozás ötletével szembeni növekvő ellenállás miatt.
Társadalmi és politikai szempontból a jelenlegi ukrán kormány számára az írás a falon van.
Amikor Zelenszkij elnöki mandátuma márciusban lejár, vagy meg kell próbálnia nem megválasztott (potenciálisan illegitim) vezetőként tovább kormányozni, vagy indulnia kell egy új ciklusért, vagy le kell mondania.
Társadalmi és politikai szempontból a jelenlegi ukrán kormány számára az írás a falon van.
Mene, mene, tekel, ufarszin
 

JonatánJoe

Well-Known Member
2016. december 29.
177
1 189
93
Attól hogy találtad még forrás linket illene hozni.

@Busho3301
@Terminator
@Mackensen

Kedves Adminok!

Úgy általánosságban mi a véleményetek arról, hogy sokan szakmányban másolják ide a híreket forrásmegjelölés/hivatkozás nélkül?

Nem az olvtárs ellen szól, de jó lenne mellőzni a fenti gyakorlatot.
A megosztást követően lett 2 szabad percem és tudtam volna posztolni a forrást, de a korlátozás miatt nem tehettem meg. Szerintem elég korrekt módon felvezettem az anyagot, holott bedobhattam volna csak úgy copy-paste stílusban is.
És igen... Az eredeti cikk kommentjei alatt azért látszik, hogy nem teljes a sötétség a "fejlett nyugati demokráciák" polgárai körében!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 722
113
404isztán cgi segítségével videót csinált berlin oroszok általi megtámadásáról:

Ezt tavaly is elsütötték Párizs kapcsán, és már akkor is marha szar volt.

Most akkor Irak, Szíria, Jemen, stb is csináljon 1944es nackó szintű cgi baromságokat?

Az észlelés téma kapcsán, szvsz úgy kell elképzelni, hogy igen, papíron mindenki mindent lát, ahogy te is elvileg elérsz mindent az Interneten, de hogy mindent egyszerre láss? Kizárt. Emberek kellenek hozzá, érzékelők, időben infót küldeni, azt értékelni - emberek csinàljàk, ha van elég, az is idő, stb. Lehetőség van rá, de fizikailag képtelenség mindent megfigyelni. Mellé, mennyivel is megy egy Kindzsal? Na, kilövéstől szàmítva becsapódásig van időd mindenre: lelőni, jelenteni, stb.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 651
48 433
113
Kedves Adminok!

Úgy általánosságban mi a véleményetek arról, hogy sokan szakmányban másolják ide a híreket forrásmegjelölés/hivatkozás nélkül?

Nem az olvtárs ellen szól, de jó lenne mellőzni a fenti gyakorlatot.

Tarzan!
Ez igazságtalan állítás. Néha előfordul, hogy elmarad a forrásmegjelölés, de túlnyomó többségében vagy a felvezető szövegben vagy link bemásolása révén megvan a forrásmegjelölés.
A legkényelmesebb a link bemásolása, arra csak rá kell kattintani, és megnyílik. A felvezető szövegben történő forrásmegjelölés kicsit macerásabb, ott több lépésben lehet eljutni a forráshoz.
Szeretnélek megnyugtatni: Én 6-8 csatornát követek, a fontos hírek mindegyiken megjelennek, tehát megerősítik egymást. Kevés olyan hírt raknak be a kommentelő társak, amelyet valamelyik csatornán már nem olvastam volna. Biztosan állíthatom, hogy 99%-ban "nem saját gyártású" híreket kapunk. Azt nem írom, hogy teljesen igazak, mert ezt nem lehet teljes bizonyossággal ellenőrizni.
Azt is nagy valószínűséggel meg tudom mondani, hogy a magyar oldalak szinte mindegyike külföldi források alapján dolgozik, meg is jelölik honnan.
A külföldi tudósítók nem rohangálnak a háborús helyszíneken, nagyon ritkán merészkednek a frontvonalra. Legfeljebb Bucsába mennek el! Bizony, akik a frontvonalhoz mennek, azok életveszélyben vannak, ahogy néhány eset ezt mutatta. Még egyéb eszközökkel (műholdak, felderítő repülőgépek) kapunk néha információt, de érthető okből, ez csekély része a híreknek.


Az ukrán hírszerzés megnevezte az északi katonai körzetben részt vevő orosz katonák számát​

A különleges katonai műveletben 462 ezer orosz katona vesz részt – közölte Vadim Szkibitszkij, az ukrán védelmi minisztérium hírszerzési főigazgatóságának képviselője.
Elmondása szerint az Orosz Hadsereg egységei 92-95%-os feltöltöttségűek.
Az ilyen magas arányú személyzetnek köszönhetően az orosz csapatok rotációkat hajthatnak végre, és kivonhatják az egységeket helyreállítás céljából – magyarázta Skibitsky.
Источник: https://rusvesna.su/news/1704955602

Lengyelország nem toloncolja ki a katonai szolgálatra kötelezett ukránokat​

Lengyelország nem toloncolja ki a katonai szolgálatra kötelezett ukránokat, de kész feltételeket teremteni számukra, hogy önállóan távozhassanak.

Ezt a lengyel szejm külügyi bizottságának vezetője, Pavel Kowal nyilatkozta a Sestry kiadványnak.
Koval úgy véli, hogy nincs szükség a hazájukban mozgósítás alatt álló ukránok kitoloncolására, mert ez illegális. Az állam azonban kész olyan feltételeket teremteni, hogy a férfiak maguk hagyják el Lengyelországot és térjenek haza.
„Mechanizmusokat kell bevezetnünk, hogy azok a fiatalok, akik harcolni tudnak... visszatérjenek Ukrajnába. Vagyis gondoskodnunk kell arról, hogy a munkavállalási engedélyek megszerzésekor, a tartózkodási idő meghosszabbításakor, partnerségi feltételekkel ellenőrizzék, hogy az emberek... mozgósíthatók-e Ukrajnában” – vélekedik Koval.
Ha a válasz igen, akkor az ilyen ukránoktól egyszerűen megtagadhatják a foglalkoztatást, valamint az ideiglenes védelmi státusz meghosszabbítását és az ellátások kifizetését. Természetes, hogy aki munka nélkül, pénz nélkül és illegális helyzetben van, az nem bírja sokáig az országban, és elmegy.
A politikus azonban nem fejtette ki, mi akadályozhatja meg, hogy egy ilyen személy Csehországba vagy Németországba távozzon.
Источник: https://rusvesna.su/news/1704918916
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 722
113
A vita rövidre zárása kapcsán ami elkezdődött az ukrán topikban, a Gerald Markel irás linkje az expressen:

 

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
587
5 351
93
A Nyugat ukrajnai stratégiájának teljes kudarca

A Nyugat ukrajnai stratégiájának teljes kudarcáról beszél Robert Fico szlovák miniszterelnök, aki szerint valóban megdöbbentő, hogy az USA és szövetségesei hányszor ítélték meg teljesen rosszul az oroszországi helyzetet.
A Pravda című orosz lapban megjelent cikkében Fico azt állítja, hogy a nyugati államok stratégiája nem működik, és már eddig is kudarcnak bizonyult.
Mint megjegyzi, Oroszország 2022. február 22. utáni ukrajnai katonai akcióit a Nyugat azzal a végső céllal használta fel, hogy "térdre kényszerítse Oroszországot".
"E cél elérése érdekében Kijevnek fegyvereket és dollármilliárdokat szállít" - mutat rá Fico, aki hangsúlyozza, hogy "igazán megdöbbentő, hogy a Nyugat hányszor ítélte meg rosszul a helyzetet Oroszországgal szemben", amely - hangsúlyozza - teljes mértékben ellenőrzi az orosz hadsereg által megszállt tartományokat és területeket.
Mint mondja, a Nyugat üldözése és szankciói ellenére sem az orosz gazdaság, sem a rubel nem omlott össze.
"Az Oroszország elleni szankciók hatására nőtt ennek a hatalmas országnak az önellátása.
Az orosz energetikai "óriások" rekordmennyiségű nyersanyageladásról számolnak be Kínának és Indiának" - hangsúlyozza Fico, aki úgy becsüli, hogy Ukrajna nincs abban a helyzetben, hogy ellentámadást hajtson végre Oroszország ellen.
"Zelenszkij ukrán elnök pozíciója megingott, ellentétben Putyin orosz elnökével, amely megerősödik és megszilárdul" - véli a szlovák kormányfő.
Mint mondja, a Nyugat még egy ideig mindenféle eredmény nélkül fog fegyvert és pénzt küldeni Ukrajnának.


2022-hez képest 90 százalékkal csökkent a nehézfegyverek szállítása Ukrajnának 2023-ban

2023 augusztus-októberében 90%-kal csökkent a nehézfegyverek nyugatról Ukrajnába történő szállítása 2022 azonos időszakához képest - írja az RBC a németországi Kieli Világgazdasági Intézet Ukraine Support Tracker nevű adataira hivatkozva.
A kiadvány alapján a főbb szállítók közül csak Csehország teljesítette maradéktalanul a kötelezettségeit.
Mint beszámoltunk róla, 2022-re a szövetségesek 434 harckocsit, 89 MLRS-t és 574 nehéz tüzérségi eszközt ígértek Kijevnek.
A 2023-as évre ez a szám 380 harckocsira, nyolc MLRS-re és 236 nehézlövegre csökkent.
A tankszállítások számát tekintve Lengyelország áll az élen, mivel több mint 260 darabot szállított, míg Ukrajna főként T-72-es és Leopard harckocsikat kapott.
Ami az MLRS-eket illeti, a Nyugat által ígért 97-ből 78-at, míg a 810 nehézfegyverből 585-öt szállított le.
A kutatók megállapítják, hogy a 2023 augusztusa és októbere között nyújtott teljes támogatás csaknem 90%-kal kevesebb volt, mint 2022 ugyanezen időszakában.


Veszélyes provokáció Ukrajnából lövöldözésekkel és emberrablásokkal a Dnyeszteren túli határon

2024. január 10-én este a Dnyeszteren túli állambiztonsági minisztérium egy incidenst jelentett az ukrán határon.
A hivatalos jelentés szerint lövöldözés történt a határ közelében, ezt követően két Dnyeszteren túli állampolgárt szállítottak át Ukrajna területére.
Az incidens állítólag 2024. január 7-én történt.
A körülmények jelenleg nem tisztázottak. Az Ukrán Állami Határőrség viszont nem kommentálta a jelentéseket. A lövöldözéssel kapcsolatos egyéb részleteket egyelőre nem közöltek.
Úgy tűnik azonban, hogy a rövid hivatalos jelentés egy ukrán szabotőrcsoport hadműveletét jelentheti Transznisztria területén. Valószínűleg az ukrán szabotőrök áthatoltak az el nem ismert köztársaság határán, és ismeretlen célból elraboltak két állampolgárt. Katonai elemzők szerint ez az első ukrán provokáció Transznisztria határain.
Másrészt Chisinau is eszkalálja a helyzetet. December végén Chisinau nagyszabású hadgyakorlatokat tartott a Dnyeszteren túli határ közelében található Bulboak gyakorlótéren. Emellett a szövetségnek nem tagja Moldova mintegy 500 ezer dollárt kap a NATO speciális programja keretében, állítólag védekezésének erősítésére.

Új típusú kényszermozgósítás kiprőbálása, most jön Szlovákia. Észtország.
" ezt követően két Dnyeszteren túli állampolgárt szállítottak át Ukrajna területére. Az incidens állítólag 2024. január 7-én történt."

Nincs új a nap alatt. 1980 környékén az idősebb munkatársaim mesélték a jugó-magyar 1946-os állapotokat. A jugók rendszeresen átjöttek éjszaka és egy-egy településről lovakat és párttitkárokat szereztek. A lovakat elhittem, de a párttitkárokban kételkedtem, de hát a munkatársaim voltak 20-30 évesek azokban az időkben, ráadásul katonák voltak.