A CNN információi szerint Oroszország egymaga kb. 3x annyi lőszert gyárt, mint amennyit az USA+NATO együttvéve tud szállítani Ukrajnának.
Az orosz csapatok jóval több lövedéket használnak Ukrajnában, mint a védekező ukrán erők. Sőt többet is gyártanak, mint amennyit a Nyugat küldeni tud, amit legutóbb a CNN is jelentett.
privatbankar.hu
Nem túl régen arról érkeztek hírek, hogy az oroszok havonta 120-150 db harckocsit tudnak átadni a hadseregnek, ennek a harmada új gyártású, a 2/3-ad része pedig felújított. Ha jól sejtem, akkor van esély arra is, hogy az oroszok jelentős mennyiségű bombát, légvédelmi rakétát, cirkálórakétát, ballisztikus támadó rakétát és drónt is képesek legyártani, ebbe most nem számolnám bele az iráni/észak-koreai/stb. "segélyeket".
Jó lenne, ha végre készülne valamilyen realista becslés arról, hogy a per pillanat hadra fogható/bevethető haditechnika valójában hogyan is aránylik egymáshoz. Tartok tőle, hogy az 5-6x-os fölény nemhogy a valóságban, de papíron sem állja meg a helyét.
Ugyanígy jó lenne egy realista becslés a valóban elvesztett/kilőtt haditechnikákkal kapcsolatban, az Oryx és társai igen nehezen hihetőek.
Végezetül még egyszer egy gondolat felfrissítve:
Az alábbi cikk információja szerint a Nyugat eddig 252 milliárd euro-t költött el "Ukrajna" címszó alatt. Azt most hagyjuk, hogy ez az összeg egészen pontosan mikor, hova és kinek a számláján landolt, de hogy arányaiban érzékelhető legyen a tétel nagysága, ez az összeg kb. az alábbiakat jelenti:
- 19 db Gerald Ford osztályú amerikai atommeghajtású repülőgép hordozó ára
- 200 db Borej-M osztályú stratégia rakétahordozó atomtengeralattjáró ára
- 330 db B-21 Raider alacsony észlelhetőségű új amerikai startégiai bombázórepülőgép ára
- 2.065 db F-35 5. generációs harci repülőgép ára
- 10.080 db SZU-34 vadászbombázó repülőgép ára
- Nagy-Britannia, Franciaország és Németország összesített éves katonai költségvetése
Tehát a 252 milliárd euro igen tetemes összeg, ha ennek a felét Keleten és Nyugaton simán lenyúlták (mert totál hülyék azért ne legyünk), még akkor is gigászi összeg. Ha Ukrajna havi állami működésére 2,5-3 milliárd euro kell (ez is a médiában megjelent adatok átlaga), akkor is ez 84 hónap, ami alsó hangon is 7 év. A háború alig múlt 2 éves, tehát 50%-os pénzügyi kisiklás mellett is még másfél évnyi összeg kellett volna, hogy jusson az 1200 km-nyi frontszakaszra az elmúlt két évben, ami 54 milliárd euro, azaz 45 millió euro/km (17,50 milliárd forint/km) fajlagos támogatást jelent.
Ehhez képest..., szóval kíváncsi vagyok, ki és mikor kezdi el komolyabban feltenni ezeket a kérdéseket Nyugaton, látva az orosz-ukrán front állapotát.