Eljött a vég: Ukrajnának 15 napon belül nem lesznek légvédelmi rakétái – Oroszország tudja és támad
Ukrajnának olyan súlyos lőszerhiánnyal kell szembenéznie, hogy az ország március végére kifogy a légvédelmi rakétáiból – írja a Telegraph brit lap, és a jelentés szerint nem tudja megvédeni városait.
Az olyan városokat védő rakétakészletek, mint Odessza – ahol pénteken (2024.03.15.) 20 embert öltek meg – hihetetlenül gyors ütemben fogy.
Ez azt jelenti, hogy ahelyett, hogy öt orosz rakétából négyet próbálna lelőni, mint most, Ukrajna csak egyet tud majd elfogni – állítja a Telegraph.
A maradék négy megtalálja a célpontját.
Ez a fejlemény "jelentős hatással lesz Ukrajna városi központjaira" – ugyanezen kiadvány szerint
Pusztító csapás Odesszában
A publikáció egybeesik az Ukrajnában rakétákkal és drónokkal felerősödő orosz támadásokkal.
Az orosz légierők precíziós csapásokat mértek katonai létesítményekre Ukrajna különböző régióiban.
Március 15-én délután egy orosz Iskander rakéta megsemmisítette az egyik ukrán döntéshozó központot Odesszában.
Az oroszok tudtak az ukrán problémáról, és most fokozzák a csapásokat
A jelentés szerint az orosz tisztviselők tudták, hogy Ukrajnában kifogy a lőszer, ezért úgy döntöttek, hogy itt az ideje a nagyobb intenzitású csapásoknak.
A donbasszi arcvonal mentén az orosz erők tovább nyomultak előre, és végül áttörték a lőszerhiányos ukrán vonalakat.
Az ukrajnai katonai bloggerek szerint csak a drónok maradtak, hogy ellenálljanak a kiváló orosz erőknek.
Ugyanezen források szerint az ukrán erők sebtében új lövészárkokat ásnak és páncéltörő csapdákat állítanak fel, hogy lassítsák az orosz előrenyomulást, és ellensúlyozzák azokat a kritikákat, amelyek szerint nem tervezték meg megfelelően védekezésüket a 2023-as sikertelen ellentámadás során
Az orosz eszközök
Avgyejevka elfoglalása után az orosz erők agresszíven nyomulnak előre a front más területein.
Az orosz előnyök a munkaerő, az anyag- és a védelmi termelés terén 2023 óta folyamatosan nőnek, miközben az Egyesült Államok hadianyag-szállításait lefaragták, és szinte teljes egészében a visszafogás veszélye fenyegeti az Egyesült Államok Kongresszusának finanszírozási patthelyzete miatt.
Az ukrajnai frontegységek kritikus lőszerkészletei egyre fogynak, és miközben a katonák még táplálkozási problémával is szembesülnek.
Egyes egységek jelentős munkaerőhiánnyal küzdenek.
A jelenlegi harctéri dinamikának nincs egyetlen oka.
Főleg 2022 őszétől hozott döntéseken alapul.
Amikor Oroszország mozgósította hadigazdaságát, a Nyugat nem tette, Ukrajna sem.
Míg Oroszország több száz kilométer hosszú és több réteg mélységű védelmi erődhálózatot épített ki, Ukrajna pedig nem tudta.
Oroszország több mint egymillió (egyes becslések szerint hárommillió) tüzérségi lövedéket és több ezer drónt szerzett be partnereitől, köztük Irántól és Észak-Koreától.
A Nyugat nem tudott erre válaszolni, mivel már a hasonló erőforrások hordójának aljára jutott - állítja a Foreign Affairs.
Moszkva minden erőfeszítést megtett a személyi állomány regenerálására és az erők feltöltésére, míg Kijev még nem mozgósította teljesen, és valószínűleg nem is tudja.
Az orosz hadsereg nagy és alkalmazkodóképes
A Foreign Affairs szerint az orosz hadsereg "egyszerűen nagy".
„A háború első hónapjaiban a Kreml vonakodott beismerni, hogy az ukrajnai kezdeti offenzíva kudarcot vallott.
2022 augusztusára a sérült orosz egységek törékennyé váltak, és amikor az ukránok tesztelték őket, Harkovnál összeestek, és visszavonultak Herszonból is.
De Oroszország azóta alkalmazkodott az elhúzódó konfliktus igényeihez és költségeihez. Felismerve, hogy háborús erőfeszítései veszélyben vannak, a Kreml megtette azt, amire korábban nem volt hajlandó: 300 000 embert vont be, drámaian megnövelte a védelmi kiadásokat, és kulcsfontosságú fegyvereket vásárolt partnereitől a hiányok pótlására.
Ha azonban az ukrán erők megfelelő létszámmal, felszereléssel és konszolidációval rendelkeznek, akkor bebizonyították, hogy magas költségeket tudnak az orosz erőkre róni, és meghiúsítják Oroszország képességét, hogy előnyeit döntő haszonra fordítsa " - mutat rá.
„Az Avgyejevkáért vívott csata a legutóbbi példa: gyakori légicsapások és 12 egységben akár 30 000 is bevetve Oroszországnak öt hónapba telt, mire elfoglalta a várost.
Oroszország nagyon akarta Avgyejevkát, és el is foglalta az Avgyejevkát. Az ostrom során több mint 600 páncélozott járművet és valószínűleg több ezer katonát veszített. De az orosz gyengeségek nagyon keveset számítanak, ha a kimerült ukrán egységek már nem tudják felfegyverezni a védelmet, vagy nem tudják gyorsan reprodukálni azt a típusú védelmet, amelyet 10 éven át építettek Avgyejevkában” – érvel Dara Massicot, a jól ismert thnik tank, a RAND amerikai elemzője és szerzője, aki a cikket aláírja.
Macron most azt mondta, kész beszélni Putyinnal
A szombat este (2024.03.16.) ismertté vált fejlemény során a francia elnök felhagyott háborús taktikájával, és kijelentette, hogy kész tárgyalni Putyinnal a válság enyhítése érdekében.
Emmanuel Macron azt mondta, hogy kész megvitatni az ukrajnai konfliktus enyhítésére irányuló javaslatokat Vlagyimir Putyin orosz elnökkel.
"Felveszem a telefont (ha Putyin hív engem).
Ez az én felelősségem, és meghallgatom, amit kínál.
Franciaország szerepe az ukrajnai konfliktusban, hogy a "háború középpontjába" kerüljön.
Egyrészt mindent biztosítanunk kell Ukrajna számára, meg kell erősíteni védelmi képességét, katonai felszerelését, ugyanakkor hozzá kell járulnunk a de -eszkaláció.
Ha Putyin kínálni akar valamit, meghallgatom a javaslatát” – mondta Macron az ukrán televíziós csatornáknak adott interjújában.
Korábban Putyin azt mondta, hogy Oroszország kész folytatni az együttműködést Franciaországgal, és jó személyes kapcsolatokat ápol Macronnal, de véget vetett nekik.
"Felveszem a telefont (ha Putyin hív engem). – mondta a Macskajancsi, és sopánkodni fog, mert Putyin nem hívja.