Konkrétan megnevezett, lajstromszámozott, és tényállással leírt esetet a kérek az ilyen alapon bebörtönzött / meggyilkolt kisemberekről, a "szerintem simán megteszik az ilyent" érvelés az semmit nem bizonyít, puszta spekuláció.
A világtól ténylegesen elzárt országban, mint amilyen mindmáig Észak-Korea, ott "működik" is. De még a Kínai Népköztársaságban, Albániában, és Romániában is próbálkoztak ezzel, 1989 előtt, és részlegesen bejött, az más, hogy idővel nullázták a rendszert, és azóta hol részleges nyitás, hol meg teljes rendszerváltás történt.
És még Kelet-Németországot is vaskézzel irányították.
Az a vicc, hogy ehhez képest még Szovjet-Oroszországban is sokkal több szabadsága volt a kisembernek.
A rendszerváltás óta meg Oroszország nyitott, és átlagos ország, a World Wide Web technológiai forradalmának nem tudott ellenállni, és a 2014-es, a háborúhoz vezető politikai lépések ellenére továbbra sem húzták fel a vasfüggönyt / a tűzfalat, sem fizikálisan, sem virtuálisan.
Milyen diktatúra az, ahol lehet használni a Facebook-ot, az Instát, a Twittert, a YouTube-ot, és sok más Nyugati közösségi média platformot ? Próbálkoztak Yandex-el, meg VKontaktéval, de azok valamiért nem lettek alternatívái ezeknek a Nyugati internetes oldalaknak.
Amúgy nem csak Oroszországban próbálják elérni, hol finom, hol buta eszközökkel, hogy a nép, a kisemberek, a köznapi életüket élő átlagemberek minimum kétharmada, de inkább 75 %-a a hatalom hivatalos álláspontját visszhangozza, hanem még a Nyugaton is.
Kapaszkodj meg - kivételesen ebben az egyetlen egy dologban egyetértünk. Tovább megyek, még globálisan is a ténylegesen szabad országok közé tartozik Magyarország, akármennyire is egy nap ezerszer is elszámlálgatják az EU-ban, meg egyes elborult amerikai, és kanadai politikusok, hogy Magyarország mennyire rettenetes, diktatórikus, sérülnek az emberi jogok, és bla bla bla
A nyilvánvaló és egyértelmű önkényt senki nem viseli el, és az olyan rendszer előbb - utóbb elbukik.
Sztálin effektíve 1928 / 29-től bírt teljhatalommal, rémuralmat vezetett, meg is lett az eredménye: 1941-ben kishíján összeomlott a Vörös Hadsereg, nemhogy Szovjet-Oroszország. Az mentette meg a kócerájukat, hogy a németek felszabadítók helyett ugyanolyan brutális elnyomókként viselkedtek.
Sztálin halálát örömmel élték meg még az oroszok is, nem véletlenül volt a Desztalinizáció.
Az egy dolog, hogy a pártfőtitkár személyének / a Politbüró tagjainak a megválasztásába semmi beleszólása nem volt a kisembereknek, de Sztálint nem egy hozzá hasonló megalomán, és goromba illető / klikk követte, hanem sokat liberalizálódott a rendszer
Ceaușescu rendszere is összeomlott, mint a kártyavár.
És még sorolhatnám.
Vannak egyértelműen szabad országok, vannak az elfogadható országok, vannak olyanok, ahol erősen kell alkalmazkodni a helyi játékszabályokhoz, és vannak olyanok, ahova semmi pénzért nem mennék, mert az ténylegesen embertelen.
Nagyrészt egyetértek. Kivéve ezzel:
"Milyen diktatúra az, ahol lehet használni a Facebook-ot, az Instát, a Twittert, a YouTube-ot, és sok más Nyugati közösségi média platformot ? Próbálkoztak Yandex-el, meg VKontaktéval, de azok valamiért nem lettek alternatívái ezeknek a Nyugati internetes oldalaknak."
A VKontakte Oroszországban konkrétan a legnépszerűbb közösségi platform volt már korábban is. Jobban szerették és szeretik, valamint jóval többen is használják, mint a Facebookot. Ott nem az ment mint itt, hogy amikor bejött a Facebook, akkor a saját közösségi oldalaikat elkezdték kiröhögni és elhagyni a felhasználóik, ehelyett a fejleszők módosítottak az oldalakon, és így sikerrel megtartották a felhasználókat. Nálunk meg divat volt felülni a "kék vonatra" és a magyar közösségi oldalak szép lassan tönkrementek.
Yandex. Oroszországban pont hogy kiváló alternatívája a google-nek. A legtöbbet használt keresőprogram náluk. Sőt jóval több annál. Yandex taxi, Yandex jedá(kajafutár szolgáltatás), Yandex Pogoda/ Weather(meteorológiai alkalmazás),stb, stb. Saját márkás okostelefonokat is gyártanak. Minden terület, amibe csak belenyúltak, az arról szól, hogy a minőségi szolgáltatásra mennek. Épp ezért piacvezetők. Az autókban is az Alisza M.I. mondja neked az okosságokat. Az, hogy itt kevésbé ismert, elterjed, annak az az elsődleges oka, hogy a Google kb a világ összes nyelvén üzemel. A Yandex keresőmotor pedig csak orosz nyelven. Ami alapvetően hátrány. De van amikor tud előny lenni. A telefonomra felraktam a Yandex okos kamera alkalmazását. Lefotózom vele amit akarok, és már tudom is, hogy, hogyan kell oroszul mondani a lefotózott tárgyat, eszközt, növényt. Tehát segít a nyelvtanulásban.