[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 787
9 269
113
Ne vedd sértésnek, de a fenti kijelentés pont Tőled, hát...gáz :oops:

Megj.:
Én szeretem ha van különvélemény, meg kell is hogy legyenek másként gondolkodók. Azt is megértem, ha valaki érzelmi alapon tud csak megközeliteni dolgokat, bár el nem fogadom, de megértem.
De kinos az, amikor valaki teljesen mellőzi a tényeket, nem vesz tudomást a valóságról. Egy idő után nehéz kultúráltan társalogni egy ilyen emberrel és gyorsan le tudja rombolni a fórum szinvonalát.
Véleményem szerint sokan vannak azért itt, akiknek vagy egy alapos pszichológiai kivizsgálás kellene, mert láthatóan baj van a toronyban, vagy a NIK-tól egy átvilágitás, biztos ami biztos. ;)
Maximálisan igazad van. Sajnos a ruszofilok érzelmi alapon állnak hozzá mindenhez és teljesen átmosta az agyukat a moszkovita propaganda. Pedig nagyon egyszerű a helyzet, van egy támadó és egy támadott ország. Ráadásul a támadó ország jelenleg is két másik ország területét is megszállva tartja. A történelem folyamán pedig még sokkal több országot nyomorítottak meg.
 

Tomsan1974

Well-Known Member
2020. október 23.
49
300
53
Maximálisan igazad van. Sajnos a ruszofilok érzelmi alapon állnak hozzá mindenhez és teljesen átmosta az agyukat a moszkovita propaganda. Pedig nagyon egyszerű a helyzet, van egy támadó és egy támadott ország. Ráadásul a támadó ország jelenleg is két másik ország területét is megszállva tartja. A történelem folyamán pedig még sokkal több országot nyomorítottak meg.
Maximálisan igazad van. Sajnos az oroszfobiasok érzelmi alapon állnak hozzá mindenhez és teljesen átmosta az agyukat a nyugati propaganda.
Ne gondold, hogy Putyin 2022 február végén a reggeli fogmosás után csak úgy viccből bemenet Ukrajnába.
Te mit gondolnál ha a déli szomszédunk lőnè
Aradot, Temesvárat csak mert másképp gondolja a politikai helyzetet?
Mindemellett,előtte a törvény adta lehetőséggel élve autonómiát szavazott az ott élő emberek többsége...

Számodra mit adott Ukrajna?
Mi Ukrajna jövőképe?
Miért hiányozna Ukrajna?
Meghalnál Ukrajnáèrt?
Családod feladnád Ukrajnáèrt?

Mióta független Ukrajna?
Azóta fejlődött, jobb lett ott élni?
És a nagy kérdés: jobb lesz?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 059
87 989
113
A fentire:

Drone Wars:

Namostnemértemakérdést!
https://twitter.com/i/status/1796515343151837196

Frissek, fiatalok:
GO23--aWYAAOmU4
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 789
14 877
113
Az nem cáfolat hogy ugyanazokat a propaganda bullshiteket ismétlitek mint egy robot.

Mégis mi számít propagandának ?

Te nem érzed magadat gépiesnek ?

Válaszolok megint pontról - pontra a legutóbbi irományra, és vajon tudsz-e értelmesen felelni azokra, vagy csak továbbra is ellenkezni, és tagadni fogsz ? Vagy esetleg lesznek olyan pontok, amik simán ignorálsz, és továbbra is ismételgeted a megcáfolt dolgaidat ?

Vannak régebbi hozzászólásaid, amiknél eljesen nonszensz, és meredek dolgokat írkáltál, sikeresen elslisszoltál az ellenvetések elől, de lehet, nem is baj, valóban, van is jobb dolgom a veled való hadakozásnál, mert ez a világ legfeleslegesebb dolga.

A #210 505 számú hozzászólásra gondolok.



Maximálisan igazad van. Sajnos a ruszofilok érzelmi alapon állnak hozzá mindenhez és teljesen átmosta az agyukat a moszkovita propaganda. Pedig nagyon egyszerű a helyzet, van egy támadó és egy támadott ország. Ráadásul a támadó ország jelenleg is két másik ország területét is megszállva tartja. A történelem folyamán pedig még sokkal több országot nyomorítottak meg.

Meszike, te érzelmi alapon állsz a kérdéshez, a nyílt történelemhamisítás, az uszítás, és az irracionális viselkedés területére is tévedve.

Úgy könnyű uszítgatni a népet, meg annak szurkolni, hogy a NATO országok a totális háborúba keveredést kockáztatva lépjenek fel Ukrajnáért, miközben te biztos vagy benne, hogy téged nem vihetnek el katonának a frontra.

Gondolom hadköteles vagy, és nem kommentcsatába leszel behívva. Vagy valami miatt nem vagy alkalmas katonai szolgálatra ?



Neked mi okozta ezt a russzofóbiát, személyesen ? Cserebogarat dobtak a nyakadba ? Vagy mit tettek veled, hogy ilyen roppant módon, kényszeresen kommentelsz ellenük ?

A történelem az nem fekete - fehér.

Továbbá vannak dolgok, mint az agresszió kérdése, amiben nem tudok mást mondani, de szándékosan hazudozol, és propagandát terjesztesz. 2022-ben valóban agresszió történt, és ezt ténylegesen rosszul csinálta az orosz politikai vezetés. De azelőtt nem.

Milyen két másik ország területét szállták meg ?

Tudtommal csak Ukrajnában vannak harcok, más országban nincs ilyen probléma.

És mi az, hogy sokkalta több országot nyomorítottak meg ?

Az angolok nem ? A franciák ? A németek ? Az osztrákok ? A délszlávok egymás között ? A törökök ? A kínaiak ? A japánok ? Az amerikaiak nem ? A felsoroltak nem csináltak öncélú agressziókat, és terjeszkedő háborúkat ?

És az ukránok ?

Ők mivel szimpatikusabbak, mint az oroszok, vagy más ?

Miért van, hogy te több évszázados távlatban is minden létező dologért csak és ki az oroszokat hibáztatod, de mások ilyen dolgai kapcsán csak legyintesz ?



Korábban kommentelted, miszerint

Mindenki az aminek érzi magát.

Úgy védelmezed Ukrajnát, és az ukrán nacionalizmust több internetesen felületen, hogy megérdemelnéd az ukrán állampolgárságot. :D
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 322
68 543
113
Ejjha, a litvanok már Belorussziat bombaztatnak az ukránokkal.

Nos ezek szerint a nyugat elérte azt hogy létrejött a világ leghatalmasabb katonai szövetsége, csak ez nem ők, hanem Kína és Oroszország által.

Ha ez esetleg igaz, akkor egy egy árhullám után atmosodhat hozzánk néhány akna. Egyenlőre még csak szóbeszéd, de tömegesen menekulnek az emberek a Tiszán át.

Újabb hihetetlen videó, ezúttal egy zsiráf jelmezes fickót kaptak el Zelenszkij emberei.

Nyugger jobb ha vigyázok a Moszkvateren, George és Amal bevadult.

Ezt kérem én nem tudom de majd esetleg Lator kolléga megszakerti.



.
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 679
45 294
113

Dmitrij Szuszlov: Ideje, hogy Oroszország elgondolkozzon egy „demonstratív” nukleáris kísérleten​

Az Egyesült Államok vezette tömb elvesztette a gombafelhőtől való félelmét, de ha ezt látnák, az talán összpontosítana néhány elmét
Írta: Dmitrij Szuszlov , az Orosz Kül- és Védelempolitikai Tanács tagja, a moszkvai Gazdasági Felsőiskola világgazdasági és nemzetközi politikáért felelős igazgatóhelyettese, valamint a Valdai Club szakértője.


Minden jel arra utal, hogy az Egyesült Államok és számos szövetségese hamarosan megengedheti Ukrajnának, hogy nyugati fegyvereket, köztük nagy hatótávolságú rakétákat használjon, hogy megtámadják a benne található célpontokat – hogyan is fogalmazzunk? – Oroszország nemzetközileg elismert határai. Vagy azok, amelyek a 2014-es kijevi Maidan előtt léteztek.
Amerikában, amint arról a New York Times nemrég beszámolt, az ötlet támogatói között van Antony Blinken külügyminiszter, a Kongresszus legtöbb republikánusa (beleértve a képviselőház elnökét, Mike Johnsont is), valamint a külpolitika számos tagja, köztük Victoria Nuland. , aki nemrég mondott le helyettes államtitkári posztjáról. Európában Lengyelország, a balti államok, Németország legfőbb ellenzéki pártja, a CDU/CSU és néhány nyugat-európai személyiség, köztük a brit külügyminisztérium vezetője, David Cameron agitálja az intézkedést.
A közelmúltban Jens Stoltenberg NATO-főtitkár is hasonló felhívást intézett, de nem tett volna ilyen kijelentéseket, ha a kérdést már nem vizsgálták volna gyakorlati szinten, és nem kapott volna érdemi támogatást Washingtontól. Már eljutott odáig, hogy a témát az uniós tagállamok védelmi tárcavezetőinek szintjén tárgyalták.
Egy ilyen döntés a konfliktust alapvetően más szintre emelné, a 2022. február 24. óta létező egyik legfényesebb „vörös vonal” eltörlését jelentené , és az USA és NATO-tömbjének közvetlen háborúba lépését jelezné. Oroszország ellen. A csapásokat valóban a nyugati hírszerző rendszerek által biztosított koordináták alapján hajtanák végre; a csapásokkal kapcsolatos döntéseket nyugati katonatisztek hozzák meg (a média többször közvetítette az ukrán katonatisztek vallomását, miszerint a nyugati rakétahasználat minden esetét a nyugati katonai tanácsadók előre koordinálják); és valószínűleg még a gombot is közvetlenül a nyugati katonatisztek nyomnák meg. Nem véletlen, hogy Olaf Scholz német kancellár azzal indokolja vonakodását a Taurus rakéták átadásától, hogy azokat német, nem ukrán katonáknak kellene működtetniük.

Ez az oka annak, hogy Kijev ilyen jogának megtagadása volt a fő feltétele a katonai segítségnyújtásnak, és a Nyugat konfliktusban való részvételének egyik fő elve kezdettől fogva.
Legalább két oka van annak, hogy a Nyugat most ennek az elvnek a feladásáról tárgyal. Az első és legfontosabb az ukrán hadsereg egyre nehezebb helyzete a harctéren. Ne felejtsük el, hogy a NATO vezetői mindvégig azt hangoztatták, hogy az eredmény nem csak Ukrajna számára, hanem saját maguk számára is egzisztenciális jelentőségű, hiszen ez határozza meg az új világrend természetét. Vagyis a Nyugat maga adta a világháború státuszát az ukrán konfliktusnak, ezért Kijev veresége saját stratégiai vereségét, a Nyugat-központú nemzetközi rend végleges összeomlását jelenti. Ennek megfelelően minél rosszabb Kijev helyzete a fronton, annál nagyobb az eszkaláció kockázata, amelyet a Nyugat hajlandó vállalni.
A második ok az, hogy Oroszország nem hajlandó eszkalálni a Nyugathoz fűződő viszonyát minden alkalommal, amikor átlép egy „vörös vonalat”, és egyre jobban belekeveredett a konfliktusba (Kijevet tankokkal, repülőgépekkel és végül nagy hatótávolságú rakétákkal látta el). Emiatt fokozatosan mérséklődött a hadművelet kezdetén viszonylag nagymértékű eszkalációtól való félelem, amire a nyugati kiadványok is többször felhívták a figyelmet.
Így a Nyugat azt hitte, hogy Kijev vereségének ára sokkal nagyobb, mint az Oroszországgal való közvetlen katonai konfrontáció kockázata, ami annak eredménye, hogy a nyugati fegyverek mélyen behatolhatnak „régi” területére. Felerősödik azok hangja, akik azzal érvelnek, hogy Moszkva ezúttal sem okoz közvetlen katonai károkat a nyugati országokban.
Ez a logika elkerülhetetlenül a harmadik világháborúhoz vezethet. És ha a Nyugat további szerepvállalása az ukrajnai konfliktusban most nem szűnik meg, akkor elkerülhetetlen lesz egy teljes körű „forró” háború Oroszország és a NATO között. Sőt, az Egyesült Államok és 31 NATO-tagországának hagyományos fegyverek terén fennálló fölénye miatt ez a háború elkerülhetetlenül a nukleáris szintre kerül.
Néhány hónapon belül (vagy akár hetekig) ugyanezt a logikát alkalmazzák a reguláris nyugati csapatok Ukrajnában való állomásoztatására, majd az orosz rakéták lelövésére. A kijevi rezsim az utóbbi időben egyre kitartóbban teszi ezeket a javaslatokat.
Egy ilyen forgatókönyv még a jelenlegi orosz nukleáris doktrína (minden bizonnyal szigorításra szoruló „békeidő” doktrína) szerint is hivatalos indokot jelentene az atomfegyver használatához.
Egyetlen módja van annak, hogy megakadályozzuk az események ilyen katasztrofális fejlődését: Moszkva elrettentő és megfélemlítési politikájának erőteljes fokozása. Teljesen elfogadhatatlan az a lehetőség, hogy a jelenlegi demarkációs vonal mentén „befagyasztják” a katonai műveleteket Kijev számára politikai feltételek és a Nyugattal fenntartott biztonsági kapcsolatainak módozatai nélkül.
Egyes nyugati politikai erők egyre inkább ezt szorgalmazzák, és visszautasításunk esetén eszkalációval fenyegetnek. Ez a lehetőség azonban kategorikusan nem kívánatos számunkra, mert Ukrajnából még nagyobb militarizálását és a Nyugattal való még szorosabb katonai integrációját jelenti. Ez még nagyobb fenyegetést jelentene Oroszország határain, mint 2022 előtt.

Ehelyett először nagyjából azt kellene elmondanunk az Egyesült Államoknak és a NATO-nak, amit Moszkva már Londonnak mondott David Cameron szavai után Ukrajna jogáról, hogy bárhol csapást mérjen brit Storm Shadow rakétákkal. Nevezetesen, hogy a „régi” orosz terület elleni támadás esetén Moszkva fenntartja a jogot, hogy a világ bármely pontján lecsapjon az érintett országok bármely létesítményére, beleértve az Egyesült Államokat is. Számos amerikai katonai bázis található szerte a világon.
Másodszor, fontos hivatalosan kijelenteni, hogy ha az Egyesült Államok/NATO nem nukleáris csapást mér orosz területre válaszul egy ilyen orosz csapásra, Moszkva viszont nukleáris fegyvereket alkalmazhat – az orosz állampolitika alapjaival teljes összhangban. a nukleáris elrettentés területén”.
Harmadszor, mivel nem csak brit, hanem amerikai létesítmények elleni lehetséges támadásokról is szó esett (és az USA esetleges közvetlen katonai válaszadásáról), kívánatos lenne, hogy a stratégiai nukleáris erők alkalmazásáról is gyakorlatokat tartsanak. aktuális gyakorlatok a taktikai fegyverek használatáról.
Végül, hogy megerősítsük Oroszország szándékainak komolyságát és meggyőzzük ellenfeleinket Moszkva eszkalációs hajlandóságáról, érdemes egy demonstrációs (azaz nem agresszív) nukleáris robbantáson gondolkodni. A világ összes televíziós csatornáján élőben sugárzott atomgombafelhő politikai és pszichológiai hatása remélhetőleg visszahozza a nyugati politikusok elé azt az egy dolgot, amely 1945 után megakadályozta a nagyhatalmak közötti háborúkat, és amelyet mára mára már jórészt elveszítettek – a félelmet. az atomháborúról.

Ezt a cikket először a Profile.ru tette közzé , az RT csapata fordította és szerkesztette
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 748
14 163
113
Nem jó a löveg, mert szinte csak páncéltöről lőszert kaptak hozzá és azzal nem leheg lebontani egy házat. Ez aztán á megállapítás... Miért nem használják a Leopardhoz kapott repeszlőszert?

Bár az beszédes, hogy így is jobbnak tartják mint a szovjet/orosz harckocsikat.

Gondolom ennyit tudott adni a gazda.


Russian hunters destroy an American abraham tank in sokil direction.

48.232429 37.565913
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 787
9 269
113
Maximálisan igazad van. Sajnos az oroszfobiasok érzelmi alapon állnak hozzá mindenhez és teljesen átmosta az agyukat a nyugati propaganda.
Ne gondold, hogy Putyin 2022 február végén a reggeli fogmosás után csak úgy viccből bemenet Ukrajnába.
Te mit gondolnál ha a déli szomszédunk lőnè
Aradot, Temesvárat csak mert másképp gondolja a politikai helyzetet?
Mindemellett,előtte a törvény adta lehetőséggel élve autonómiát szavazott az ott élő emberek többsége...
Véletlenül sem Oroszország hozott létre bábállamokat mint ahogy tette korábban máshol is.
Számodra mit adott Ukrajna?
Mi Ukrajna jövőképe?
Miért hiányozna Ukrajna?
Meghalnál Ukrajnáèrt?
Családod feladnád Ukrajnáèrt?

Mióta független Ukrajna?
Azóta fejlődött, jobb lett ott élni?
És a nagy kérdés: jobb lesz?
Ez nem Ukrajnáról szól. Hanem arról hogy ki mit tehet meg és annak milyen következményei lehetnek mindenki biztonságára nézve.
Mégis mi számít propagandának ?
Amikor központi megrendelésre ugyanazt írja az összes moszvka kezében lévő oldal és ez a fórum is azonnal átveszi akkor az propaganda és nem önálló gondolkodás.
Te nem érzed magadat gépiesnek ?
De, rohadt fárasztó mindig ugyanazt leírni, de megteszem amíg nem tiszta nektek.
Válaszolok megint pontról - pontra a legutóbbi irományra, és vajon tudsz-e értelmesen felelni azokra, vagy csak továbbra is ellenkezni, és tagadni fogsz ? Vagy esetleg lesznek olyan pontok, amik simán ignorálsz, és továbbra is ismételgeted a megcáfolt dolgaidat ?

Vannak régebbi hozzászólásaid, amiknél eljesen nonszensz, és meredek dolgokat írkáltál, sikeresen elslisszoltál az ellenvetések elől, de lehet, nem is baj, valóban, van is jobb dolgom a veled való hadakozásnál, mert ez a világ legfeleslegesebb dolga.

A #210 505 számú hozzászólásra gondolok.

Meszike, te érzelmi alapon állsz a kérdéshez, a nyílt történelemhamisítás, az uszítás, és az irracionális viselkedés területére is tévedve.
Én pont hogy racionálisan állok a dolgokhoz. Béke csak akkor lehet ha nem lehet háborúkat indítani. Ha engedjük a háborúk indítását következmények nélkül akkor háborúk lesznek. Itt ti háború pártiak vagytok én meg béke párti.
Úgy könnyű uszítgatni a népet, meg annak szurkolni, hogy a NATO országok a totális háborúba keveredést kockáztatva lépjenek fel Ukrajnáért, miközben te biztos vagy benne, hogy téged nem vihetnek el katonának a frontra.

Gondolom hadköteles vagy, és nem kommentcsatába leszel behívva. Vagy valami miatt nem vagy alkalmas katonai szolgálatra ?
Ugyanez volt a dilemma hitlernél is, ha engednek akkor az nem lesz elég. Az pont hogy növeli az agresszor étvágyát.
Neked mi okozta ezt a russzofóbiát, személyesen ? Cserebogarat dobtak a nyakadba ? Vagy mit tettek veled, hogy ilyen roppant módon, kényszeresen kommentelsz ellenük ?
Nekem az orosz emberekkel semmi bajom. Az orosz politika viszont megdolgozott az utálatért Kelet-Európában.
A történelem az nem fekete - fehér.
Azért lehet választani. Vannak jobbak vagy kevésbé rosszak ha úgy tetszik. Én mondjuk jobban örültem volna, ha Magyarország a nyugathoz kerül a második vh után.
Továbbá vannak dolgok, mint az agresszió kérdése, amiben nem tudok mást mondani, de szándékosan hazudozol, és propagandát terjesztesz. 2022-ben valóban agresszió történt, és ezt ténylegesen rosszul csinálta az orosz politikai vezetés. De azelőtt nem.
A Krím nem volt agresszió? Vagy a donbaszi szatellitállamok? Az is agresszió volt csak nem nyílt agresszió, Moszkva úgy tett akkor még mintha nem ők szervezték volna.
Milyen két másik ország területét szállták meg ?
Moldova, Grúzia. Ott is működnek az orosz szatellitállamok. Ugyanaz a recept.
Tudtommal csak Ukrajnában vannak harcok, más országban nincs ilyen probléma.
Más országban befagyott konfliktus van ami bármikor készen áll a felolvasztásra.
És mi az, hogy sokkalta több országot nyomorítottak meg ?
Fel lehet sorolni az összes kelet-európai országot.
Az angolok nem ? A franciák ? A németek ? Az osztrákok ? A délszlávok egymás között ? A törökök ? A kínaiak ? A japánok ? Az amerikaiak nem ? A felsoroltak nem csináltak öncélú agressziókat, és terjeszkedő háborúkat ?
De, csak az oroszok most teszik. Nyílt terület hódító háborúkat már régóta nem láttunk.
És az ukránok ?

Ők mivel szimpatikusabbak, mint az oroszok, vagy más ?
Ukrajna nem támad meg más országokat.
Miért van, hogy te több évszázados távlatban is minden létező dologért csak és ki az oroszokat hibáztatod, de mások ilyen dolgai kapcsán csak legyintesz ?
Mert az oroszok még mindig ott tartanak. Nekik ugyanaz a mentalitásuk. Azért a németeknél pl nem sokan álmodoznak Hitlerről és akarják visszaállítani a harmadik birodalmat. Oroszország viszont kb itt tart.
Korábban kommentelted, miszerint

Úgy védelmezed Ukrajnát, és az ukrán nacionalizmust több internetesen felületen, hogy megérdemelnéd az ukrán állampolgárságot. :D
Nem kell nekem az ukrán állampolgárság.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 789
14 877
113
Ez nem Ukrajnáról szól. Hanem arról hogy ki mit tehet meg és annak milyen következményei lehetnek mindenki biztonságára nézve.

Azzal tisztában vagy, hogy a nemzetközi jogot mindenki hajlítva, kettős mércével értelmezi, amikor egy nagyhatalom ha saját maga / a haverja / közeli szövetségese bombáz / intervencióskodik / támad / annektál az jogos, összhangban van szerinte a nemzetközi világrenddel, ha az ellentáborból valamelyik akkor az agresszió ? :D

Lásd az USA háborúzásait. Vagy Törökországét.

Az ellen miért nem emeled fel a szavadat ?

Miért csak az ukrán topicban agitálsz, ellenben az amerikaiban, meg a közel-keletiben / kaukázusiban nem ?


Amikor központi megrendelésre ugyanazt írja az összes moszvka kezében lévő oldal és ez a fórum is azonnal átveszi akkor az propaganda és nem önálló gondolkodás.

Mire akarsz kilyukadni ? A HTKA, és az itt kommentelők oroszok ?


Ugyanez volt a dilemma hitlernél is, ha engednek akkor az nem lesz elég. Az pont hogy növeli az agresszor étvágyát.

Miért Hitlerrel példázódsz állandóan, miért nem Sztálinnal ?

Sztálin Téli háborújáról, és a mostani Orosz - ukrán háborúról szóról szóra ugyanazokat a hasonlógásokat lehet összegyűjteni, és megfogalmazni.

Amit Hitler is befigyel, csak ő épp az ukrán szerelmeidnél.


Ugyanez volt a dilemma hitlernél is, ha engednek akkor az nem lesz elég. Az pont hogy növeli az agresszor étvágyát.

Ukrajna nem EU, és nem is NATO tag, jogalap nincs a beavatkozásra.

Ami alapon meg felrovod az agresszorkodást az oroszoknak, ilyen alapon az USA-t rég szét kellett volna szankciózni, és a lehetőségekhez képest büntetni más módszerekkel.

Továbbá tisztában vagy a szembenálló seregek méreteivel ?

Te nagyon hiszel az EU-ban és a NATO-ban. Ezzel az a baj, hogy a NATO-n belül is sokak nem akarnak totál másokért háborúba menni, mint a francia közemberek. Az átlag amerikait sem érdekli Ukrajna.

Ilyenkor kit küldenél be ?

Továbbá ha sikerülne valahogyan letörnöd a népakaratot, és sok sereget beküldenél, akkor is mire számítanál ?

Szerinted nem lennének egész Ukrajna területén a Leclerc, meg Challenger 2-es, és sok más roncsok ?

Mit csinálnál, ha kudarcot vallanának a NATO erőid ?

Én támogatnám, azzal a feltétellel, ha felszerelnél katonának, és ráadásként ilyesfajta alakulathoz mennél, nem pedig internetes kommentelésben élnéd ki magadat. Mert jól láthatóan úgy gondolod, hogy amíg mások megdöglenek, te majd a nyugati határ mellett, esetleg "ideiglenesen" Ausztriába ruccanva sunnyogsz amíg csak lehet. És akkor vérig vagy te sértődve, hogy miért állnak egyesek indulatosan hozzád ...



Az orosz politika viszont megdolgozott az utálatért Kelet-Európában.

Milyen távlatban ? 1945 - 1991 ? Vagy azelőtt ?


Azért lehet választani. Vannak jobbak vagy kevésbé rosszak ha úgy tetszik. Én mondjuk jobban örültem volna, ha Magyarország a nyugathoz kerül a második vh után.

Te nálad megállt az idő 1950-ben ? o_O

Milyen alapon kerültünk volna a Nyugathoz, amikor senki sem tartott pisztolyt a fejünkhöz, és mégis fejest ugrottunk a háborúba ?

Vagy a jelenkorban a Nyugat mit tud magáról felmutatni ? Amit látok, nemhogy nem vonzó, hanem ellenkezőleg unszimpatikus, sőt taszító.


A Krím nem volt agresszió?

Dedós kérdések helyett feketén - fehéren válaszolok, hogy Nem.

A Krímet nem elfoglalták, nem helikopteres deszant, meg partraszállás történt ott, hanem 1992 óta volt ott bázisuk + 25,000 katonájuk + városuk, így eleve ott voltak.

1997-ben az akkori ukrán elnök 2017-ig adta ki az oroszoknak a Krímet.

2010-ben aláírták a harkovi egyezményt, ami értelmében 2042-ig kapták meg az oroszok.

Tehát normális felhatalmazással kerültek oda, nem pedig elfoglalták.


Vagy a donbaszi szatellitállamok? Az is agresszió volt csak nem nyílt agresszió, Moszkva úgy tett akkor még mintha nem ők szervezték volna.

Miért van, hogy hosszasan írkálsz az oroszok szította lázongókról, bezzeg az ukrán nacionalisták, és neonácik kapcsán legyintesz, hogy hát őőő nem jelentenek akkora problémát, meg hogy Biztos ?

q7b5KAZ.jpg

upVtwVr.jpg


Hát annak mentek el otthonról, aki a náci eszméket is favorizáló felfegyverzett szerveket élteti, mint te is. Ez akkor se bocsánatos ha pl. még nem tanultál történelmet mert pl. kb. 9 éves lennél, de gyanítom hogy többszöröse vagy ennek a kornak. A világ legnagyobb bűne ez az ideológia. Nemhogy annak a mosdatása, amit rendszeresen előadsz.

Amúgy érdemire véve a cáfolatot.

Ukrajna az megörökölte a Szovjet Hadsereg fegyverzetnék és felszerelésének a felét. A 90-es években mindvégig az Ukrán Hadseregben olyan állapotok uralkodtak, hogy hónapokkal voltak elmaradva a fizetéseknél. És voltak, akik nem kapták meg az illetménytáblázat szerinti teljes fizut. Teljes leépítés/leépülés volt évekig. Alakulatok, bázisok szűntek meg egyik napról a másikra. A kannibalizáció mindennapos volt. A technikák a szabad ég alatt rohadtak. A tervező cégeket, és gyárakat is sorra építették le, sőt zárták be.

Közben meg dúlt a feketekereskedelem, és a szervezett bűnözés.

Még 2013-ban, a kijevi balhé idején is ilyen állapotok uralkodtak.


És emellé jön, hogy mindkét oldalon, ukrán nacionalista, és orosz oldalon is sok a szélsőséges hülye. Nem kellett külön kiképezni bérlázongókat, helyben adta magát a különböző módokon becsatornázható csőcselék.


Moldova, Grúzia. Ott is működnek az orosz szatellitállamok. Ugyanaz a recept.

Moldovában 1992 óta maradt ott Orosz Hadseregtest, ami békeidőben senkit nem zavart. Sőt a helyi háborúban Free-For-All alapon mentek. Te neked mióta szívügyed Moldova ?

Grúziát meg nem értem.

- Oroszország háborúzik Grúziában, akkor az példátlan, súlyosan felháborító, és elítélendő dolog, egy szemét, szankcionáljuk őket, és tiltsuk ki őket mindenhonnan.

- Azerbajdzsánban Ilham Alijev örökös államelnök, 20 éve, háborúzik Örményországban, minden létező bűncselekményt kimerít, nem önerőből, hanem Törökország asszisztálásával, és dicsekedik is velük mind az interneten, mind a nemzetközi sajtóban, mégis Ursula von der Leyen azt jelenti be a hívalkodóan megrendezett sajtótájékoztatón, hogy kiemelt partnerország Azerbajdzsán



Csak én érzek kettős mércét ?


Fel lehet sorolni az összes kelet-európai országot.

De milyen időtávlatban ?

1945 - 1991 között ?

Vagy több száz éves dolgokat kérsz számon rajtuk ?



De, csak az oroszok most teszik. Nyílt terület hódító háborúkat már régóta nem láttunk.

Óh de jó, hogy az oroszok 1992 óta tartó moldovai jelenlétét számon kéred, bezzeg az USA 2003-as iraki, akkor a betervezett (és felfüggesztett) iráni háborúja, akkor a 2011-es líbiai háború, és a szíriai lázongók szponzorálása, meg a Szíriában jelenlevő amerikai katonák nem zavarnak tégedet !

Az USA-hoz nehéz Irakot, Iránt, Líbiát, és Szíriát odacsatolni. De ebből a felsorolt 4-ből 3-at teljesen tönkre tettek. Nyersanyagszerzés érdekében. Az különbb, mint az oroszok háborúzása ?


Ukrajna nem támad meg más országokat.

Csak rajzolgatták az ukrán nacionalisták maguknak a nonszensz követeléseket, és előálltak velük a párizsi konferencián, amik alapján fél Lengyelországot, akkor tekitélyes darabokat Oroszországból, és a Kaukázus, illetve kisebb részeket Magyarországból követeltek maguknak.



Mert az oroszok még mindig ott tartanak. Nekik ugyanaz a mentalitásuk. Azért a németeknél pl nem sokan álmodoznak Hitlerről és akarják visszaállítani a harmadik birodalmat. Oroszország viszont kb itt tart.

Alapvetően az ukrán nacionalizmus soha nem lépett tovább attól a primitív, suttyó törzsi mentalitástól, hogy az én törzsem a legjobb és nekünk minden megengedett, mindenki más pedig alsóbbrendű ellenség akivel szemben bármi megengedett, együtműködés és a béke is csak pillanatnyi érdekből, szükségből lehetséges.

Az EU, és a NATO azok első körben Soft Power-el terjeszkednek, de ha kell, Hard Power-el is élnek, továbbra is ideológiát követelnek meg, és erőből politizálnak.

Hogy ezek szimpatikusak neked ...



Én pont hogy racionálisan állok a dolgokhoz.

Történelmi témájú írkálásaidban nincsen mondat, amibe ne köthetnék bele én, vagy bárki más, a ténykérdések miatt, már az alapok nincsenek meg, akkor felesleges is beszélni racionalitásról nálad.

Nem egyszeri botlás ez nálad, hanem sorozatban állsz hadilábon a történelmi tényekkel, és mégis így okoskodsz.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 464
11 538
113
Nos ezek szerint a nyugat elérte azt hogy létrejött a világ leghatalmasabb katonai szövetsége, csak ez nem ők, hanem Kína és Oroszország által.

Dmitrij Szuszlov: Ideje, hogy Oroszország elgondolkozzon egy „demonstratív” nukleáris kísérleten​

Az Egyesült Államok vezette tömb elvesztette a gombafelhőtől való félelmét, de ha ezt látnák, az talán összpontosítana néhány elmét
Írta: Dmitrij Szuszlov , az Orosz Kül- és Védelempolitikai Tanács tagja, a moszkvai Gazdasági Felsőiskola világgazdasági és nemzetközi politikáért felelős igazgatóhelyettese, valamint a Valdai Club szakértője.


Minden jel arra utal, hogy az Egyesült Államok és számos szövetségese hamarosan megengedheti Ukrajnának, hogy nyugati fegyvereket, köztük nagy hatótávolságú rakétákat használjon, hogy megtámadják a benne található célpontokat – hogyan is fogalmazzunk? – Oroszország nemzetközileg elismert határai. Vagy azok, amelyek a 2014-es kijevi Maidan előtt léteztek.
Amerikában, amint arról a New York Times nemrég beszámolt, az ötlet támogatói között van Antony Blinken külügyminiszter, a Kongresszus legtöbb republikánusa (beleértve a képviselőház elnökét, Mike Johnsont is), valamint a külpolitika számos tagja, köztük Victoria Nuland. , aki nemrég mondott le helyettes államtitkári posztjáról. Európában Lengyelország, a balti államok, Németország legfőbb ellenzéki pártja, a CDU/CSU és néhány nyugat-európai személyiség, köztük a brit külügyminisztérium vezetője, David Cameron agitálja az intézkedést.
A közelmúltban Jens Stoltenberg NATO-főtitkár is hasonló felhívást intézett, de nem tett volna ilyen kijelentéseket, ha a kérdést már nem vizsgálták volna gyakorlati szinten, és nem kapott volna érdemi támogatást Washingtontól. Már eljutott odáig, hogy a témát az uniós tagállamok védelmi tárcavezetőinek szintjén tárgyalták.
Egy ilyen döntés a konfliktust alapvetően más szintre emelné, a 2022. február 24. óta létező egyik legfényesebb „vörös vonal” eltörlését jelentené , és az USA és NATO-tömbjének közvetlen háborúba lépését jelezné. Oroszország ellen. A csapásokat valóban a nyugati hírszerző rendszerek által biztosított koordináták alapján hajtanák végre; a csapásokkal kapcsolatos döntéseket nyugati katonatisztek hozzák meg (a média többször közvetítette az ukrán katonatisztek vallomását, miszerint a nyugati rakétahasználat minden esetét a nyugati katonai tanácsadók előre koordinálják); és valószínűleg még a gombot is közvetlenül a nyugati katonatisztek nyomnák meg. Nem véletlen, hogy Olaf Scholz német kancellár azzal indokolja vonakodását a Taurus rakéták átadásától, hogy azokat német, nem ukrán katonáknak kellene működtetniük.

Ez az oka annak, hogy Kijev ilyen jogának megtagadása volt a fő feltétele a katonai segítségnyújtásnak, és a Nyugat konfliktusban való részvételének egyik fő elve kezdettől fogva.
Legalább két oka van annak, hogy a Nyugat most ennek az elvnek a feladásáról tárgyal. Az első és legfontosabb az ukrán hadsereg egyre nehezebb helyzete a harctéren. Ne felejtsük el, hogy a NATO vezetői mindvégig azt hangoztatták, hogy az eredmény nem csak Ukrajna számára, hanem saját maguk számára is egzisztenciális jelentőségű, hiszen ez határozza meg az új világrend természetét. Vagyis a Nyugat maga adta a világháború státuszát az ukrán konfliktusnak, ezért Kijev veresége saját stratégiai vereségét, a Nyugat-központú nemzetközi rend végleges összeomlását jelenti. Ennek megfelelően minél rosszabb Kijev helyzete a fronton, annál nagyobb az eszkaláció kockázata, amelyet a Nyugat hajlandó vállalni.
A második ok az, hogy Oroszország nem hajlandó eszkalálni a Nyugathoz fűződő viszonyát minden alkalommal, amikor átlép egy „vörös vonalat”, és egyre jobban belekeveredett a konfliktusba (Kijevet tankokkal, repülőgépekkel és végül nagy hatótávolságú rakétákkal látta el). Emiatt fokozatosan mérséklődött a hadművelet kezdetén viszonylag nagymértékű eszkalációtól való félelem, amire a nyugati kiadványok is többször felhívták a figyelmet.
Így a Nyugat azt hitte, hogy Kijev vereségének ára sokkal nagyobb, mint az Oroszországgal való közvetlen katonai konfrontáció kockázata, ami annak eredménye, hogy a nyugati fegyverek mélyen behatolhatnak „régi” területére. Felerősödik azok hangja, akik azzal érvelnek, hogy Moszkva ezúttal sem okoz közvetlen katonai károkat a nyugati országokban.
Ez a logika elkerülhetetlenül a harmadik világháborúhoz vezethet. És ha a Nyugat további szerepvállalása az ukrajnai konfliktusban most nem szűnik meg, akkor elkerülhetetlen lesz egy teljes körű „forró” háború Oroszország és a NATO között. Sőt, az Egyesült Államok és 31 NATO-tagországának hagyományos fegyverek terén fennálló fölénye miatt ez a háború elkerülhetetlenül a nukleáris szintre kerül.
Néhány hónapon belül (vagy akár hetekig) ugyanezt a logikát alkalmazzák a reguláris nyugati csapatok Ukrajnában való állomásoztatására, majd az orosz rakéták lelövésére. A kijevi rezsim az utóbbi időben egyre kitartóbban teszi ezeket a javaslatokat.
Egy ilyen forgatókönyv még a jelenlegi orosz nukleáris doktrína (minden bizonnyal szigorításra szoruló „békeidő” doktrína) szerint is hivatalos indokot jelentene az atomfegyver használatához.
Egyetlen módja van annak, hogy megakadályozzuk az események ilyen katasztrofális fejlődését: Moszkva elrettentő és megfélemlítési politikájának erőteljes fokozása. Teljesen elfogadhatatlan az a lehetőség, hogy a jelenlegi demarkációs vonal mentén „befagyasztják” a katonai műveleteket Kijev számára politikai feltételek és a Nyugattal fenntartott biztonsági kapcsolatainak módozatai nélkül.
Egyes nyugati politikai erők egyre inkább ezt szorgalmazzák, és visszautasításunk esetén eszkalációval fenyegetnek. Ez a lehetőség azonban kategorikusan nem kívánatos számunkra, mert Ukrajnából még nagyobb militarizálását és a Nyugattal való még szorosabb katonai integrációját jelenti. Ez még nagyobb fenyegetést jelentene Oroszország határain, mint 2022 előtt.

Ehelyett először nagyjából azt kellene elmondanunk az Egyesült Államoknak és a NATO-nak, amit Moszkva már Londonnak mondott David Cameron szavai után Ukrajna jogáról, hogy bárhol csapást mérjen brit Storm Shadow rakétákkal. Nevezetesen, hogy a „régi” orosz terület elleni támadás esetén Moszkva fenntartja a jogot, hogy a világ bármely pontján lecsapjon az érintett országok bármely létesítményére, beleértve az Egyesült Államokat is. Számos amerikai katonai bázis található szerte a világon.
Másodszor, fontos hivatalosan kijelenteni, hogy ha az Egyesült Államok/NATO nem nukleáris csapást mér orosz területre válaszul egy ilyen orosz csapásra, Moszkva viszont nukleáris fegyvereket alkalmazhat – az orosz állampolitika alapjaival teljes összhangban. a nukleáris elrettentés területén”.
Harmadszor, mivel nem csak brit, hanem amerikai létesítmények elleni lehetséges támadásokról is szó esett (és az USA esetleges közvetlen katonai válaszadásáról), kívánatos lenne, hogy a stratégiai nukleáris erők alkalmazásáról is gyakorlatokat tartsanak. aktuális gyakorlatok a taktikai fegyverek használatáról.
Végül, hogy megerősítsük Oroszország szándékainak komolyságát és meggyőzzük ellenfeleinket Moszkva eszkalációs hajlandóságáról, érdemes egy demonstrációs (azaz nem agresszív) nukleáris robbantáson gondolkodni. A világ összes televíziós csatornáján élőben sugárzott atomgombafelhő politikai és pszichológiai hatása remélhetőleg visszahozza a nyugati politikusok elé azt az egy dolgot, amely 1945 után megakadályozta a nagyhatalmak közötti háborúkat, és amelyet mára mára már jórészt elveszítettek – a félelmet. az atomháborúról.

Ezt a cikket először a Profile.ru tette közzé , az RT csapata fordította és szerkesztette


Amennyiben elmarad akárcsak egy nukleáris töltet elműködtetése valami orosz kísérleti telepen, vagy kettő az Atlanti-óceánon (egy az USA, másik a brit fennhatóságú vizek határán, hogy azért jól látsszon...), de szigorúan és egyértelműn nemzetközi vizeken, az csak azért lesz, mert azért ez elég egyértelmű és erős üzenet Kínától.
Olyan tudd, hogy értsd.

Márpedig Kína nem Jemen.

...ja, bocs; már velük sem bírnak el.


Hogy a buborékban élő túlhatalmasok valóságérzékelése találkozik e a két nukleáris hatalom (Oroszország, Kína) hagyományos és nukleáris képességeinek felfogásával, azért az jó kérdés.

Most néztem meg a legújabb Dűne eddig megjelent két részét.
Nem értem, hogy miért kéne reménykednem abban, hogy a világ eddigi urai különbek morálisan különbek a film negatív főszereplőitől.
 

stendre

Active Member
2014. december 4.
409
198
43
Nem baj, hagy menjenek, én nem látok szignifikáns különbséget aközött, hogy eddig is voltak ott kiképzők, meg ezután is lesznek ott kiképzők, ami viszont azóta változott, hogy lassan nem lesz kit kiképezni, a minap volt hír valahol, hogy már a 17 éveseket veszik katonai nyílvántartásba, (és biztosan nem azért mert annyira jól állnak emberből), viszont 18 éves kortól már lehet őket vinni a frontra, na kb itt tart Ukrajna jelenleg. (persze van még aki mobilizálható, de azok is annyira igyekeznek, hogy hol ezen, hol azon a határszakaszon próbálnak lelépni Ukrajnából,hol a toborzók emberrabló furgonjának ablakán menekülnek, hol egy lopott tankkal dezertálnak, teszem hozzá rögtön,igazuk is van!!)

küldhetnek oda toronyórát láncostól, ha nem lesz aki harcoljon vele,és melyik lesz vajon a motiváltabb katona Ukrajnában (vagy bárhol) egy hazai vagy egy idegen?

Viszont ha a "török csel" a cél, és úgy akarnak bemenni ukránba a "barátok", hogy körülnéznek mint a janicsárok Budán aztán "véletlenül" ott maradnak, a lehető legjobb úton járnak, nem lesz aki ellenálljon.

Nálam egyébként elképzelhetőnek tűnik Ukrajna esetén egy háború utáni Németország 2.0 leosztás, NSZK/NDK viszonylatban,bár itt az én elképzelésem szerint Ukrajnának már Lvov a fővárosa (Kijev orosz város), és tengerpartja sincs.

Na.. meglátjuk hogy alakul
Sajnos már nem találom azokat a videókat ahol 18 év körüli srácok indulnak a frontra. De a tiktok videók szerint minden korosztály vegyesen van az alakulatokban. Otthon meg dolgozik mindenki aki még bír.
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 787
9 269
113
Azzal tisztában vagy, hogy a nemzetközi jogot mindenki hajlítva, kettős mércével értelmezi, amikor egy nagyhatalom ha saját maga / a haverja / közeli szövetségese bombáz / intervencióskodik / támad / annektál az jogos, összhangban van szerinte a nemzetközi világrenddel, ha az ellentáborból valamelyik akkor az agresszió ? :D

Lásd az USA háborúzásait. Vagy Törökországét.

Az ellen miért nem emeled fel a szavadat ?

Miért csak az ukrán topicban agitálsz, ellenben az amerikaiban, meg a közel-keletiben / kaukázusiban nem ?
Még ezek sem nyílt terület hódító háborúk és nem a szomszédban. Amúgy meg amiről nem olvasod a véleményem arról nem tudhatod a véleményemet.
Mire akarsz kilyukadni ? A HTKA, és az itt kommentelők oroszok ?
Nem XD
Miért Hitlerrel példázódsz állandóan, miért nem Sztálinnal ?

Sztálin Téli háborújáról, és a mostani Orosz - ukrán háborúról szóról szóra ugyanazokat a hasonlógásokat lehet összegyűjteni, és megfogalmazni.

Amit Hitler is befigyel, csak ő épp az ukrán szerelmeidnél.
Mert vele áll fenn a párhuzam.
Ukrajna nem EU, és nem is NATO tag, jogalap nincs a beavatkozásra.
Mi az hogy nincs jogalap? Nincs kötelesség, de beavatkozni beavatkozhatnak.
Ami alapon meg felrovod az agresszorkodást az oroszoknak, ilyen alapon az USA-t rég szét kellett volna szankciózni, és a lehetőségekhez képest büntetni más módszerekkel.

Továbbá tisztában vagy a szembenálló seregek méreteivel ?

Te nagyon hiszel az EU-ban és a NATO-ban. Ezzel az a baj, hogy a NATO-n belül is sokak nem akarnak totál másokért háborúba menni, mint a francia közemberek. Az átlag amerikait sem érdekli Ukrajna.

Ilyenkor kit küldenél be ?
Továbbá ha sikerülne valahogyan letörnöd a népakaratot, és sok sereget beküldenél, akkor is mire számítanál ?
Szerinted nem lennének egész Ukrajna területén a Leclerc, meg Challenger 2-es, és sok más roncsok ?

Mit csinálnál, ha kudarcot vallanának a NATO erőid ?
Én nem küldenék senkit.
Én támogatnám, azzal a feltétellel, ha felszerelnél katonának, és ráadásként ilyesfajta alakulathoz mennél, nem pedig internetes kommentelésben élnéd ki magadat. Mert jól láthatóan úgy gondolod, hogy amíg mások megdöglenek, te majd a nyugati határ mellett, esetleg "ideiglenesen" Ausztriába ruccanva sunnyogsz amíg csak lehet. És akkor vérig vagy te sértődve, hogy miért állnak egyesek indulatosan hozzád ...
Ennyi erővel te meg harcolj az oroszok oldalán. Te se teszed, hanem a fotelből harcolsz. Én nem akarok harcolni, miért is akarnék? Egyszer sem írtam ilyent. Honnan szeded ezeket?
Milyen távlatban ? 1945 - 1991 ? Vagy azelőtt ?
Igen, de régebbiek is vannak.
Te nálad megállt az idő 1950-ben ? o_O

Milyen alapon kerültünk volna a Nyugathoz, amikor senki sem tartott pisztolyt a fejünkhöz, és mégis fejest ugrottunk a háborúba ?

Vagy a jelenkorban a Nyugat mit tud magáról felmutatni ? Amit látok, nemhogy nem vonzó, hanem ellenkezőleg unszimpatikus, sőt taszító.
Ez nem attól függött hogy milyen oldalon harcoltunk. A lengyelek is orosz uralom alá kerültek.

A magyarok többsége pozitív véleménnyel van a nyugatról még mindig. Minden hibájával együtt is sokkal jobb hely mint Oroszország.
Dedós kérdések helyett feketén - fehéren válaszolok, hogy Nem.

A Krímet nem elfoglalták, nem helikopteres deszant, meg partraszállás történt ott, hanem 1992 óta volt ott bázisuk + 25,000 katonájuk + városuk, így eleve ott voltak.

1997-ben az akkori ukrán elnök 2017-ig adta ki az oroszoknak a Krímet.

2010-ben aláírták a harkovi egyezményt, ami értelmében 2042-ig kapták meg az oroszok.

Tehát normális felhatalmazással kerültek oda, nem pedig elfoglalták.
Ezt nem gondolhatod komolyan! Az egyezmény nem arról szólt hogy bármikor elcsatolhatják a Krímet! Az egyezményt teljesen felrúgták az oroszok a Krím megszállásával és elcsatolásával.

Miért van, hogy hosszasan írkálsz az oroszok szította lázongókról, bezzeg az ukrán nacionalisták, és neonácik kapcsán legyintesz, hogy hát őőő nem jelentenek akkora problémát, meg hogy Biztos ?

q7b5KAZ.jpg

upVtwVr.jpg
Közben meg dúlt a feketekereskedelem, és a szervezett bűnözés.

Még 2013-ban, a kijevi balhé idején is ilyen állapotok uralkodtak.


És emellé jön, hogy mindkét oldalon, ukrán nacionalista, és orosz oldalon is sok a szélsőséges hülye. Nem kellett külön kiképezni bérlázongókat, helyben adta magát a különböző módokon becsatornázható csőcselék.
Ugyanilyen állapotok voltak az oroszoknál is a 90-es években. Nem az ukrán nacionalisták támadták meg Oroszországot.
Moldovában 1992 óta maradt ott Orosz Hadseregtest, ami békeidőben senkit nem zavart. Sőt a helyi háborúban Free-For-All alapon mentek. Te neked mióta szívügyed Moldova ?
Nem szívügyem Moldova, csak ott is orosz szatellitállam üzemel.
Grúziát meg nem értem.

- Oroszország háborúzik Grúziában, akkor az példátlan, súlyosan felháborító, és elítélendő dolog, egy szemét, szankcionáljuk őket, és tiltsuk ki őket mindenhonnan.

- Azerbajdzsánban Ilham Alijev örökös államelnök, 20 éve, háborúzik Örményországban, minden létező bűncselekményt kimerít, nem önerőből, hanem Törökország asszisztálásával, és dicsekedik is velük mind az interneten, mind a nemzetközi sajtóban, mégis Ursula von der Leyen azt jelenti be a hívalkodóan megrendezett sajtótájékoztatón, hogy kiemelt partnerország Azerbajdzsán



Csak én érzek kettős mércét ?
Az egyik Grúzia területe, a másik meg Azerbajdzsáné a nemzetközi jog szerint.

Sajnálom az örményeket mert ők tényleg a történelmi területüket veszítették el, de Moszkva az azerieknek adta Karabhot.
De milyen időtávlatban ?

1945 - 1991 között ?

Vagy több száz éves dolgokat kérsz számon rajtuk ?
1945-től is lehet sorolni.
Óh de jó, hogy az oroszok 1992 óta tartó moldovai jelenlétét számon kéred, bezzeg az USA 2003-as iraki, akkor a betervezett (és felfüggesztett) iráni háborúja, akkor a 2011-es líbiai háború, és a szíriai lázongók szponzorálása, meg a Szíriában jelenlevő amerikai katonák nem zavarnak tégedet !
Nem tudod mi zavar engem. A felsoroltak még mindig nem területhódító háborúk és nem a szomszédban vannak.
Az USA-hoz nehéz Irakot, Iránt, Líbiát, és Szíriát odacsatolni. De ebből a felsorolt 4-ből 3-at teljesen tönkre tettek. Nyersanyagszerzés érdekében. Az különbb, mint az oroszok háborúzása ?
Nem mondtam hogy különb. Most azzal akarsz érvelni hogy pistike is túrja az orrát, tehát neked is szabad. Csak én nem mondtam hogy pistikének szabad.
Csak rajzolgatták az ukrán nacionalisták maguknak a nonszensz követeléseket, és előálltak velük a párizsi konferencián, amik alapján fél Lengyelországot, akkor tekitélyes darabokat Oroszországból, és a Kaukázus, illetve kisebb részeket Magyarországból követeltek maguknak.
Ilyenek mindenhol vannak, az oroszoknál viszont kormányon is.
Alapvetően az ukrán nacionalizmus soha nem lépett tovább attól a primitív, suttyó törzsi mentalitástól, hogy az én törzsem a legjobb és nekünk minden megengedett, mindenki más pedig alsóbbrendű ellenség akivel szemben bármi megengedett, együtműködés és a béke is csak pillanatnyi érdekből, szükségből lehetséges.
Mindenhol vannak ilyen nacionalisták. Magyarország is tele van olyanokkal akik azt hiszik hogy sumérok vagyunk.
Az EU, és a NATO azok első körben Soft Power-el terjeszkednek, de ha kell, Hard Power-el is élnek, továbbra is ideológiát követelnek meg, és erőből politizálnak.

Hogy ezek szimpatikusak neked ...
Az EU-nak még a soft power se megy. Az USA tud kemény lenni, de Ukrajna kérdésében nekik van igazuk.
Történelmi témájú írkálásaidban nincsen mondat, amibe ne köthetnék bele én, vagy bárki más, a ténykérdések miatt, már az alapok nincsenek meg, akkor felesleges is beszélni racionalitásról nálad.

Nem egyszeri botlás ez nálad, hanem sorozatban állsz hadilábon a történelmi tényekkel, és mégis így okoskodsz.
Konkrétumot nem neveztél meg. Ezzel így nem tudok mit kezdeni.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Wolfram: Mindig keresd a három betűs cégeket, pl. CIA, mond valamit.

Persze. CIA, FSzB, SzVR, GRU. Ezen hárombetűsek eléggé aktívak voltak Ukrajnában az elmúlt 30 évben és ma is azok.

Már 2010-ben az USA elnök asztalán volt az ukrán beavatkozás terve.

Erről még nem hallottam. Milyen terv volt ez?


Volt valami 5 milliárd $-os project is. Ismerős?

Persze, hogy ismerős:

"Since Ukraine’s independence in 1991, the United States has supported Ukrainians as they build democratic skills and institutions, as they promote civic participation and good governance, all of which are preconditions for Ukraine to achieve its European aspirations. We’ve invested over $5 billion to assist Ukraine in these and other goals that will ensure a secure and prosperous and democratic Ukraine."

Az ilyen jellegű globális támogatásokról itt olvashatsz többet:
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 312
37 321
113
NATO-fegyvereket kell eltalálni minden olyan országban, ahonnan Oroszországot megtámadhatják — Medvegyev
A magas rangú orosz tisztviselő hozzátette, hogy Moszkva abból indult ki, hogy az Ukrajnának szállított összes nagy hatótávolságú fegyvert már "közvetlenül a NATO-országok katonái üzemeltetik"
https://tass.com/politics/1796265


Az orosz hadsereg megrohamozza Chasov Yar-t és áttöri a csatornát, amely a várost szegélyezi

❗️98 Ivanovo légiszállítású hadosztály folytatja a Chasov Yar elleni támadást, a déli katonai körzet és a 11. brigád ezredei délről haladnak a város felé, a 200. brigád pedig az északi oldalon támad.

❗️Ukrán katonai elemzők új térképeket tesznek közzé, amelyek az orosz csapatok előrenyomulásáról számolnak be.

❗️A Stupki-Golubovskie-2 tartalékban az orosz fegyveres erők átlépték a Seversky Donets-Donbass csatornát. A harcok a Novy mikrorégió szélén zajlanak. 900 méter szélességig haladtunk 700 m mélységig.

❗️A Kanal mikrorégió déli részén folytatódnak a többszintes épületekért folytatott csaták. Az orosz csapatok tankok és páncélozott járművek támogatásával haladnak előre.

❗️Harcok vannak Klescsejevka térségében is, az orosz tavasz katonai tudósítói jelentése
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 839
48 564
113
Idén májusban a havi sikeres Lancet bevetések száma átlépte a háromszázat.
Van róluk videó is ;) egyenesen a Zala Aerótól, szóval nem kaputelefon minőségben.


dudi, mack: inkább ne nézzétek.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 360
26 685
113
A felforgatások az USA-nak, angoloknak olyan, mint az éltető víz. Az egész világon mindenbe bele akarnak szólni és szólnak is. Összeugrasztani másokat, ehhez nagyon értenek. Nuland mama 5 milliárdos üzlete a végén csak sikerült. Talán itt, a HTKA-n olvastam, a 2010-et. Nagyon csodálkoztunk a RED ALERT játék egyik részében még a 90'-es években, hogy az ukránok háborúznak az oroszokkal. Már akkor tudtak valamit. Amíg az USA, nyugat képes lesz rá, az oroszokra midig is rá fognak szállni. Kell nekik az a terület.