In my last appearance on Judging Freedom, Judge Napolitano asked me whether the Ukrainian invasion of the Kursk region would be ended by the time of our next chat, two days from today.
gilbertdoctorow.substack.com
A Nagy Játszma című talk-show tegnap esti adása egészen más képet adott a kurszki konfliktus állásáról, mint amit a kollégáim mondanak, és arról, hogy ez a proxy-háború talán MOST, nem pedig a távoli jövőben fog eldőlni.
Lásd:
https://rutube.ru/video/f8abcf8a37c43568ef44089025726934/
Ennek a beszélgetésnek a kulcsszereplője Franc Klincevics volt, akit a videón az Afganisztáni Veteránok Orosz Szövetségének vezetőjeként azonosítottak. A Wikipédia bejegyzése arról is tájékoztat minket, hogy miután hosszú évekig a Duma tagjaként szolgált, most szenátor, azaz az orosz kétkamarás törvényhozás felsőházának tagja. Az Orosz Föderáció nyugati részén fekvő Szmolenszk városvezetését képviselte, ahol nem ismeretlen számára, hiszen a határ túloldalán, a ma független Fehéroroszországban született.
Klintsevich 1997-ig, 22 éven át tisztként szolgált az orosz fegyveres erőknél, elsősorban az ejtőernyősöknél, ami azt jelenti, hogy van bátorsága és tudja, mit jelent szembenézni a harccal. Ezredesi ranggal vonult nyugállományba, de katonai tanulmányait a vezérkari katonai akadémián folytatta, amelyet 2004-ben fejezett be. Pszichológiából doktorált, és tehetséges nyelvész, aki németül, lengyelül és fehéroroszul is tud. Tagja a kormányzó Egységes Oroszország párt irányítóbizottságának. Ezt azért mondom, hogy rámutassak, Klintsevich nem egy közönséges „beszélő fej”, hanem egy nagyon hiteles forrás.
A Nagy Játszmában tett vallomása pedig az a fajta nyílt forrás, amelyre támaszkodom, amikor az aktuális orosz ügyekről mondom, amit mondok.
Klincevics tegnap esti kommentárjának az volt a célja, hogy kijózanítsa a televíziónézőket, és elmagyarázza, hogy a kurszki harc miért sokkal bonyolultabb és nagyobb kihívást jelent, mint ahogy azt bárki is állítja akár az orosz, akár a nyugati hírekben. Egyúttal megalapozza a proxyháború drámai orosz eszkalálódását a harmadik világháborúval fenyegető forró háborúvá. Miért? Mert az úgynevezett Zelenszkij-nyitást Kurszkban az Egyesült Államok és NATO-szövetségesei teljes mértékben lehetővé tették, olyan képességek, műholdas és légi felderítés, parancsnoki és irányítási erőforrások valós idejű felhasználásával, amelyek felülmúlják mindazt, amivel az oroszok rendelkeznek. Emellett nyugati, köztük amerikai bakancsok is vannak a földön. És ilyen körülmények között a hátrányos helyzetű fél nagy kísértéssel néz szembe, hogy a nagy egyenlősítőhöz, a nukleáris fegyverekhez nyúljon, hogy megvédje magát és biztosítsa a győzelmét.
Klincevics azt is elmondta, amit máshol nem láttam, tekintve, hogy az ellenzéki [oroszpárti] interjúkban mindenütt azt hiszik, hogy az ukránok Kurszkban el vannak vágva az utánpótlás forrásaitól: hogy Kijev mostanra 12 ezerről 20 ezerre emelte a Kurszkba küldött erőinek számát.
Röviden, a Zelenszkij-akció, amelyet az Egyesült Államok teljes mértékben lehetővé tesz, nem egy PR-trükk, hanem egy teljes körű invázió, amely az orosz stratégiai eszközök elleni légi támadás előfutára lesz, messze hátul, F16-osokról indított JASSM, Storm Shadow és más nagy hatótávolságú rakétákkal.
Klincevics utalt arra is, hogy a két amerikai repülőgép-hordozó és kísérőik, amelyek most a Földközi-tenger keleti részén tartózkodnak, nem Irán megfékezésére szolgálnak, hanem egy Oroszország elleni átfogó támadásra, amely során a repülőgépeiket nukleáris csapások végrehajtására használják. Hozzáteszem az ő elemzéséhez, hogy ez magyarázatot adhat arra, hogy Washington parancsára ukrán drónok kiiktatták az orosz korai előrejelző radarállomásokat az ország déli részén.
Eddig az orosz válasz ezekre a gyülekező viharfelhőkre két egymást követő napon masszív rakéta- és dróntámadások voltak Ukrajna kritikus infrastruktúrája ellen. De ne legyenek illúzióink: ha az oroszok megérzik, hogy az Egyesült Államok hamarosan lecsap rájuk, hogy az Ukrajnában és azon túl lévő eszközöket ne csak az orosz repülőgépek ellen használják, amelyeket visszavontak a JASSM és Storm Shadows 900 km-es hatótávolságán túlra, hanem a kritikus polgári infrastruktúra ellen is, hogy megbénítsák a háborús erőfeszítéseket, akkor egy megelőző orosz támadás a NATO, az Egyesült Államok kontinentális része ellen. hogy ne szépítsük a szavakat, teljesen elképzelhető.
Mindez biztosan lejátszódik a november 4. és az amerikai választások előtti hetekben. A Biden-kormányzat nyilvánvalóan elkötelezte magát az élethalálharc mellett. Ki fog meghátrálni? Hogy ki fog „győzni”, az nyitott kérdés. Washington, önöket előre figyelmeztette Klincevics úr, aki minden bizonnyal a Kreml nevében beszél.