[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 857
15 089
113
Hidd el, hogy újra tudja tölteni úgy ahogy eddig is újra tudták tölteni őket. Szerint a vh-ban hogy máshogy működhetett az a szovjet taktika, hogy tüzelve megállás nélkül minnél gyorsabban minnél közelebb jutni a német harckocsikhoz azért, hogy legyen esély kilőni őket. Ha a stabilizálatlan löveget újra tudta tölteni a szovjet harckocsi kezelője, akkor szerinted a stabilizáltat nem fogja tudni a Leopard vagy Abrams kezelője? Nem azért raktak nyugaton olyan stabilizátorokat már 40-50 éve a harckocsikba, amik még ma is minimum középkategóriásak, hogy ne tudjanak menet közben lőni, mert nem tudnak tölteni.

Értem én, hogy kitaláltál valamit, de attól még hogy kitalaltad ez csak a te kitalációd.

Fentebbi hozzászólászólásodon és rajtad kívül senki nem állított olyat, hogy ne tudna menet közben lőni.
Nem fogok a csúsztatásaidba belemenni, nem tudom miért kell ez.
------------

Nem sokáig tartott az f16 wunderwaffe legendája.

 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 041
49 203
113
Ez elég necces, ugyan is elvileg az IFF miatt nem lehetséges a baráti tűz! Szerintem inkább az van, hogy bármit kitalálnak csak el ne kelljen ismerni, hogy az ellenség leszedett egy F-16-ost! Ezt már annó többször is eljátszották az F-15/16 al kapcsolatban a szíriai-izraeli viszonylatban.
Egyébbként nincs abban semmi gáz, hogy a 0km-es nem harcedzett ukrán F-16 pilótát leszedték egy háborúban. Még a tapasztalt amerikaiak sincsenek hozzászokva, hogy egyenlő ellenfélle találják magukat szembe. Pláne nem, hogy vissza is lő!
Így van, pontosan erre utaltam már többször is, ezek mindent elkövetnek hogy véletlenül se zuhanjon az ázsiója az amcsi cuccoknak. Addig amíg tartható a kamu, hogy crash/műszaki hiba, addig nincs lelövés. Ha gyanús hogy kikerül egy videó hogy robbanás, majd lángolva lapos dugóhúzóban hullik lefelé, akkor jó-jó lelőtték, de akkor se más mint a Patriot...
Mókás ez a virtuális térben tolt információs háború....
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
2 040
5 582
113
Így van, pontosan erre utaltam már többször is, ezek mindent elkövetnek hogy véletlenül se zuhanjon az ázsiója az amcsi cuccoknak. Addig amíg tartható a kamu, hogy crash/műszaki hiba, addig nincs lelövés. Ha gyanús hogy kikerül egy videó hogy robbanás, majd lángolva lapos dugóhúzóban hullik lefelé, akkor jó-jó lelőtték, de akkor se más mint a Patriot...
Mókás ez a virtuális térben tolt információs háború....
Egyik Orosz "verzió" szerint földön hangárban semmisítették meg pilótával együtt.Ez mondjuk kissebb "blama" lenne.Patriot verzió is annak számít.Ennyi erővel "hazudhatnának" S300-at is van az Ukránoknak.Ami érdekesség se videó,se fénykép a roncsról pedig elvileg elismerték a veszteséget az Ukránok.Némi érdekesség hogy azután történt az eset hogy olyan "pletykák" vannak hogy az Ukrán gépek Lengyel/Román jeladóval repülnek és "hirtelen" az Ukrán határ közelében kapcsolják ki ezek a gépek a jeladót.Tudom összeesküvés "elmélet".De mi van ha egyszeeűen "kreáltak" egy-ket sztorit hogy ezzel "bizonyítsák" hogy Ukrán repterekről/pilótákkal repülnek ezek a gépek vagy csak "eltereljék" a figyelmet.Nyílván tisztább lessz a kép ha valami fotó/videó előkerül az esetről.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 799
17 751
113
Egyik Orosz "verzió" szerint földön hangárban semmisítették meg pilótával együtt.Ez mondjuk kissebb "blama" lenne.Patriot verzió is annak számít.Ennyi erővel "hazudhatnának" S300-at is van az Ukránoknak.Ami érdekesség se videó,se fénykép a roncsról pedig elvileg elismerték a veszteséget az Ukránok.Némi érdekesség hogy azután történt az eset hogy olyan "pletykák" vannak hogy az Ukrán gépek Lengyel/Román jeladóval repülnek és "hirtelen" az Ukrán határ közelében kapcsolják ki ezek a gépek a jeladót.Tudom összeesküvés "elmélet".De mi van ha egyszeeűen "kreáltak" egy-ket sztorit hogy ezzel "bizonyítsák" hogy Ukrán repterekről/pilótákkal repülnek ezek a gépek vagy csak "eltereljék" a figyelmet.Nyílván tisztább lessz a kép ha valami fotó/videó előkerül az esetről.
Simán lehet az is, h román reptérről szállt fel és utána "kínos" légtérben kapott egy légiharc rakétát. Inkább ködősítenek, mintsem elismerjék, hogy: a) román, lengyel reptérről felszállva akart csapástmérni, b) NATO légtérből indított és kapott, c) stb. Pont így kommunikálnám le, ha nem akarnék a háttérben Topolt kapni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 310
81 717
113
Fentebbi hozzászólászólásodon és rajtad kívül senki nem állított olyat, hogy ne tudna menet közben lőni.
Nem fogok a csúsztatásaidba belemenni, nem tudom miért kell ez.
------------

Nem sokáig tartott az f16 wunderwaffe legendája.

A töltés sebessége sem lesz drasztikusan lassabb.
 
  • Vicces
  • Hűha
Reactions: Kim Philby and fip7

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 170
16 202
113
Plusz azóta megszültem a saját kurszki videómat is
Csak este tudom megnézni :(

Más...az Oroszok közleményt adtak ki.
Az Orosz Föderáció felszólította az ukrán fegyveres erőket, hogy folytassák az amerikai F-16-osok lelövését.

Amint azt Vlagyimir Rogov, az Orosz Föderáció szuverenitási ügyekkel foglalkozó közkamarájának elnöke a RIA Novosztyinak elmondta, megkezdődött az amerikai F-16-os vadászgépek felszámolásának folyamata Ukrajnában, és az ukrán hadsereg nem állhat meg itt.

„Úgy gondolom, hogy az ukrán fegyveres erőknek nem szabad itt megállniuk, és itt az ideje folytatni az amerikai vadászgépek lelövését. Ez szimbolikus aktus lesz az ország felszabadítására a Nyugat és mindenekelőtt az Egyesült Államok megszállása alól” – jegyezte meg.

Korábban ismertté vált, hogy Ukrajnában megsemmisült egy F-16-os vadászrepülőgép, amelyet az Egyesült Államokba szállítottak. Amint arról Marjana Bezuglaja ukrán parlamenti képviselő beszámolt, a vadászgépet az ukrán fegyveres erők szolgálatában álló Patriot légvédelmi rakétarendszer lőtte le az egységek közötti koordinációzavarok miatt.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 649
70 620
113
Ez olyannyira igaz, hogy tegnap a fél napot elbasztam arra, hogy megkeressem azt az ukrán reaktivált tankot, amit a Zónából kapartak elő, még a háború elején, és a donyecki szakadárok által volt videózva, ahogyan kattogott a doziméter amikor nézegették.

(ha jol emlékszem még Girkin müködése alatt "tették jégre" a szakadárok, a buli elején)

Sajnos mára "biztos véletlenül" lekerült a videomegosztókról, de hátha emlékszik még rá valaki.
Én igen!
15-re eltűnt a csernobili "készlet" azóta is kuss van hogy hova. Azóta eltűnt az erdő egy jó része is, de nem számít, jó lesz "Thorstend" kiságynak, "Hildegard" vagodeszkanak a Jiskben meg az IKEA-ban. Megveszik.
Egyik Orosz "verzió" szerint földön hangárban semmisítették meg pilótával együtt.Ez mondjuk kissebb "blama" lenne.Patriot verzió is annak számít.Ennyi erővel "hazudhatnának" S300-at is van az Ukránoknak.Ami érdekesség se videó,se fénykép a roncsról pedig elvileg elismerték a veszteséget az Ukránok.Némi érdekesség hogy azután történt az eset hogy olyan "pletykák" vannak hogy az Ukrán gépek Lengyel/Román jeladóval repülnek és "hirtelen" az Ukrán határ közelében kapcsolják ki ezek a gépek a jeladót.Tudom összeesküvés "elmélet".De mi van ha egyszeeűen "kreáltak" egy-ket sztorit hogy ezzel "bizonyítsák" hogy Ukrán repterekről/pilótákkal repülnek ezek a gépek vagy csak "eltereljék" a figyelmet.Nyílván tisztább lessz a kép ha valami fotó/videó előkerül az esetről.
Épp ezért kezelem én is fenntartásokkal az esetet. Meg a síró temetési menet is lehet kamu, ezektől kitelik.
Viszont úgy gondolom el kell fogadni azt a mínusz egy gépet és pilóta, mert azért akkora jelentősége meg megsincs, egyedül csak presztizsveszteseg átmenetileg.
Szerintem az első verzió az igaz, a hangárban megsemmisítés. A többi maszlag csak utána két három nappal jött mikor már kitaláltak mit mondjanak, mert kitudodott.
Csak mindenkinek volt egy verziója és nem beszéltek össze.
A koporsó miatt is én úgy gondolom hogy a test egyben maradt, tehát nem lezuhanás, vagy levegőben robbanás volt. Ha a test elég, nagyon roncsolodik, hiányos lesz akkor nem teszik bele egy normál koporsóba, hanem hamvasszak vagy kisebb, gyerekkoporsoba helyezik. Legalábbis errefelé így szokás. Persze az ukránoknál más lehet a helyzet, és az aramhiany miatt a hamvasztás se lehet kivitelezhető.


Egy AFU DRG megsemmisült Sznagoszty falu közelében a Kurszki területen. A 22 fegyveresből álló csoport szétszóródott az erdős területeken, és arra vár, hogy a sajátjaik felvegyék őket.


Két, az amerikai General Dynamics vállalat által gyártott Cougar H páncélozott jármű, amelyek a Kurszki területen megsemmisültek. Ezeket az amerikaiak katonai segélyként adták Ukrajnának.


Kaluga, dronleloves.


Karlovka alatti lehetőségek.
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
2 160
17 526
113
Nah, ilyet se látunk mindennap.
Aramkimaradasi táblázat.
Kárpátaljaiak, illetve Ukrajnában élők, az első öszi nagy energetikai rakétaeső óta igen sűrün (majdnem minden héten) láthattak már ilyet.
Ennek a kárpátaljai ukrán közzétételi honlapja, próbáljátok megnyitni:


Irod : "Na ilyet sem látunk mindennap" persze mert Ukrajna a barátunk, és már harcostársunk is (állítólag) innen Magyarországról le vagyunk tiltva ennek megtekintéséről : "403 Forbidden"

Csak kizárólag Ukrajna területéről, még a nagy mentor szövetséges, NATO és USA sem láthatja mi folyik (áram az nem) Ukrajnában.

Ide felteszem hogy a Kárpátaljaiak mit látnak, ma délután (persze közben dögivel dőzsöl a magyar szlovák román villany Munkácson, folyamatosan)

 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 181
3 148
113
Így van, pontosan erre utaltam már többször is, ezek mindent elkövetnek hogy véletlenül se zuhanjon az ázsiója az amcsi cuccoknak. Addig amíg tartható a kamu, hogy crash/műszaki hiba, addig nincs lelövés. Ha gyanús hogy kikerül egy videó hogy robbanás, majd lángolva lapos dugóhúzóban hullik lefelé, akkor jó-jó lelőtték, de akkor se más mint a Patriot...
Mókás ez a virtuális térben tolt információs háború....

Ötven éves gep, eddig is voltak veszteségei.
 

Lucullus

Well-Known Member
2022. március 13.
148
623
93
Gondolom célszerű lenne megvizsgálni, hogy kaphatnak-e máshonnan ilyesmit és ha letiltjuk őket, akkor mit kapunk a nyakunkba emiatt, illetve mekkora bevételtől esik el az ország (tranzitdíjak).

Ahogy látom elektromosságban a 750 kV-os vezetéken érdemi segítséget felőlünk lehet feladni. De az itt átmenő áram valószínűleg nem magyar termelés.
A dízelt nem tudom min keresztül kapják és mennyit, de azt kaphatnak mástól is vonaton.

https://openinframap.org/#5.6/49.177/22.497
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 929
49 292
113
Három videó, számtalan érdekes jelenet (valahol a kremennajai erdőben):
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 857
15 089
113
A töltés sebessége sem lesz drasztikusan lassabb.

mert te a földúton, átlag réten, határban meg tudsz ÁLLNI egyáltalán akárcsak 20kmhs mozgás közben?
Mondjuk nem lepődnék meg, ha tanultál volna kötéltáncolni, zsonglőrködni, egykerekű bicajozni és olyan egyensúly érzéked van... De holmi prosztó átlag proletároknak nincs ilyen.

Lista mindkét oldal elfoglalt településeiről

 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 310
81 717
113
mert te a földúton, átlag réten, határban meg tudsz ÁLLNI egyáltalán akárcsak 20kmhs mozgás közben?
Mondjuk nem lepődnék meg, ha tanultál volna kötéltáncolni, zsonglőrködni, egykerekű bicajozni és olyan egyensúly érzéked van... De holmi prosztó átlag proletároknak nincs ilyen.

Lista mindkét oldal elfoglalt településeiről

Ha megnézed a mai nyugati harckocsikat, azt fogod látni, hogy nagyon sima járásúak. Ez köszönhető a kiváló futóműnek no meg 55-70 tonnásak.
 

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
621
5 716
93
Az oroszok már hétfőn mondták hogy agyoncsaptak egy repteret ahol két F-16 tartózkodott hangárban. Feltételesen mondták egy gép megsemmisuleset és még aznap jött is hír egy halott pilótarol.
Megtudták hol voltak a gépek amik fel is szálltak legitamadaskor szokás szerint, de aztan leszálltak és a második hullám elvitte őket.
Érdekes hogy most nyugati hírekben a gyakorlorepules közben lezuhant verzió jött elő három nappal később.
Ami biztos, hogy úgy tűnik van egy halott pilóta. Vagy legalábbis ezt akarják tudtunkra adni.
A gép nem probléma mert több a gépük mint a pilotajuk.
Szerintem elég feltűnő egy F-16 ukrán légtérben, a hangja is más mint a Mignek, Szuhojnak, a mindenhol jelenlevo ellenállás le fogja adni a drótot ha valahol huzamosabban települnek. Valószínűleg van tehát egy halott pilcsi meg egy totálkáros gép. Hogy a másik mennyire sérült, sérült-e akkor az passz, de számoljunk 1 gépet mínusz. Nyugaton meg tárolnak nekik párat, románoknál, itt ott. Érdekes infó meg hogy talán vasarnap(?) vagy szombaton jött hír arról hogy román jeladóval Ukrajna irányába elindult két F-16,majd a határnál kikapcsoltak. Szerintem ez volt az egyikük.
Rafinaltoskodnak, roman légtérben román, lengyelben lengyel transzponderrel repulhetnek.


Harom cirkálórakéta meg egy Shahed lelovese után esett le... Na peeersze...
:D
Aranysas...

Normál méretű a koporsó, tehát nagyjabol egyben volt a holttest.

Ó, Bezuglaya szerint a saját Patriotuk lőtte le a saját F-16-osukat. Ez egyre jobb mese.
Legalább valamit lelőttek Patriottal, most biztos feljebb ment a részvények ára ezzel a bejelentéssel.

Kulaba megsertette a lengyelek et Lengyelországban a Volinyi mészárlással kapcsolatban. UPA emlékművet akar Lengyelországban.
"Bezuglaya szerint a saját Patriotuk lőtte le a saját F-16-osukat."

Ha ez így van, akkor nagyobb a baj, mint eddig gondolható volt. Intelligens eszköz talált telibe egy intelligens eszközt. Ráadásul úgy, hogy mindkettő ugyanazon az oldalon volt.
A valós életben nem játszották le annak idején a gyártók, hogy van olyan helyzet, hogy ugyanabban a légtérben egyidejűleg saját gép is tartózkodik, de a légelhárításnak is működnie kell?
Nincs barát felismerő rendszere a Patriotnak? Ha nincs, akkor tényleg csak a papucsos harcosok gázpalackos rakétája ellen találták ki. Az F16-nak nincs megfelelő protokollja ilyen esetre? Akkor megint baj van.
Vagy tényleg csak el szeretnék kerülni még a látszatát is, hogy az oroszok lopott mosógépekből kiszedett chippekkel épített repülő gyalogásó a szupertechnikát képes leszedni.