[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 286
62 105
113
Piacképtelen ajánlat. Én a Gyíkemberektől való rettegésem áraztam be a múltkor, na az a biznyic elég jól pörög. És akkor még nem is beszélve a Chemtrail-ről, ami ugye feljövőben van...
 

warrior

Member
2014. február 25.
170
4
18
Az hogy ezt miképp intézik el az Oroszok, az már más kérdés. A cél, szentesíti az eszközt. :)
No ez a baj...!

Cinikusnak!
Arra én is kíváncsi lennék, hogy mennyit fizetnek a ruszkiimádó hozzászólóknak...
Vagy még nem is éltetek, mikor elvtársaitok "IDEIGLENESEN" itt állomásoztak...?!?
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 495
27 917
113
Cinikusnak!
Arra én is kíváncsi lennék, hogy mennyit fizetnek a ruszkiimádó hozzászólóknak...
Vagy még nem is éltetek, mikor elvtársaitok "IDEIGLENESEN" itt állomásoztak...?!?

Csak az elmúlt években kétszer több magyar emigrált Magyarországról, mint 56 után. Lassan ott tart az ország a nyugatbarát rezsim miatt, hogy bárcsak újra orosz megszállás alatt élhetnénk!
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 796
30 616
113
<blockquote rel="honved"> Az hogy ezt miképp intézik el az Oroszok, az már más kérdés. A cél, szentesíti az eszközt. :)
No ez a baj...!

Cinikusnak!
Arra én is kíváncsi lennék, hogy mennyit fizetnek a ruszkiimádó hozzászólóknak...
Vagy még nem is éltetek, mikor elvtársaitok "IDEIGLENESEN" itt állomásoztak...?!?

</blockquote>

Szerintem a fizetett kommentelőket nem ezen a fórumon kell keresd, arra ott az origo meg az index és társaik, ha épp a cenzúra engedi.
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 918
113
Warrior

Itt senki se imádja az oroszokat, én se, pedig orosz származású vagyok.
Csak arról van szó, hogy ők is most, saját érdekei szem előtt tartva, kezdtek ugyan úgy viselkedni, mint USA már évtizedek óta...
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 824
2 548
113
Blogen!! És hányan diszidáltak keletre a nagy orosz honba??? Mindenki csak a büdös nyugatra jött nyomorogni mert itt elnyomják a kisembereket!! Már bánim, hogy Anglia helyett nem oroszországba költöztem!! :) bocs az offért!!
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 796
30 616
113
<blockquote rel="warrior">Cinikusnak!
Arra én is kíváncsi lennék, hogy mennyit fizetnek a ruszkiimádó hozzászólóknak...
Vagy még nem is éltetek, mikor elvtársaitok "IDEIGLENESEN" itt állomásoztak...?!?

Csak az elmúlt években kétszer több magyar emigrált Magyarországról, mint 56 után. Lassan ott tart az ország a nyugatbarát rezsim miatt, hogy bárcsak újra orosz megszállás alatt élhetnénk! </blockquote>

Olyan könnyű volt 56 után emigrálni? Szerintem többen is megtették volna, csak ugy-e a határok átjárhatósága nem volt olyan mint a mostani.
 

forest3

Member
2014. március 2.
32
0
6
<blockquote rel="warrior">Cinikusnak!
Arra én is kíváncsi lennék, hogy mennyit fizetnek a ruszkiimádó hozzászólóknak...
Vagy még nem is éltetek, mikor elvtársaitok "IDEIGLENESEN" itt állomásoztak...?!?

Csak az elmúlt években kétszer több magyar emigrált Magyarországról, mint 56 után. Lassan ott tart az ország a nyugatbarát rezsim miatt, hogy bárcsak újra orosz megszállás alatt élhetnénk! </blockquote>

http://hu.wikipedia.org/wiki/Magyarorsz%C3%A1g_1957%E2%80%931989_k%C3%B6z%C3%B6tt
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
<blockquote rel="warrior"><blockquote rel="honved"> Az hogy ezt miképp intézik el az Oroszok, az már más kérdés. A cél, szentesíti az eszközt. :)
No ez a baj...!

Cinikusnak!
Arra én is kíváncsi lennék, hogy mennyit fizetnek a ruszkiimádó hozzászólóknak...
Vagy még nem is éltetek, mikor elvtársaitok "IDEIGLENESEN" itt állomásoztak...?!?

</blockquote>

Szerintem a fizetett kommentelőket nem ezen a fórumon kell keresd, arra ott az origo meg az index és társaik, ha épp a cenzúra engedi. </blockquote>

Én fizetett kommentelő vagyok. Tcat fizet engem aranyrudakkal, meg havonta egy darab sportszelettel, hogy néha HTKA-t dicsőítő kommenteket írjak :)

Egyébként pedig LE A VILÁG KORMÁNYAIVAL, HTKA VILÁGKORMÁNYT, HÁBORÚT A MARSSAL, TÖBB NŐT ÉS SZABADSÁGOT A HTKA-SZERKESZTŐKNEK, VESSZEN BIVALYBASZNÁD!
 

forest3

Member
2014. március 2.
32
0
6
Ukrajnában nem kell félteni sem Yuliát sem az elmenekült vezetőket. Minden csak a pénzről és a hatalomról szól.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
"Azt olvasom, hogy a Bush hordozó átevickélt a Boszporuszon.... Most akkor a Bush az micsoda? Rakétás cirkáló? Lapos romboló?"

Liitlejohn: Nagyon tévedsz, honnan veszed hogy az hadihajó lenne? Nézd meg még egyszer. az valójában egy tanker, csak csupa humanitásból megengedte, hogy néhány messziről katonai gépnek látszó sétarepülő, melyeknek kiürült a tankjuk leszálljanak rá. Hogy hogyan voltak rá képesek? Ügyesek voltak.
 

forest3

Member
2014. március 2.
32
0
6
A lényeg, hogy minél előbb stabilizálódjanak a belpolitikai viszonyok. A kettészakadás vagy egy újabb holodomor senkinek sem hiányzik, bár ez abszurd és túlzóan extrém példa.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 943
81 999
113
<blockquote rel="krokomach">Nem tudja véletlenül valaki a Kínai és Indiai flottamozgásokat?

Kínai flotta a Kínai-tengeren. Az indiai flotta az Indiai-óceánon. :)
Egy kínai fregatt van a Foldkozi-tengeren.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 495
27 917
113
Közben a neonáci Jobb Szektor lemondatta a kárpátaljai rendőrkapitányt. Szal nincs semmilyen államhatalom Kárpátalján, ilyen feltételek mellett gyakorlatilag akár a magyar hadsereg is bevonulhatna oda, korántsem biztos, hogy a kijevi klikk bármilyen országot birtokol és bárkinek konkrétan parancsol.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 495
27 917
113
Blogen!! És hányan diszidáltak keletre a nagy orosz honba??? Mindenki csak a büdös nyugatra jött nyomorogni mert itt elnyomják a kisembereket!! Már bánim, hogy Anglia helyett nem oroszországba költöztem!! :) bocs az offért!!

Erről szól az EU. A keleti perifériák belső gyarmatok, hogy táplálják a központot, kielégítve minden igényét a képzett munkaerőtől a piacokig. Lehet, hogy a birodalom nyugati fele magas szinten vegetál (azt senki se állíthatja a világtörténelem legnagyobb gazdasági válságának, az Euróválságnak a hetedik évében, hogy prosperál!), de a keleti lebensraum viszont, részben saját hibájából, de részben a reménytelen helyzete miatt (hiszen a kis kecskéket és báránykákat egy ketrecbe zárták a medvékkel és oroszlánokkal) vegetál.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 329
4 814
113
Piacképtelen ajánlat. Én a Gyíkemberektől való rettegésem áraztam be a múltkor, na az a biznyic elég jól pörög. És akkor még nem is beszélve a Chemtrail-ről, ami ugye feljövőben van...
Nem társulhatnék hozzád? A társulás gondolatától is rettegek, szóval elhiheted, hogy fel tudnám lendíteni az üzletet... :D

Cinikusnak!
Arra én is kíváncsi lennék, hogy mennyit fizetnek a ruszkiimádó hozzászólóknak...
Vagy még nem is éltetek, mikor elvtársaitok "IDEIGLENESEN" itt állomásoztak...?!?
Gőzöm sincs, kérdezd meg tőlük: én hivatalból nyomom 8 és 16 óra (moszkvai idő szerint, természetesen) között a volt hogyinkai reptér mellől. Ezen túl meg hobbiból, mert szórakoztatnak a hülyék. :DDDDDD
Már éltem, amikor még itt voltak, de koromból eredően esélyem sem volt kompromittálni magamat velük vagy a kollaboránsaikkal.
Azt viszont rém érdekesnek találom, hogy 1989. előtt alig utálta valaki a komcsikat és a szovjeteket (őket név szerint ismerte az állambiztonság, szóval kamuzni ilyen téren nem igazán lehet :D), de ahogy elkezdtek kivonulni, egyből előbújt a sok "hős" és "ellenálló" a semmiből. Mondjuk nincs ebben semmi meglepő, végtére is a nyilasok is a németek bevonulása után kezdtek szaporodni, aztán a szovjetek érkezésekor ők is komcsik lettek hirtelen, meg persze partizánok. :DDD De az 1956-os forradalmárok száma is egyenes arányban nő az azóta eltelt idővel... :DDDDD
Persze, tőlem annyit komcsizol, amennyit csak akarsz... :DDDD
 

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
<blockquote rel="honved"> Az hogy ezt miképp intézik el az Oroszok, az már más kérdés. A cél, szentesíti az eszközt. :)
No ez a baj...!

Cinikusnak!
Arra én is kíváncsi lennék, hogy mennyit fizetnek a ruszkiimádó hozzászólóknak...
Vagy még nem is éltetek, mikor elvtársaitok "IDEIGLENESEN" itt állomásoztak...?!?

</blockquote>


Nem az a kérdés mennyit , hanem , hogy kik! Ember legyen a talpán, aki most megmondja, hogy melyik m. politikai oldalnak állna érdekében fikázni az oroszokat.
 

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
"Azt viszont rém érdekesnek találom, hogy 1989. előtt alig utálta valaki a komcsikat és a szovjeteket (őket név szerint ismerte az állambiztonság, szóval kamuzni ilyen téren nem igazán lehet :D)"

Utálták, csak nem mondták. Nem merték mondani. (Valamire ez most nagyon emlékeztet.....).
A tegnapiakhoz hozzátartozik, hogy apám is csak a rendszerváltás után mondta. Családi körben is.
Meg a "jobbosoknak": azért gyerekkorában neki is megvolt a "padlássöprési" élménye. Valszeg innen eredt a gyűlölet. De nem hiszem, hogy sokkal többet el tudott volna érni másfajta rendszerben.
Tegnap arra akartam utalni, hogy a kicsiket ugyanúgy le...ták, mint most. Aztán jöttek a kicsik (komcsik) és mertek nagyok lenni. Persze nem mindnek volt meg a tehetsége.... De sztem a hetvenes-nyolcvanas években aki akart az haladt előre, ahogy a rendszerváltás után is. (Persze ha kussolt. Vagy nyalt. Vagy jelentett. Na ezt nem kéne visszahozni újra....)