[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 871
81 510
113
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=_AFJyUivG_4

Ha valaki nem értené - Putyin soha nem alszik (cím)
Gúnyvideo, (a propagandára, hogy Oo fenyeget más országokat) Oo elfoglalja az "egész" világot .... :)
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 961
18 494
113
cinikus, örülj hogy nem találkoztál velük. Én még közös hadgyakorlaton is voltam az egykori Vörös hadsereg katonáival.
Barbár népség volt, ez tény.
Láttam a viselkedésüket, tudtuk miket követnek el, ami bűncselekmény, de nem lehetett őket felelősségre vonni.
Talán a leghírhedtebb tettük, az volt amikor egy bakonyi faluba, harckocsival mentek kocsmába és ott megöltek egy Magyart, csak úgy, részegen.
Felelősségre vonás nem volt. Mindez nem a háborúban, hanem a 80-as években történt.
A mostani ukrajnai események is azt bizonyítják, pro és kontra, egyik fél sem tud normális módon megoldani egy válságot. Erőszakban tudnak csak gondolkodni, ami újabb erőszakot fog szülni persze, mindkét részről.
Gondolkodásmódjuk viszont csak eddig terjed.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 871
81 510
113
Ma jott egy kis erosítés. 2014 május 3 -Szevasztopol
135420.jpg
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Oroszokról. Amelett,hogy nekik tulajdonitják a Szovjetuniót meg magukénak is érzik a felső párt vezetésbe elég kevés oroszt lehetett találni. Valamint az egész társadalmi kisérletett ők szenvedték meg legjobban.
Apám egyszer azt mondta nekem mikor szidta az oroszokat. Nézd fiam nem lesz még egy olyan nagyhatalom amely hadja,hogy jobban élj itt nálunk mint az ő államporgárai otthon!
Eu-esetében ez iskola példa. 10 éve tagok vagyunk és egyfőra jutó GB-pink ugyan annyi mint csatlakozáskor. Nyugaton 6x a tényleges minimálbér a miénknek. Miközben a szolgáltatások árai között 10-20% különbség van.
Az Eu mint a Szovjetunió ugyan úgy bele szól a minden napi dolgokba. Úgy hogy az ember néz mint rég hogy ezek milyen jogon teszik.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 871
81 510
113
Nos uraim, ma tobben írtátok, hogy miért nem csinálnak semmit az oroszok. Úgy néz ki az ogyesszai eseményekkel betelt a pohár.
Beindult az orosz gépezet.
A helikopterk után jottek a repulogépek is : 10 Mig-29, 10 Szu-27 Tu-22 M3 bombázok is érkeztek Szomferopolba +2 Tu-95
http://obozrevatel.com/crime/31042-nad-simferopolem-zafiksirovali-rossijskie-bombardirovschiki.htm
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 961
18 494
113
Az EU próbál beleszólni, az Oroszok meg parancsot adtak, mit lehet és mit nem. :)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 789
30 572
113
Az EU próbál beleszólni, az Oroszok meg parancsot adtak, mit lehet és mit nem. :)

Ezt gondold át mégegyszer. Az EU nem beleszólni próbál, hanem beleszól és büntet ha kell. Hagyja, hogy a homokozóban játszodj egy kicsit, de a parancsok onnan jönnek.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
Nos uraim, ma tobben írtátok, hogy miért nem csinálnak semmit az oroszok. Úgy néz ki az ogyesszai eseményekkel betelt a pohár.
Beindult az orosz gépezet.
A helikopterk után jottek a repulogépek is : 10 Mig-29, 10 Szu-27 Tu-22 M3 bombázok is érkeztek Szomferopolba +2 Tu-95
http://obozrevatel.com/crime/31042-nad-simferopolem-zafiksirovali-rossijskie-bombardirovschiki.htm

Szerintem egyelőre csak ráijesztenek az ukránokra. Korábban is az volt, hogy ahogy megjelentek az oroszok a határon, Kijevben máris készségesebbé váltak. Valószínűleg most is az lesz, hogy mozgolódnak egy kicsit nyomatékot adva a diplomáciai üzeneteknek, de nem vonulnak be. Ahhoz még nem elég súlyos a helyzet, hogy nyíltan meginduljanak.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 961
18 494
113
joker !

Az EU tagság nem ránk erőltetett valami, hanem jelenleg jól felfogott érdekünk. Ellent mondhatunk ha valamiben nem értünk egyet Brüsszellel. Ki is léphetünk ha akarunk, de az katasztrófa lenne.
Moszkva ránk volt erőltetve, nem lehetett ellent mondani, sem menekülni tőle, 1990-ig.
Soha többet orosz érdekszférába tartozást ennek az országnak !!!!!!!!!!!!
Végezetül egy példa.
A világháború előtt, nagyjából egy szinten voltunk Ausztriával. Meg lehet nézni hol voltak Ők, hova jutottunk Mi fejlettségi szintünkben, 1990-re.
Részemről ezzel a téma lezárva.
Tiszteletben tartom ha a fiatalok többsége most szurkol nekin, Én viszont ezt nem teszem, igaz az Ukránoknak sem.
 

guriga75

New Member
2013. március 31.
10
0
1
Szép napot mindenkinek.
Olvasni szoktam csak a hozzászólásokat ,írni nem szoktam.
De most leírnám hogy én hogy emlékszem arra mi volt itt amikor még volt KGST,VSZ mint egyszerű vidéki ember Szabolcs-ból.
Volt mindenkinek munkája ha más hol akkor Tsz-be tudod dolgozni és meg élt a családjával együtt,mert az Orosz meg vett mindent most mi van????
Hol van már a híres szabolcsi alma!!!

Honvéd.
Talán a leghírhedtebb tettük, az volt amikor egy bakonyi faluba, harckocsival mentek kocsmába és ott megöltek egy Magyart, csak úgy, részegen.
Felelősségre vonás nem volt. Mindez nem a háborúban, hanem a 80-as években történt.
Nem csak háborúból jöttek Afganisztánból.
Persze ez sem mentség arra amit tettek.
Csak sok veterán leírta már akik sokat harcolnak sajnos azok elvesztik az emberi élet értékét.
Bocsánat a kis OFF-ért
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 871
81 510
113
<blockquote rel="boki">Nos uraim, ma tobben írtátok, hogy miért nem csinálnak semmit az oroszok. Úgy néz ki az ogyesszai eseményekkel betelt a pohár.
Beindult az orosz gépezet.
A helikopterk után jottek a repulogépek is : 10 Mig-29, 10 Szu-27 Tu-22 M3 bombázok is érkeztek Szomferopolba +2 Tu-95
http://obozrevatel.com/crime/31042-nad-simferopolem-zafiksirovali-rossijskie-bombardirovschiki.htm

Szerintem egyelőre csak ráijesztenek az ukránokra. Korábban is az volt, hogy ahogy megjelentek az oroszok a határon, Kijevben máris készségesebbé váltak. Valószínűleg most is az lesz, hogy mozgolódnak egy kicsit nyomatékot adva a diplomáciai üzeneteknek, de nem vonulnak be. Ahhoz még nem elég súlyos a helyzet, hogy nyíltan meginduljanak.</blockquote>

Igen ez így van, de nem is írtam, hogy támadni fognak.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 789
30 572
113
<blockquote rel="boki">Nos uraim, ma tobben írtátok, hogy miért nem csinálnak semmit az oroszok. Úgy néz ki az ogyesszai eseményekkel betelt a pohár.
Beindult az orosz gépezet.
A helikopterk után jottek a repulogépek is : 10 Mig-29, 10 Szu-27 Tu-22 M3 bombázok is érkeztek Szomferopolba +2 Tu-95
http://obozrevatel.com/crime/31042-nad-simferopolem-zafiksirovali-rossijskie-bombardirovschiki.htm

Szerintem egyelőre csak ráijesztenek az ukránokra. Korábban is az volt, hogy ahogy megjelentek az oroszok a határon, Kijevben máris készségesebbé váltak. Valószínűleg most is az lesz, hogy mozgolódnak egy kicsit nyomatékot adva a diplomáciai üzeneteknek, de nem vonulnak be. Ahhoz még nem elég súlyos a helyzet, hogy nyíltan meginduljanak.</blockquote>

A felvonulás-levonulás taktika sajnos elég sok halottat eredményezett. És a mostani 10 MiG, 10 Szu, és a bombázók nem bevonuláshoz kellenek, de 1-2 célpontot, pl ahol határozottan nincsenek CIA-sok vagy Blackwateresek még kiiktathatnak velük..
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 333
13 872
113
honvéd, szerintem is. Az EU-ba önként, dalolva és érvényes népszavazással ment be az ország. A Szovjetunióba pedíg nem. A Szovjetunióba senki nem delegált küldötteket, főleg nem demokratikus szavazás útján. Az egész összehasonlítgatás kicsit sántít.
És igen, senki nem kényszerít a bennmaradásra
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 823
2 543
113
Mivel a benzinkút ahol dolgozom a Salisbury-síkság közepén van, ezért a kuncsaftok 60 százaléka katona, de 80 százalék kötődik valahogy a sereghez(apa, fiú, anya, hugi, nővér szolgál valahol). Ma tartottam egy kis közvélemény kutatást és az itteniek szerint az oroszok(35százalék szerint szovjetek) kezdik kihúzni a gyufát és oda kell csapni neki és nem is értik, hogy a kormány miért nem lép fel erélyesebben. Volt itt ma egy Apache pilóta aki szerint megelőző csapást kéne véghez vinni az ukrán határon lévő orosz csapatok ellen!! Még jó, hogy Bank holiday weekend van(amolyan hosszúhétvége, hétfőn nem kell menni dolgozni), van időm beszélgetni a mukikkal! Szóval itt azért jól mosott agyak vannak! :D :D
u.i.: a felmérésem nem volt reprezentatív, de brit tudósok állítják, hogy az volt!! :D :D
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 447
120 985
113
honéd, azért a mostani kapitalista Oroszország elég távol áll a Szovjetuniótól, én úgy vagyok vele, hogy nem az Oroszokat kell szidni a gazdasági helyzet miatt hanem kollektívan a kommunistákat :)
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
<blockquote rel="GrGLy"><blockquote rel="boki">Nos uraim, ma tobben írtátok, hogy miért nem csinálnak semmit az oroszok. Úgy néz ki az ogyesszai eseményekkel betelt a pohár.
Beindult az orosz gépezet.
A helikopterk után jottek a repulogépek is : 10 Mig-29, 10 Szu-27 Tu-22 M3 bombázok is érkeztek Szomferopolba +2 Tu-95
http://obozrevatel.com/crime/31042-nad-simferopolem-zafiksirovali-rossijskie-bombardirovschiki.htm

Szerintem egyelőre csak ráijesztenek az ukránokra. Korábban is az volt, hogy ahogy megjelentek az oroszok a határon, Kijevben máris készségesebbé váltak. Valószínűleg most is az lesz, hogy mozgolódnak egy kicsit nyomatékot adva a diplomáciai üzeneteknek, de nem vonulnak be. Ahhoz még nem elég súlyos a helyzet, hogy nyíltan meginduljanak.</blockquote>

A felvonulás-levonulás taktika sajnos elég sok halottat eredményezett. És a mostani 10 MiG, 10 Szu, és a bombázók nem bevonuláshoz kellenek, de 1-2 célpontot, pl ahol határozottan nincsenek CIA-sok vagy Blackwateresek még kiiktathatnak velük..</blockquote>

Nem, jelenleg még egyáltalán nincs sok halott. Gondoljunk bele, mi lenne egy nyílt orosz katonai beavatkozás esetén: konkrétan háború két hadsereg között, nem 40-100 halottal, hanem ennek akár a többszörösével is (főleg, hogy így vérszemet kapnának a radikális ukránok és tényleg be kéne vonulniuk az oroszoknak a szárazföldön). Szerintem ezt Moszkvában is nagyon jól tudják, ezért is utazgatják csak a hadsereget előre-hátra, meg fű alatt hajtanak végre akciókat. Jelenleg még eléggé jól kordában tartható a helyzet, egy-két gócpontra kell csak koncentrálniuk, az oroszok is könnyebben tudnak sakkozni így.

<b>Az EU/Szovjetunió/KGST/VSz/NATO/stb. témát meg hanyagoljátok, ez az ukrán helyzet topikja, maradjunk is ennél a vonalnál.</b>
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 871
81 510
113
A "Szevasztopol" Szevasztopol felett ma délután.
135421.jpg

Kíváncsi vagyok van-e a fegyvertárban valami.
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Mivel a benzinkút ahol dolgozom a Salisbury-síkság közepén van, ezért a kuncsaftok 60 százaléka katona, de 80 százalék kötődik valahogy a sereghez(apa, fiú, anya, hugi, nővér szolgál valahol). Ma tartottam egy kis közvélemény kutatást és az itteniek szerint az oroszok(35százalék szerint szovjetek) kezdik kihúzni a gyufát és oda kell csapni neki és nem is értik, hogy a kormány miért nem lép fel erélyesebben. Volt itt ma egy Apache pilóta aki szerint megelőző csapást kéne véghez vinni az ukrán határon lévő orosz csapatok ellen!! Még jó, hogy Bank holiday weekend van(amolyan hosszúhétvége, hétfőn nem kell menni dolgozni), van időm beszélgetni a mukikkal! Szóval itt azért jól mosott agyak vannak! :D :D
u.i.: a felmérésem nem volt reprezentatív, de brit tudósok állítják, hogy az volt!! :D :D

Valahogy nem lepődtem meg. Legközelebb csinálhatnál velük vaktérképes teszteket, pl hol van Ukrajna, Oroszország vagy Mo. Szerintem érdekes eredmények jönnének ki :).