[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 565
18 400
113
<blockquote rel="plushun">Most ezzel arra céloztál, hogy a diktatúrában legalább kiszámítható az élet? Mert ha igen és neked ez elég - már megbocsáss - akkor nálad valami nagy baj van.
A továbbiakban béke és szeretet mindenkinek! :))
Nem, nem arra céloztam. Azt próbáltam megértetni veled, hogy nincs olyan, hogy demokrácia.
Csak diktatúra létezik.
Mindössze a különböző diktatúrákban mások és mások az eszközök.
Én az eszközök közül a nyíltabbakat jobban szeretem.
Ilyen az ízlésem.
A békével én is egyetértek és örülök,hogy nem sértődtél meg.

</blockquote>
Nem vagyok sértődős típus és én pusztán beszélgetek :) A többi meg gusztus dolga.
 

papichulo

Member
2011. szeptember 2.
273
0
16
Russia is preparing legal action against France over the country's halt in the delivery of the Mistral-class landing helicopter dock (LHD) Vladivostok , Russian sources have told IHS Jane's .

"We hope that despite the repeated statements of the French party concerning the possible refusal to hand over in late October through early November Vladivostok , the first of the ordered ships, it will eventually be delivered to Kronstadt where it will get a superstructure and onboard weapons. Anyway, the Rosoboronexport lawyers have received orders to start preparing all possible claims against DCNS as a contractor," a source involved in implementing the Franco-Russian contract told IHS Jane's .

http://www.janes.com/article/43859/russia-preparing-legal-action-over-french-mistral-halt
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 443
11 395
113
Tegnap éjszaka olvastam az Aranysas októberi számában Kővári László tollából/ klaviatúrájából/ egy cikket "Az MH17-es járat tragédiája " címmel.
Én úgy <i>vélem</i>, hogy a cikkíró azt sejteti, hogy alapvetően az oroszok a hunyók az egész konfliktusért, s úgy <i>vélem</i>, hogy a szakadárokat gyanítja a lelövés felelőseinek.
Legalábbis az én olvasatomban ezt sugallja.
A cikk elolvasása és 610 oldal HTKA ukrán-helyzet oldal olvasása után bennem a következő verziók merültek fel:)

A, Kővári Lászlónak van igaza; a szakadárok/oroszok a hunyók leginkább mind az egész konfliktusért, mind a lelövésért.

B, A HTKA kommentelők azon részének van igaza, akik szerint a hunyókat leginkább Donyecktől nyugatra kell keresni.

C, Kővári Lászlónak van igaza, kiegészítve azzal a sötét titokkal, hogy a "B" verzió csoportja szakadár/orosz dezinformátor

D, Besenyő Pista bácsinak van igaza!
https://www.youtube.com/results?search_query=beseny%C5%91+pista+b%C3%A1csi+a+h%C3%BClyes%C3%A9gr%C5%91l

Tisztelt Fórumozók!
Kérem szavazzanak!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 241
67 941
113
rusvesna.su/news/1412087949
Yatseniuk ígéri, hogy meleg a Nemzeti Gárda október 10-ig (fotó)
2014/09/30 - 19:02
Yatseniuk ígéri, hogy meleg a Nemzeti Gárda október 10-ig (fotók) | Orosz tavasz

Sajtószolgálat Belügyminisztérium Ukrajna jelentések eredményeit látogatása miniszterelnök Ukrajna Yatsenyuk a Nemzeti Gárda Training Center Ukrajnában.

A miniszterelnök megígérte, hogy harcosok APU meleg ruhát, míg október 10. "Arra számítunk, hogy 37 250 ukrán katona lesz, amelyet a Nemzeti Gárda alatt téli ruhát. Az első tétel a 5000 készletek érkezett, és október 10-et kell adni mindent "- mondta Yatsenyuk felelősségteljesen.

Elmondása szerint, a folytatása a katonai művelet a kijevi vásárolni 600 egység az új technológia, már eddig is több mint 100 egységet. Azzal dicsekedett, hogy a termelési kapacitás az ukrán autógyár "KrAZ" már be van töltve a megrendelések a Nemzeti Gárda, hogy a 2014 végéig.

Yatsenyuk is megelégedéssel vette tudomásul azt a tényt, hogy a berendezések, készülékek, jogorvoslat és még száraz adagokat a katonai tett Ukrajnában. Miniszterelnök tartott kóstoló a termékek szerepelnek a suhpaykov, és megjegyezte, a magas minőséget.

Parancsnoka a Nemzeti Gárda alatt Stepan Poltorak mondta, külön-külön, hogy nem katona, vagy tartalékos nem küldött a háborús övezetben nélkül szükséges összes felszerelés, beleértve a meleg öltözet és egyéni védőfelszerelést.

Mellett nagy vezetők számoltak be, hogy a zóna az úgynevezett "ATO" közvetlen dízel generátorok, láncfűrészek, pechi- "tűzhelyek" nevezek az, amire szüksége van ahhoz, hogy folytatni a harcot a téli körülmények között.
Yatseniuk ígéri, hogy meleg a Nemzeti Gárda október 10-ig (fotók) | Orosz tavasz
 

karl

Member
2014. március 23.
32
0
6
<blockquote rel="karl">Ezek az ukrán nacionalisták Putyin malmára hajtják a vizet. Valaki anno azt írta, hogy végül maga az ukrán nacionalista mozgalom fogja oroszország karjaiba lökni kelet-ukrajnát.

Az ukrán nacionalisták már mindent megtettek az ügy érdekében, de Putyin ennek kevésbé örül. Oo. ha túl is éli, de azért szerintem egész jól elvolt a szankciók és a gazdasági háború meg a NATO kelet-európai nyomulása nélkül.</blockquote>


Én úgy látom (hangsúlyozottan csak az én meglátásom) hogy az oroszok jobban tették, hogy nem nyomultak be dirrel-durral Ukrajnába. Mert akkor Eu és USA még keményebb léphetne fel ellenük és agitálhatná a többi tömbön kívüli országot is. Mostani eredmény sem rossz, és nem fordult mindenki ellenük. Lépésről lépésre.
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
Karóba húzás Harkovban
Harkov, Odessza: ukrán nacionalista utcai terror

http://oroszvilag.hu/?t1=posztszovjet_terseg_hirei&hid=5443

harkov_trup_raspyatyy(1).jpg
 

szerda

Member
2014. augusztus 23.
172
0
16
rusvesna.su/news/1412087949<blockquote>Yatseniuk ígéri, hogy meleg a Nemzeti Gárda október 10-ig (fotó)
2014/09/30 - 19:02
Yatseniuk ígéri, hogy meleg a Nemzeti Gárda október 10-ig (fotók) | Orosz tavasz

Sajtószolgálat Belügyminisztérium Ukrajna jelentések eredményeit látogatása miniszterelnök Ukrajna Yatsenyuk a Nemzeti Gárda Training Center Ukrajnában.

A miniszterelnök megígérte, hogy harcosok APU meleg ruhát, míg október 10. "Arra számítunk, hogy 37 250 ukrán katona lesz, amelyet a Nemzeti Gárda alatt téli ruhát. Az első tétel a 5000 készletek érkezett, és október 10-et kell adni mindent "- mondta Yatsenyuk felelősségteljesen.

Elmondása szerint, a folytatása a katonai művelet a kijevi vásárolni 600 egység az új technológia, már eddig is több mint 100 egységet. Azzal dicsekedett, hogy a termelési kapacitás az ukrán autógyár "KrAZ" már be van töltve a megrendelések a Nemzeti Gárda, hogy a 2014 végéig.

Yatsenyuk is megelégedéssel vette tudomásul azt a tényt, hogy a berendezések, készülékek, jogorvoslat és még száraz adagokat a katonai tett Ukrajnában. Miniszterelnök tartott kóstoló a termékek szerepelnek a suhpaykov, és megjegyezte, a magas minőséget.

Parancsnoka a Nemzeti Gárda alatt Stepan Poltorak mondta, külön-külön, hogy nem katona, vagy tartalékos nem küldött a háborús övezetben nélkül szükséges összes felszerelés, beleértve a meleg öltözet és egyéni védőfelszerelést.

Mellett nagy vezetők számoltak be, hogy a zóna az úgynevezett "ATO" közvetlen dízel generátorok, láncfűrészek, pechi- "tűzhelyek" nevezek az, amire szüksége van ahhoz, hogy folytatni a harcot a téli körülmények között.
Yatseniuk ígéri, hogy meleg a Nemzeti Gárda október 10-ig (fotók) | Orosz tavasz
</blockquote>

Bocs, de én ezt a fordítást végigröhögtem, nem is tudtam figyelni a tartalomra, elsőre.

Legjobb: "meleg a Nemzeti Gárda"
 

szerda

Member
2014. augusztus 23.
172
0
16
A, Kővári Lászlónak van igaza; a szakadárok/oroszok a hunyók leginkább mind az egész konfliktusért, mind a lelövésért.

B, A HTKA kommentelők azon részének van igaza, akik szerint a hunyókat leginkább Donyecktől nyugatra kell keresni.

C, Kővári Lászlónak van igaza, kiegészítve azzal a sötét titokkal, hogy a "B" verzió csoportja szakadár/orosz dezinformátor

D, Besenyő Pista bácsinak van igaza!
https://www.youtube.com/results?search_query=beseny%C5%91+pista+b%C3%A1csi+a+h%C3%BClyes%C3%A9gr%C5%91l

Tisztelt Fórumozók!
Kérem szavazzanak!

Putyin a hibás.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 734
28 424
113
Tegnap éjszaka olvastam az Aranysas októberi számában Kővári László tollából/ klaviatúrájából/ egy cikket "Az MH17-es járat tragédiája " címmel.
Én úgy <i>vélem</i>, hogy a cikkíró azt sejteti, hogy alapvetően az oroszok a hunyók az egész konfliktusért, s úgy <i>vélem</i>, hogy a szakadárokat gyanítja a lelövés felelőseinek.
Legalábbis az én olvasatomban ezt sugallja.
A cikk elolvasása és 610 oldal HTKA ukrán-helyzet oldal olvasása után bennem a következő verziók merültek fel:)

A, Kővári Lászlónak van igaza; a szakadárok/oroszok a hunyók leginkább mind az egész konfliktusért, mind a lelövésért.

B, A HTKA kommentelők azon részének van igaza, akik szerint a hunyókat leginkább Donyecktől nyugatra kell keresni.

C, Kővári Lászlónak van igaza, kiegészítve azzal a sötét titokkal, hogy a "B" verzió csoportja szakadár/orosz dezinformátor

D, Besenyő Pista bácsinak van igaza!
https://www.youtube.com/results?search_query=beseny%C5%91+pista+b%C3%A1csi+a+h%C3%BClyes%C3%A9gr%C5%91l

Tisztelt Fórumozók!
Kérem szavazzanak!
Annyit még hozzátennék, hogy nem sokkal a járat lezuhanása után a Aranysas Facebook oldalán már a szakikat/oroszokat gyanúsították a lelövéssel (hurr-durr szemét csempészett Buk), de oly mértékű vita alakult ki az olvasókkal emiatt, hogy az adott bejegyzést/képet rövid időn belül törölték.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 443
11 395
113
Annyit még hozzátennék, hogy nem sokkal a járat lezuhanása után a Aranysas Facebook oldalán már a szakikat/oroszokat gyanúsították a lelövéssel (hurr-durr szemét csempészett Buk), de oly mértékű vita alakult ki az olvasókkal emiatt, hogy az adott bejegyzést/képet rövid időn belül törölték.

</blockquote>

Nem semmi...
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 443
11 395
113
Legközelebb holnapután este leszek net közelben.
Csak győzzem olvasni a HTKA-termést. :)

Ui: Mivel semmiképpen nem szeretném a szavazást befolyásolni, ezért nem írom le, hogy én a "B"-re szavazok :)
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 734
28 424
113
Akit érdekelne ennyi maradt belőle:
Aranysas
július 19.
Mivel a maláj gép lelövése szélsőséges véleményeket gerjesztett, a bejegyzést töröltük.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 340
4 922
113
Tisztelt Fórumozók!
Kérem szavazzanak!
Minek? Tele vagyunk szakértőkkel, akik felolvassák a kapcsolódó index/hvg cikkeket, majd örülnek a hőstettüknek, mint majom a farkának.

Amúgy Putyin volt, no meg Gyurcsány. Kéz a kézben, szerelmesen.

<b>LÁTTAM!</b> <i>Csak hát, ahogy az egy nyugati vagy ukrán újságírótól megszokott, éppen nem volt nálam kamerás mobil... Sem.</i> :DDD
 

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
849
4 714
93
http://balrad.wordpress.com/2014/09/30/kimondatott-a-halalos-itelet-az-ajdar-minden-egyedere/

ez az, ami már semmivel sem mentegethető ... :(((((
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
"Ez a válaszunk a NATO-nak! Jennifer Psaki meg tanuljon földrajzot (történelmet se árt), mert ez itt Oroszország!" - tessék végignézni!!! :)

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=uHsjrcOoHkM
 

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
849
4 714
93
http://www.hidfo.net/2014/09/30/ahol-tuzszunet-nem-lepett-ervenybe-donyeck-repulotere

nem tudom, de ha tényleg a bunker rendszerben vannak, akkor talán elég lenne a ki/bejáratokat megfelelő módon kezelni ...