[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

karl

Member
2014. március 23.
32
0
6
Ezek az ukrán nacionalisták Putyin malmára hajtják a vizet. Valaki anno azt írta, hogy végül maga az ukrán nacionalista mozgalom fogja oroszország karjaiba lökni kelet-ukrajnát.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Ezek az ukrán nacionalisták Putyin malmára hajtják a vizet. Valaki anno azt írta, hogy végül maga az ukrán nacionalista mozgalom fogja oroszország karjaiba lökni kelet-ukrajnát.

Az ukrán nacionalisták már mindent megtettek az ügy érdekében, de Putyin ennek kevésbé örül. Oo. ha túl is éli, de azért szerintem egész jól elvolt a szankciók és a gazdasági háború meg a NATO kelet-európai nyomulása nélkül.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
2 megye miatt megérte támogatni őket? Az oroszok már annyira szentnek teszik magukat hogy már.....
Ha valóban az lett volna céljük mint amin a nyugat lovagol hogy Ukrajnát kettészakítják akkor már rég Moszkva kezébe lenne Harkov is .
Ez történt? NEM!
 

mcsaba

Active Member
2014. augusztus 23.
159
111
43
Tavasszal minden eldőlhet Ukrajnában
http://www.hir24.hu/kulfold/2014/09/30/tavasszal-minden-eldolhet-ukrajnaban/
Hát nekem ez kifejezetten tetszett: "Donyeck megye különböző területein élők - képzettségük és <i>társadalmi öntudatuk fejlettségétől</i> függően - egymástól eltérően vélekednek ..."

Virág elvtárs, nem vagyok ideológiailag elég képzett... hogyan tudnám lemérni, milyen a társadalmi öntudatom fejlettsége?
 

delta12

Member
2014. május 11.
41
0
6
"Fel akarják szabadítani Ukrajnát a<b> fesizmus</b>tól"
:D

http://www.hir24.hu/kulfold/2014/09/30/tavasszal-minden-eldolhet-ukrajnaban/
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 578
18 490
113
<blockquote rel="plushun">Ha találsz jobbat akkor szólj. Komolyan az ami idehaza volt itt több mint 40 évig az ilyen könnyen elfelejtődött? Kétségtelen tény, hogy amit ma demokráciának nevezünk eléggé tökéletlen és komoly visszásságokat szülhet, de mondj nekem jobb alternatívát. Nem a diktatúra nem alternatíva.
Kérdeznék valamit és ha lehet ne indulatból válaszolj.
Melyik jobb?
Ha valaki jön veled szemben az utcán fegyverrel a kezében, fenyegetődzve, hogy add oda az értékeidet azzal szembeszállhatsz, elszaladhatsz, megdumálhatod, hogy ne csináljon ilyet, megadhatod magad és odaadhatod neki mindenedet.
Ha a sötétben távolról, hangtompítóval, lángrejtővel mindenféle figyelmeztetés és előjel nélkül váratlanul hátba lőnek és úgy rabolnak ki az ellen nem tehetsz semmit.
Melyik a jobb????

</blockquote>

Most ezzel arra céloztál, hogy a diktatúrában legalább kiszámítható az élet? Mert ha igen és neked ez elég - már megbocsáss - akkor nálad valami nagy baj van.
A többi dologhoz meg annyit, hogy privátban szívesen válaszolok annak aki szeretné, de itt nem mert a múltkor is az lett a vége, hogy 3-4 oldal ki lett törölve. Csak átlagban annyit, hogy erről nekem más a véleményem és sok mindennel nem értek egyet illetve számomra nem tudom válasznak elfogadni. A továbbiakban béke és szeretet mindenkinek! :))
 

szerda

Member
2014. augusztus 23.
172
0
16
<blockquote>Magának is igazsága van, mondjuk, mert az amerikai hadifogság sem piskóta, csak azt az idézett öreg még nem ismeri.
Kinek, mikor és hol. A németeknek annyira szar volt a II.vh alatt, hogy sokan maradni akartak...
</blockquote>



"Fel akarják szabadítani Ukrajnát a<b> fesizmus</b>tól"
:D

http://www.hir24.hu/kulfold/2014/09/30/tavasszal-minden-eldolhet-ukrajnaban/

Hirtelenjében cikk volt, a címben magában van vagy négy hiba.

Ezt meg nem nagyon tudom elhinni, hogy Cárev mondta volna egy újságinterjúban, még ha igaz lenne is:

"oroszok, beleértve a titkosszolgálati embereket is, közvetlenül részt vettek a Donyec-medencei katonai műveletek irányításában"
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Most ezzel arra céloztál, hogy a diktatúrában legalább kiszámítható az élet? Mert ha igen és neked ez elég - már megbocsáss - akkor nálad valami nagy baj van.
A továbbiakban béke és szeretet mindenkinek! :))
Nem, nem arra céloztam. Azt próbáltam megértetni veled, hogy nincs olyan, hogy demokrácia.
Csak diktatúra létezik.
Mindössze a különböző diktatúrákban mások és mások az eszközök.
Én az eszközök közül a nyíltabbakat jobban szeretem.
Ilyen az ízlésem.
A békével én is egyetértek és örülök,hogy nem sértődtél meg.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 578
18 490
113
<blockquote rel="plushun">Most ezzel arra céloztál, hogy a diktatúrában legalább kiszámítható az élet? Mert ha igen és neked ez elég - már megbocsáss - akkor nálad valami nagy baj van.
A továbbiakban béke és szeretet mindenkinek! :))
Nem, nem arra céloztam. Azt próbáltam megértetni veled, hogy nincs olyan, hogy demokrácia.
Csak diktatúra létezik.
Mindössze a különböző diktatúrákban mások és mások az eszközök.
Én az eszközök közül a nyíltabbakat jobban szeretem.
Ilyen az ízlésem.
A békével én is egyetértek és örülök,hogy nem sértődtél meg.

</blockquote>
Nem vagyok sértődős típus és én pusztán beszélgetek :) A többi meg gusztus dolga.
 

papichulo

Member
2011. szeptember 2.
273
0
16
Russia is preparing legal action against France over the country's halt in the delivery of the Mistral-class landing helicopter dock (LHD) Vladivostok , Russian sources have told IHS Jane's .

"We hope that despite the repeated statements of the French party concerning the possible refusal to hand over in late October through early November Vladivostok , the first of the ordered ships, it will eventually be delivered to Kronstadt where it will get a superstructure and onboard weapons. Anyway, the Rosoboronexport lawyers have received orders to start preparing all possible claims against DCNS as a contractor," a source involved in implementing the Franco-Russian contract told IHS Jane's .

http://www.janes.com/article/43859/russia-preparing-legal-action-over-french-mistral-halt
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 464
11 539
113
Tegnap éjszaka olvastam az Aranysas októberi számában Kővári László tollából/ klaviatúrájából/ egy cikket "Az MH17-es járat tragédiája " címmel.
Én úgy <i>vélem</i>, hogy a cikkíró azt sejteti, hogy alapvetően az oroszok a hunyók az egész konfliktusért, s úgy <i>vélem</i>, hogy a szakadárokat gyanítja a lelövés felelőseinek.
Legalábbis az én olvasatomban ezt sugallja.
A cikk elolvasása és 610 oldal HTKA ukrán-helyzet oldal olvasása után bennem a következő verziók merültek fel:)

A, Kővári Lászlónak van igaza; a szakadárok/oroszok a hunyók leginkább mind az egész konfliktusért, mind a lelövésért.

B, A HTKA kommentelők azon részének van igaza, akik szerint a hunyókat leginkább Donyecktől nyugatra kell keresni.

C, Kővári Lászlónak van igaza, kiegészítve azzal a sötét titokkal, hogy a "B" verzió csoportja szakadár/orosz dezinformátor

D, Besenyő Pista bácsinak van igaza!
https://www.youtube.com/results?search_query=beseny%C5%91+pista+b%C3%A1csi+a+h%C3%BClyes%C3%A9gr%C5%91l

Tisztelt Fórumozók!
Kérem szavazzanak!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 324
68 557
113
rusvesna.su/news/1412087949
Yatseniuk ígéri, hogy meleg a Nemzeti Gárda október 10-ig (fotó)
2014/09/30 - 19:02
Yatseniuk ígéri, hogy meleg a Nemzeti Gárda október 10-ig (fotók) | Orosz tavasz

Sajtószolgálat Belügyminisztérium Ukrajna jelentések eredményeit látogatása miniszterelnök Ukrajna Yatsenyuk a Nemzeti Gárda Training Center Ukrajnában.

A miniszterelnök megígérte, hogy harcosok APU meleg ruhát, míg október 10. "Arra számítunk, hogy 37 250 ukrán katona lesz, amelyet a Nemzeti Gárda alatt téli ruhát. Az első tétel a 5000 készletek érkezett, és október 10-et kell adni mindent "- mondta Yatsenyuk felelősségteljesen.

Elmondása szerint, a folytatása a katonai művelet a kijevi vásárolni 600 egység az új technológia, már eddig is több mint 100 egységet. Azzal dicsekedett, hogy a termelési kapacitás az ukrán autógyár "KrAZ" már be van töltve a megrendelések a Nemzeti Gárda, hogy a 2014 végéig.

Yatsenyuk is megelégedéssel vette tudomásul azt a tényt, hogy a berendezések, készülékek, jogorvoslat és még száraz adagokat a katonai tett Ukrajnában. Miniszterelnök tartott kóstoló a termékek szerepelnek a suhpaykov, és megjegyezte, a magas minőséget.

Parancsnoka a Nemzeti Gárda alatt Stepan Poltorak mondta, külön-külön, hogy nem katona, vagy tartalékos nem küldött a háborús övezetben nélkül szükséges összes felszerelés, beleértve a meleg öltözet és egyéni védőfelszerelést.

Mellett nagy vezetők számoltak be, hogy a zóna az úgynevezett "ATO" közvetlen dízel generátorok, láncfűrészek, pechi- "tűzhelyek" nevezek az, amire szüksége van ahhoz, hogy folytatni a harcot a téli körülmények között.
Yatseniuk ígéri, hogy meleg a Nemzeti Gárda október 10-ig (fotók) | Orosz tavasz
 

karl

Member
2014. március 23.
32
0
6
<blockquote rel="karl">Ezek az ukrán nacionalisták Putyin malmára hajtják a vizet. Valaki anno azt írta, hogy végül maga az ukrán nacionalista mozgalom fogja oroszország karjaiba lökni kelet-ukrajnát.

Az ukrán nacionalisták már mindent megtettek az ügy érdekében, de Putyin ennek kevésbé örül. Oo. ha túl is éli, de azért szerintem egész jól elvolt a szankciók és a gazdasági háború meg a NATO kelet-európai nyomulása nélkül.</blockquote>


Én úgy látom (hangsúlyozottan csak az én meglátásom) hogy az oroszok jobban tették, hogy nem nyomultak be dirrel-durral Ukrajnába. Mert akkor Eu és USA még keményebb léphetne fel ellenük és agitálhatná a többi tömbön kívüli országot is. Mostani eredmény sem rossz, és nem fordult mindenki ellenük. Lépésről lépésre.
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
Karóba húzás Harkovban
Harkov, Odessza: ukrán nacionalista utcai terror

http://oroszvilag.hu/?t1=posztszovjet_terseg_hirei&hid=5443

harkov_trup_raspyatyy(1).jpg
 

szerda

Member
2014. augusztus 23.
172
0
16
rusvesna.su/news/1412087949<blockquote>Yatseniuk ígéri, hogy meleg a Nemzeti Gárda október 10-ig (fotó)
2014/09/30 - 19:02
Yatseniuk ígéri, hogy meleg a Nemzeti Gárda október 10-ig (fotók) | Orosz tavasz

Sajtószolgálat Belügyminisztérium Ukrajna jelentések eredményeit látogatása miniszterelnök Ukrajna Yatsenyuk a Nemzeti Gárda Training Center Ukrajnában.

A miniszterelnök megígérte, hogy harcosok APU meleg ruhát, míg október 10. "Arra számítunk, hogy 37 250 ukrán katona lesz, amelyet a Nemzeti Gárda alatt téli ruhát. Az első tétel a 5000 készletek érkezett, és október 10-et kell adni mindent "- mondta Yatsenyuk felelősségteljesen.

Elmondása szerint, a folytatása a katonai művelet a kijevi vásárolni 600 egység az új technológia, már eddig is több mint 100 egységet. Azzal dicsekedett, hogy a termelési kapacitás az ukrán autógyár "KrAZ" már be van töltve a megrendelések a Nemzeti Gárda, hogy a 2014 végéig.

Yatsenyuk is megelégedéssel vette tudomásul azt a tényt, hogy a berendezések, készülékek, jogorvoslat és még száraz adagokat a katonai tett Ukrajnában. Miniszterelnök tartott kóstoló a termékek szerepelnek a suhpaykov, és megjegyezte, a magas minőséget.

Parancsnoka a Nemzeti Gárda alatt Stepan Poltorak mondta, külön-külön, hogy nem katona, vagy tartalékos nem küldött a háborús övezetben nélkül szükséges összes felszerelés, beleértve a meleg öltözet és egyéni védőfelszerelést.

Mellett nagy vezetők számoltak be, hogy a zóna az úgynevezett "ATO" közvetlen dízel generátorok, láncfűrészek, pechi- "tűzhelyek" nevezek az, amire szüksége van ahhoz, hogy folytatni a harcot a téli körülmények között.
Yatseniuk ígéri, hogy meleg a Nemzeti Gárda október 10-ig (fotók) | Orosz tavasz
</blockquote>

Bocs, de én ezt a fordítást végigröhögtem, nem is tudtam figyelni a tartalomra, elsőre.

Legjobb: "meleg a Nemzeti Gárda"
 

szerda

Member
2014. augusztus 23.
172
0
16
A, Kővári Lászlónak van igaza; a szakadárok/oroszok a hunyók leginkább mind az egész konfliktusért, mind a lelövésért.

B, A HTKA kommentelők azon részének van igaza, akik szerint a hunyókat leginkább Donyecktől nyugatra kell keresni.

C, Kővári Lászlónak van igaza, kiegészítve azzal a sötét titokkal, hogy a "B" verzió csoportja szakadár/orosz dezinformátor

D, Besenyő Pista bácsinak van igaza!
https://www.youtube.com/results?search_query=beseny%C5%91+pista+b%C3%A1csi+a+h%C3%BClyes%C3%A9gr%C5%91l

Tisztelt Fórumozók!
Kérem szavazzanak!

Putyin a hibás.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 775
28 773
113
Tegnap éjszaka olvastam az Aranysas októberi számában Kővári László tollából/ klaviatúrájából/ egy cikket "Az MH17-es járat tragédiája " címmel.
Én úgy <i>vélem</i>, hogy a cikkíró azt sejteti, hogy alapvetően az oroszok a hunyók az egész konfliktusért, s úgy <i>vélem</i>, hogy a szakadárokat gyanítja a lelövés felelőseinek.
Legalábbis az én olvasatomban ezt sugallja.
A cikk elolvasása és 610 oldal HTKA ukrán-helyzet oldal olvasása után bennem a következő verziók merültek fel:)

A, Kővári Lászlónak van igaza; a szakadárok/oroszok a hunyók leginkább mind az egész konfliktusért, mind a lelövésért.

B, A HTKA kommentelők azon részének van igaza, akik szerint a hunyókat leginkább Donyecktől nyugatra kell keresni.

C, Kővári Lászlónak van igaza, kiegészítve azzal a sötét titokkal, hogy a "B" verzió csoportja szakadár/orosz dezinformátor

D, Besenyő Pista bácsinak van igaza!
https://www.youtube.com/results?search_query=beseny%C5%91+pista+b%C3%A1csi+a+h%C3%BClyes%C3%A9gr%C5%91l

Tisztelt Fórumozók!
Kérem szavazzanak!
Annyit még hozzátennék, hogy nem sokkal a járat lezuhanása után a Aranysas Facebook oldalán már a szakikat/oroszokat gyanúsították a lelövéssel (hurr-durr szemét csempészett Buk), de oly mértékű vita alakult ki az olvasókkal emiatt, hogy az adott bejegyzést/képet rövid időn belül törölték.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 464
11 539
113
Annyit még hozzátennék, hogy nem sokkal a járat lezuhanása után a Aranysas Facebook oldalán már a szakikat/oroszokat gyanúsították a lelövéssel (hurr-durr szemét csempészett Buk), de oly mértékű vita alakult ki az olvasókkal emiatt, hogy az adott bejegyzést/képet rövid időn belül törölték.

</blockquote>

Nem semmi...
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 464
11 539
113
Legközelebb holnapután este leszek net közelben.
Csak győzzem olvasni a HTKA-termést. :)

Ui: Mivel semmiképpen nem szeretném a szavazást befolyásolni, ezért nem írom le, hogy én a "B"-re szavazok :)