[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 335
113
rtn.jpg
Tyűha ez már tömeg a javából. Tényleg annyian vannak mint az oroszok...
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 897
56 757
113
http://www.karpatinfo.net/cikk/belfold/tobb-millio-hrivnya-donbaszi-vedelmi-vonal-epitesere
"A Miniszteri Kabinet ma közölte a védelmi vonal építésének anyagi részleteit- írja a korrespondent.
Összesen 885 millió hrivnyát fog kiutalni a Miniszteri Kabinet az úgynevezett “Donbászi védelmi vonal” megerősítésére.
A feladat végrehajtásában közösen vesz részt az elnök a kormány és az EBESZ – mondta Jacenyuk. A miniszterelnök szerint ha elkészül, sok ukrán katona életét mentheti majd meg az erődítményrendszer. “A végső cél, hogy egy ténylegesen, teljes mértékben Ukrajna által ellenőrzött határ legyen Ukrajna és Oroszország között” – jelentette ki Jacenyuk.
A Jacenyuk kormány közben jelentős “költekezésbe” kezdett. A korrespondent írása szerint: “Jacenyukék elköltik a pénzt amíg van.” A miniszterelnök azt a feladatot adta a Védelmi Minisztériumnak, hogy az év második felére tervezett katonai kiadásokat ütemezzék az év első felére..."

A z ukràn Nagy Falbôl egy rövid àrok lett. Ebböl se lesz semmi, mert ugyis ellopjàk a pénzt, az anyagot stb. Ha elköltik az éves homvédelmi költségvetést az elsö félévben, akkor vidàm lesz a 2. félév......
Szóval itt csöd lesz a közeljövöben.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
<blockquote rel="krokomach">http://www.karpatinfo.net/cikk/belfold/tobb-millio-hrivnya-donbaszi-vedelmi-vonal-epitesere
"A Miniszteri Kabinet ma közölte a védelmi vonal építésének anyagi részleteit- írja a korrespondent.
Összesen 885 millió hrivnyát fog kiutalni a Miniszteri Kabinet az úgynevezett “Donbászi védelmi vonal” megerősítésére.
A feladat végrehajtásában közösen vesz részt az elnök a kormány és az EBESZ – mondta Jacenyuk. A miniszterelnök szerint ha elkészül, sok ukrán katona életét mentheti majd meg az erődítményrendszer. “A végső cél, hogy egy ténylegesen, teljes mértékben Ukrajna által ellenőrzött határ legyen Ukrajna és Oroszország között” – jelentette ki Jacenyuk.
A Jacenyuk kormány közben jelentős “költekezésbe” kezdett. A korrespondent írása szerint: “Jacenyukék elköltik a pénzt amíg van.” A miniszterelnök azt a feladatot adta a Védelmi Minisztériumnak, hogy az év második felére tervezett katonai kiadásokat ütemezzék az év első felére..."

A z ukràn Nagy Falbôl egy rövid àrok lett. Ebböl se lesz semmi, mert ugyis ellopjàk a pénzt, az anyagot stb. Ha elköltik az éves homvédelmi költségvetést az elsö félévben, akkor vidàm lesz a 2. félév......
Szóval itt csöd lesz a közeljövöben.</blockquote>

Engem a hír abszurditása mellet leginkább mindebben az EBESZ állítólagos részvétele döbbent meg.
 

vendeg2

Well-Known Member
2015. február 6.
513
471
63
leginkább akkor tudnak valami miatt bevarrni a dutyiba ha megtörnek és bevallod. Ezért nem tett soha sehol egy rendőr sem beismerő vallomást.
 

rappali

Member
2014. augusztus 5.
187
0
16
Kárpátaljait kérdezem, hogy mi lenne ha indítanánk mi egy gyűjtést (csak lenne olyan, aki a szállításban is tudna segíteni) nektek. Mikre lenne szükség, stb. Ha pénzt, akkor még egyszerűbb lenne. Vagy naiv vagyok?
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 130
7 155
113
Szia rappali, több gyűjtés is van jelenleg is.
Én utaltam Beregszász önkormányzatának 20.000 Ft-ot és a kárpátaljai Szent Ferenc alapítványnak 30.000 Ft-ot, de láttam már más szervezeteket is, akik gyűjtenek (pl.: Máltai szeretetszolgálat, és a Katolikus és a Református egyház is gyűjtöttek).
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 149
357
83
Szia rappali, több gyűjtés is van jelenleg is.
Én utaltam Beregszász önkormányzatának 20.000 Ft-ot és a kárpátaljai Szent Ferenc alapítványnak 30.000 Ft-ot, de láttam már más szervezeteket is, akik gyűjtenek (pl.: Máltai szeretetszolgálat, és a Katolikus és a Református egyház is gyűjtöttek).

Mar megbocsass, de "kecskere a kaposztat..."?!?
 

hunukr

New Member
2015. március 18.
3
0
1
Errol most jutot az eszembe.

"aki - szövetséges fegyveres erőn kívül"

Más szóval, ha engem Kárpataljan behivnak katonanak, azzal megsertem a magyar torvenyeket. Mivel Ukrajna hivatalosan nem szovetseges Magyarorszagal.
Hali,már régen olvasom a fórumot és naon ügyesek vagytok.молодыец.én is kárpátaljai vaok.sajna nincs kivel megbeszélnem az aktuális helyzetet,mivel szinte mindenki ukrán patriot körülöttem.
Sok minden nincs még MO-n szinkronizálva a kettős állampolgárság létével,mint ahogy Btk.146. §
 

hunukr

New Member
2015. március 18.
3
0
1
huuuuuuuuuu,ere már régen készültem,de valahogy vm mindig visszatartott.valamitől féltem.na mindegy.szoval jók vagytok.csak igy tovább.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Biden és Porosenko: Ha az oroszok támadnak, újabb szankciók kellenek
http://www.hir24.hu/kulfold/2015/03/19/biden-es-porosenko-ha-az-oroszok-tamadnak-ujabb-szankciok-kellenek/
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Kijev állítása szerint kivonták a nehéztüzérséget a Donbasszból:
Az ukrán fegyveres erők végrehajtották a nehézfegyverek kivonását a kelet-ukrajnai frontvonal mentén a minszki megállapodásoknak megfelelően - jelentette ki Sztepan Poltorak ukrán védelmi miniszter szerdán Kijevben, a kormány ülésén elmondott beszámolójában.
http://www.atv.hu/kulfold/20150318-kijev-allitasa-szerint-kivontak-a-neheztuzerseget-a-donbasszbol
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Kárpátaljait kérdezem, hogy mi lenne ha indítanánk mi egy gyűjtést (csak lenne olyan, aki a szállításban is tudna segíteni) nektek. Mikre lenne szükség, stb. Ha pénzt, akkor még egyszerűbb lenne. Vagy naiv vagyok?

Jo otlet!
De, gyujtes elot javaslom a szervezest. Ha gyujtesre kerul a sor, minden gordulekenyen menjen, mint a seregben :)
Fel kell merni a lehetosegeket. Beke idoben nincs tapasztalatom ezekre, szerintem meg kell elozni a tuzet.

Elso lepesben meg kell keresni a forrasokak. Ha lehet nem egyszeri adomanyokat, hanem allando forrast kell keresni (hirveres, felmeres, cselekves) Utanna fel lehet venni a kapcsolatokat a tobbi szervezettel, biztosan segitenek a kiszallitasban.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 130
7 155
113
Én ez alapján utaltam:

http://mno.hu/magyar_nemzet_belfoldi_hirei/jajkialtas-karpataljarol-1275167

Pénzt a Kárpátaljai Ferences Misszió Alapítvány számlájára lehet utalni: 11991102-02119070-00000000. A megjegyzésbe oda kell írni, hogy A rászoruló családoknak. A segítség megszervezését vállalta a Beregszászi Máltai Szeretetszolgálat is, náluk elektronikus levélben lehet érdeklődni a következő e-mail címen: malta@bereg.net.ua. Tárgyi adományokat nem tudnak fogadni.
 
D

danielblack

Guest
Én ez alapján utaltam:

http://mno.hu/magyar_nemzet_belfoldi_hirei/jajkialtas-karpataljarol-1275167

Pénzt a Kárpátaljai Ferences Misszió Alapítvány számlájára lehet utalni: 11991102-02119070-00000000. A megjegyzésbe oda kell írni, hogy A rászoruló családoknak. A segítség megszervezését vállalta a Beregszászi Máltai Szeretetszolgálat is, náluk elektronikus levélben lehet érdeklődni a következő e-mail címen: malta@bereg.net.ua. Tárgyi adományokat nem tudnak fogadni.

Szép tett! Remélem jó helyre kerül. Mellesleg van mit a kenyérbe aprítanod ezek szerint, és jót cselekedtél, manapság ez ritka dolog... Sok ember megváltozik a pénz hatására.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Telefonon egyeztetett az ukrán elnök az amerikai alelnökkel

"Amíg Oroszország folytatja az erőszak és instabilitás szítását Ukrajnában, a nemzetközi közösségnek készen kell állnia arra, hogy növelje azt az árat, amelyet Oroszországnak fizetnie kell az ilyen a cselekedetekért"

http://www.bumm.sk/kulfold/2015/03/19/telefonon-egyeztetett-az-ukran-elnok-az-amerikai-alelnokkel


Eközben britetek már a "spájzban" vannak:
http://www.bumm.sk/kulfold/2015/03/19/a-brit-kikepzok-megkezdtek-az-ukran-katonak-felkesziteset
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 848
113
Az ukrán belugymiisztérium ma kozleménye:"mindenkit elkapunk aki nem tekinti Oo-t ellenségnek/agresszornak" Szóval ha szimpatizál valaki a szakikkal vagy azt mondja, hogy nincs az orosz hadsreg Ukrajnában és has. akkor azok mennek a bortonbe és kezdodik a kínzásuk. Vannak akik szerint (tájékozatlanok)most van demokrácia Ukrajnában .....Én azt mondtam/mondom mindig, hogy olyan demokrácia mint Janukovics alatt volt nem lesz soha....
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Az ukrán belugymiisztérium mai kozleménye:"mindenkit elkapunk aki nem tekinti Oo-t ellenségnek/agresszornak"....
@hunukr
Mennyire érzed súlyosnak a helyzetet? A környezetedben is így gondolkodnak?
Mit gondolnak az uki patrióták a magyarokról?
Tényleg elhiszik, hogy eu tagok lesznek és majd ők fogják vezetni azt? :)