[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szaki01

Member
2015. március 13.
352
0
16
<blockquote rel="boki"><blockquote rel="joker">Ma négy ukrán katona vesztette életét egy tüzérségi támadásban az ukrán rendőrség szerint.
http://news.yahoo.com/four-ukrainian-soldiers-killed-shell-fired-separatists-police-111953992.html

Ez egy óriási hazugság ! Aknára futott a teherautójuk. Az ukránok által telepített aknára.
Aki másnak vermet ás......</blockquote>
Ezért is írtam bele, hogy az ukrán rendőrség szerint.
Még volt itt szó róla, hogy ha egymást lövik az ukránok egy veszekedés miatt vagy részegen, akkor a halottakat szaki orvlövészek számlájára írják.</blockquote>

Igen erre is làttam példàt. Egymàst lõtték az uki erõdìtések es gépesìtett egységek.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 304
113
Szaki 01

Peszki alatt van egy nagy lőszerraktár (?) az kié? És felette az a nagy laktanya (?) Tényleg nagyon sok elhagyott laktanyára hasonlító terület van Donyeck környékén.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 304
113
Peszkiben van egy ház az Olimpicska (?) utcában amit mutat belülről a GMap. Homokzsák az ablakokban.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 112
82 836
113
Már ott a forrásmegjelolés is.
https://www.facebook.com/SouthFrontHu/photos/a.821035831240816.1073741828.821029071241492/981063881904676/?type=1&theater
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 827
30 887
113
<blockquote rel="silurusglanis"><blockquote rel="szaki01">Meg alagutak...


Még mindig a 2S9?
</blockquote>

Szerintem igen. ..de meg nem tudtam megtalàlni õket... Februàrban làttam ùtoljàra õket.... De itt vannak tuti elbùjva valahol!</blockquote>

Nincs valami 1-2000 eurós drónotok, amit felrepítsetek, hogy körülnézzen vagy célmegjelöljön?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 304
113
CB2FPcDW8AIgR16.jpg
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Sziasztok

Dnyepropetrovszkban az internetet nem korlatozzak, csak a mediat. Peszkibe bejutni piszkosul nehez. A jobb szektor fohadiszallasa Janukovics villajaban van elszallasolva.
 

szaki01

Member
2015. március 13.
352
0
16
<blockquote rel="szaki01"><blockquote rel="silurusglanis"><blockquote rel="szaki01">Meg alagutak...


Még mindig a 2S9?
</blockquote>

Szerintem igen. ..de meg nem tudtam megtalàlni õket... Februàrban làttam ùtoljàra õket.... De itt vannak tuti elbùjva valahol!</blockquote>

Nincs valami 1-2000 eurós drónotok, amit felrepítsetek, hogy körülnézzen vagy célmegjelöljön?</blockquote>

Szia Joker! Az a gond hogy ezek elõbùjnak a földalól, ürìtenek es vissza. Ha meg is van az alagùt a D 20 ugyan mit kezdjen 10 méter földel es 150 centi vasbetonnal? Egy megoldàs van... Eresszenek minket ràjuk, a gyalogsàg ràjuk tudnà robbantani a szelvényeket...csak nagyon sok vérbe kerül.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 304
113
Uki mindkettõ...rom. ..infrastruktùra , épületek nagyon nincsennek csak romok.
Kár, elég jó helynek tűnik védelem számára. Északon Peszkihez kapcsolódik,de délen Lozove-Sztaromihajlovka felé is be lehet látni onnét a prérit. Északon Vodyane felett jól összejárták az ukik a vetést tavaly nyáron. Még a járműveik is látszanak, tisztára mint Villers Bocage környéke, erdősáv-erdősáv-erdősáv. Lőnek onnét még?
Merre sejted azokat az ukrán lövegeket szívesen el molyolok a keresésükkel.
 

szaki01

Member
2015. március 13.
352
0
16
<blockquote rel="szaki01">Uki mindkettõ...rom. ..infrastruktùra , épületek nagyon nincsennek csak romok.
Kár, elég jó helynek tűnik védelem számára. Északon Peszkihez kapcsolódik,de délen Lozove-Sztaromihajlovka felé is be lehet látni onnét a prérit. Északon Vodyane felett jól összejárták az ukik a vetést tavaly nyáron. Még a járműveik is látszanak, tisztára mint Villers Bocage környéke, erdősáv-erdősáv-erdősáv. Lőnek onnét még?
Merre sejted azokat az ukrán lövegeket szívesen el molyolok a keresésükkel.
</blockquote>

Mindenhonnan lõnek... Folyamatosan mozognak. Ezért nemtudom mennyien vannak...