[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szaki01

Member
2015. március 13.
352
0
16
<blockquote rel="karpatalja">Mi az, h koolajgyar??? Gyartjak a koolajat??? Margiiit!!!

Kólagyár. Az ukrán kólafogyasztás 40%-a az ott gyártott kólából volt. Avdijivka legnagyobb foglalkoztatója volt a gyár.

Amíg szét nem lőtték a szakik...</blockquote>

Biztos volt oka annak hogy szétlõtték...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="ulippo"><blockquote rel="karpatalja">Mi az, h koolajgyar??? Gyartjak a koolajat??? Margiiit!!!

Kólagyár. Az ukrán kólafogyasztás 40%-a az ott gyártott kólából volt. Avdijivka legnagyobb foglalkoztatója volt a gyár.

Amíg szét nem lőtték a szakik...</blockquote>

Biztos volt oka annak hogy szétlõtték...
</blockquote>

Elég alacsony lehetett a fogyasztói tetszési index, és "kissé" erős a reklamáció :).
 
T

Törölt tag 1526

Guest
<blockquote rel="ulippo"><blockquote rel="karpatalja">Mi az, h koolajgyar??? Gyartjak a koolajat??? Margiiit!!!

Kólagyár. Az ukrán kólafogyasztás 40%-a az ott gyártott kólából volt. Avdijivka legnagyobb foglalkoztatója volt a gyár.

Amíg szét nem lőtték a szakik...</blockquote>

Biztos volt oka annak hogy szétlõtték...
</blockquote>

Talán be voltak kólázva a szakik...

Meg azok a szakik is akik majdnem megöltek egy orosz föderációs vezérezredest valamelyik JCCC állomásnál. Úgy kilyuggatták az autóját, hogy futva kellett menekülnie.
 

norbi1985

Member
2015. május 11.
150
2
18
Az előttem nem sokkal megszólalóknak :

Ha a klf.(elsősorban fősodratú) médiákban elhangzó dolgokat kész tényként kezelnénk, akkor az Oroszbarát szakadárok maguk lennének a Sátán katonái.
Bár tudjuk (én tudom), hogy ez nem így van, a mellettük megszólaló hírforrásokat sem kell azért szóról -szóra komolyan venni. Így aztán szükségtelen tényként kezelni, s arra hivatkozni, így a BalRad által közölteket is.
Amibe bele kellene gondolni, hogy a szakadárok szabadon engedtek egy ukrán parancsnokot, ami az ellenfél oldaláról nem igazán hiszem, hogy megtörtént volna.
Többek között számomra ez is csak azt mutatja, hogy melyik is a jó (vagy legalábbis jobb) oldal.
Az ukrán parancsnok pedig azért kapta a pofont, tudomásom szerint- mert az Ő emberei lőtték a VÁROSt (válogatás nélkül) a reptér területéről. Szerintem örülhet, hogy ennyivel megúszta, és nem áll Hágában a törvényszék előtt, mint háborús bűnös.

Igen nyilván itt is ott is ferdítenek a híreken, erre volt jó példa a Python által
május 25.-én linekelt viedó :On The Line: Simon Ostrovsky Discusses the Latest From Russia and Ukraine azon része ahol két azonos esemény orosz és ukrán tálalását egymás mellé rakták.


Ez a szabadon engedés a kölcsönös fogolycsere program része még a minszk2-vel jött , de ha jól emlékszem már előtte is voltak ilyen fogolycserék.

https://www.youtube.com/watch?v=gYYL7KPwzTA

Korábbi:

https://www.youtube.com/watch?v=iVBAB7f0-dw

Én úgy tudom, hogy ez a fickó a reptér Új termináljának védelmét csinálta, az ágyuk meg hátrébb vannak Pelszkiben. A válogatás nélkül meg azért megint félrevezető, biztos, hogy volt jópár megindokolhatalan eset is, de azt se felejtsük el, hogy a valaki csak szétlőtte a repteret, valahonnan (Donyecből) és persze azok a bátor szakadárok nem egyszer lőttek házakból, házak közül.. ami ugyebár szintén háborús bűn.

Példáúl:
https://www.youtube.com/watch?v=v25J3mgCyh0

vagy egy másik, ahol egy lakóház előtt magyaráz Givi:

https://www.youtube.com/watch?v=HckcY_hSbjs

Itt is van egy rész (11:09) ahol jól láthatóan egy lakóövezet mellet vannak, attól nem messze:
https://www.youtube.com/watch?v=0rJq80cWmIU

Szóval egyik fél sem szent, szerintem maradjunk ennyiben.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 303
113
<blockquote rel="szaki01"><blockquote rel="ulippo"><blockquote rel="karpatalja">Mi az, h koolajgyar??? Gyartjak a koolajat??? Margiiit!!!

Kólagyár. Az ukrán kólafogyasztás 40%-a az ott gyártott kólából volt. Avdijivka legnagyobb foglalkoztatója volt a gyár.

Amíg szét nem lőtték a szakik...</blockquote>

Biztos volt oka annak hogy szétlõtték...
</blockquote>

Talán be voltak kólázva a szakik...

Meg azok a szakik is akik majdnem megöltek egy orosz föderációs vezérezredest valamelyik JCCC állomásnál. Úgy kilyuggatták az autóját, hogy futva kellett menekülnie.

</blockquote>

Pár napja még úgy volt hogy az ukik lőttek rá az OSCE konvojra amiben az ellenőrök vezetője Pavel(?) akárkicsoda orosz tábornok is utazott.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
<blockquote rel="ulippo"><blockquote rel="szaki01"><blockquote rel="ulippo"><blockquote rel="karpatalja">Mi az, h koolajgyar??? Gyartjak a koolajat??? Margiiit!!!

Kólagyár. Az ukrán kólafogyasztás 40%-a az ott gyártott kólából volt. Avdijivka legnagyobb foglalkoztatója volt a gyár.

Amíg szét nem lőtték a szakik...</blockquote>

Biztos volt oka annak hogy szétlõtték...
</blockquote>

Talán be voltak kólázva a szakik...

Meg azok a szakik is akik majdnem megöltek egy orosz föderációs vezérezredest valamelyik JCCC állomásnál. Úgy kilyuggatták az autóját, hogy futva kellett menekülnie.

</blockquote>

Pár napja még úgy volt hogy az ukik lőttek rá az OSCE konvojra amiben az ellenőrök vezetője Pavel(?) akárkicsoda orosz tábornok is utazott. </blockquote>

Attól függ orosz vagy ukrán média mondja :D
Ezt már megszokhattuk...
 

szaki01

Member
2015. március 13.
352
0
16
<blockquote rel="szegcsab">Az előttem nem sokkal megszólalóknak :

Ha a klf.(elsősorban fősodratú) médiákban elhangzó dolgokat kész tényként kezelnénk, akkor az Oroszbarát szakadárok maguk lennének a Sátán katonái.
Bár tudjuk (én tudom), hogy ez nem így van, a mellettük megszólaló hírforrásokat sem kell azért szóról -szóra komolyan venni. Így aztán szükségtelen tényként kezelni, s arra hivatkozni, így a BalRad által közölteket is.
Amibe bele kellene gondolni, hogy a szakadárok szabadon engedtek egy ukrán parancsnokot, ami az ellenfél oldaláról nem igazán hiszem, hogy megtörtént volna.
Többek között számomra ez is csak azt mutatja, hogy melyik is a jó (vagy legalábbis jobb) oldal.
Az ukrán parancsnok pedig azért kapta a pofont, tudomásom szerint- mert az Ő emberei lőtték a VÁROSt (válogatás nélkül) a reptér területéről. Szerintem örülhet, hogy ennyivel megúszta, és nem áll Hágában a törvényszék előtt, mint háborús bűnös.

Igen nyilván itt is ott is ferdítenek a híreken, erre volt jó példa a Python által
május 25.-én linekelt viedó :On The Line: Simon Ostrovsky Discusses the Latest From Russia and Ukraine azon része ahol két azonos esemény orosz és ukrán tálalását egymás mellé rakták.


Ez a szabadon engedés a kölcsönös fogolycsere program része még a minszk2-vel jött , de ha jól emlékszem már előtte is voltak ilyen fogolycserék.

https://www.youtube.com/watch?v=gYYL7KPwzTA

Korábbi:

https://www.youtube.com/watch?v=iVBAB7f0-dw

Én úgy tudom, hogy ez a fickó a reptér Új termináljának védelmét csinálta, az ágyuk meg hátrébb vannak Pelszkiben. A válogatás nélkül meg azért megint félrevezető, biztos, hogy volt jópár megindokolhatalan eset is, de azt se felejtsük el, hogy a valaki csak szétlőtte a repteret, valahonnan (Donyecből) és persze azok a bátor szakadárok nem egyszer lőttek házakból, házak közül.. ami ugyebár szintén háborús bűn.

Példáúl:
https://www.youtube.com/watch?v=v25J3mgCyh0

vagy egy másik, ahol egy lakóház előtt magyaráz Givi:

https://www.youtube.com/watch?v=HckcY_hSbjs

Itt is van egy rész (11:09) ahol jól láthatóan egy lakóövezet mellet vannak, attól nem messze:
https://www.youtube.com/watch?v=0rJq80cWmIU

Szóval egyik fél sem szent, szerintem maradjunk ennyiben.
</blockquote>

Àgyùk nem csak Peszkiben voltak/vannak. Hanem a reptérhez tartozó katonai infrastruktùràban mindenhol.
Amig uki kézen volt a gépesìtett tüzéregységek nemritkàn a terminàlról lõtték a belvàrost. A gond az àgyùzàssal az hogy direktbe lõttek lakótelepeket a vàros harcokkal ellentétes oldalàn.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Háborúban soha nem vesznek részt semmiféle szentek, legfeljebb a zászlókra festve.
Az viszont nem mindegy miért is kezdődött a háború? Jelen esetben azért, mert Ukrajna megtagadta a függetlenség jogát a kelet-ukrajnai területektől. Márpedig ha Ukrajnának joga volt függetlenedni a Szu./Oroszországtól, akkor a területén élőknek is ugyanolyan joguk van a függetlenné válásra Ukrajnától, mert ugyanolyan emberi jogaik vannak mint az ukránoknak. Persze ha nincs mindenkinek egyenlően joga a függetlenséghez, akkor vissza az egész terület Oroszországhoz. Szerintem...
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
...
Én úgy tudom, hogy ez a fickó a reptér Új termináljának védelmét csinálta, az ágyuk meg hátrébb vannak Pelszkiben. A válogatás nélkül meg azért megint félrevezető, biztos, hogy volt jópár megindokolhatalan eset is, de azt se felejtsük el, hogy a valaki csak szétlőtte a repteret, valahonnan (Donyecből) és persze azok a bátor szakadárok nem egyszer lőttek házakból, házak közül.. ami ugyebár szintén háborús bűn.
...

Pár gondolat:

1. Reptér. Miért is volt ennyire fontos mindkét oldalnak a reptér? Még szétlőtt állapotában is? Először még arra gondoltunk, hogy azért, mert rendbe akarják hozni a kifutópályákat. Aztán egyre nyilvánvalóbbá vált, hogy ez már lehetetlen. A reptér alatt atomtámadás ellen is védő bunkerrendszer és alagutak találhatóak. Az ukrán katonák abban kerestek fedezéket, és szinte lehetetlen volt onnan őket kifüstölni. A reptér már teljesen rongyá volt lőve, de a bunkerrendszerben még mindig ott voltak az ukrán katonák. Ezért kellett a repteret ilyen rettenetesen szétlőni.

Furcsa dolog az is, hogy egyszer Porosenko azt nyilatkozta, hogy ha elesik a donyecki reptér, akkor vége EGÉSZ Ukrajnának. Kérdés, hogy miért? Mi volt olyan fontos abban a reptérben? Kérdés, hogy mit tároltak lenn, a bukerban? Netán voltak még Ukrajnának titokban megtartott atomtöltetei, amelyeket nem adtak vissza a SZU felbomlásakor?

Plusz ne felejtsük el, hogy az ukrán katonák a reptérről lőtték a várost, és az alagutakon szállitották az utánpótlást. Igy hiába győzték le a szakadárok a várost támadó ukrán katonákat, az alagutakon keresztül jöttek újabbak, akik a reptérnél bújtak a felszinre.

2. Szakadárok lőttek a házak közül. Ilyen is előfordult. Vajon miért ne lőhettek volna a saját házaik közül is akár? Kötelezően ki kellett volna vonulniuk a nyilt terepre? Na és hogy vonuljanak ki a nyilt terepre, ha egyszer az ukrán hadsereg körbevette a várost???

Plusz kérdés, hogy mennyire voltak lakottak azok a házak akkor. Elvégre nagyon sokan elmenekültek a lakosság közül.

Plusz egy hasonlat:

ha valaki túszt ejt, akkor a rendőrségnek le kell ill. szabad lőnie a túszejtőt a tússzal EGYÜTT?

ha nem, akkor az ukrán hadsereg miért lőhette a várost távolról, TÜZÉRSÉGGEL, és ölhette a szakadárokat a civilekkel EGYÜTT?

Stb.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Háborúban soha nem vesznek részt semmiféle szentek, legfeljebb a zászlókra festve.
Az viszont nem mindegy miért is kezdődött a háború? Jelen esetben azért, mert Ukrajna megtagadta a függetlenség jogát a kelet-ukrajnai területektől. Márpedig ha Ukrajnának joga volt függetlenedni a Szu./Oroszországtól, akkor a területén élőknek is ugyanolyan joguk van a függetlenné válásra Ukrajnától, mert ugyanolyan emberi jogaik vannak mint az ukránoknak. Persze ha nincs mindenkinek egyenlően joga a függetlenséghez, akkor vissza az egész terület Oroszországhoz. Szerintem...

Függetlenséghez több kell annál, hogy fegyvert fognak és lövöldözni kezdenek. Mondjuk nem árt egy nagy rakás ország ami elismeri az ő független országukat. De ha a DNR-t és LNR-t még Oroszország sem akarja független országként elismerni, akkor ott bizony nem lesz függetlenség. Csak egy válsággóc Ukrajnán belül, amit Moszkvából kedvükre szíthatnak vagy csitíthatnak, ami éppen megfelel nekik.

A fekete levest meg azok isszák ki, akik azt hiszik hogy ez az ő függetlenségükről szól...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
No comment!
CF38DJ9XIAIotxN.jpg

twitter
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="emel">Háborúban soha nem vesznek részt semmiféle szentek, legfeljebb a zászlókra festve.
Az viszont nem mindegy miért is kezdődött a háború? Jelen esetben azért, mert Ukrajna megtagadta a függetlenség jogát a kelet-ukrajnai területektől. Márpedig ha Ukrajnának joga volt függetlenedni a Szu./Oroszországtól, akkor a területén élőknek is ugyanolyan joguk van a függetlenné válásra Ukrajnától, mert ugyanolyan emberi jogaik vannak mint az ukránoknak. Persze ha nincs mindenkinek egyenlően joga a függetlenséghez, akkor vissza az egész terület Oroszországhoz. Szerintem...

Függetlenséghez több kell annál, hogy fegyvert fognak és lövöldözni kezdenek. Mondjuk nem árt egy nagy rakás ország ami elismeri az ő független országukat. De ha a DNR-t és LNR-t még Oroszország sem akarja független országként elismerni, akkor ott bizony nem lesz függetlenség. Csak egy válsággóc Ukrajnán belül, amit Moszkvából kedvükre szíthatnak vagy csitíthatnak, ami éppen megfelel nekik.

A fekete levest meg azok isszák ki, akik azt hiszik hogy ez az ő függetlenségükről szól...</blockquote>

Azért azt ne felejtsük el, hogy nem ők kezdtek el lövöldözni, előbb lőttek a Majdanon "demokratikusan" oda-vissza, meg Ogyesszában is, és most se ők ostromolják az ukrán többségű területeket, hanem őket ostromolják.
A függetlenséghez meg először mindig az kell, aki függetlenné akar válni, az már második lépés, hogy ki ismeri el és ki nem. Nem tudom és nem is akarom megérteni, miért pont Oroszország elismerése kellene egy területükön kívüli ország/rész függetlenné válásához (az ő nagyhatalmi véleményüket már tapasztaltuk Csecsenföld ügyében). Ki a nyavalyát érdekli, mi a véleményük az oroszoknak egy rajtuk kívül álló területről, mi közük hozzá?! Ismerjék el először a magukat demokratikus országoknak tartó államok, a többiek meg legyenek rá büszkék, hogy ők nem demokrácia-pártiak, hanem nagyhatalom-pártiak. Úgyis tudjuk róluk, hogy inkább a hatalmat választják, mint a demokráciát.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Nem tudom és nem is akarom megérteni, miért pont Oroszország elismerése kellene

Azért mert ha ők sem ismerik el, akkor mások még annyira sem fogják. Különben sem lehet függetlenségről beszélni ha minden tekintetben függenek. Függenek a nemzetközi segélyektől amik nélkül enni sem tudna adni a lakosságnak a szakadár hadsereg, ami függ az orosz fegyverutánpótlástól. Mivel saját pénzük sincs függenek a hrivnyától, a rubeltől, sőt a dollártól és eurótól is.

Semmi nem független ott, a függetlenség csak egy hazug mítosz, amivel a vágóhídra hajtják őket azok akiknek ők csak eszközök arra, hogy Ukrajna se lehessen független tőlük.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Százmillió forintnyi segélyszállítmányt küldünk Ukrajnába.
http://mandiner.hu/cikk/20150526_szazmillio_forintnyi_segelyszallitmanyt_kuldunk_ukrajnaba

Ukrajna meg a Donbaszba küld segélyszállítmányt.
CF4JgWlUIAAhEaZ.jpg
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote>Nem tudom és nem is akarom megérteni, miért pont Oroszország elismerése kellene

Azért mert ha ők sem ismerik el, akkor mások még annyira sem fogják. Különben sem lehet függetlenségről beszélni ha minden tekintetben függenek. Függenek a nemzetközi segélyektől amik nélkül enni sem tudna adni a lakosságnak a szakadár hadsereg, ami függ az orosz fegyverutánpótlástól. Mivel saját pénzük sincs függenek a hrivnyától, a rubeltől, sőt a dollártól és eurótól is.

Semmi nem független ott, a függetlenség csak egy hazug mítosz, amivel a vágóhídra hajtják őket azok akiknek ők csak eszközök arra, hogy Ukrajna se lehessen független tőlük.</blockquote>

Ilyen alapon Ukrajna se akarjon független állam lenni, hiszen még egy kormányt se tudtak kiállítani külföldi állampolgárok nélkül, ugyanúgy függenek a külföldi segélyektől, a külföldi energia-szállításoktól, a dollártól, az eurótól, stb., és ők is ugyanolyan hazug mítosszal hajtják vágóhídra a katonáikat, csak éppen ők nem magukat védik, hanem másokat támadnak és ölnek! "Icipici, árnyalatnyi" kis különbség.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 989
12 022
113
<blockquote rel="ulippo"><blockquote rel="emel">Háborúban soha nem vesznek részt semmiféle szentek, legfeljebb a zászlókra festve.
Az viszont nem mindegy miért is kezdődött a háború? Jelen esetben azért, mert Ukrajna megtagadta a függetlenség jogát a kelet-ukrajnai területektől. Márpedig ha Ukrajnának joga volt függetlenedni a Szu./Oroszországtól, akkor a területén élőknek is ugyanolyan joguk van a függetlenné válásra Ukrajnától, mert ugyanolyan emberi jogaik vannak mint az ukránoknak. Persze ha nincs mindenkinek egyenlően joga a függetlenséghez, akkor vissza az egész terület Oroszországhoz. Szerintem...

Függetlenséghez több kell annál, hogy fegyvert fognak és lövöldözni kezdenek. Mondjuk nem árt egy nagy rakás ország ami elismeri az ő független országukat. De ha a DNR-t és LNR-t még Oroszország sem akarja független országként elismerni, akkor ott bizony nem lesz függetlenség. Csak egy válsággóc Ukrajnán belül, amit Moszkvából kedvükre szíthatnak vagy csitíthatnak, ami éppen megfelel nekik.

A fekete levest meg azok isszák ki, akik azt hiszik hogy ez az ő függetlenségükről szól...</blockquote>

Azért azt ne felejtsük el, hogy nem ők kezdtek el lövöldözni, előbb lőttek a Majdanon "demokratikusan" oda-vissza, meg Ogyesszában is, és most se ők ostromolják az ukrán többségű területeket, hanem őket ostromolják.
A függetlenséghez meg először mindig az kell, aki függetlenné akar válni, az már második lépés, hogy ki ismeri el és ki nem. Nem tudom és nem is akarom megérteni, miért pont Oroszország elismerése kellene egy területükön kívüli ország/rész függetlenné válásához (az ő nagyhatalmi véleményüket már tapasztaltuk Csecsenföld ügyében). Ki a nyavalyát érdekli, mi a véleményük az oroszoknak egy rajtuk kívül álló területről, mi közük hozzá?! Ismerjék el először a magukat demokratikus országoknak tartó államok, a többiek meg legyenek rá büszkék, hogy ők nem demokrácia-pártiak, hanem nagyhatalom-pártiak. Úgyis tudjuk róluk, hogy inkább a hatalmat választják, mint a demokráciát. </blockquote>

Csodalom, hogy meg egyaltalan valaszoltok azulippo, meg norbi feleknek. Teljesen felesleges, az agyuk totalisan at van mosva, naluk a feher is fekete...

Ertelmetlen dolog valaszolni nekik, csak a "szemetet" termelitek a topicban.
 

szaki01

Member
2015. március 13.
352
0
16
<blockquote>Nem tudom és nem is akarom megérteni, miért pont Oroszország elismerése kellene

Azért mert ha ők sem ismerik el, akkor mások még annyira sem fogják. Különben sem lehet függetlenségről beszélni ha minden tekintetben függenek. Függenek a nemzetközi segélyektől amik nélkül enni sem tudna adni a lakosságnak a szakadár hadsereg, ami függ az orosz fegyverutánpótlástól. Mivel saját pénzük sincs függenek a hrivnyától, a rubeltől, sőt a dollártól és eurótól is.

Semmi nem független ott, a függetlenség csak egy hazug mítosz, amivel a vágóhídra hajtják őket azok akiknek ők csak eszközök arra, hogy Ukrajna se lehessen független tőlük.</blockquote>

<blockquote rel="ulippo"><blockquote>Nem tudom és nem is akarom megérteni, miért pont Oroszország elismerése kellene

Azért mert ha ők sem ismerik el, akkor mások még annyira sem fogják. Különben sem lehet függetlenségről beszélni ha minden tekintetben függenek. Függenek a nemzetközi segélyektől amik nélkül enni sem tudna adni a lakosságnak a szakadár hadsereg, ami függ az orosz fegyverutánpótlástól. Mivel saját pénzük sincs függenek a hrivnyától, a rubeltől, sőt a dollártól és eurótól is.

Semmi nem független ott, a függetlenség csak egy hazug mítosz, amivel a vágóhídra hajtják őket azok akiknek ők csak eszközök arra, hogy Ukrajna se lehessen független tőlük.</blockquote>

Ilyen alapon Ukrajna se akarjon független állam lenni, hiszen még egy kormányt se tudtak kiállítani külföldi állampolgárok nélkül, ugyanúgy függenek a külföldi segélyektől, a külföldi energia-szállításoktól, a dollártól, az eurótól, stb., és ők is ugyanolyan hazug mítosszal hajtják vágóhídra a katonáikat, csak éppen ők nem magukat védik, hanem másokat támadnak és ölnek! "Icipici, árnyalatnyi" kis különbség.</blockquote>

...függ az orosz fegyverutànpótlàstól...hagyd emel...