[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
A militarista érdeklődésű emberek nagy %-a egy bizonyos szélsőséges irányzat hívei közül kerülnek ki nem pedig a pacifistább ideológia hívei közül. Ha kertészkedős blogot írnátok egyszerűbb dolgotok lenne a közönséggel, de mivel haditechnikai témájú az oldal a szélsőségeseket etetitek. (...)

Szia!
Nem tudom minek szántad ezt a részt, de ne haragudj, ez egy kicsit erős lett. A legősibb férfi foglalkozás és érdeklődési kör a katonáskodás, és az ahhoz kapcsolódó dolgok ismerete. A megállapításoddal, miszerint aki erre kíváncsi, az sanszos hogy szélsőséges militarista az arcpirító butaság. A haditechnikai témák megírása pedig egyenlő a szélsőségesek etetésével meg már egyenesen nonszensz. A pacifista ideológia már inkább szélsőséges dolog, hiszen eleve ellenkezik a legtöbb férfi alapmentalitásával. Mármár olyan, mintha a lányoknál, nőknél elítélendő lenne a sminkelés, vagy a gyermeknevelés. Bár az, hogy így gondolkodsz nem meglepő egy olyan korban, ahol össze mossák a férfi és női szerepeket. Bocsi az OFF-ért.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 578
79 765
113
phaidros

Ennek az oldalnak a hírközlés a lényege és a hírekhez valló komment.Ez nem pusztán fórum!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 830
113
panoz

Mi toljuk előtérbe nem a szerkesztők,bár az igaz,hogy a hírekben nem nagyon van róla szó,csak a kommentek szolgálnak hírként.
Az lenne a javaslatom,hogy azok akik eddig is hozták a híreket a topicba azok küldjék be valamelyik szerkesztőnek akik esetleg tudnának naponta jelentkezni hírrel az eseményekkel kapcsolatban.

Ez így van jól ahogy van.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 830
113
Engem Odessza érdekel.

Zajlik az élet Odesszában.Ha még nem hallottad volna Szakácsvili lett kinevezve Odessza-megye kormányzójának , ez miatt meg is kapta az ukrán állampolgárságot. Így már amerikai, holland,grúz, ukrán állampolgár lett. Odessza rendorkapitány szintén egy grúz , aki már ukrán állampolgár és Szakácsvili kormányzásának idejében grúz belugyminiszter-helyettes volt.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Igen, olvasom én is a híreket. Ha nem lenne olyan fontos az a város nem szarakodnának annyit vele az ukránok sem. Kíváncsi vagyok, most, hogy felmondták a transznisztriai csapatok utánpótlás áthaladásának az egyezményét, mi lesz?
Az ukránok végig félrekezelték az egész konfliktust, az elejétől fogva. Kíváncsi vagyok, meddig lehet fokozni?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 303
113
Üdv Mindenki! Még élek.:) Az elmùlt 3 napban mozog a front, minszk2 elõtti szinten. Mindenki lõ mindenkire, mlrs kivételével mindennel,folyamatosan.A feljegyzéseim közzé teszem amint beért a zsàkom. Tegnap elmaradt valahol.
Dudi,Silurus- képek amiket igértem a zsàkban.
altx- a veszteségek mértéke majd romeltakarìtàsnàl kiderül.
Marianka- Ùjoroszorszàg hivatalos hadserege bemutatkozott. A kitûzött feladatokat sikerrel hajtotta végre.

Szaki! Mi volt AGS? Mennyire közel? Esett baja másnak is a közeledben?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 830
113
Kíváncsi vagyok, most, hogy felmondták a transznisztriai csapatok utánpótlás áthaladásának az egyezményét, mi lesz?
Az ukránok végig félrekezelték az egész konfliktust, az elejétől fogva. Kíváncsi vagyok, meddig lehet fokozni?

Béke biztos, hogy nem. Odesszában a május 2. mészárlással "megállították" az ottani ellenállási mozgalmat.
 

szaki01

Member
2015. március 13.
352
0
16
<blockquote rel="szaki01">Üdv Mindenki! Még élek.:) Az elmùlt 3 napban mozog a front, minszk2 elõtti szinten. Mindenki lõ mindenkire, mlrs kivételével mindennel,folyamatosan.A feljegyzéseim közzé teszem amint beért a zsàkom. Tegnap elmaradt valahol.
Dudi,Silurus- képek amiket igértem a zsàkban.
altx- a veszteségek mértéke majd romeltakarìtàsnàl kiderül.
Marianka- Ùjoroszorszàg hivatalos hadserege bemutatkozott. A kitûzött feladatokat sikerrel hajtotta végre.

Szaki! Mi volt AGS? Mennyire közel? Esett baja másnak is a közeledben?</blockquote>

120 mm-es aknavetõ. Fedezékem talàltàk el.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Nem igazán látom át Putyin terveit. Ha nagyon akarta volna, akkor sokkal több katona is szabadságra mehetett volna a szakadár területekre nyaralni. Mintha neki ez az állapot felelne meg. Még egy "befagyasztott konfliktus" a sorban ami nem épp olyan nagy kiterjedésű. De mi a terv? Mi lesz mondjuk öt év múlva?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 303
113
Engem Odessza érdekel.
Engem is, már egy éve.:)


<blockquote rel="antigonosz"><blockquote rel="szaki01">Üdv Mindenki! Még élek.:) Az elmùlt 3 napban mozog a front, minszk2 elõtti szinten. Mindenki lõ mindenkire, mlrs kivételével mindennel,folyamatosan.A feljegyzéseim közzé teszem amint beért a zsàkom. Tegnap elmaradt valahol.
Dudi,Silurus- képek amiket igértem a zsàkban.
altx- a veszteségek mértéke majd romeltakarìtàsnàl kiderül.
Marianka- Ùjoroszorszàg hivatalos hadserege bemutatkozott. A kitûzött feladatokat sikerrel hajtotta végre.

Szaki! Mi volt AGS? Mennyire közel? Esett baja másnak is a közeledben?</blockquote>

120 mm-es aknavetõ. Fedezékem talàltàk el.</blockquote>

Mázlista vagy... Ennyire ismerik már a pozícióitokat, vagy valami akció volt tőletek?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 303
113
Peszkiben ma 2 ukrán harcos elesett.Donyeck
CHeH48OWcAACY3l.jpg
CHe1h6OWoAAoZFI.jpg
CHe1hlpWgAAPLfK.jpg

Szomália zászlóalj reptér:
CHexqoKWIAApxGB.jpg
CHexqqIWsAIlUL4.jpg
CHexqpSW8AAoQgb.jpg
CHexqpgWoAA3c1E.jpg
 

szaki01

Member
2015. március 13.
352
0
16
Mázlista vagy... Ennyire ismerik már a pozícióitokat, vagy valami akció volt tőletek?</blockquote>

Drónvezérelt tàmadàsok vannak lassan egy hete. 82-esel belövik a célt gyorsan aztàn 120-al küldik az 5-ös,10-es pakkokat amìg a drón bìrja szusszal.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 325
113
<blockquote rel="Fennek">Valaki irja mar le nekem, hogy mi a f@x az az MNA???

MNA az egyetlen valóban komoly "szélsőséges" csoport ma Magyarországon.
A többi fasorban sincsen hozzájuk képest. Nagyon komoly katonai kiképzést kapnak, lőfegyverekkel rendelkeznek, a létszámuk kb. 500 fő lehet. Több közöttük a beépült operatív ügynök mint a valódi tag.
Erősen kontroll alatt vannak.

http://nemzetiarcvonal.net
http://hu.m.wikipedia.org/wiki/Magyar_Nemzeti_Arcvonal
http://hu.metapedia.org/wiki/Magyar_Nemzeti_Arcvonal</blockquote>

Az MNA? :D
Ne essünk barokkos túlzásokba.
Úgy leeresztettek, mint egy lufi. A Munkáspártot kivéve már mindenkivel összevesztek.
Valamikor, régen, még tényleg ott voltak a szeren, de egy jó ideje a múltjukból élnek.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 830
113
szaki01
Szerinted mikor torhet ki a teljes háború? Az LNR elleni támadosok is megduplázódtak. Az ukránok gyors tempóban telepítik a nehéztuzérséget a frontvonalra. gyre magabiztosabbak az ukránok, jon a nyugati haditechnika(foleg lofegyverek) drónokról már nem is beszélve....