[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

harcosamazon

Member
2015. szeptember 1.
98
0
6
<blockquote rel="harcosamazon"><blockquote rel="ulippo"><blockquote rel="harcosamazon"><blockquote rel="phaidros">Érdekes ott "bocit" látni. Valaki anno még meg is jegyezte, hogy furán hatna ott. Ez a kalandkalap -bár dudi szerint praktikus- enyhén szólva furán hat.
Másrészt meg nem tudom, hogy az itthoni hatóságok mit fognak szólni az egészhez. (Bár aki harctereket kibírt, itthon nem balhézik és még a nyugdíját is máshonnan kapja...)

Mit szólnának az itthoni hatóságok? Az miért baj, hogy máshonnan kapja a nyugdíját? Nem értem a problémádat. Ez olyan tipikus magyar hozzá állás volt részedről.</blockquote>

Az itthoni hatóságok szempontjából gyakorlatilag egy bűncselekményt dokumentálsz. Függetlenül attól, hogy kinek-kinek a szubjektív megítélése szerint ez bűn avagy hősi tett, a magyar hatóság nem ilyen szubjektív szempontok alapján köteles megítélni az ilyen cselekményt, hanem hogy kimerít-e bizonyos tiltó paragrafusokat avagy nem.

Elég bátor (vagy botor) dolog ilyen nyíltan dokumentálni ezt, adott esetben ezzel kész bizonyítékokat adsz egy ügyész kezébe aki ezáltal akár börtönbüntetést is kiszabhat.</blockquote>

Semmilyen jogszabály nem tiltja a külföldi munkavállalást.</blockquote>

:)

Hát ha ez így működik, akkor holnap elutazom Kolumbiába és külföldi munkát vállalok, szállítmányozó leszek, fehér port fogok szállítani, és ha idehaza elkapnak akkor azzal fogok védekezni, hogy semmilyen jogszabály nem tiltja a külföldi munkavégzést.

Viccen kívül, ha tényleg nem lennél tisztában az ide vonatkozó jogszabállyal, akkor kikerestem neked a netjogtárból:

146. § (2) Az (1) bekezdés szerint büntetendő (egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel) az a magyar állampolgár, aki - szövetséges fegyveres erőn kívül - nemzetközi vagy nem nemzetközi fegyveres összeütközésben részt vevő idegen fegyveres szervezetbe önként belép, erre ajánlkozik, vagy ilyen fegyveres szervezetben kiképzésen vesz részt.
http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1200100.TV

És ez nem csupán polgári, hanem háborús bűncselekmény, melynek ügyében a katonai ügyészség jár és amely soha nem évül el.</blockquote>
Mielőtt elkapnak, hozz egy kis fehér port. :D Oké, ismerem ez a jogszabályt, de ez csak Magyarország területére vonatkozik.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
<blockquote rel="phaidros">@harcosmazon

Csak is jó szándékból!!!
Megtaláltam a törvény amire ulippo és én is utaltunk:

2012. évi C. törvény
XIV. FEJEZET
HÁBORÚS BŰNCSELEKMÉNYEK

Tiltott toborzás
146. §
(1) Aki a Magyarország területén idegen fegyveres szervezetbe
- szövetséges fegyveres erőn kívül - katonai szolgálatra, katonai érdekű egyéb szolgálatra toboroz, vagy ilyen szolgálatra állalkozókat közvetít, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
<b>(2) Az (1) bekezdés szerint büntetendő az a magyar állampolgár, aki -szövetséges fegyveres erőn kívül - nemzetközi vagy nem nemzetközi fegyveres összeütközésben részt vevő idegen fegyveres szervezetbe önként belép, erre ajánlkozik, vagy ilyen fegyveres szervezetben kiképzésen vesz részt.</b>
(3) Ha a Magyarország területén idegen fegyveres szervezetbe katonai szolgálatra, katonai érdekű egyéb
szolgálatra toborzott vagy ilyen szolgálatra közvetített személy a tizennyolcadik életévét nem töltötte be, a toborzó vagy közvetítő személy két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő

http://www.police.hu/sites/default/files/2012._evi_c._torveny.pdf

Ismerem ezt a törvény cikkelyt. Van nagyon jó ügyvédünk. Az első sorra hívnám fel a figyelmet. Magyarország területén....</blockquote>

Az a kitétel a tiltott toborzásra vonatkozik. Az idegen fegyveres szervezetbe belépés értelemszerűen idegen országok területére is érvényes.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
<blockquote rel="phaidros">@harcosmazon

Csak is jó szándékból!!!
Megtaláltam a törvény amire ulippo és én is utaltunk:

2012. évi C. törvény
XIV. FEJEZET
HÁBORÚS BŰNCSELEKMÉNYEK

Tiltott toborzás
146. §
(1) Aki a Magyarország területén idegen fegyveres szervezetbe
- szövetséges fegyveres erőn kívül - katonai szolgálatra, katonai érdekű egyéb szolgálatra toboroz, vagy ilyen szolgálatra állalkozókat közvetít, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
<b>(2) Az (1) bekezdés szerint büntetendő az a magyar állampolgár, aki -szövetséges fegyveres erőn kívül - nemzetközi vagy nem nemzetközi fegyveres összeütközésben részt vevő idegen fegyveres szervezetbe önként belép, erre ajánlkozik, vagy ilyen fegyveres szervezetben kiképzésen vesz részt.</b>
(3) Ha a Magyarország területén idegen fegyveres szervezetbe katonai szolgálatra, katonai érdekű egyéb
szolgálatra toborzott vagy ilyen szolgálatra közvetített személy a tizennyolcadik életévét nem töltötte be, a toborzó vagy közvetítő személy két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő

http://www.police.hu/sites/default/files/2012._evi_c._torveny.pdf

Ismerem ezt a törvény cikkelyt. Van nagyon jó ügyvédünk. Az első sorra hívnám fel a figyelmet. Magyarország területén....</blockquote>

Remélem van itt jogvégzett és majd eldönti a kérdést, de a férjedre -véleményem szerint- a második bekezdés vonatkozik, ami nem szűkíti le a kört az állam területére, mint az első bekezdés a toborzásra vonatkozóan. A második bekezdésben csupán csak a büntetés mértékére hivatkozik.
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
<blockquote rel="phaidros">Érdekes ott "bocit" látni. Valaki anno még meg is jegyezte, hogy furán hatna ott. Ez a kalandkalap -bár dudi szerint praktikus- enyhén szólva furán hat.
Másrészt meg nem tudom, hogy az itthoni hatóságok mit fognak szólni az egészhez. (Bár aki harctereket kibírt, itthon nem balhézik és még a nyugdíját is máshonnan kapja...)

Mit szólnának az itthoni hatóságok? Az miért baj, hogy máshonnan kapja a nyugdíját? Nem értem a problémádat. Ez olyan tipikus magyar hozzá állás volt részedről.</blockquote>

Szerintem arra gondolt, hogy hivatalosan terroristáknak vannak elkönyvelve a szakadárok és büntethető a terrorizmus támogatása...

Amúgy köszi a választ, csak a leírásból nem derült ki, hogy azok voltak
 
T

Törölt tag 1526

Guest
<blockquote rel="ulippo"><blockquote rel="hausser"><blockquote rel="ulippo"><blockquote rel="hausser">Na az amcsi puccs után jön a ruszki puccs?
Pedig már lassan lefutottnak látszott a történet.

Szerinted ezek a szvobodás srácok ruszki puccsra készültek?</blockquote>

Viszonylag logikus, hogy csak akkor van reális esélyük, ha sikerül ismét káoszt okozni Kievben.
Az meg, hogy melyik idióta áll az ellátásilánc végén és dobja a gránátot, vagy húzza a ravaszt már mindegy.</blockquote>

Azért a káosztól még elég távol áll ez az incidens és a szvobodának nincs társadalmi bázisa egy széleskörű felforgatáshoz. Az oroszok meg legfeljebb jót mulatnak az ilyen incidenseken, de hogy konkrétan hogyan tudnák meglovagolni és a saját érdekükre fordítani a szvobodás felforgatást az nem világos.</blockquote>

Nyilván még távol áll, de Porosenko pengeélen egyensúlyoz már hónapok óta.
</blockquote>

Milyen értelemben egyensúlyos pengeélen? Mert politikailag elég stabil többségük van Jacenyuk pártjával és a kisebb koalíciós tagokkal. A radikális párt törpepárt, a szvoboda még csak nem is parlamenti párt. Nem valószínű, hogy kitelne tőlük egy puccs, ahhoz a katonaság kéne amit Turcsinov irányít, egy forradalomhoz meg társadalmi támogatottság kéne, de az ilyen gránátos akciókkal inkább csak maguk ellen fordítják a társadalmat.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Társadalmi támogatottságot laza egy év alatt össze lehet kalapozni, csak kell hozzá a média támogatása. Nincs olyan ország, ahol ne lennének törésvonalak, leszakadó rétegek, elégedetlenkedők, vagy csak megfizethetők.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Az Ebesz tűzszüneti jelentése augusztus 28. és 30. között elég nyugodalmas.
http://www.osce.org/ukraine-smm/179241?download=true

A következő jelentés lesz érdekes, vajon fokozódik-e a nyugalom 1.-től.
 

stendre

Active Member
2014. december 4.
409
198
43
A gránátos üzenet a rendőröknek is szólt, védtelenek lesznek ha kiszolgálják a hatalmat, mert ma még csak mögéjük dobták. Holnap pedig már az otthonaik is célpontok lehetnek.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Társadalmi támogatottságot laza egy év alatt össze lehet kalapozni, csak kell hozzá a média támogatása. Nincs olyan ország, ahol ne lennének törésvonalak, leszakadó rétegek, elégedetlenkedők, vagy csak megfizethetők.

Van jelentős társadalmi elégedetlenség, csak kérdés hogy ezt ki tudja szavazatokra váltani. Porosenko nem akarja a véletlenre bízni az októberi választást, ezért koalícióban indul a Népi Fronttal és az Ütéssel. Én nem fogadnék rá nagyobb összegben, hogy a gránátdobálók ezt a stratégiát überelni tudják.
 

kokusz

Member
2015. augusztus 23.
458
0
16
<blockquote rel="phaidros

Remélem van itt jogvégzett és majd eldönti a kérdést, de a férjedre -véleményem szerint- a második bekezdés vonatkozik, ami nem szűkíti le a kört az állam területére, mint az első bekezdés a toborzásra vonatkozóan. A második bekezdésben csupán csak a büntetés mértékére hivatkozik. </blockquote>

Uraim ne kukacoskodjunk annyit a jogszabályokon.Végre van itt még egy ember szaki 01-en kivűl aki kint van és szállitja majd a hiteles infokat.Szerintem ez a legfontosabb.
 

harcosamazon

Member
2015. szeptember 1.
98
0
6
<blockquote rel="harcosamazon"><blockquote rel="phaidros">Érdekes ott "bocit" látni. Valaki anno még meg is jegyezte, hogy furán hatna ott. Ez a kalandkalap -bár dudi szerint praktikus- enyhén szólva furán hat.
Másrészt meg nem tudom, hogy az itthoni hatóságok mit fognak szólni az egészhez. (Bár aki harctereket kibírt, itthon nem balhézik és még a nyugdíját is máshonnan kapja...)

Mit szólnának az itthoni hatóságok? Az miért baj, hogy máshonnan kapja a nyugdíját? Nem értem a problémádat. Ez olyan tipikus magyar hozzá állás volt részedről.</blockquote>

Szerintem arra gondolt, hogy hivatalosan terroristáknak vannak elkönyvelve a szakadárok és büntethető a terrorizmus támogatása...

Amúgy köszi a választ, csak a leírásból nem derült ki, hogy azok voltak </blockquote>

A DNR és az LNR hivatalosan csak Ukrajnában van terrorszervezetként nyilvántartva. Sem az USA-ban, sem Magyarországon, sem az EU-ban nincs a terrorszervezetek között.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
<blockquote rel="phaidros


Uraim ne kukacoskodjunk annyit a jogszabályokon.Végre van itt még egy ember szaki 01-en kivűl aki kint van és szállitja majd a hiteles infokat.Szerintem ez a legfontosabb.

Ne értsetek félre, én is remélem, hogy megtalálja kint számítását, és majd épségben, egészségben tér majd haza, de azt se szeretném, ha itthon komolyabb vegzálások tennék tönkre az életét, annyit nem érnek a friss infók. Meg aztán lehet azt úgy is csinálni, mint szaki01.
 

norbi1985

Member
2015. május 11.
150
2
18
01-09_eng.jpg
 

norbi1985

Member
2015. május 11.
150
2
18
Úgy tűnik lesz valami a szeptember 1. tűzszünetből:

https://www.youtube.com/watch?v=RVhEYWDCdrI

Remélem tartósabb lesz mint az eddigiek...