Humor

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

andris.7

Well-Known Member
2016. szeptember 17.
84
436
53
Facebook-ról loptam.
Sanyi bácsi, egykori Malév-es fedélzeti mérnök sztorijai:

1.
Az utasok mindig is kíváncsiak voltak a pilótafülkére, még ha nem is sokat értettek belőle. Egyszer egy nem túl eszes hölgy kívánta megtekinteni a Tu-154 kezelőszerveit. Félrehúzta a fülke ajtaját takaró függönyt, és megkérdezte, bejöhet-e egy pillanatra.
  • Hölgyem, annak semmi értelme - felelte neki Sanyi bácsi.
  • Ó, elnézést, nem tudtam, hogy nem lehet - felelte a hölgy, és távozni
akart.
- Dehogynem lehet, de csak egy pillanatra bejönni, annak semmi értelme. Belépni és kimenni? Maradjon, nézzen körül.
A nőnek leesett az ejtőernyős papírtantusz, belépett, majd nézegetni kezdte a navigátor munkahelyét és a műszerfalon a számtalan mutatót, műszert.
  • És ez, ezt hogy figyelik mind? - kérdezte értetlenül.
  • Ááá, nem figyeljük. Igazából ezek nem is műszerek, csak egy tapéta az üveg mögött. Látja, nem is mozdulnak a mutatók.
  • Óóó, értem. Érthető, hiszen ennyi műszerre nem is lehet figyelni.
A nő ezek után az ablakon nézegetett kifelé. Odakint, mélyen alattunk, zárt felhőtakaró, s úgy nézett ki, mintha állnának. Sanyi bácsi meg is kérdezte:
  • Ugye, azt akarja kérdezni, hogy mióta állunk?
  • Őőő, igen, pont erre gondoltam.
  • Hát olyan - ránézett az órájára - nyolc, nyolc és fél perce.
  • Micsoda? - csattant fel a kapitány - Nyolc perce vesztegelünk itt? Hát
ezért állítottak meg? - előrehajolt, jobbra-balra nézett, mintha keresne
valamit odakint - Nyolc perc, és ezek sehol, hát mondhatom!
  • Kik nincsenek sehol?
  • Megállított minket a légi irányítás, mert keresztben áthalad egy másik
gép, de az meg késik.
A droid arca felderült:
- Egy másik gép? Hát ezt le kell fényképezni!
Azzal kirohant a pilótafülkéből, és ujjongva mesélte a többi utasnak, hogy hamarosan egy másik gép fogja keresztezni az útjukat. Abban a pillanatban a jobb oldali ülésekről felpattantak az emberek, és tódultak a kameráikkal a bal oldali ablakokhoz. Jó nagy tülekedés lett. A kapitány erre elkezdte a gépet balra dönteni, és beleszólt a mikrofonba:
- Emberek, mit művelnek? Felborulunk!
Erre a droidok egymást taposva igyekeztek vissza a helyükre.

2.
Szokás szerint civil látogatót fogadtak a pilótafülkében, egy nyolc év
körüli kissrácot. Nézte tágra nyílt szemekkel a sok műszert, kart,
fogantyút, majd megszólalt:
- Én azt hittem, robotpilóta vezeti a gépet.
Mire a kapitány szögletes mozdulattal megfordult, ránézett, és így szólt:
- Mi is ro-bo-tok va-gyunk!
Azzal visszafordult, és mint egy robot, nyúlt a kapcsolókhoz, és hasonló
hangon szólt a másodpilótához. Az is vette a lapot.
  • Ma-gas-ság hu-szon-öt-e-zer.
  • E-resz-kedj.
  • Húsz-e-zer.
A kissrác nézte őket egy darabig, majd visszaszaladt a szüleihez, és
elújságolta, mit látott:
- És képzeljétek el, egészen úgy néznek ki, mint az igazi emberek!

3.
A helyszín ezúttal is egy Tu-154-es pilótafülkéje, a szereplők pedig Sanyi
bácsi kollégái és egy h@lye utas, aki előrejött műszernézőbe.
- Egyet áruljon el nekem, pilóta úr. Azt még értem, hogy nappal hogyan
repülnek, mert ugye látják a földet, hogy merre járnak. De ilyenkor,
éjszaka hogyan? Hiszen nem látni semmit!
A kapitány kimutatott az ablakon.
- Éjszaka még egyszerűbb. Látja, ott van két villogó fény a szárnyvégeken, egyszerűen azok között kell tartani a gépet.
Az utas leesett állal nézett.
- Aha, hát ez tényleg egyszerű.
 

Laikus

Well-Known Member
2021. szeptember 2.
118
528
93
Nekem egy khm. alkoholfogyasztásom volt emlékezetesebb számomra; nemigen voltam nagy duhaj.

Mentem haza hajnalban fiatalon a legendás helyi tomboló tanyáról; a Pokol Csárdából. Szó se róla; kevés volt az utca szélessége, pedig amúgy a városi busz járata is arra vezetett...
Hazaérve próbáltam bedugni a kulcsot a kulcslyukba, de sehogy nem sikerült, csak a nagy zörgés volt az eredmény.
A szüleimet nemigen szerettem volna, ha felébrednek, így gondosan a szám elé tettem az ujjam, s csitítottam magam.

Ebből a megmozdulásomból döbbentem rá, hogy be vagyok rúgva.:eek:
Unokatestvérem annyira nem bírt beletalálni a kulcslyukba, hogy egy idő után feladta és az udvarukban parkoló rozzant BARKAS-ban éjszakázott.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 462
67 805
113
Unokatestvérem annyira nem bírt beletalálni a kulcslyukba, hogy egy idő után feladta és az udvarukban parkoló rozzant BARKAS-ban éjszakázott.
Még szerencse, hogy ezt nem tudom milyen. :D Alig háromnegyed órán át kísérleteztem egyszer a bringazáramba helyezni azt a szart, előrehajolva, dülöngélve, kitartóan ostoba mozdulatokkal. :D
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 462
67 805
113
273303266_3125146707731284_8905400469569971127_n.jpg
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 453
11 468
113
Unokatestvérem annyira nem bírt beletalálni a kulcslyukba, hogy egy idő után feladta és az udvarukban parkoló rozzant BARKAS-ban éjszakázott.
Ilyet én már többször csináltam. A feleségem időnként jelzésértékkel benne hagyta a kulcsot a zárban...
Még szerencse, hogy ezt nem tudom milyen. :D Alig háromnegyed órán át kísérleteztem egyszer a bringazáramba helyezni azt a szart, előrehajolva, dülöngélve, kitartóan ostoba mozdulatokkal. :D
Igazából rossz szimbóleummal reagáltam; valójábn könnyesre röhögtem magam.
Annyira láttalak titeket magam előtt!
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Pontosítsunk: a legelső női F-35C pilótája volt az, akivel most ez a baleset történt. Nem pedig az első repülésén zuhant le a világ első női F-35-ös pilótája.
Az első női F-35-ös pilóta egy USAF F-35A pilóta volt, Christine Mau alezredes még 2015-ben.
Az első női USAF F-35A berepülőpilóta Rachael Winiecki őrnagy volt 2018-ban.
Az első női F-35-ös pilóta, aki harci feladatra is került Emily Thompson százados volt, 2020-ban.
A Lockheed Martin első F-35-ös női pilótája Monessa “Siren” Balzhiser 2021-ben.
Az első F-35-ös női bemutatópilóta Kristin "Beo" Wolfe százados, aki 2020 óta jelenleg is az USAF F-35A bemutatópilótája.

Ha jól tudom összerakni a mozaikokat, az idézett cikkel ellentétben nem Christine Mau alezredes zuhant le most az F-35C-vel átképzése legelső leszállásánál, hanem Catherine Stark főhadnagy, aki a legelső női USMC F-35B pilóta volt, de most az USMC F-35C programjában vesz részt, ami a típus tengerészgyalogsági integrációjának részét képezte. És ez lett volna az első hajófedélzeti F-35C landolása.
Bocs, rettentő hímsoviniszta lesz, de erről azért akkor is ez jut eszembe:
-Mi volt az utolsó mondat, amit a NASA vett a Challenger katasztrófa előtt?
-Jól van fiúk, most hagyjuk kicsit vezetni a hölgyet!