[HUN] Airbus Helicopters H145M HForce

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 511
44 996
113
Ha jól értem ruszki vast akartak szakmailag?? Ahhoz el kell hagyni a NATOt.
Az hangzott el, hogy ár/érték arányban a Mi-8/17 családnál nincs jobb a világpiacon, és igen, NEKÜNK nem lehet ilyet venni, viszont pl. Kanada vehetett... Érdekes dolgokat hallottam, de lényegében az van, amit írsz, s ezt el is fogadták azok akikkel beszéltem, várják a H-225M-et.

A H-145M-et is szereti mindenki, ültem benne én is, ég és föld a műszerezettség, de megint csak általános vélemény, hogy kicsi, gyenge, felderítésen kívül igazából még nem nagyon tudta megmondani nekem senki, hogy mire lehet majd valójában szerintük használni. Az hogy van egy könnyű helikopterünk nagyon jó műszerezettséggel, szuper, csak kéne némi tűzerő is mellé. Na annak van jelenleg híján, viszont a méretei, terhelhetősége, elég komolyan behatárol mindent.

A MiHu köpködőknek mondanám, hogy a vele dolgozó műszakiak, pilóták SZERETIK a típust, és elég komoly történeteket hallottam arról a családról (Mi-35-ről is), Irakból, Afganisztánból, etc...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 511
44 996
113
A Mi 24-nek meg nem ez a váltótípusa. Merthogy a harci heli hátrasorolódott, már ha vha lesz. Ha lesz is nem a mai formájában.
Így van. S ez nem csak szerintem szomorú, mindenki egyet értett abban, hogy ha a MiHu megy, akkor tök jó hogy lesz két korszerű helikopter típusunk, csak a harci kategóriának vége.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 511
44 996
113
Mihunak ebben a semmirevaló formában jönnie is kár volt.....
Azt gondolom, oda kell ballagni azokhoz az emberekhez a hangárba akikkel én a bázison több napon volt hogy tudtam beszélgetni, és szintén beszélgetni velük. Megjárták ezekkel a vasakkal a harci zónákat, volt aki 5 lövésnyomot látott visszajött MiHu üvegén. Attól egy H-BÁRMI esélyesen lezuhan, ezt meg a visszajövetelnél vették kb. észre...

Ez a különbség harci övezetben egy harci-csata helikopter, meg egy katonásított civil gép között...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 382
31 768
113
Azt gondolom, oda kell ballagni azokhoz az emberekhez a hangárba akikkel én a bázison több napon volt hogy tudtam beszélgetni, és szintén beszélgetni velük. Megjárták ezekkel a vasakkal a harci zónákat, volt aki 5 lövésnyomot látott visszajött MiHu üvegén. Attól egy H-BÁRMI esélyesen lezuhan, ezt meg a visszajövetelnél vették kb. észre...

Ez a különbség harci övezetben egy harci-csata helikopter, meg egy katonásított civil gép között...
Ez nem változtat azon,hogy európai körülmények között a mi elavult harcrendszerű Mihujaink bevethetetlen méregdrága gyakorlógépek.
Sőt,amelik bozotnégernek/papucsosnak van MANPAD a keze ügyében,az ellen is.
Méregdrága gyakorlógép.Egy század mókussal többre mentünk volna.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 511
44 996
113
Ez nem változtat azon,hogy európai körülmények között a mi elavult harcrendszerű Mihujaink bevethetetlen méregdrága gyakorlógépek.
Sőt,amelik bozotnégernek/papucsosnak van MANPAD a keze ügyében,az ellen is.
Méregdrága gyakorlógép.Egy század mókussal többre mentünk volna.
Nyilván. Ha az a cél hogy véletlenül se lehessen lőni azzal ami helikopter, akkor egyértelműen.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and vilmoci

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 511
44 996
113
Szia,

Sajnos jelenleg igazad van, de az se lett volna ordogtol valo gondolat, hogy a MiHu-khoz legyen geppuskaheveder, iranyitatlan es iranyitott raketa. Ebben az esetben mar nagyon nem lenne igazad.
Egyöntetű vélemény volt, hogy a MiHu-khoz is pénzbe kerül a fegyver, meg a nálunk eddig még rendszerben sosem volt ÚJ helikopterekhez is pénzbe kerül a fegyver. Az orosz cuccokhoz nekem azt mondták, kicsit olcsóbb, és lehet kapni...
Ember azonnal volt hozzá aki tudja repülni, üzemeltetni, és használni a fegyvereit. AZONNAL. A H-145M-el most tartunk ott, hogy éjjel gyakorolnak, gépágyú poddal. A többiről semmi hírt nem kaptam. Ez a realitás. Gépágyú Pod.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Pogány

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 382
31 768
113
Szia,

Sajnos jelenleg igazad van, de az se lett volna ordogtol valo gondolat, hogy a MiHu-khoz legyen geppuskaheveder, iranyitatlan es iranyitott raketa. Ebben az esetben mar nagyon nem lenne igazad.
De igen,akkor is értéktelen gyakorlógépek,ha beszerezzük hozzá a régi fegyverzetet.
Végigmentünk már párszor ezen a vitán.Katonai Logisztika újságban Keszthelyi tábornok egy 3 részes sorozatban végigveszi,hogy mi is a gond.Belinkeltem mindhárom részt-sziveskedjetek elolvasni. (mellesleg büszkén lehet tekinteni a cikkek végén a hivatkozások között a HTKA fórumra.....najó,föleg Molnijék HTÖ-je van kiemelve,de akkor is HTKA.....)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 660
5 439
113
Azt gondolom, oda kell ballagni azokhoz az emberekhez a hangárba akikkel én a bázison több napon volt hogy tudtam beszélgetni, és szintén beszélgetni velük. Megjárták ezekkel a vasakkal a harci zónákat, volt aki 5 lövésnyomot látott visszajött MiHu üvegén. Attól egy H-BÁRMI esélyesen lezuhan, ezt meg a visszajövetelnél vették kb. észre...

Ez a különbség harci övezetben egy harci-csata helikopter, meg egy katonásított civil gép között...

Miért is kell összehasonlítani, versenyeztetni két tök más kategóriás gépet??.... Mihu tűzerő is érdekes, ami összvissz a P változat 30 milliméteréből áll... Arra nem kérdeztél rá, hogy ez mégis hogy? De ahogy írod, annyira elvakultak a személyzetek a típus iránt, hogy tényleg igaz lesz a pletyka, hogy ők sírták ki a feltámasztást, hogy repkedhessenek még kicsit nyugdíj előtt...
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 238
61 683
113
Jelenleg elég szűkös a Mi-24-es szóbajöhető alternatívája. Ez konkrétan az AH-64E és semmi más.
Sebességben, tűzerőben ugyanazt tudja, mint a Mi-24-es, páncélvédelem helyett másképp oldották meg az amúgy valamivel jobb harci túlélőképességét, manőverezőképessége jobb, az avionikája és a heliopterek szempontjából ma már kulcsfontosságú drón-kooperációja pedig érdemeben jelent előrelépést.

Minden más típus kehes ló.
A Tiger egy drága hibakomplexum, a török gép egy visszalépés az AH-1Z meg egy az egyben az AH-64D, de a kis adaranszám miatt annál jóval drágább.

Az orosz típusok egy külön törtnet.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 382
31 768
113
Egyöntetű vélemény volt, hogy a MiHu-khoz is pénzbe kerül a fegyver, meg a nálunk eddig még rendszerben sosem volt ÚJ helikopterekhez is pénzbe kerül a fegyver. Az orosz cuccokhoz nekem azt mondták, kicsit olcsóbb, és lehet kapni...
Ember azonnal volt hozzá aki tudja repülni, üzemeltetni, és használni a fegyvereit. AZONNAL. A H-145M-el most tartunk ott, hogy éjjel gyakorolnak, gépágyú poddal. A többiről semmi hírt nem kaptam. Ez a realitás. Gépágyú Pod.
Csakhogy ezek a mundérba öltöztetett civilek egy FLIR toronnyal célozni is tudnak éjszaka,önállóan-nem csak imitálva egy gyakorlatban használhatatlan módon a dolgot.....
 
  • Tetszik
Reactions: ms07

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 382
31 768
113
Jelenleg elég szűkös a Mi-24-es szóbajöhető alternatívája. Ez konkrétan az AH-64E és semmi más.
Sebességben, tűzerőben ugyanazt tudja, mint a Mi-24-es, páncélvédelem helyett másképp oldották meg az amúgy valamivel jobb harci túlélőképességét, manőverezőképessége jobb, az avionikája és a heliopterek szempontjából ma már kulcsfontosságú drón-kooperációja pedig érdemeben jelent előrelépést.

Minden más típus kehes ló.
A Tiger egy drága hibakomplexum, a török gép egy visszalépés az AH-1Z meg egy az egyben az AH-64D, de a kis adaranszám miatt annál jóval drágább.

Az orosz típusok egy külön törtnet.
AH60,mig mindig.....
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 606
46 469
113
Egyöntetű vélemény volt, hogy a MiHu-khoz is pénzbe kerül a fegyver, meg a nálunk eddig még rendszerben sosem volt ÚJ helikopterekhez is pénzbe kerül a fegyver. Az orosz cuccokhoz nekem azt mondták, kicsit olcsóbb, és lehet kapni...
Ember azonnal volt hozzá aki tudja repülni, üzemeltetni, és használni a fegyvereit. AZONNAL. A H-145M-el most tartunk ott, hogy éjjel gyakorolnak, gépágyú poddal. A többiről semmi hírt nem kaptam. Ez a realitás. Gépágyú Pod.
Azért azt ne feledjük, hogy akikkel beszéltél - jó eséllyel - fél életüket az orosz gépeken repülték. Mi mást vártál tőlük, hogy azt mondják a Mi-k szarok?
Ami a Spike integrációt illeti:
Nyilt titok, hogy folyik.
Semennyire nem vagyunk késésben.
/Még a lézeres rakétaindítasok sem voltak meg, holott azokra már kéoesek a gépeink/
De még maga a Spike típus sincs bejelentve, pedig szerintem ott is lesz talán valami ipari együttműködés.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 478
74 406
113
fabianklima.at_FTK62713-von-11.jpg
fabianklima.at_FTK62864-von-11.jpg


Még júniusi hír volt... Magyar Honvédség parancsnoka osztrák partnerének meghívására június 16-án, szerdán, magyar katonai delegáció élén Ausztriába látogatott.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 402
120 555
113
Az hangzott el, hogy ár/érték arányban a Mi-8/17 családnál nincs jobb a világpiacon, és igen, NEKÜNK nem lehet ilyet venni, viszont pl. Kanada vehetett... Érdekes dolgokat hallottam, de lényegében az van, amit írsz, s ezt el is fogadták azok akikkel beszéltem, várják a H-225M-et.

A H-145M-et is szereti mindenki, ültem benne én is, ég és föld a műszerezettség, de megint csak általános vélemény, hogy kicsi, gyenge, felderítésen kívül igazából még nem nagyon tudta megmondani nekem senki, hogy mire lehet majd valójában szerintük használni. Az hogy van egy könnyű helikopterünk nagyon jó műszerezettséggel, szuper, csak kéne némi tűzerő is mellé. Na annak van jelenleg híján, viszont a méretei, terhelhetősége, elég komolyan behatárol mindent.

A MiHu köpködőknek mondanám, hogy a vele dolgozó műszakiak, pilóták SZERETIK a típust, és elég komoly történeteket hallottam arról a családról (Mi-35-ről is), Irakból, Afganisztánból, etc...
Ez ugyan az a kategória, mint aki az AK-t isteníti minden más ellenében.... főleg ha sosem használt mást....
Akinek a kedvéért (az idősebb pilóták) lett végül is visszahozva a temetőből a Mihu, hogy repülhessenek szerinted mit fog mondani?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 511
44 996
113
Azért azt ne feledjük, hogy akikkel beszéltél - jó eséllyel - fél életüket az orosz gépeken repülték. Mi mást vártál tőlük, hogy azt mondják a Mi-k szarok?
Ami a Spike integrációt illeti:
Nyilt titok, hogy folyik.
Semennyire nem vagyunk késésben.
/Még a lézeres rakétaindítasok sem voltak meg, holott azokra már kéoesek a gépeink/
De még maga a Spike típus sincs bejelentve, pedig szerintem ott is lesz talán valami ipari együttműködés.
Nos akikkel beszéltem, a fél életüket orosz gépeken repülték, és szép csodálatos H-145 M felvarró volt az összesnek a kezeslábas overall-ján. Most meg azt repülik, vagy épp képeznek ki rá másokat, esetleg tartják karban... Kivétel nélkül mindnek van köze az ÚJ géphez is. Volt aki konkrétan azt mondta név nélkül, hogy nagyon ügyes, nagyon jó, Ő jobban szereti a Mi-17-est, mert az még kell vezetni, és Ő izommemóriából függeszkedik, NEM jön be neki hogy beleugat a gép hogy tegye rá - vegye el a kezét a botról, etc...

Tény, nem volt fiatal egyik sem, és igen sokat repültek orosz típuson előtte MIND. De ez miért baj? Miért nem lehet az olyan emberek véleményére adni akiknek MINDKETTŐHÖZ van/volt köze? Nem ők lennének a legjobb mérce?!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 511
44 996
113
Ez ugyan az a kategória, mint aki az AK-t isteníti minden más ellenében.... főleg ha sosem használt mást....
Akinek a kedvéért (az idősebb pilóták) lett végül is visszahozva a temetőből a Mihu, hogy repülhessenek szerinted mit fog mondani?
Mind repüli/karbantartja az új típust jelenleg akikkel beszéltem.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 402
120 555
113
Tény, nem volt fiatal egyik sem, és igen sokat repültek orosz típuson előtte MIND. De ez miért baj? Miért nem lehet az olyan emberek véleményére adni akiknek MINDKETTŐHÖZ van/volt köze? Nem ők lennének a legjobb mérce?!
Nem mert az idősebb korosztály általában a bezzeg a régi szép időkben és a régen minden jobb vót elven működik nagyon sok esetben. És az évtizedes megszokásból való váltás nagyon sokszor ellenérzéseket vált ki még általános jó vélemény mellett is.

pl: 2016-ban Slovak Shield gyakorlaton cseh katonákkal dolgoztam együtt, egy öreg főtörzs úgy volt vele, hogy az általuk használt optikás, stb bren 2-jükhöz képest a Vz 58. mennyivel jobb volt (csupaszon minden nélkül) mert hiányzik neki a 7,62x39 ereje. Ez sima nosztalgiafaktor. Én sem szeretem az újabb autókban a start-stop rendszert meg idegesít az esőszenzor, de attól még nem lesz jobb a 15 éves suzuki amit addig vezettem...