[HUN] Airbus Helicopters H145M HForce

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 520
72 519
113
Nálunk akarják elvégezni a Spike integrációhoz szükséges tesztlövészeteket valamikor 2022 tavaszán?

"Airbus wants to add to the lethality of the H145M multirole helicopter by adding Rafael's Spike ER2 fifth-generation precision-guided missile.
Airbus has revealed exclusively to Shephard that it plans to test-fire the Spike ER2 (Extended Range 2) fifth-generation multipurpose missile from H145M helicopters in Q2 2022. The weapon has already undergone system integration evaluations and flight tests with the aircraft at company facilities in Donauwörth to assess aerodynamics, drag, vibration and performance, according to Mark Henning, H145M programme manager at Airbus. The manufacturer is still to decide on a location for the customer test-fire event, but it hopes to use a site in central Europe."


(Előfizetéses cikk, de hamarosan úgy is megírja majd a többi híroldal is.)
Itt a "német változata" az eredeti hírnek... szerintük már lehet megrendelő a Spike ER2-re csak még nem publikus, a tesztlövészet időpontja viszont még nem biztos.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 349
35 206
113
Az írják hogy "Q2 2022" lesz a teszt - azaz 1 év múlva.
Tetűlassúak...már évekkel ezelőtt megmondtuk nekik, hogy kell a Spike a helikoptereinkre! :D
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 349
35 206
113
Igen de Maróth most tárgyalta le Izraelben az ER2-őt...!:rolleyes:

Szerintem az nem kell szorosan összefüggjön, hogy integrálják a rakétát meg hogy mi konkrétan mikor vesszük meg őket.
Amikor építkeztem előre behúzattam a lakásriasztó kábeleit a falba, de egyelőre "nincs kedvem" százezreket költeni rá szóval riasztó azóta sincs...
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Szerintem az nem kell szorosan összefüggjön, hogy integrálják a rakétát meg hogy mi konkrétan mikor vesszük meg őket.
Amikor építkeztem előre behúzattam a lakásriasztó kábeleit a falba, de egyelőre "nincs kedvem" százezreket költeni rá szóval riasztó azóta sincs...
Én nem hinném hogy linkre integrálna az Airbus valamit....!
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 349
35 206
113
Én nem hinném hogy linkre integrálna az Airbus valamit....!
De hát mondtuk hogy kelleni fog... :D
Persze nem tudjuk hogy szerepelt-e a szerződésben... Egyébként Maróth a Spike LR2-t tárgyalta le, nem az ER2-t - ha jól tudom.
Az LR2 is jó helikopterre amúgy - logisztikailag valószínű, hogy jobban járunk egy (al)típussal. Talán azért tesztelik az ER2-őt mert az a legnagyobb, legnehezebb: ha azt elbírja akkor könnyebb verziókkal sem lesz gond...
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
De hát mondtuk hogy kelleni fog... :D
Persze nem tudjuk hogy szerepelt-e a szerződésben... Egyébként Maróth a Spike LR2-t tárgyalta le, nem az ER2-t - ha jól tudom.
Az LR2 is jó helikopterre amúgy - logisztikailag valószínű, hogy jobban járunk egy (al)típussal. Talán azért tesztelik az ER2-őt mert az a legnagyobb, legnehezebb: ha azt elbírja akkor könnyebb verziókkal sem lesz gond...
Tehát az elméleted szerint azért integrálják az ER2-őt mert akkor biztos nem lesz probléma az LR2-vel??Értem....!
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 349
35 206
113
Igen, lehet... Minden estre a Maróth-féle beszerzés más Spike típusra vonatkozott, mint amit tesztelni akar az Airbus...
Még az is lehet hogy más megrendelőnek csinálják az ER2 integrációt.
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Megrendelő nélkül az Airbus nem integrál semmit és nekünk eddig kérdés volt, hogy MELLS (eurospike) vagy originál Rafael Spike, hirtelen ahogy ez le lett zongorázva az integráció is felgyorsult.
A 225-re is rá akarják rakni ezért egyeztet Maróth a gyárral hogy már a gyártás során belekerüljön ami az ER2-höz kell!Szerintem...!
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Sok különbség nincs elvileg a kettő közt szóval.
Az Azeriek NLOS-t tettek datalinkes Mi-17-esekre szóval megoldható minden is.
Persze utólag is megoldható de Maróth már most letárgyalja hogy a kész gépekhez (225) kell e valami hozzá,és ne utólag kelljen reszelni!
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Tehát minden h225m-re integrálva van az ER2??Vicces lenne! Nem véletlen mondta Maróth hogy minden gépet egyedileg csinálnak a megrendelőknek!
De szerintem a 225-öt nem akarja feltétlen erre használni csak a lehetőség meglegyen az indításra!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 455
113
Tehát minden h225m-re integrálva van az ER2??Vicces lenne! Nem véletlen mondta Maróth hogy minden gépet egyedileg csinálnak a megrendelőknek!
Miért? Szerinted mi kell az ER2-höz?
A HForce tulajdonképpen a Tiger buszrendszerét jelenti. A Tigerre pedig már van integrálva az ER.
Az új típusokon elsősorban a függesztési, repülési, lövészeti teszteket kell elvégezni.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
A 225-re is rá akarják rakni ezért egyeztet Maróth a gyárral hogy már a gyártás során belekerüljön ami az ER2-höz kell!Szerintem...!
Egy szállító helikopter ATGM mel elèg hülye ötlet...
A szállító helikopter nem más mint egy logisztikai eszköz, ha úgy tetszik egy repülő teherautó.
Az a dolga hogy katonákat, municiót, sebesülteket szállítson nem pedig az hogy tankok ellen harcoljon.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Egy szállító helikopter ATGM mel elèg hülye ötlet...
A szállító helikopter nem más mint egy logisztikai eszköz, ha úgy tetszik egy repülő teherautó.
Az a dolga hogy katonákat, municiót, sebesülteket szállítson nem pedig az hogy tankok ellen harcoljon.

Ezzel nem értek egyet. Már azzal sem, hogy a helik kizárólag logisztikai szempontot töltsenek/töltenének be.