[HUN] Airbus Helicopters H145M HForce

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 023
38 358
113
A NIR blokk maradhat, de vegyenek már bele pls. valamilyen SAL rakétát.

A 20 mm est vigyék a p.ba, semmi szükség rá.:mad:

Szeretném már végre látni a Spikekot!!!
Teljesen jó a 20 millis teheratók, terepjárók ellen, de még BTR-t is simán átlövi. Olcsón lehet vele pusztítani a puhatestűeket és ha egy másik helikopterrel össze akad, akkor le tudja kapni az égről.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Teljesen jó a 20 millis teheratók, terepjárók ellen, de még BTR-t is simán átlövi. Olcsón lehet vele pusztítani a puhatestűeket és ha egy másik helikopterrel össze akad, akkor le tudja kapni az égről.
Saját magát lehet vele olcsón elpusztítani....
Olyan távolságból ahonnan ezzel a gá.val egy terepjárót eltalálsz - max. 1000 m - onnan már a H145 öst is lelövik mint a nyulat.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 244
113
Saját magát lehet vele olcsón elpusztítani....
Olyan távolságból ahonnan ezzel a gá.val egy terepjárót eltalálsz - max. 1000 m - onnan már a H145 öst is lelövik mint a nyulat.
egy helokopternek nem feltétlen kell a frontfölött tevékenykednie vagy ellenséges mélységbe. beszivárgó ellenséges elemek ellen pl tökéletes.
már nincsenek kiásott frontvonalak a front átjárhatósága nagyobb... ezért és a járművek terjedse miatt szélesebb zónák kellenek. ami zónákba biztonságosan eloperálhat 20mm essel ha szükséges.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 023
38 358
113
Saját magát lehet vele olcsón elpusztítani....
Olyan távolságból ahonnan ezzel a gá.val egy terepjárót eltalálsz - max. 1000 m - onnan már a H145 öst is lelövik mint a nyulat.
Azért nem minden hadsereg vagy ellenfél rohangál légvédelemmel. Pl. Afrikai vagy közelkeleti dzsihád mobilok ellen biztos jól bevállna
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 023
38 358
113
Nem hiszem hogy nekünk az afrikai hadszintérre és dzsihad mobilok kergetésére kéne készülnünk...
Pedig valami Mali misszió készül azt hiszem - nyilván oda most nem helikopterek mennek, de akár olyan is lehet egyszer.

Szóval jó ha van gépágyú - nyilván mindig aszerint pakolják fel a gépeket, hogy milyen erős az ellenfél légvédelme, ereje.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD and Vogon

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Szerintem fogadjuk meg @Pogány bölcsességét a T-72 kapcsán! Soha nem fogtok meggyőzni arról, hogy a nincs az jobb, mint a van.
A küldetéseket tervező parancsnokok majd eldöntik, hogy mire van és mire nincs szükségük és eszerint fogják felszerelni a gépeket. (És gondolom ezek a gpú konténerek változtatás nélkül felszerelhetőek lesznek a közepes helikre is.)

Szóval ebben a részben egyetértek Xperttel. Inkább tudjon a könnyű szállító heli is, ha már a HFORCE-ban benne volt és egy hibrid háborúban mondjuk egy kórházat, egy közlekedési csomópontot vagy államigazgatási épületet elfoglaló "kicsi, zöld katonák" ellen ne az legyen, hogy rakétát kell küldeni darabjára, hanem könnyű fegyverzettel felszerelt jogvédők meg jogállamisági aktivisták ellen egy határon eszkalálódó konfliktus esetén berepülnek, megtisztítják a leszálló pályát, kidobják a lövészeket és biztonságos távolságba elmennek.

Szerintem nem kell túlkomplikálni, meg tankok és csapatszállítók elleni bevethetőséget látni az összes beszerzésbe.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 023
38 358
113
Kíváncsi leszek, hogy vesznek-e rá 50-es géppuskát vagy az már szerintük is túl gyenge bármihez is...
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 997
23 133
113
A NIR blokk maradhat, de vegyenek már bele pls. valamilyen SAL rakétát.
Szerintem elkerülhetetlen, hogy ez (SAL) bekövetkezzen, bár erről érdekes mód nincs semmilyen infóm - igaz nem is kérdeztem rá soha :confused:
A 20 mm est vigyék a p.ba, semmi szükség rá.:mad:
Először hasonlóképp néztem rá, ...már itt van, úgyhogy próbálok barátkozni a gondolattal. Úgy vagyok vele, ha már lőni lehet vele valamire biztosan jó lesz...
Szeretném már végre látni a Spikekot!!!
Hát még én! ;)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 997
23 133
113
Kíváncsi leszek, hogy vesznek-e rá 50-es géppuskát vagy az már szerintük is túl gyenge bármihez is...
Szerinted?
1000x7131-2.jpg

1000x6635.jpg

26907282_2052466098315830_2036649508539036123_n.jpg
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Pedig valami Mali misszió készül azt hiszem - nyilván oda most nem helikopterek mennek, de akár olyan is lehet egyszer.

Szóval jó ha van gépágyú - nyilván mindig aszerint pakolják fel a gépeket, hogy milyen erős az ellenfél légvédelme, ereje.
Szerintem az Afgán kudarc után egy jó darabig kizárt a részvétel egy újabb hasonlóan kudarcra ítélt misszióban.

Továbbá Maliban a felkelők lőttek már le Francia Gazellát.
Nem hiszem hogy pont a mi H145 kell kellene gyarapítani a győzelmi listájukat.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 500
93 718
113
Szerintem az Afgán kudarc után egy jó darabig kizárt a részvétel egy újabb hasonlóan kudarcra ítélt misszióban.

Továbbá Maliban a felkelők lőttek már le Francia Gazellát.
Nem hiszem hogy pont a mi H145 kell kellene gyarapítani a győzelmi listájukat.
Az afgán kudarc nem abból ered, hogy katonailag komoly veszteséget okoztak a tálibok, hanem a politika elárulta a katonákat.

Mindettől függetlenül rizikós misszió, de ezt tudja az is akinek adjuk (Macron) és ezt ő is el fogja más módon ismerni.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Szerintem az Afgán kudarc után egy jó darabig kizárt a részvétel egy újabb hasonlóan kudarcra ítélt misszióban.

Továbbá Maliban a felkelők lőttek már le Francia Gazellát.
Nem hiszem hogy pont a mi H145 kell kellene gyarapítani a győzelmi listájukat.

Szerintem félre értés ne essen!
A magyar részvétel egy percig nem azért volt Irakban, sem Afganisztánban eddig, mert meg voltunk róla győződve, hogy ezek az emberiség javát és a mi üdvösségünket szolgáló nagyszerű erőfeszítések egy szebb és jobb világ felé.
Ma sem tudok olyan lehetséges külföldi misszióban való részvételről, amibe nagy létszámban bevont hazai alakulatok részvételével a világ boldogabb lesz. Mégis arra számítok, hogy újabb jelentős kiküldetések lesznek, ahogy eddig.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 023
38 358
113
Hova szeretnél 50-es géppuskát?
A felfüggesztőkre - az FN-nek van 50-es géppuska konténere 3db 70mm-es rakétával kombinálva.
H145M gépekkel promózzák.