[HUN] Airbus Helicopters H145M HForce

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 709
4 245
113
Réz Levente A helikopterképesség fejlesztésének aktuális kérdései 2018-ban 36 darab könnyű és közepes helikopter beszerzéséről döntött Magyarország Kormánya. A helikopterek a kor legmodernebb színvonalát képviselik, a legmodernebb avionikai, felderítőésfegyverrendszerrel rendelkeznek. A helikopterek fogadásának, rendszerbe állításának számos feltétele van. Az új típusokhoz rendelt doktrinális háttér, a hadműveleti alkalmazhatóság, a harcászati eljárások modernizálása és az infrastrukturális feltételek megléte elengedhetetlenül fontos az üzemeltetés megkezdéséhez. Cikkem megírásával az volt a célom, hogy rávilágítsak az új helikoptertípusok rendszerbe állításának legfontosabb területeinek kérdéseire

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
14 585
46 769
113
A mai Bázisugrásban a H145M-ről volt szó Maróthtal és Kollerrel. Miért ezt választottuk, stb.

Érdekesség. Az első 145-öst visszaadjuk az Airbusnak. Az egységes NATO irányítási és kommunikációs rendszerbe kötik. Ha frankó lesz, megy a többi is.

Gaudi

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
1 164
3 987
113

• Tetszik
Reactions: SilvioD

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. április 19.
20 987
35 018
113

Xpert

Well-Known Member
2021. július 17.
3 123
3 876
113
Hogy a helikopteren mi lesz, az ugyebár még jajj, nagyon titkos.
Hivatalosan az Airbus az ER2 integrálásán dolgozik.

Az jó kérdés, hogy ha az ER2-t integrálták akkor tudja-e kezelni az LR2-est is...
2 hete megkérdeztem erről az Airbust, de egyelőre nem túl közlékenyek.

• Tetszik
Reactions: SilvioD

Gaudi

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
1 164
3 987
113
Hivatalosan az Airbus az ER2 integrálásán dolgozik.

Az jó kérdés, hogy ha az ER2-t integrálták akkor tudja-e kezelni az LR2-est is...
2 hete megkérdeztem erről az Airbust, de egyelőre nem túl közlékenyek.
Értem, amit mondasz.
Pusztán annyit állítottam, ha mondjuk tényszerűen tudjuk, hogy a 145M-re van integrálva mondjuk Spike ER2, és más nincs, Magyarországon akkor is könnyen lehet, hogy a típusáról nem lehet beszélni.
Hogy más típus integrálható-e: természetesen. Idő, pénz, pecsétek.

• Tetszik
Reactions: vasszekely

Xpert

Well-Known Member
2021. július 17.
3 123
3 876
113
Értem, amit mondasz.
Pusztán annyit állítottam, ha mondjuk tényszerűen tudjuk, hogy a 145M-re van integrálva mondjuk Spike ER2, és más nincs, Magyarországon akkor is könnyen lehet, hogy a típusáról nem lehet beszélni.
Hogy más típus integrálható-e: természetesen. Idő, pénz, pecsétek.
Eléggé nyílt titok, hogy az Airbus a mi kedvünkért foglalkozik az ER2 integrációval - többször ki lett nyilvánítva, hogy kell ez a képesség. A Hindeknek nincs jelenleg páncéltörő képessége és a típus sem marad már sokig rendszerben: csak gépágyúzásra és "rakétablokkozásra" nincs is értelme!
Több Honvédséghez köthető kiadvány is megírta, hogy ER2 lesz.
Pl.: https://folyoirat.ludovika.hu/index.php/reptudkoz/article/view/5592/4735

Az jó kis extra lenne, ha a Lynx LR2-eseit is tudná indítani "pótmegoldásként", ha elfogyna az ER2. Levegőből az LR2 is tud 10km hatótávolságot és szintén indítható koordinátára.

Gaudi

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
1 164
3 987
113
Eléggé nyílt titok, hogy az Airbus a mi kedvünkért foglalkozik az ER2 integrációval - többször ki lett nyilvánítva, hogy kell ez a képesség. A Hindeknek nincs jelenleg páncéltörő képessége és a típus sem marad már sokig rendszerben: csak gépágyúzásra és "rakétablokkozásra" nincs is értelme!
Több Honvédséghez köthető kiadvány is megírta, hogy ER2 lesz.
Pl.: https://folyoirat.ludovika.hu/index.php/reptudkoz/article/view/5592/4735

Az jó kis extra lenne, ha a Lynx LR2-eseit is tudná indítani "pótmegoldásként", ha elfogyna az ER2. Levegőből az LR2 is tud 10km hatótávolságot és szintén indítható koordinátára.
Akkor ER2 lesz. De azért majd várd meg, hogy valaki bejelentse.

• Tetszik
Reactions: vasszekely

Gaudi

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
1 164
3 987
113
szerintem még vagy 1-2 év, mire oda jutunk, hogy bármit is bejelentsenek erről.
kb. jövő őszre talán lezárul az integráció - utána lehet Spike ER2-t rendelni.
Jó, akkor még egyszer elmondom, hogy nyilvánvalóan nem lehet mást rendelni az ismert világegyetem jelenlegi teljes bölcselete alapján, mint ER2-t, mivel más eszköz integrációja jelenleg nem zajlik. Ha ez befejeződik, rendelhető.
Hogy mi rendeljük-e, az meg majd kiderül.
A blogger nyilvánvalóan pusztán ötletelt.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
16 477
50 651
113
Jó, akkor még egyszer elmondom, hogy nyilvánvalóan nem lehet mást rendelni az ismert világegyetem jelenlegi teljes bölcselete alapján, mint ER2-t, mivel más eszköz integrációja jelenleg nem zajlik. Ha ez befejeződik, rendelhető.
Hogy mi rendeljük-e, az meg majd kiderül.
A blogger nyilvánvalóan pusztán ötletelt.
Hát őő...