1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Airbus Helicopters H145M HForce

Diskurzus a(z) 'Helikopterek' témában - Terminator által indítva @ 2018. július 4..

1. Terminator

Terminator Well-Known Member

2. ravenlord

ravenlord Well-Known Member

3. Terminator

Egy héttel ezelőtt linkeltem a nemzetközi H145 topikban, nagyobb képeken.... 2 nappal a Jane's előtt.
    Elég naprakész a htka fórum, érdemes olvasni ;)

https://forum.htka.hu/threads/airbu...135-ec635-ec645-h145m.1027/page-6#post-522711

antigonosz, fip7, fishbed and 6 others like this.
  4. ravenlord

ravenlord Well-Known Member

Terminator likes this.
  5. Gyurma

Gyurma Member

6. arcas

arcas Well-Known Member

Terminator likes this.
  7. rudi

rudi Well-Known Member

Ebben legalább egyértelműen leírják:
    "Henning: Hungary – whose military leadership wants to improve rotary capabilities has selected option-3 for their 20 H145Ms. Meanwhile, Serbia has chosen option-2 for their nine H145Ms. With respect to customer confidentiality, I will refrain from commenting on other buyers."
    Magyarán mind a 20 helihez lesz Option 3 H-Force

anonim999, arcas, fip7 and 3 others like this.
  8. borisz

borisz Well-Known Member

Nekem nem egyértelmű. Inkább értem úgy, hogy a 20 géphez elérhető lesz. Én legaláb is úgy mondanám, ha mindhez lenne "készlet", hogy "option-3 for all of their..."

9. rudi

rudi Well-Known Member

Angolbaan fontos figyelni milyen igeidőt használnak mert meghatározza a mondat jelentését.
    ...has selected... = present perfect
    (present perfect = have + ige 3. alakja)
    Olyan múltban már megtörtént dolgot fejez ki, mely valamilyen kapcsolatban van a jelennel.
    Ha csak lehetőség lenne akkor feltételes módban fogalmaznának

arcas and Matróz Kommandó like this.
  10. Denomation

Denomation New Member

Egy rövid videó a német különlegesek - H145M párosításról, "fast roping" - al fűszerezve

exi, Terminator, therob and 2 others like this.
  11. Terminator

12. nagyoncivil

nagyoncivil New Member

Szerbek? A megrendelt kilencből egyet 2018. december 4-én vettek át, tehát akár a maradék belelóghat ebbe a 20-ba elméletileg.

13. Terminator

Szerintem a szerbek ezt nem rendelték meg. Eddig egyik helikopterükön se volt ilyen. Csak a német gépeken van.

arcas likes this.
  14. arcas

arcas Well-Known Member

Ha tudjuk, hogy év végével már érkeznek gépek, akkor sanszosan magyar gépekre is ebből a készletből lesz...

15. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

Ebből alsó hangon 4 vagy 6 a németeké , olvastam hírt angol portálon azt hiszem hogy valamilyen helit ezzel váltanak , szóval szerintem sanszos hogy ezekből lesznek a mi első 2-3 darabunk is ha nem több

16. arcas

arcas Well-Known Member

Elvileg már soron kellene lenni a magyar gépeknek...hamarosan remélem lesznek "morzsák" mint a szerb gépekről :rolleyes:

borisz and fedett_mókus like this.
  17. arcas

arcas Well-Known Member

"At the end of 2018, HENSOLDT and Airbus Helicopters signed a framework agreement for the delivery of the Airborne Missile Protection System (AMPS). Initially, the agreement will have a term of ten years without any minimum purchase requirement being set. Now the first order has already been placed."

"HENSOLDT will deliver a total of 20 complete AMPS systems for the military multirole helicopter H145M in 2019/2020."

Milyen szép látvány is lesz idehaza:
    "At the moment, HENSOLDT offers AMPS in two standard configurations for different applications. The customers choose the modules of their systems and the number of sensors needed to meet their requirements. The standard modules include MILDS (Missile Launch Detection System), MILDS Block 2 and ACDU (Advanced Control and Display Unit). Moreover, the agreement has provisions for a gradual extension by means of additional equipment. This means that the agreement also creates the general conditions required for extending the systems and functionalities."

kaktusz likes this.
  18. Centurio

Centurio Active Member

Megkezdte az átképzést az első magyar csoport a H-145M típusú helikopter üzemeltetésére a németországi Dunauwörtben, az Airbus helikoptergyár hivatalos kiképzőhelyén.

"A hat hónap múlva érkező első H-145M többcélú helikoptereket már kiképzett repülő-műszaki állomány várja majd, akik felkészültek, megfelelő szinten kezelik az új technikai eszközöket, és ismerik a hozzájuk tartozó logisztikai ellátó programot. Az előttünk álló két évben ötven pilóta és kilencven repülő-műszaki szakember kapja meg átképzését az Airbus szakembereitől Németországban.

A haderőfejlesztési program egymásra épülő elemei közül a kiképzés és humán háttér biztosítása folyamatosan a központi helyen van, amely törekvések nagyban elősegítik az állomány elhivatottságának erősítését és hitét a közösen elérendő célok megvalósításában. A megújuló helikopteres képesség a magyar emberek biztonságát fogja növelni, és erősíti hazánk pozitív megítélését."

arcas, fishbed, tindalos and 3 others like this.
  19. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Pontosan emiatt az átfedés miatt nem értem, hogy miért kellett a 24-eseket feltámasztani. Már idén jön az első hazai H145 és folyamatosan érkeznek majd.

arcas and blogen like this.
  20. Terminator

https://honvedelem.hu/cikk/115573_elso_merfoldko

( nalam nem mukodott a link.)

tindalos and Centurio like this.

Ezen oldal megosztása