[HUN] Airbus Helicopters H145M HForce

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
3 918
11 567
113
A szerbek kifejlesztettek egy 12,7 mm-es géppuskakonténert és egy 80 mm-es rakétablokkot a H145M-hez:
https://www.janes.com/article/85733/serbia-unveils-indigenously-developed-pods-for-h145m-helicopters
p1741442.jpg
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 517
113
T

Törölt tag 1586

Guest
Ebben legalább egyértelműen leírják:
"Henning: Hungary – whose military leadership wants to improve rotary capabilities has selected option-3 for their 20 H145Ms. Meanwhile, Serbia has chosen option-2 for their nine H145Ms. With respect to customer confidentiality, I will refrain from commenting on other buyers."
Magyarán mind a 20 helihez lesz Option 3 H-Force
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 698
113
Ebben legalább egyértelműen leírják:
"Henning: Hungary – whose military leadership wants to improve rotary capabilities has selected option-3 for their 20 H145Ms. Meanwhile, Serbia has chosen option-2 for their nine H145Ms. With respect to customer confidentiality, I will refrain from commenting on other buyers."
Magyarán mind a 20 helihez lesz Option 3 H-Force

Nekem nem egyértelmű. Inkább értem úgy, hogy a 20 géphez elérhető lesz. Én legaláb is úgy mondanám, ha mindhez lenne "készlet", hogy "option-3 for all of their..."
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Nekem nem egyértelmű. Inkább értem úgy, hogy a 20 géphez elérhető lesz. Én legaláb is úgy mondanám, ha mindhez lenne "készlet", hogy "option-3 for all of their..."
Angolbaan fontos figyelni milyen igeidőt használnak mert meghatározza a mondat jelentését.
...has selected... = present perfect
(present perfect = have + ige 3. alakja)
Olyan múltban már megtörtént dolgot fejez ki, mely valamilyen kapcsolatban van a jelennel.
Ha csak lehetőség lenne akkor feltételes módban fogalmaznának
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 517
113

nagyoncivil

Well-Known Member
2018. október 26.
320
795
93
Egy hónapos hír, így lehet hogy már volt...

https://www.hensoldt.net/press/pres.../framework-agreement-with-airbus-helicopters/

"HENSOLDT will deliver a total of 20 complete AMPS systems for the military multirole helicopter H145M in 2019/2020."

Akkor ez azt jelenti, hogy ez lesz majd minden magyar gépen?
Vagy közben gyártanak ilyen helikoptereket még pl. a németeknek és arra is kell?
Szerbek? A megrendelt kilencből egyet 2018. december 4-én vettek át, tehát akár a maradék belelóghat ebbe a 20-ba elméletileg.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 360
113
Egy hónapos hír, így lehet hogy már volt...

https://www.hensoldt.net/press/pres.../framework-agreement-with-airbus-helicopters/

"HENSOLDT will deliver a total of 20 complete AMPS systems for the military multirole helicopter H145M in 2019/2020."

Akkor ez azt jelenti, hogy ez lesz majd minden magyar gépen?
Vagy közben gyártanak ilyen helikoptereket még pl. a németeknek és arra is kell?
Szerintem a szerbek ezt nem rendelték meg. Eddig egyik helikopterükön se volt ilyen. Csak a német gépeken van.
Ha tudjuk, hogy év végével már érkeznek gépek, akkor sanszosan magyar gépekre is ebből a készletből lesz...
Ebből alsó hangon 4 vagy 6 a németeké , olvastam hírt angol portálon azt hiszem hogy valamilyen helit ezzel váltanak , szóval szerintem sanszos hogy ezekből lesznek a mi első 2-3 darabunk is ha nem több
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Ebből alsó hangon 4 vagy 6 a németeké , olvastam hírt angol portálon azt hiszem hogy valamilyen helit ezzel váltanak , szóval szerintem sanszos hogy ezekből lesznek a mi első 2-3 darabunk is ha nem több
Elvileg már soron kellene lenni a magyar gépeknek...hamarosan remélem lesznek "morzsák" mint a szerb gépekről :rolleyes:
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
"At the end of 2018, HENSOLDT and Airbus Helicopters signed a framework agreement for the delivery of the Airborne Missile Protection System (AMPS). Initially, the agreement will have a term of ten years without any minimum purchase requirement being set. Now the first order has already been placed."

"HENSOLDT will deliver a total of 20 complete AMPS systems for the military multirole helicopter H145M in 2019/2020."

Milyen szép látvány is lesz idehaza:
fed3ce192ca43e0b2822303c46988e67.jpg

"At the moment, HENSOLDT offers AMPS in two standard configurations for different applications. The customers choose the modules of their systems and the number of sensors needed to meet their requirements. The standard modules include MILDS (Missile Launch Detection System), MILDS Block 2 and ACDU (Advanced Control and Display Unit). Moreover, the agreement has provisions for a gradual extension by means of additional equipment. This means that the agreement also creates the general conditions required for extending the systems and functionalities."
 
  • Tetszik
Reactions: kaktusz

Centurio

Well-Known Member
2018. december 10.
438
1 133
93
Megkezdte az átképzést az első magyar csoport a H-145M típusú helikopter üzemeltetésére a németországi Dunauwörtben, az Airbus helikoptergyár hivatalos kiképzőhelyén.

"A hat hónap múlva érkező első H-145M többcélú helikoptereket már kiképzett repülő-műszaki állomány várja majd, akik felkészültek, megfelelő szinten kezelik az új technikai eszközöket, és ismerik a hozzájuk tartozó logisztikai ellátó programot. Az előttünk álló két évben ötven pilóta és kilencven repülő-műszaki szakember kapja meg átképzését az Airbus szakembereitől Németországban.

A haderőfejlesztési program egymásra épülő elemei közül a kiképzés és humán háttér biztosítása folyamatosan a központi helyen van, amely törekvések nagyban elősegítik az állomány elhivatottságának erősítését és hitét a közösen elérendő célok megvalósításában. A megújuló helikopteres képesség a magyar emberek biztonságát fogja növelni, és erősíti hazánk pozitív megítélését."
 
M

molnibalage

Guest
Megkezdte az átképzést az első magyar csoport a H-145M típusú helikopter üzemeltetésére a németországi Dunauwörtben, az Airbus helikoptergyár hivatalos kiképzőhelyén.

"A hat hónap múlva érkező első H-145M többcélú helikoptereket már kiképzett repülő-műszaki állomány várja majd, akik felkészültek, megfelelő szinten kezelik az új technikai eszközöket, és ismerik a hozzájuk tartozó logisztikai ellátó programot. Az előttünk álló két évben ötven pilóta és kilencven repülő-műszaki szakember kapja meg átképzését az Airbus szakembereitől Németországban.

A haderőfejlesztési program egymásra épülő elemei közül a kiképzés és humán háttér biztosítása folyamatosan a központi helyen van, amely törekvések nagyban elősegítik az állomány elhivatottságának erősítését és hitét a közösen elérendő célok megvalósításában. A megújuló helikopteres képesség a magyar emberek biztonságát fogja növelni, és erősíti hazánk pozitív megítélését."
Pontosan emiatt az átfedés miatt nem értem, hogy miért kellett a 24-eseket feltámasztani. Már idén jön az első hazai H145 és folyamatosan érkeznek majd.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas and blogen

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 517
113
Megkezdte az átképzést az első magyar csoport a H-145M típusú helikopter üzemeltetésére a németországi Dunauwörtben, az Airbus helikoptergyár hivatalos kiképzőhelyén.

"A hat hónap múlva érkező első H-145M többcélú helikoptereket már kiképzett repülő-műszaki állomány várja majd, akik felkészültek, megfelelő szinten kezelik az új technikai eszközöket, és ismerik a hozzájuk tartozó logisztikai ellátó programot. Az előttünk álló két évben ötven pilóta és kilencven repülő-műszaki szakember kapja meg átképzését az Airbus szakembereitől Németországban.

A haderőfejlesztési program egymásra épülő elemei közül a kiképzés és humán háttér biztosítása folyamatosan a központi helyen van, amely törekvések nagyban elősegítik az állomány elhivatottságának erősítését és hitét a közösen elérendő célok megvalósításában. A megújuló helikopteres képesség a magyar emberek biztonságát fogja növelni, és erősíti hazánk pozitív megítélését."

https://honvedelem.hu/cikk/115573_elso_merfoldko

( nalam nem mukodott a link.)