1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Airbus Helicopters H145M HForce

Diskurzus a(z) 'Helikopterek' témában - Terminator által indítva @ 2018. július 4..

1. Terminator

Terminator Well-Known Member

2. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Azt hittem azt írod, hogy a holnapi 2 Leot 2 H145M kíséri....szeptemberre várunk újabb szállítmányt?

3. Terminator

SilvioD likes this.
  4. bel

bel New Member

Sziasztok,

Hat, a 2 hordagy jol nez ki, de nekem ugy tunik, hogy brutalisan keves felszereles van a gepben, igy ranezesre a legegyszerubb mentogepkocsiban is tobb van (es egy Medevac helikopternek azert illene legalabb esetkocsi szintu felszerelessel rendelkeznie).

Bel

Luthero likes this.
  5. arcas

arcas Well-Known Member

@kamm és @Negan kedvéért, a kellő iróniával persze :)
    #legirohamdesszant

6. Terminator

SAR vagy MedEvac gyakorlat? (a helikopteren ott a keresőfényszóró)

(Gyöngyös, Pipis-hegy - Air Wolf Hunting 2020)

fishbed, arcas and SilvioD like this.
  7. pela3

pela3 Well-Known Member

Laikusnak logikusnak tűnhet , DE ne egy földi szállítóegységet akarjunk már SAR/MEDEVAC helikooterhez hasonlítani. A mentőhelikopterek a legmagasabb szint.. na majd nézd meg abba mennyi és mekkora felszerelések vannak.. és azok nem harci területre vannak, teljesen önállóan tudnak dolgozni az ellátástól a szállításig.. ami a 135be befér , az a 145be is befog valószínűleg.. és lesz H225M is.

pöcshuszár likes this.
  8. arcas

arcas Well-Known Member

Atkári megálló:

vasszekely, Gaudi, Denomation and 2 others like this.
  9. arcas

arcas Well-Known Member

10. arcas

arcas Well-Known Member

forrás: lhsn.hu

Centurio, arbalest, emel and 4 others like this.
  11. pela3

pela3 Well-Known Member

*NE akarjunk már.

Na, reggel jobban megnézve a képet... azt ugye tudod, hogy pont egy esetkocsit linkeltél? A mentőhelikopternek (gondolom a honvédségire is vonatkozik a mentési törvény,minimális szintje.) legalább rohamkocsi szint, 1-2 kivétellel. A hordágy meg a vákummatrac (jobb felső sarok, a kék)nem kötelező tartalék,azthiszem a hordszék sem. Szerintem a 2 hordágy sok, de ezt majd a srácok eldöntik és kitapasztalják. De mint mondtam, az én infóim szerint (kb 2 éves) az, hogy 1db H-145M és 1db H-225M lesz, feladat függően fogják őket riasztani, külön-külön vagy egyszerre.

12. pela3

pela3 Well-Known Member

Bocsi a dupláért, de pont most akadtam rá. :D

tong djagbu and Terminator like this.
  13. Luthero

Luthero Well-Known Member

Három féle feladat fordulhat elő a helikopteres légi mentésben CSAR , SAR, MEDEVAC. A CSAR feladatra szerintem a Mi-24 az ideális, mondjuk önvédelmi MAWS rendszer lehetne rajtuk. A SAR feladatra a Mi-17 lehetne az ideálisabb de MEDEVAC is fekszik neki. A sima MEDEVAC feladatra egy jobban felszerelt H145 is elég. Szerintem is sok a fektetőhely a gépen és a műszerezettség is lehetne jobb. Egy Oxilog lélegeztető , egy normális multifunkciós monitor és esetleg egy nagyobb oxigén palack elhelyezés is jó lett volna esetleg motoros leszívó is.

14. Terminator

Előkerült a 101-es Mókus is...

vasszekely likes this.
  15. bel

bel New Member

Tudom, azt akartam megmutatni, hogy mennyivel tobb felszereles van egy esetkocsiban, mint ami a video szerint az uj mentohelikopterben lathato.
    Rohamkocsis fotot nem talaltam, termeszetesen azon tobb felszereles lenne, mint a kepen.

Bel

16. pela3

pela3 Well-Known Member

Az előző hozzászólásomból valaki kiszedhetné az 1ik videót, csak nem voltam benne biztos, hogy működik a médiás gomb.

Nem tartom kizártnak, hogy ezek az eszközök megvannak , csak épp a szolgálatban lévő kutatómentőn. Nem tudom milyen felszereltségi szint kell (milyen mélységig kell a diagnosztika és a műszeres megfigyelés) a katonai gépeken. Az Oxilogot én nem erőltetném, inkább a Weinmann-t , Leszívóból is inkább LSU vagy Weinmann.. a monitornak pedig Zoll-nak kellene lennie, mert az tudja mint a 12 elvezetést monitorozni egy időben. (Nem véletlen van a Mediken is Zoll.)

Olyan látványosabb eltérés nincs.

17. vantsy

vantsy Active Member

Legegyszerűbb mentőgépkocsiban?????
    Magyarországon minden esetkocsi felszerelése ilyen szintű. Az esetkocsi nem a legegyszerűbb hanem a csúcs a felszerelésben. A rohamkocsi felszerelésben minimálisan különbözik hanem abban, hogy ki dolgozik rajta.

zeal likes this.
  18. Luthero

Sajnos a hordágy kárára hiányoznak a felszerelések a gépből.:(

bel and Venom85 like this.
  19. Venom85

Venom85 Active Member

A légi mentőknél pl az LSU szívó a nagy légutas táskában van elhelyezve! Ha jól láttam kb hasonló a felépítése annyi kivétellel hogy 2 hordágy van benne! Szerintem ami kell az benne van! AB-taska, CD-táska, monitor defi készülék ( Lifepack 12), LSU, Oxyloge 2000 respirátor, 2 infúziós pumpa ennyi egy mentőheli felszerelése! Ez simán benne lehet!

arcas likes this.
  20. Luthero

Ezen oldal megosztása