1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Airbus Helicopters H145M HForce

Diskurzus a(z) 'Helikopterek' témában - Terminator által indítva @ 2018. július 4..

1. Terminator

Terminator Well-Known Member

2. Terminator

(Úgy látszik, nem minden újságírót hajtottak el azzal, hogy a koronavírus miatt nem sajtónyílvánaos a gyakorlat.)

3. Terminator

Akkor ezért nem lett nagy sikerpropagandával bemutatva a SAR helikopter, mert csak ennyi a felszerelése?
    Túl nagy lett volna a kontraszt a nemrég bemutatott német SAR gépekhez viszonyítva?
    Valószínűleg más a magyar koncepció mint a német... itt csak a megtalálás és a legközelebbi mentőautóig szállítás a feladat? Lehozni a hegyről a sérültet?

"A honvédség négyfős személyzettel tervezi üzemeltetni a kutató-mentő H145M-eket. A helikoptervezető mellett lesz egy rendszeroperátor, aki - többek között - a koordinátákat viszi be a navigációs rendszerbe és a csörlőt is kezeli majd, illetve lesz egy felcser és egy segítő. Utóbbit a jelenlegi kutató-mentő ejtőernyősökből képzik át."

bel, blogen and Venom85 like this.
  4. Blitz97

Blitz97 Well-Known Member

Szerintem csak azért nincs még benne minden felszerelés, mert egyelőre a régi orosz vasak viszik a kutató-mentő szolgálatot, így addig nem is fogják alaposabban felszerelni őket, amíg nem mennek éles bevetésre.

5. arcas

arcas Well-Known Member

EC145 összehasnolitáskép:
    Szerintem a magyar gépakben is csak egy hordágy lesz végül,...igy jut hely jobban a cuccoknak. A német SAR belsejéből nem találtam képet...

bel and Venom85 like this.
  6. Venom85

Venom85 Active Member

Ez magyar gép?

7. arcas

arcas Well-Known Member

Nem, egy példa csak wiki-ről...

Venom85 likes this.
  8. Venom85

Venom85 Active Member

Szerintem a sérült alapellátása, sérült rögzítése, sebellátás, alap legútbiztosítás majd kimentése és nagyobb kompetencia szintű mentőegységnek való átadására szolgál!

Terminator likes this.
  9. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Srácok ezen minek pörögtök?
    A SAR config berendezéséről @Terminator múltkor rakott be egy kis videót. Pont egy magyar származásu pali a felelőse a dolognak.
    Teljesen moduláris. Akár pár órán belül átrendezhető.
    Biztos vagyok benne, hogy jelenleg kisérleti fázisban vagyunk. Itt még a hazai eljárásokat dolgozzák ki az új gépekre.

fedett_mókus and arcas like this.
  10. Denomation

Denomation Active Member

Hál istennek egyre több az ilyen videó ;)

DTheo, arcas, Luthero and 7 others like this.
  11. Venom85

Venom85 Active Member

Amúgy ebből kellene sok, én nyomatnám a tiktok-on is meg instán is mint Győrfi a Koronás maradj otthont!

12. Gaudi

Gaudi Well-Known Member

Tényleg nagyon jó ez a videó. A kihomályosított műszerfal viszont komolyan beteges...

alfa74 and silurusglanis like this.
  13. Terminator

Szerdán a Honvédség átvehette a 15. és a 16. gépét is a németországi gyárban...

14. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Milyen felszereltségűek? Mikorra várhatóak?

15. Terminator

Nem tudom, mikor repülik át őket. Mi most a helyzet, jöhetnek a németek Magyarországra? Haza is mehetnek? Mennyi idő a karantén?
    Ezeken a gépeken voltak már fegyverek, szenzortorony, keresőfényszóró is a berepülések során.
    Az is lehet hogy minden nélkül repülik át őket és majd csak itthon szerelik fel rá, mert mindenre minden felszerelhető.
    Fegyver meg egyébként sem lehet rajtuk átrepüléskor.
    Ha jól számolom, már a 18. gép is repül, azaz a 20 magyar gépből már csak kettő van, ami még nem repült.

fishbed, Ocses, arcas and 1 other person like this.
  16. SilvioD

Üzleti cellal karantén nélkül is beutazhatsz, ha van igazolásod. Illetve a katonai szallitmányok, konvojok alapból memtességet élveznek. A múlt héten így jött a 2 új Leopard és az RM küldöttség is volt itt aláírni. Szóval ez nem lehet gond.

DTheo and Terminator like this.
  17. tindalos

tindalos Well-Known Member

Semmi extra. Haza mész, két teszttel felgyorsítják a folyamatot így egy hét után lehet dolgozni.

fishbed and Terminator like this.
  18. Terminator

Akkor csak az a kérdés, hogy 2-4 berepülő pilótát tudnak-e egy hétre nélkülözni a gyárban...

19. SilvioD

1 hétre sem kell. 2 negativ teszt kell 5 napon belül. De egyet megcsináltathatsz beutazás előtt külföldön is.
    Tehát 1 nappal a hazaut előtt tesztelsz külföldön, majd ha hazaértél másnap még egyet. Nem marad ki 1 hét se, ha úgy akarod.

Terminator likes this.
  20. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Speciális engedélyekkel szerintem meg lehet oldani, hogy akár 1 napra se essenek ki.
    A svédek 2 pilótája is azonnal visszament. Jött velük egy személyszállító, és vitte is őket vissza azonnal. Távolságtartással megoldották az átadás-átvételt.

Terminator likes this.

Ezen oldal megosztása