1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Airbus Helicopters H145M HForce

Diskurzus a(z) 'Helikopterek' témában - Terminator által indítva @ 2018. július 4..

1. Terminator

Terminator Well-Known Member

Elírtam. Július óta. De az is már két hónap.

Wilson likes this.
  2. tindalos

tindalos Well-Known Member

Lesz. Több verzió van,majd kialakul.

arcas and Terminator like this.
  3. tindalos

tindalos Well-Known Member

Kicsit off,de ezt is ott láttam és hát na: :)

4. vasszekely

vasszekely Well-Known Member

5. Terminator

Egy Noratlasból filmezték a csúcstechnikákat... :cool:

vilmoci likes this.
  6. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

"Az Airbus által közzétett fotókon látszik az első helikoptere fegyverzete is; úgy tűnik, a gép 70 milliméteres nem irányított rakétakonténerekkel és 20 milliméteres gépágyú-konténerekkel lesz felszerelve. Ezen kívül a típus alkalmas még többek közt 12,7 milliméteres géppuska-konténerek hordozására is, valószínűleg ez a fegyverzeti elem is beszerzésre kerül. A H145M magas fokú modularítással bír, fegyverzete egy-egy feladat eltérő igényeinek megfelelően alakítható. A gép orra alatt az HForce fegyverrendszert kiszolgáló nagy teljesítményű szenzortorony látható.

Az HForce-rendszer az Airbus saját fejlesztése; lényegében egy moduláris számítógépes rendszerről van szó, amely segíti a helikopter kezelőszemélyzetét a célazonosításban és a találatleadásban. A géppuskák, gépágyúk és a nem irányított rakéták mellett az HForce irányított rakéták koordinálására is képes, bár az irányított rakétarendszerek integrációja még kísérleti fázisban van. Úgy tudjuk, az Airbus izraeli Spike irányított páncéltörő rakétákkal kísérletezik, melynek beszerzése Magyarország részére is szóba jöhet hosszabb távon, már csak azért is, mert a Lynx gyalogsági harcjárművek is ezt a típust használják."

zsolti and alfa74 like this.
  7. Bálint

Bálint Well-Known Member

Gyakorlaton a H145M.

8. L.O.B

L.O.B Well-Known Member

arról van infó hogy a H145M milyen önvédelmi rendszerekkel rendelkezik?
    Csak azért kérdezem mert örülök én a H-force-nak meg az új heliknek, de a Mihut is azért szidták oldalakon keresztül mert elég gyatra az önvédelme a manpad ellen.
    S javítsatok ki ha tévedek de mind a H145M és a H225M passzív páncélzata csak a kézi fegyverek(small arms) ellen véd...szóval egy DsHk leszállítja őket. S eddig csak IR-suppressort láttam említve a 145M-el.

A másik kérdés az, az hogy ugye lesz irányított rakéta.
    ha már gyatra a passzív védettség, a rakéták ellenit nem tudom de nem tűnik ragyogónak, akkor nem olyan irányított atgm kéne rá ami 7km+-ről küldi a meglepetést? Spike ER/+/NLOS pl.

A nem irányított rakétáknál meg gondolom nem ülhetsz manpad távolságon kívül..ami elég szívás egy olyan gépnél ami nem áll ellen a 12.7mm+-os kategóriáknak....de akkor mi értelme van a nem irányított rakétának ezeken:confused:..?

9. borisz

borisz Well-Known Member

MAWS van rajtuk.

L.O.B likes this.
  10. rudi

rudi Well-Known Member

Van...
    Hensoldt AMPS-M MAWS rendszer van ami csak az IRH rakéták indítására / közeledésére figyelmeztet.
    Jelen kiépítésben nincs hozzájuk (pontosan fogalmazva: még soha nem láttunk egyetlen H145M gépen sem) ennél komolyabb önvédelmi rendszert.
    Fontos hogy u.ennek a rendszernek van komolyabb verziója is - AMPS-MLR - ami már RWR rendszert is tartalmaz, sőt az AMPS-MD hez már DIRCM is van (bár vannak kétségeim hogy egy DIRCM egyáltalán elférne e egy H145M méretű helin...)
    AMPS-MLR szintig v.színűleg csak akarat kérdése lenne upgradelni.
    A hírek szerint az Airbus Helicopters jövő év elején kezdi el integrálni Spike családot a H145M-re, úgyhogy az lesz.
    Az más kérdés hogy mi megvesszük e hozzá...

L.O.B likes this.
  11. arcas

arcas Well-Known Member

Ha H225M képeket nézegetek ott jóval több érzékelővel találkozik az ember, nyilván hely is van rá a gépen, de arra kiváncsi volnék, hogy ott is ugyanazaon rendszer elemeit fogjuk látni vagy valami mást. Én nem tudtam a Hensoldt elemeit összepárositani a pl. lenti Caracalon látottakkal...
    Vagy brazil H225M

12. rudi

rudi Well-Known Member

Rotoragy forgás közben.
    Mondjuk ez egy BO105é de nagyon hasonló konstrukció mint a H145M
    Legalább látszi mit csinál az a két gömb a lapátok tövében repülés közben

13. Mokiengine

Mokiengine Active Member

Igen, mert ha jol tudom ebből fejlsztettek ki az EC szeriat
    Baromi jo kis heli

14. pela3

pela3 Well-Known Member

15. zeal

zeal Well-Known Member

Május 13-án már volt, de lehet, hogy már korábban is:
    :)

arcas likes this.
  16. Terminator

Müködik a kereső vagy visszalapoztál? :)
    Vagy van más trükköd?

SilvioD likes this.
  17. zeal

zeal Well-Known Member

A letöltésnél megkérdezte a program (IDM), hogy le kívánom-e újra tölteni vagy csak mutassa meg a fájlt, ha már korábban letöltötte. :)

Szittya and arcas like this.
  18. rudi

rudi Well-Known Member

Már volt és a szerzőnek alaposan meglódult a fantáziája mert a H145M-en még se RWR se LWR nincs.
    Lehetne, de.nincs...

19. pela3

pela3 Well-Known Member

Oké-oké , ne lőjjetek le én most találtam és gondoltam megosztom, hátha.. :D

zeal and Terminator like this.
  20. Terminator

Semmi baj. Azért kérdeztem Zealt hogy hogyan talált meg egy májusi hozzászólást, mert a fórum keresővel elég nehéz bármit megtalálni...

Ezen oldal megosztása