[HUN] Aknavetők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 085
33 340
113
Lehet, hogy rossz helyen kerdezem, de mivel itt rendszer-szinten targyaljatok a temat ezert megprobalom :p

ilyen, "automatic grenade launcher":

Wiki

HK_GMW.jpg


lesz nekunk? Vagy van mar? Hasznos cucc nem?


Most nem is konkret tipusrol kerdezek, hanem alltalaban.
valamennyi van de nállunk főleg gépjárműre szerelve van . kivétel a kiképzési anyag azok vannak 3 lábú álványon.
álványos gránátvető helyett úgy tudom a roham 60 as aknavetők vannak tervbe mint gyalogsági fegyver. harcjármű fegyverzetének viszont várhatóan lessz belőlle beszerzés a jövőbe (ha lessz mire rakni)
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 665
35 801
113
Lehet, hogy rossz helyen kerdezem, de mivel itt rendszer-szinten targyaljatok a temat ezert megprobalom :p

ilyen, "automatic grenade launcher":

Wiki

HK_GMW.jpg


lesz nekunk? Vagy van mar? Hasznos cucc nem?


Most nem is konkret tipusrol kerdezek, hanem alltalaban.
úgy tudom KRD-nél van pár amerikai Mk19-es, mivel ők nagy részt amerikai minta szerint vannak felszerelve.

A Gidránok egy részét is érdemes lenne ilyenekkel felszerelni: minden harmadik, negyedik jármű kaphatna gránátvetőt.

Az Mk19 fegyver M430A1 High Explosive Dual Purpose (HEDP) gránáttípussal képes 75 milliméternyi homogén acélpáncélt (RHA) átütni és a robbanás 15 méteres sugarán belül harcképtelenné tesz minden ellenséges katonát. A gránátvető hatásos lőtávolság pont célra 1500 méter, terület célra 2000 méter.
Ukrajnában is elég hatásosnak bizonyul az agyatlan első világháborús "human wave" taktikávalszemben, mikor többszáz orosz frontálisan rohamoz csak azért hogy egy-két tucat élve odaérjen. Szóval lövészárkok, vádművek védelmében is nagyon hatásos lehet.
Kár hogy nálunk nem került még rendszeresítésre szélesebb körben: néhány száz darab tök elegendő lenne - nem számottevő összeg ennyit beszerezni. Zászlóaljankét 6-8 darab talán elég is lenne...

Ha nem akarnak amerikait venni van német is a GMG formájában.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 665
35 801
113
valamennyi van de nállunk főleg gépjárműre szerelve van . kivétel a kiképzési anyag azok vannak 3 lábú álványon.
álványos gránátvető helyett úgy tudom a roham 60 as aknavetők vannak tervbe mint gyalogsági fegyver. harcjármű fegyverzetének viszont várhatóan lessz belőlle beszerzés a jövőbe (ha lessz mire rakni)
A legtöbb 12,7mm-es RCWS tudja kezelni a gránátvetőket is, szóval a Gidránra, NMS-re mehete pl. GMG.
 
  • Tetszik
Reactions: Törppapa

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 710
15 490
113
Van tőlük bármi is rendszeresítve?!?

120-asok beszerzéséről volt szó, de arról nincs hír hogy ide is értek volna...
Volt jelképes mennyiségben (pár 10 db) 60 millis is beszerezve "tesztelésre", ha jól emlékszem, de egyébként 5 év alatt se kép se hang nincs ezen a téren... Nem is értem, hogy minek vettük meg a gyárat.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 710
15 490
113
Megmondták: az aknavető-lőszergyártás miatt.
Áh, csak én hülye véletlenül azt gondoltam, hogy akkor lesz majd mindenkinél (tartalékos ezrdeknél is, mert aknavetők nélkül nem is tudom, hogy mi az elképzelés velük egy éles helyzetben) normális mennyiségben + tartalékban is 60-as meg 120-as aknavetőnk, hogy a tüzérségünk alapja legalább meglegyen.
Nem én vagyok a legnagyobb fikázós, de szeritnem óriási szégyen, hogy haderőfejlesztés(!) terén 5 év alatt például ezt sem sikerült megoldanunk.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 568
8 165
113
Áh, csak én hülye véletlenül azt gondoltam, hogy akkor lesz majd mindenkinél (tartalékos ezrdeknél is, mert aknavetők nélkül nem is tudom, hogy mi az elképzelés velük egy éles helyzetben) normális mennyiségben + tartalékban is 60-as meg 120-as aknavetőnk, hogy a tüzérségünk alapja legalább meglegyen.
Nem én vagyok a legnagyobb fikázós, de szeritnem óriási szégyen, hogy haderőfejlesztés(!) terén 5 év alatt például ezt sem sikerült megoldanunk.
Viszont sikerült megrendelni az L39 NG FELDERÍTŐ változatát, és az mekkora siker.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 665
35 801
113
Áh, csak én hülye véletlenül azt gondoltam, hogy akkor lesz majd mindenkinél (tartalékos ezrdeknél is, mert aknavetők nélkül nem is tudom, hogy mi az elképzelés velük egy éles helyzetben) normális mennyiségben + tartalékban is 60-as meg 120-as aknavetőnk, hogy a tüzérségünk alapja legalább meglegyen.
Nem én vagyok a legnagyobb fikázós, de szeritnem óriási szégyen, hogy haderőfejlesztés(!) terén 5 év alatt például ezt sem sikerült megoldanunk.
Tényleg belassultak a dolgok, de 120-asból inkább önjárók lesznek elvileg Gidrán alapon ha jól értem a koncepciót.
Ha az ellenség nem olyan balfasz mint az oroszok Ukrajnában és van elég tüzérségi radarja, akkor ez a letalpalt 120-as aknavetők nem lennének hosszú életűek: ellentűz kicsinálja őket pár lövés után.
60-asból tényleg sok kell szerintem: akár szakasz szinten mehetne a 60-as Commando változat...
 
  • Tetszik
Reactions: Catles