[HUN] Atlas-2 Mistral

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 072
2 597
113
Ja, csak ki volt az az idióta részünkről, aki eleve így vette meg Mistralt, mikor megvette ? Illetve, mégis mit gondoltak, mire lesz jó, mire szánták ?
A GAZ-66 Láma volt hadrendben a gépesített lövészdandárokban. A platón egy hasonló indító konfig volt, mint az Atlas, csak két Igla rakéta részére. Szerintem ennek a megfelelő pótlása lebegett az illetékesek szeme előtt.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 047
38 425
113
A gyártó szerint ennek a rendszernek Mistral Atlas a neve. Az Atlas-2 nem azt jelenti hogy a "kétrakétás" változat?
Az ATLAS mindig is két rakétás volt. Régen tényleg volt 2-es a nevében, de mostanra ezt törölték.
Volt nem rég egy profiltisztítás az MBDA-nél és sok Mistral-rendszert levettek a kínálatból.

mistral-menu.jpg

+ a Mistral Simbad RC tengerészeti kétrakétás indító, de az nekünk irreleváns.

Várhatóan több platformon lesz nekünk is Mistral, így talán nem szükséges a címbe az ATLAS
Pl.

[HUN] Mistral rakéták és rendszerek​

 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 725
76 747
113
Az ATLAS mindig is két rakétás volt. Régen tényleg volt 2-es a nevében, de mostanra ezt törölték.
Volt nem rég egy profiltisztítás az MBDA-nél és sok Mistral-rendszert levettek a kínálatból.

mistral-menu.jpg

+ a Mistral Simbad RC tengerészeti kétrakétás indító, de az nekünk irreleváns.

Várhatóan több platformon lesz nekünk is Mistral, így talán nem szükséges a címbe az ATLAS
Pl.

[HUN] Mistral rakéták és rendszerek​

Több mint 10 éve hozták létre ezt a topikot. Ha jól értem, akkor még így hívták amit a Honvédség rendszeresített...
Mivel már van külön magyar Skyranger topik, amiben van több oldalnyi Mistralozás, ez a topik marad Atlas Mistral topik. Ami nem ezzel kapcsolatos, az itt offtopik és áthelyezem.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and Aladeen

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 235
113
A GAZ-66 Láma volt hadrendben a gépesített lövészdandárokban. A platón egy hasonló indító konfig volt, mint az Atlas, csak két Igla rakéta részére. Szerintem ennek a megfelelő pótlása lebegett az illetékesek szeme előtt.

Ebből a Láma rendszerből csak néhány darab létezett, szerintem csak próbálgatták.
Nekem akkor az Orosz nagykövetség egyik vezető tisztségviselője - aki a barátom volt - azt állította, a kiírt tenderből ők azért szálltak ki nagyon hamar, mert a franciák lefizették azt, akit kellett. Ezért nyert az Atlas /Mistral, ami a tender követelményeinek egyáltalán nem felelt meg. Hogy ők nem tudták, vagy nem akarták (ez utóbbit érzékeltette) lefizetni a döntéshozót, azt nem tudom...:cool:
 

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 072
2 597
113
Ebből a Láma rendszerből csak néhány darab létezett, szerintem csak próbálgatták.
Nekem akkor az Orosz nagykövetség egyik vezető tisztségviselője - aki a barátom volt - azt állította, a kiírt tenderből ők azért szálltak ki nagyon hamar, mert a franciák lefizették azt, akit kellett. Ezért nyert az Atlas /Mistral, ami a tender követelményeinek egyáltalán nem felelt meg. Hogy ők nem tudták, vagy nem akarták (ez utóbbit érzékeltette) lefizetni a döntéshozót, azt nem tudom...:cool:
A Lámának volt előnye: a dupla indítóból kivehető, és utána sima vállról indítható rakétaként funkcionáló Igla. Ezt sajnos a Mistral nem tudja. Ha az Unimog ilyen-olyan okokból lerobban, akkor nem valószínű, hogy egyhamar bevethetik máshol a rajta lévő Atlast. Le lehet szerelni, de az időbe telik és nehézkes.
Viszont a Mistral vitathatatlan előnye az MCP felderítő lokátor és a Mistral 3-as rakétákkal növekedett hatótávolság. Szerintem előny az Iglához képest, hogy nem csak csapódó hanem közelségi gyújtója is van a rakétának.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 765
113
Ebből a Láma rendszerből csak néhány darab létezett, szerintem csak próbálgatták.
Nekem akkor az Orosz nagykövetség egyik vezető tisztségviselője - aki a barátom volt - azt állította, a kiírt tenderből ők azért szálltak ki nagyon hamar, mert a franciák lefizették azt, akit kellett. Ezért nyert az Atlas /Mistral, ami a tender követelményeinek egyáltalán nem felelt meg. Hogy ők nem tudták, vagy nem akarták (ez utóbbit érzékeltette) lefizetni a döntéshozót, azt nem tudom...:cool:

Simán igaz lehet a lefizetés. El tudom képzelni hogy így volt.
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 047
38 425
113
A Lámának volt előnye: a dupla indítóból kivehető, és utána sima vállról indítható rakétaként funkcionáló Igla. Ezt sajnos a Mistral nem tudja. Ha az Unimog ilyen-olyan okokból lerobban, akkor nem valószínű, hogy egyhamar bevethetik máshol a rajta lévő Atlast. Le lehet szerelni, de az időbe telik és nehézkes.
Viszont a Mistral vitathatatlan előnye az MCP felderítő lokátor és a Mistral 3-as rakétákkal növekedett hatótávolság. Szerintem előny az Iglához képest, hogy nem csak csapódó hanem közelségi gyújtója is van a rakétának.
Nem érdemes összevetni az Iglával - tök más kategória.
Iglát sem éri meg állványba rakni, mert ha már járműhöz kötött akkor legalább repüljön messzebbre - azt pedig nem tud. A Mistral hivatalos "prosi szerinti" hatótávolsága 8 km, de a győri ezred volt parancsnoka szerint 9-10 km-re lévő célok sincsenek biztonságban, még ha ezen a távon már nem olyan biztos a találat.
A Mistral mellé kell egy rendes vállról indítható MANPADS - pl. Piuron vagy Sungur. Minden lövész században legyen néhány darab rendszeresítve! Kívüről egy kütyünk kaphatnának infót hogy mikor várható valami cél felbukkanása valamelyik irányból...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 725
76 747
113
Az Adaptive Hussars 2023 gyakorlaton az MH Dánielfy Tibor 205. Légvédelmi Rakétaezred MISTRAL és NASAMS alegységei az ország különböző pontjain látják el a légvédelmi rakéta oltalmazási feladataikat...

65566787e8723896512248.jpg
65566784a1036803323236.jpg
6556678b6bf15366215270.jpg
6556679befd00200876733.jpg
6556679690178764687675.jpg
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 131
7 161
113
Azt szeretném megkérdezni, hogy valaki tudja-e esetleg, hogy milyen magyar csoda rakétáról karattyolnak ezek, mert egyre nagyobb a gyanú bennem, hogy tényleg létezik a multiverzum:


"Simicskó István, a honvédelmi bizottság akkori alelnöke fel is hívta a figyelmet, hogy van egy magyar fejlesztésű rakéta, ami vállról és gépkocsiról egyaránt indítható."


2002. október 11 - "Simicskó István (Fidesz), a honvédelmi bizottság alelnöke felhívta a figyelmet, hogy van egy magyar fejlesztésű rakéta, ami vállról és gépkocsiról egyaránt indítható."
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 660
15 069
113
Azt szeretném megkérdezni, hogy valaki tudja-e esetleg, hogy milyen magyar csoda rakétáról karattyolnak ezek, mert egyre nagyobb a gyanú bennem, hogy tényleg létezik a multiverzum:


"Simicskó István, a honvédelmi bizottság akkori alelnöke fel is hívta a figyelmet, hogy van egy magyar fejlesztésű rakéta, ami vállról és gépkocsiról egyaránt indítható."


2002. október 11 - "Simicskó István (Fidesz), a honvédelmi bizottság alelnöke felhívta a figyelmet, hogy van egy magyar fejlesztésű rakéta, ami vállról és gépkocsiról egyaránt indítható."
Szerintem ez megint egy politikus hozzánemèrtèse.

A "láma" volt ahol gaz 66-ra telepítettek igla rakètát.
Ránèzèsre hasonló mód mint az atlasz.


Itt tènyleg le lehetett venni az iglát ès azt önállóan alkalmazni.

Szerintem az inkompetens ezt èrtette fèlre.

Az akkori fejlesztèsekről azèrt már tudunk.
Ha megvalósult.
Ha nem.
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 658
19 018
113
Ezek a 60 éves roncsok, hogy soha a büdös életbe ki nem fognak kopni! Rohadt sok van még belőlük! Anno mikor kérdeztem, hogy a teherautó flottát nem újítjuk ledurrogtak, hogy minek, mikor minden új technikához veszünk újat! :confused:
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74 and Blitz97