[HUN] CZ BREN 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 253
113
Ennyiből jó a tártáska meg egy jemeni strandpapucs. A feladatot ellátja, az átlag jóskának meg minek más.
hatalmas küülömbség van a kettő között a tártáska nehezzíti a feladatvégrehajtást. de az hogy pár cm el hosszbb vagy rövidebb a váltámasz nagyon nem. nem sportlövők... ahogy megszokja úgy lessz neki jó. az akt is megszoktad azt jó vólt meg a 2m es is megszokta azt jó vólt.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 253
113
tudom biztos jobb érzés kényelmesen lőni a másikra ha úgy hozza de szerintem kényelmetlenebb fegyverfogással is ugyanolyan lehet mert akkor az kurvára de senkit nem fog érdekelni ha csak nem valami csúcsfogyatékos az illető hogy mennyire kényelmes vagy kényelmetlen a fegyver hossza a váltámasz miatt amikor lőnek rá.
szerintem az hogy lőnek az emberre qvára kényelmetlen lehet annyira kényelmetlen hogy más kényelmetlenség eltörpül.
 

fruszt

Member
2020. december 13.
27
67
13
323370479_802011497950488_296597151789738290_n.jpg

A teljes CZ fegyvercsalád (és egy kis kitekintés mekkora a rövid csövű de még hagyományos válltámaszú bren 2 a skorpióhoz képest, PDW bren 2 még ennél is kisebb)
előre is elnézést az akadékoskodásnak tűnő dilettáns jellegű közbekérdezésemért, de a legalsó BREN a tár formája alapján gondolom a 7,62x39 változat, amit a wiki szerint a francia különlegesek használnak, de sose értettem, hogy vajon miért pont ezt a kalibert, illetve most még zavartabb vagyok, hogy ráadásul PDW célra?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
előre is elnézést az akadékoskodásnak tűnő dilettáns jellegű közbekérdezésemért, de a legalsó BREN a tár formája alapján gondolom a 7,62x39 változat, amit a wiki szerint a francia különlegesek használnak, de sose értettem, hogy vajon miért pont ezt a kalibert, illetve most még zavartabb vagyok, hogy ráadásul PDW célra?
A francia különlegesek épületharcászati célra alkalmazzák a 7,62x39-es bren2-est (itt a képen pont az van de a különböző csőhosszokat akartam szemléltetni vele, de az mind 5,56-os mind 7,62x39-ben elérhető)
Mi használjuk PDW ként a skorpiót ami szerintem roppant hatékonytalan főleg hogy a mai harcászati környezetben a 9mm-es nem tekinthető komolyan vehető kalibernek katonai alkalmazásban, főleg hogy a bren 2 legrövidebb csőhosszal és hagyományos válltámasszal sem túl sokkal nagyobb a skorpiónál ezért én azt eleve meg se vettem volna PDW célra, egységesítve a logisztikát és a kiképzést.
A PDW verziós bren2 pedig eleve rövidebb mint a hagyományos kihajtható válltámaszos skorpió.
 

fruszt

Member
2020. december 13.
27
67
13
A francia különlegesek épületharcászati célra alkalmazzák a 7,62x39-es bren2-est (itt a képen pont az van de a különböző csőhosszokat akartam szemléltetni vele, de az mind 5,56-os mind 7,62x39-ben elérhető)
Mi használjuk PDW ként a skorpiót ami szerintem roppant hatékonytalan főleg hogy a mai harcászati környezetben a 9mm-es nem tekinthető komolyan vehető kalibernek katonai alkalmazásban, főleg hogy a bren 2 legrövidebb csőhosszal és hagyományos válltámasszal sem túl sokkal nagyobb a skorpiónál ezért én azt eleve meg se vettem volna PDW célra, egységesítve a logisztikát és a kiképzést.
A PDW verziós bren2 pedig eleve rövidebb mint a hagyományos kihajtható válltámaszos skorpió.
Ja, értelek. Nem mintha mindenáron logikát akarnék találni az MH bármilyen beszerzésében, de ha tippelnem kéne, szempont lehetett, hogy a CZ honlapja szerint nagyjából feleannyiba kerül a skorpió, de nyilván az egységesebb logisztika ezt erősen árnyalná.
Mindazonáltal ha már szóba került, nem engedném el a 7,62x39 témát, hogy ugyan miért pont az kellett a derék galloknak, nincs-e valami tipped esetleg szakmailag, akárhogy töprengek, csak ilyen homályos konspiratív (fedetten a harmadik világban könnyebben beszerezhető?) jellegű ötleteim vannak.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
Mindazonáltal ha már szóba került, nem engedném el a 7,62x39 témát, hogy ugyan miért pont az kellett a derék galloknak, nincs-e valami tipped esetleg szakmailag, én akárhogy töprengek, csak ilyen homályos konspiratív (fedetten a harmadik világban könnyebben beszerezhető?) jellegű ötleteim vannak.
Hatékonyabb kisebb lőtávon védőmellények ellen. Ezzel az indoklással vették, de mivel egy lvl IV-es mellényt nem lősz át közelről 7,62x39-es lőszerrel sem igazából azóta nem is nagyon látni a franciáknál.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 581
79 769
113
Ja, értelek. Nem mintha mindenáron logikát akarnék találni az MH bármilyen beszerzésében, de ha tippelnem kéne, szempont lehetett, hogy a CZ honlapja szerint nagyjából feleannyiba kerül a skorpió, de nyilván az egységesebb logisztika ezt erősen árnyalná.
Mindazonáltal ha már szóba került, nem engedném el a 7,62x39 témát, hogy ugyan miért pont az kellett a derék galloknak, nincs-e valami tipped esetleg szakmailag, akárhogy töprengek, csak ilyen homályos konspiratív (fedetten a harmadik világban könnyebben beszerezhető?) jellegű ötleteim vannak.
Ha 43M páncéltörő lőszert használsz, akkor nincs az a bedrogozott akárki akint nem vád földhöz a találat.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
de a váltámasz hosszával nem tudsz mit csinálni. vagyhát lehetne de ezt a tust választották. nem a géppisztoly nagy a váltámasz miatt nagy...
Figyelj! Amióta elkészült a teleszkópos rövidcsövű PDW variáns, azóta teljesen "no brainer" a Scorpion Evo 3 nekünk hadi használatra.
Ezt a bulit ezzel a fordulattal el kellene engednie a Honvédségnek.
A már leszállított Scorpionokat vagy átadni fullba a rendvédelmi szerveknek. Mehet a rendőröknek, pénzügyőröknek, meg a maradék civil értékesítésre.
Egyszerűen nem tudsz azzal versenyezni, hogy gyakorlatilag csak egyféle lőszert kell készletezni nagy mennyiségben. (Puskalőszert most nem ide véve!)
Mert ezzel a húzással szerintem drasztikusan lehet csökkenteni a 9mm-es lőszerigényt. Vagy azonos lőszermennyiséggel rendesen meg lehet tanulni lőni a pisztolyokkal.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 253
113
Figyelj! Amióta elkészült a teleszkópos rövidcsövű PDW variáns, azóta teljesen "no brainer" a Scorpion Evo 3 nekünk hadi használatra.
Ezt a bulit ezzel a fordulattal el kellene engednie a Honvédségnek.
A már leszállított Scorpionokat vagy átadni fullba a rendvédelmi szerveknek. Mehet a rendőröknek, pénzügyőröknek, meg a maradék civil értékesítésre.
Egyszerűen nem tudsz azzal versenyezni, hogy gyakorlatilag csak egyféle lőszert kell készletezni nagy mennyiségben. (Puskalőszert most nem ide véve!)
Mert ezzel a húzással szerintem drasztikusan lehet csökkenteni a 9mm-es lőszerigényt. Vagy azonos lőszermennyiséggel rendesen meg lehet tanulni lőni a pisztolyokkal.
én leszarom a skorpiót. a rinyálássall van a bajom. túl nehéz rossz a fogása hideg a tapaintása... egy gyilkolo szerszám. lőfegvyver milyen legyen plussss b+ meg rozsaszín vagy kék mert az vagányabb??? (nehogy magadra vedd) a katonák 30% nak sem kell élesben használnia ha mégis az 3-5 perc (se)...
katonák azt nemakarják elbírni a fegyverüket (ilyet még nem b.ott a világ) mi a fsz. 20 dekákon meg fél kilon megy a vita mindenhol. ki nem szarja le azt a fél kgt akinek ténylegfontos a súly az meg tényleg speckót kap vagy amit választ kb.
 

fruszt

Member
2020. december 13.
27
67
13
Hatékonyabb kisebb lőtávon védőmellények ellen. Ezzel az indoklással vették, de mivel egy lvl IV-es mellényt nem lősz át közelről 7,62x39-es lőszerrel sem igazából azóta nem is nagyon látni a franciáknál.
Ha 43M páncéltörő lőszert használsz, akkor nincs az a bedrogozott akárki akint nem vád földhöz a találat.
Azt értem, hogy miért 7,62, de miért nem NATO 7,62?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
én leszarom a skorpiót. a rinyálássall van a bajom. túl nehéz rossz a fogása hideg a tapaintása... egy gyilkolo szerszám. lőfegvyver milyen legyen plussss b+ meg rozsaszín vagy kék mert az vagányabb??? (nehogy magadra vedd) a katonák 30% nak sem kell élesben használnia ha mégis az 3-5 perc (se)...
katonák azt nemakarják elbírni a fegyverüket (ilyet még nem b.ott a világ) mi a fsz. 20 dekákon meg fél kilon megy a vita mindenhol. ki nem szarja le azt a fél kgt akinek ténylegfontos a súly az meg tényleg speckót kap vagy amit választ kb.
Inkább csak fogd úgy fel, hogy ez egy hatalmas kérdőjel volt már korábban is a CZ hazai portfoliójában.
Egyszerűen volt alkalmasabb szerszám a fiókban, és mégsem azt vették elő.
Én magamban meg tudtam indokolni a dolgot valamennyire.
Kellett a típus a rendőröknek, hát jó lesz az a sofőröknek, meg egyéb járműves alegységeknek.

De rendszer szintű praktikussági okokból akkor is legrövidebb Bren 2-t rendeltem volna csak a Honvédségnek (belügyeseknek nem), ha ez a praktikátlan oldalra hajtós váltámasz az egyetlen opció csak.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and borisz

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
én leszarom a skorpiót. a rinyálássall van a bajom. túl nehéz rossz a fogása hideg a tapaintása... egy gyilkolo szerszám. lőfegvyver milyen legyen plussss b+ meg rozsaszín vagy kék mert az vagányabb??? (nehogy magadra vedd) a katonák 30% nak sem kell élesben használnia ha mégis az 3-5 perc (se)...
katonák azt nemakarják elbírni a fegyverüket (ilyet még nem b.ott a világ) mi a fsz. 20 dekákon meg fél kilon megy a vita mindenhol. ki nem szarja le azt a fél kgt akinek ténylegfontos a súly az meg tényleg speckót kap vagy amit választ kb.
Vicces, hogy eddig a harckocsizók lelkivilágát féltetted, hogy ha nem géppisztolyt kapnak most meg ezen rugózol :D
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and honved

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 253
113
az én lelkivilágom az hogy butaságok alapján van megitélve egy csomó minden.
kit érdekel hogy melegebb a tapintása a műanyagnak mint a fémnek.
kit érdekel hogy hoszabb vagy rövidebb valaminek a tusa 5-7 cm ert. ekkor már nem is tud lőni a katona mert 5-7cm. meg nem bírja el a fegyverét. meg tök jó az összevissza variálható csitcsat szíja és csak egy kattintás és kombatredi csak 5 évet nem bír ki a bőrel ellentétbe. tiszta vadnyugat csak 1 kattintás. és harcrakéssz a szíj késsz.(semmi több hatalmas előny ne tudd meg)csak egy kattintás és a fegyver a saját súlyánál már csapótik is az ember oldalához. elképesztő) és már superrambóvá is változik
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

fruszt

Member
2020. december 13.
27
67
13
Mert ilyan nincs csak a BR, hosszú csővel!
Adekvát kérdés lett volna pár hozzászólással ezelőttig, hogy de hát miért nincs, most meg rajtam a mindfuck, hogy tényleg nem láttam még rövid csövű 7,62 NATO kalibert tüzelő gépkarabélyt.. Ez van, ha az ember ilyen magamfajta netmilitáns, aki még puskát kézbe nem fogott
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 068
16 280
113
kit érdekel hogy melegebb a tapintása a műanyagnak mint a fémnek.

Hát, egy hidegebb éjszaka után amikor azzal is szenvedsz hogy az amúgyis szétfagyott mancsodat és arcoskáddal még egy -200 fokos fémet is markolásszál hidd el, jelentősége lesz.

Az hogy fa vagy műanyag tkp. mindegy.

kit érdekel hogy hoszabb vagy rövidebb valaminek a tusa 5-7 cm ert. ekkor már nem is tud lőni a katona mert 5-7cm. meg nem bírja el a fegyverét.

A klasszikus mondás szerint a cső csak lő, de az agyazás talán. Nagyságrendekkel fontosabb egy jól sikerült és jó természetes lövészpozíciót kiadó tus vagy markolat, ami adott esetben apró / nagy katonához állítható mint maga a cső, vagy egyéb műszaki paraméterek, ami úgyis kb ugyanazt tudja minden fegyveren.

Különben is, ha valamit jól is lehet csinálni, minek csinálják szarul?

Abban egyetértek hogy a kézifegyver feleslegesen nehéz ne legyen. Nem kell rá ötvenféle sín meg aggaték amire az esetek nagy részében nem kerül semmi vagy csak ballasztnak van, vagy a használhatóság rovására megy.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 253
113
Hát, egy hidegebb éjszaka után amikor azzal is szenvedsz hogy az amúgyis szétfagyott mancsodat és arcoskáddal még egy -200 fokos fémet is markolásszál hidd el, jelentősége lesz.

Az hogy fa vagy műanyag tkp. mindegy.



A klasszikus mondás szerint a cső csak lő, de az agyazás talán. Nagyságrendekkel fontosabb egy jól sikerült és jó természetes lövészpozíciót kiadó tus vagy markolat, ami adott esetben apró / nagy katonához állítható mint maga a cső, vagy egyéb műszaki paraméterek, ami úgyis kb ugyanazt tudja minden fegyveren.

Különben is, ha valamit jól is lehet csinálni, minek csinálják szarul?

Abban egyetértek hogy a kézifegyver feleslegesen nehéz ne legyen. Nem kell rá ötvenféle sín meg aggaték amire az esetek nagy részében nem kerül semmi vagy csak ballasztnak van, vagy a használhatóság rovására megy.
hordja azt a kesztyűt a katona azért van ha nincs vegyen neki a pkja aki nem gondoskodott róla. (mostmár van ha más nem kötött)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
Abban egyetértek hogy a kézifegyver feleslegesen nehéz ne legyen. Nem kell rá ötvenféle sín meg aggaték amire az esetek nagy részében nem kerül semmi vagy csak ballasztnak van, vagy a használhatóság rovására megy.
Ő pont amellett érvel, hogy nem baj az ha nehéz mert a paraszt megbírja.