[HUN] CZ BREN 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 762
113
Most az MH-nál, hogy van a rendszer, hallottam már több embertől is, hogy nem fixen személyre van karabély/pisztoly hanem odamész a fegyverszobába és kapsz egyet ami a sorban jön. Ez minden alakulatnál így van, (nyilván KMZnél gondolom nem, meg remélem, hogy egy harcoló alakulatnál sem).

Hát a fegyvernek száma van, gondolom a Brennek is. Adott fegyverszámú fegyver, adott katonához van kötve. Igaz, nem tudom ma hogy megy. De régen mindenkinek saját fegyvere volt, nem össze vissza.
 
  • Tetszik
Reactions: Rferi66 and Ocses

Spyke

Well-Known Member
2022. január 21.
104
281
63
Hát a fegyvernek száma van, gondolom a Brennek is. Adott fegyverszámú fegyver, adott katonához van kötve. Igaz, nem tudom ma hogy megy. De régen mindenkinek saját fegyvere volt, nem össze vissza.
Tudom, hogy van egy száma, nálunk ugye van egy ún. helyettesítő-karton amin rajta van a nevem, a fegyverem száma, elhelyezési helye és mindig fixen azt kapom, mert az az én szolgálati fegyverem, de azon meglepődtem, hogy van olyan hely az MH-nál, ahol ilyen nincs, hanem ha fegyvert kell felvenni akkor lemegy az ember és majd kap egyet, aminek persze bediktálja a számát, de mégse az "övé", mert másnap már lehet nem azt kapja.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 552
113
Tudom, hogy van egy száma, nálunk ugye van egy ún. helyettesítő-karton amin rajta van a nevem, a fegyverem száma, elhelyezési helye és mindig fixen azt kapom, mert az az én szolgálati fegyverem, de azon meglepődtem, hogy van olyan hely az MH-nál, ahol ilyen nincs, hanem ha fegyvert kell felvenni akkor lemegy az ember és majd kap egyet, aminek persze bediktálja a számát, de mégse az "övé", mert másnap már lehet nem azt kapja.
Ez szerintem minisztériumban satöbbi helyeken ahol nincs megoldva a fegyverek elhelyezése mindenki számára.
 
  • Tetszik
Reactions: Spyke

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 280
68 309
113
Lenyegtelen, mindkettohoz volt szerencsem. Bemesz a sajatodert huszadmagaddal, vagy kiadja az ugyeletes egyenkent es felirja.
Teljesen lenyegtelen, meg az is hogy mi a szama. Csak amit kaptal azt add vissza.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 325
113
Most az MH-nál, hogy van a rendszer, hallottam már több embertől is, hogy nem fixen személyre van karabély/pisztoly hanem odamész a fegyverszobába és kapsz egyet ami a sorban jön. Ez minden alakulatnál így van, (nyilván KMZnél gondolom nem, meg remélem, hogy egy harcoló alakulatnál sem).

Én tizenplusz éve személyhez kötve kapom.

Tudom, hogy van egy száma, nálunk ugye van egy ún. helyettesítő-karton amin rajta van a nevem, a fegyverem száma, elhelyezési helye és mindig fixen azt kapom, mert az az én szolgálati fegyverem, de azon meglepődtem, hogy van olyan hely az MH-nál, ahol ilyen nincs, hanem ha fegyvert kell felvenni akkor lemegy az ember és majd kap egyet, aminek persze bediktálja a számát, de mégse az "övé", mert másnap már lehet nem azt kapja.

Így értelmét veszti az a mondás, hogy "Ennyit tudsz, meg a fegyverszámodat!". :(
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 163
15 832
113
Az tényleg igaz, hogy az MH-s BREN-eket nem Magyarországon gyártottál le, mert a nullszériánál elakadtak vele?
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 163
15 832
113

Háát, máshol azt írják, hogy cseh alkatrészek összeszerelése volt, nem gyártás,


 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 588
79 778
113
Háát, máshol azt írják, hogy cseh alkatrészek összeszerelése volt, nem gyártás,


Hülyeséget beszélnek. Az elején cseh alkatrészekből ment az összeszerelés, de nem azért mert elakadt a gyártás, hanem azért mert valamin be kellett tanulnia a gyárnak.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 325
113
Háát, máshol azt írják, hogy cseh alkatrészek összeszerelése volt, nem gyártás,



Ezeknek nem szabad ott hinni.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 835
113
Félinfókból és féligazságokból extrapolált dolgok vannak ott bőven.

Egyébként tényleg nyűgös a cz gyár helyzete össze vissza megy a kavarás mióta ez a CZ hungarys katyvaszt összehozták és tényleg szenvedős az egész.
Nincs szerzôdés ami a pontokban szabàlyoznà? Esetleg aki miatt a nyûgök vannak, azt nem lehetne hazaküldeni vagy küldeni neki egy fotót egy emeleti ablakról?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 552
113
353645371_644847687682465_2471537324556268517_n.jpg