[HUN] CZ BREN 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 763
14 701
113
Mert a sisak negyed olyan vastag mint egy betét.

Arra értettem, hogy szembeszökően nagy a diffi a vitális részek védelmi szintje között (testen a LVL4 mellény - szinte mindent megfog, sisak a fejen - maximum a pisztolylőszert), pedig a fejed legalább annyira kényes, és többet is mutogatod az ellen felé. Azt értem hogy megfelelő védettségi szintet adó sisak túl nehéz lenne.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 990
113
Arra értettem, hogy szembeszökően nagy a diffi a vitális részek védelmi szintje között (testen a LVL4 mellény - szinte mindent megfog, sisak a fejen - maximum a pisztolylőszert), pedig a fejed legalább annyira kényes, és többet is mutogatod az ellen felé. Azt értem hogy megfelelő védettségi szintet adó sisak túl nehéz lenne.
Meg ha a megfogja a sisak a lőszert a leadott kinetikus energia kitöri a nyakad.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 842
113
Arra értettem, hogy szembeszökően nagy a diffi a vitális részek védelmi szintje között (testen a LVL4 mellény - szinte mindent megfog, sisak a fejen - maximum a pisztolylőszert), pedig a fejed legalább annyira kényes, és többet is mutogatod az ellen felé. Azt értem hogy megfelelő védettségi szintet adó sisak túl nehéz lenne.
Ha hiszed ha nem fejen még a fél kg is nagyon érződik.
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 717
2 464
113
Nem ide tartozik csak most eszembe jutott. Most volt ez a mindennapos fegyveres mizéria (nem haszontalan) . Közelebb kerültem a Bren2 , Skorpió, p09 trióhoz. A Bren2 -ön nem igazán értetem, és nem tetszett a válltámasz rögzítő konzol. Műanyagból van ezért elégé nyúlós lötyögős a kihajtót pozícióban. Érdekes módon a Skorpiónál ezt megtudták csinálni alumíniumból és ott stabilabb.
 
  • Hűha
  • Tetszik
Reactions: Nemerson and Ocses

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 842
113
Nem ide tartozik csak most eszembe jutott. Most volt ez a mindennapos fegyveres mizéria (nem haszontalan) . Közelebb kerültem a Bren2 , Skorpió, p09 trióhoz. A Bren2 -ön nem igazán értetem, és nem tetszett a válltámasz rögzítő konzol. Műanyagból van ezért elégé nyúlós lötyögős a kihajtót pozícióban. Érdekes módon a Skorpiónál ezt megtudták csinálni alumíniumból és ott stabilabb.
Mi még az elsők közt kaptunk a BREN-ekből és ott minimális a lötyögés, kisebb mint pl az M4 válltámaszánál.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Ocses

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Hát az 1000 bevetès nekem soknak tűnik.
Bár ha a katonákkal együtt,az talán árnyalja.

A napi kb 3 nekem akkor is necces.

Egy akcióra álltalában fel kell kèszülni. Ami a leghosszabb idő.

Felderítès,tervezès,megfigyelès,akció.

Ez ha nem adhoc jellegű. Gyorsreagálásúakat riasztanak egy akcióra nem egy nap.
Járőröznek a folyókon, az őserdőben keresve illegális bányász telepeket, ill. bejelentés alapján mennek ki. Gondolom így jönn össze az ezres szám.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 705
113
Szerintem ez nem elfogadható, AK hoz voltam szokva ott nem volt ilyen.
Micsoda? Azon konkrétan mindennek több mm holtjátéka van köztük a válltámasznak. Még aclegszarabb BREN is egy precíziós műszer az AK-hoz képest.

Hát èn találkoztam olyannal amin úgy lötyögött a válltámasz hogy normálisan nem lehetett vele lőni. Kinyitás 1 kèzzel.

Olyannal is ami az átlag volt, hogy bár 2 kèz kellett a kihajtásához,nagyjából stabil volt.
De azèrt oroszosan lötyögős. :oops:

Ès olyan is aminek alig lehetett kihajtani , be kellett fogni kèt láb közè, ès így befeszítve is alig tudta az ember kihajtani.
Na ezek nem is lötyögtek.
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 717
2 464
113
Az AK-63D aláhajtósa lötyög mint a kurvaélet.
A mieink ki kímélt állapotú AK és nagyon stabilak a váltamaszok. A most kézhez kapott nagyon jó állapotú Cz Bren-ek A, a műanyag vátámasz konzolonk mindegyike nyúlt oldal irányban szinte egy erősebb oldal irányú erőre roncsolódna. Ha ezt nem látjátok akkor nem tudok mire gondolni.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 990
113
A mieink ki kímélt állapotú AK és nagyon stabilak a váltamaszok. A most kézhez kapott nagyon jó állapotú Cz Bren-ek A, a műanyag vátámasz konzolonk mindegyike nyúlt oldal irányban szinte egy erősebb oldal irányú erőre roncsolódna. Ha ezt nem látjátok akkor nem tudok mire gondolni.
Hát nem tudom, nekem nem ilyen feltűnő. Volt eddig gatya állapotú és zsírból frissen szedett AK-m is. Nem érzem, hogy a Bren jobban lötyögne. (sőt eddig azért legtöbb AK-m így a tizenpár év alatt sokkal jobban lötyögött kivéve az egy frisset azt meg alig tudtam kihajtani)
 

Spyke

Well-Known Member
2022. január 21.
103
280
63
Hát nem tudom, nekem nem ilyen feltűnő. Volt eddig gatya állapotú és zsírból frissen szedett AK-m is. Nem érzem, hogy a Bren jobban lötyögne. (sőt eddig azért legtöbb AK-m így a tizenpár év alatt sokkal jobban lötyögött kivéve az egy frisset azt meg alig tudtam kihajtani)
Most az MH-nál, hogy van a rendszer, hallottam már több embertől is, hogy nem fixen személyre van karabély/pisztoly hanem odamész a fegyverszobába és kapsz egyet ami a sorban jön. Ez minden alakulatnál így van, (nyilván KMZnél gondolom nem, meg remélem, hogy egy harcoló alakulatnál sem).
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 990
113
Most az MH-nál, hogy van a rendszer, hallottam már több embertől is, hogy nem fixen személyre van karabély/pisztoly hanem odamész a fegyverszobába és kapsz egyet ami a sorban jön. Ez minden alakulatnál így van, (nyilván KMZnél gondolom nem, meg remélem, hogy egy harcoló alakulatnál sem).
Én tizenplusz éve személyhez kötve kapom.