[HUN] CZ BREN 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 949
15 688
113
Adekvát kérdés lett volna pár hozzászólással ezelőttig, hogy de hát miért nincs, most meg rajtam a mindfuck, hogy tényleg nem láttam még rövid csövű 7,62 NATO kalibert tüzelő gépkarabélyt.. Ez van, ha az ember ilyen magamfajta netmilitáns, aki még puskát kézbe nem fogott

A SAS-nak volt egy ilyen vicces HK G3 átalakítása pár. Az egyik itt van, 8” csővel kombinált 7,62x51, garantáltan süketen születnek még az unokák is, avagy ahogy Gun Jesus mondja: ‘Full auto flashbang dispenser’. :D


Ő pont amellett érvel, hogy nem baj az ha nehéz mert a paraszt megbírja.

Én meg pont amellett hogy van egy ideális súly egy karabélyra és nem kell teleaggatni minden felesleges szarral csak azért h cipelje az ember, a paraszt meg erősödjék a rá keresztben aggatott géppuska hevederektől és vizeskulacsoktól inkább.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 444
34 395
113
Ő pont amellett érvel, hogy nem baj az ha nehéz mert a paraszt megbírja.
nem a nehézség a rinya.
az a kombatredis szíj is mi? kiröhögtem a fickot amikor bemutatták. nem bír 5 évet és drágább mint a bőr. a bemutatózáson meg majd elsírtam magam amikor olyan érvek j9ttek hogy mert egy kattintással már harckéssz hosszúságú a szíj és ez hűdesuper képesség aztán ha végeztél csak visszacsatolod. ja persze valami mesébe... odasemegyek úgy hogy a fegyverszíjam nincs beállítva...kezdjük ott nem kombatredi... meg a duma...
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 489
121 128
113
nem a nehézség a rinya.
az a kombatredis szíj is mi? kiröhögtem a fickot amikor bemutatták. nem bír 5 évet és drágább mint a bőr. a bemutatózáson meg majd elsírtam magam amikor olyan érvek j9ttek hogy mert egy kattintással már harckéssz hosszúságú a szíj és ez hűdesuper képesség aztán ha végeztél csak visszacsatolod. ja persze valami mesébe... odasemegyek úgy hogy a fegyverszíjam nincs beállítva...kezdjük ott nem kombatredi... meg a duma...
Az a szíj szar. Szar minőségű anyagból szar túlbonyolított dizájn.
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
940
2 333
93
arra írtam hogy leszarták hogy joskának hogy a kényelmes mekkora a karja. azt a percekben mérhető tűzharcot amit egy átlag baka átél legfeljebb kibirja azt a kis kényelmetlenséget. majd a tűzharc után mesélheti a spanoknak hogy pedig olyan kénylelmetlen vólt.... de szerintem nem ez a fő stori... jajj képzeld anyu olyan nehéz a puska... faszm. ne menjünk bel szar a váltámasz azért batár mert a váltámasz batár.
tudom biztos jobb érzés kényelmesen lőni a másikra ha úgy hozza de szerintem kényelmetlenebb fegyverfogással is ugyanolyan lehet mert akkor az kurvára de senkit nem fog érdekelni ha csak nem valami csúcsfogyatékos az illető hogy mennyire kényelmes vagy kényelmetlen a fegyver hossza a váltámasz miatt amikor lőnek rá.
szerintem az hogy lőnek az emberre qvára kényelmetlen lehet annyira kényelmetlen hogy más kényelmetlenség eltörpül.

Hát azért egy háborút nem pár perc tűzharccal tud le egy lövész (most tekintsünk el attól aki elesik, főleg a legelején). Abban egyetértek hogy ha lőnek rád nem a fegyver ergonómiája lesz a legnagyobb problémád sőt el se juthat a tudatodig DE attól még a fegyver ergonómiája - amit mondom, lehet hogy nem érzékelsz tudatosan - igenis befolyással van a fegyverhasználatod hatékonyságára és ezáltal sok mindenre a továbbiakban.
1 szempont csak az 1000ből de ennyi erővel akkor a KGP-9 is jó meg az AMD-65 is tökéletes lenne minek cseréltük le... sőt igazából bármelyik régebbi típusnál megállhattunk volna legyen az 1. vh-s puska vagy 2. vh-s géppisztoly vagy a csupasz AK... arra a pár percre amit szerinted tűzharccal töltene egy baka végülis bármi elég amivel lehet lőni :D

A haditechnika fejlődésének a része hogy a kézifegyverek egyre ergonomikusabbak is. És az állítható válltámasz pl segít jobban lőni ha az átlagnál kisebb vagy nagyobb vagy. Nem véletlen lett állítható a legújabb gépkarabélyok válltámasza sokak között az amcsiknál meg az oroszoknál is egyaránt, nem valami felesleges luxus. Ugyanez igaz a sínre szerelhető elülső markolatokra is.

Azért 2023-ban ha a cél egy normális hadsereg akkor adjunk már a lövészeinknek olyan fegyvert ami az elérhető legjobbak között van. És az nem az AK-63.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 408
14 488
113
előre is elnézést az akadékoskodásnak tűnő dilettáns jellegű közbekérdezésemért, de a legalsó BREN a tár formája alapján gondolom a 7,62x39 változat, amit a wiki szerint a francia különlegesek használnak, de sose értettem, hogy vajon miért pont ezt a kalibert, illetve most még zavartabb vagyok, hogy ráadásul PDW célra?
Pár tucatot vettek a franciák a gign-nek.

Szerintem sok èrtelme nem volt.
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
940
2 333
93
Itthon se túl gyakori a 7.62-es, de ma pont láttam ilyet egy koszovói missziós posztban
344809773_213952471382453_2537278252913955857_n.jpg
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 408
14 488
113
A GIGN , Francia -Guyana-n használja különleges műveletekben a 7 62-es változatot , márpedig az egy extrém tesztpálya.Ezen műveletek száma tavaly elérte az 1000-t!Ha nekik megfelel talán annyira szar nem lehet!
Egyrèszt èn nem írtam hogy szar.

Másrèszt 1èv alatt 1000 művelet???
Elírtad?
Napi 3?

A gign egy parszázfős egysèg.
Kb TEK szint.
TEK feladatrendszer.

Biztos, hogy ennyi műveletet nem hajtottak vègre francia Guyanan.

Az tudtommal a lègió felsègterülete.

Hogy esetleg nèha csatlakoznak az egy dolog.
De ők inkább franciaországban "dolgoznak".
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 737
2 283
113
Egyrèszt èn nem írtam hogy szar.

Másrèszt 1èv alatt 1000 művelet???
Elírtad?
Napi 3?

A gign egy parszázfős egysèg.
Kb TEK szint.
TEK feladatrendszer.

Biztos, hogy ennyi műveletet nem hajtottak vègre francia Guyanan.

Az tudtommal a lègió felsègterülete.

Hogy esetleg nèha csatlakoznak az egy dolog.
De ők inkább franciaországban "dolgoznak".
Én nem állítottam azt hogy szerinted szar , ne állíts légyszíves olyat amit nem írtam.Illegálisan bányászott arany visszaszerzése vetik be őket , a számot én is sokallom, de a cikkben 1000 van írva!
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 408
14 488
113
Én nem állítottam azt hogy szerinted szar , ne állíts légyszíves olyat amit nem írtam.Illegálisan bányászott arany visszaszerzése vetik be őket , a számot én is sokallom, de a cikkben 1000 van írva!
Belinkelhetnéd a cikket.

Amúgy most rákerestem.
1000 fő a lètszám.

400 párizsban ès környèkèn tevèkenykedik.
600 meg elosztva franciaországban nagyvárosokban, ès a tengeren túlon.

Azóval a 50 van odaát az szerintem a max.

Itt azt írják 68db-ot vettek.
Èn is erre emlèkeztem.
Persze azóta vehettek mèg.



Szóval az 1000db bevetès /èv szerintem irreálisan sok.
Max az egèsz gign-re èrtve ok. Nem odaátra.
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 737
2 283
113
Belinkelhetnéd a cikket.

Amúgy most rákerestem.
1000 fő a lètszám.

400 párizsban ès környèkèn tevèkenykedik.
600 meg elosztva franciaországban nagyvárosokban, ès a tengeren túlon.

Azóval a 50 van odaát az szerintem a max.

Itt azt írják 68db-ot vettek.
Èn is erre emlèkeztem.
Persze azóta vehettek mèg.



Szóval az 1000db bevetès /èv szerintem irreálisan sok.
Max az egèsz gign-re èrtve ok. Nem odaátra.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 408
14 488
113
"A GIGN francia különleges egység tagja egy francia guyanai vadászat során. Egy CZ BREN 2 típusú cseh puskával van felfegyverkezve, 7,62x39 mm-es kaliberrel
Március 25-én a GIGN egyik tagját agyonlőtték egy illegális aranybányászok elleni hadművelet során a dél-amerikai Francia Guyanában.
2022-ben a francia különleges erők és katonák összesen 1000 hadműveletet hajtottak végre Francia Guyana területén, amelyek során több illegális bányászati szervezetet sikerült felverniük, és összesen 59 kilogramm aranyat foglaltak le több mint 60 millió korona értékben.

Évente több mint 10 tonna aranyat bányásznak illegálisan Francia Guyanából, ami több mint 13 milliárd korona kárt okoz Franciaországnak"

Hát az 1000 bevetès nekem soknak tűnik.
Bár ha a katonákkal együtt,az talán árnyalja.

A napi kb 3 nekem akkor is necces.

Egy akcióra álltalában fel kell kèszülni. Ami a leghosszabb idő.

Felderítès,tervezès,megfigyelès,akció.

Ez ha nem adhoc jellegű. Gyorsreagálásúakat riasztanak egy akcióra nem egy nap.

Utánna nem árt pihenni.


Pofás ezzel a rövid csővel, meg átlátszó tárral.

556/betolható váltámasszal tökèletes lenne a skorpió helyett. o_O
Böröndi úr! Legyen ez az első lèpès!
 
  • Tetszik
Reactions: ZeiG

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 737
2 283
113
"A GIGN francia különleges egység tagja egy francia guyanai vadászat során. Egy CZ BREN 2 típusú cseh puskával van felfegyverkezve, 7,62x39 mm-es kaliberrel
Március 25-én a GIGN egyik tagját agyonlőtték egy illegális aranybányászok elleni hadművelet során a dél-amerikai Francia Guyanában.
2022-ben a francia különleges erők és katonák összesen 1000 hadműveletet hajtottak végre Francia Guyana területén, amelyek során több illegális bányászati szervezetet sikerült felverniük, és összesen 59 kilogramm aranyat foglaltak le több mint 60 millió korona értékben.

Évente több mint 10 tonna aranyat bányásznak illegálisan Francia Guyanából, ami több mint 13 milliárd korona kárt okoz Franciaországnak"

Hát az 1000 bevetès nekem soknak tűnik.
Bár ha a katonákkal együtt,az talán árnyalja.

A napi kb 3 nekem akkor is necces.

Egy akcióra álltalában fel kell kèszülni. Ami a leghosszabb idő.

Felderítès,tervezès,megfigyelès,akció.

Ez ha nem adhoc jellegű. Gyorsreagálásúakat riasztanak egy akcióra nem egy nap.

Utánna nem árt pihenni.


Pofás ezzel a rövid csővel, meg átlátszó tárral.

556/betolható váltámasszal tökèletes lenne a skorpió helyett. o_O
Böröndi úr! Legyen ez az első lèpès!




A mi különlegeseinknek is megfelelne szerintem.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 204
67 002
113
Nekem olyan érzés a kézifegyveres topikokba beleolvasni mindig, mintha a világháborúktól kb. Vietnamig nem tudták volna lelőni egymást az emberek és most is rettentően nehéz olyan fegyvert találni amivel le lehet lőni valakit. :D
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 489
121 128
113
Inkább vietnàmig volt egyszerű lelőni egymást aztán a lövedékálló mellények terjedése miatt egyre bonyibb.
Nekem olyan érzés a kézifegyveres topikokba beleolvasni mindig, mintha a világháborúktól kb. Vietnamig nem tudták volna lelőni egymást az emberek és most is rettentően nehéz olyan fegyvert találni amivel le lehet lőni valakit. :D
 
  • Tetszik
Reactions: ZeiG and Chima3ra