1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Dassault Falcon 7X

Diskurzus a(z) 'Szállító repülőgépek' témában - Terminator által indítva @ 2018. október 14..

1. arcas

arcas Well-Known Member

Mindig is így volt, ezen semmi nem fog sajnos változtatni.
    Én spec nem igy emlékszem, de nem is ez a lényeg. Várd ki a végét, hogy mi lesz végül belőlük...

Centurio likes this.
  2. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

Úgy látszik @Nagy Csaba hozzászólása mintha kis tüzet gyújtott volna a fejedben lakozó sötétségben. Megy ez neked...:D

3. arcas

arcas Well-Known Member

Ő értelmes, de ez nem mindenkiről mondható el. Szólj ha a topik témájához sikerül végre hozzászólni mert láthatóan Neked még mindig NEM "megy ez" :D

4. lincolnosiris

lincolnosiris Active Member

Olyanok vagytok, mint a rossz gyerekek.

A várjuk meg, mi lesz belőlük, az mit jelent? Kívülről is látható átalakítást?

5. migfun

migfun Well-Known Member

Mi lesz belőlük? Mikorra?

6. Centurio

Centurio Well-Known Member

Amikor Benkő azt mondta, hogy C4ISR-képesség, akkor azt nem véletlenül mondta szerintem...:rolleyes:

rudi and arcas like this.
  7. borisz

borisz Well-Known Member

Akkor:
    -Ha te mondod, biztos így volt, de akkor is, mi van?
    -Azt talán majd jobban tudom, hogy én honnan tájékozódom.
    -És?
    -Az az ő bajuk.
    -Mi??

8. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

Te szakadtál el, már vagy egy napja, csak nem veszed észre a lila ködben. Valóban nem mondható el rólad, hogy túlzottan értelmes lennél....:rolleyes:

9. arcas

arcas Well-Known Member

Falcon 7X topik, haditechnikai fórum, a la Masztiff szakmai hozzászólás, ezzel indítottál:
    Erre ezt válaszoltam:
    Hadházi László mondta: "A fénynél csak egy dolog terjed gyorsabban,...a f.szság!" Nálad ez mindig extra löketet kap...:D

10. blogen

blogen Well-Known Member

Még talonban van egy Airbus méretű gép erre.

11. arcas

arcas Well-Known Member

Nekem van egy érzésem hogy ezt beáldozzák majd inkább a rámpásakért - de ez csak egy vélemény...

12. blogen

blogen Well-Known Member

Nem hiszem. A C4ISR-re a honvédelemnek van szüksége, míg a szállítók a NATO miatt kellenek!

Nagy Csaba likes this.
  13. arcas

arcas Well-Known Member

Én magáról a +gépről beszélek..., egyébként tuti lesz vmilyen C4ISR :)

14. Nagy Csaba

Nagy Csaba Well-Known Member

No problemo, Te tudod....
    Ami több helyen is olvasható volt, hivatalosan bejelentve megváráoltak 1db Falcont, faszagányosan le is festették arra a színre mint az Airbuszokat, majd hopp, egyszer csak feltűnt egy második Falcon is, civil festéssel hivatalos Magyar állami lajstromban, az ára meg egy sokadik keresés után meg lett, jól eldugva egy másik költségvetési sorban (nem hadi beszerzés). A hivatalos kommunikáció meg onnantól kezdett zavarossá válni, amikor az oknyomzó újságírók rátaláltak a második "apróságra" és megjelentek az első fényképek. Ehhez a verzióhoz érdemben hozzátenni/elvenni belőle?

fishbed, Masztiff and migfun like this.
  15. Gyurma

Gyurma Active Member

A nagy ellenzékieknek: tavaly haladta meg majdnem a 2008 Gdp szintet a gazdaság, akkor inkább őket kellene elszámoltatni. 2009-ben meg talán még 20 milliárd dollárt kellett felveni. Én mindig azt mondom őssze kell hasonlitani mit nyújtott az akkori kormány és mit nyújt most.

marton, svajcibeka and zeal like this.
  16. migfun

migfun Well-Known Member

2008 táján volt valami gazdasági válság a világban, nem?

Nagy Csaba, fishbed and Masztiff like this.
  17. Gyurma

Gyurma Active Member

Talán 2008 október-november, de nyáron még pannonpumák voltunk Kókával az élen. 2008 elején sem nyújtottak többet csak a szokásos rezsi emelést csinálták meg.

18. rudi

rudi Well-Known Member

Talán egy sima műholdas telefon…
    Viszont attól fölfelé minden látszik kívülről is és elég széles a skála.
    A high-end az Epicure lenne, viszont az még a Franciáknál is csak papíron van és csak 2025 re ígérik hogy repülni fog...

Nagy Csaba and Terminator like this.
  19. arcas

arcas Well-Known Member

Meg kell cáfolnom önmagam:
    • 3. Airbus is lesz
    • C4ISR egyenlőre csak rizsa :(

20. borisz

borisz Well-Known Member

Szerintem bőven jó lenne, ha vennének konténereket a Gripenekre. Meg vagy + két gép, és/vagy egy elég nagy emelés a műszakiaknak.

Ezen oldal megosztása