[HUN] Egyéb használt eszközök beszerzése és/vagy felújítása, átalakítása

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 632
8 286
113
Én támogatom a meglevő 12 db A4 mellé újabb 32 db beszerzését. Lehetőleg a hódmezővásárhelyi dandár állományába, kelet-magyarországon is legyen harckocsi zl. Lenne ott ehhez infrastruktúra meg munkaerő?
Az még jobb lenne, ha modernizálni tudnánk A6-ra vagy valamilyen RM modernizációs csomagot kapna (Revolution?).
Nyilván újabb 1 zl. zsirúj A7+HU lenne a legjobb.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Én támogatom a meglevő 12 db A4 mellé újabb 32 db beszerzését. Lehetőleg a hódmezővásárhelyi dandár állományába, kelet-magyarországon is legyen harckocsi zl. Lenne ott ehhez infrastruktúra meg munkaerő?
Az még jobb lenne, ha modernizálni tudnánk A6-ra vagy valamilyen RM modernizációs csomagot kapna (Revolution?).
Nyilván újabb 1 zl. zsirúj A7+HU lenne a legjobb.
1+1 zlj lenne az ideális és akkor lenne egy páncélos hadosztályunk.
1 pz dandár 2 zlj leo2 a7 hu
1 pz granatos 1 zlj leo2 a6 ra felhúzott
 

miltaccfd

Well-Known Member
2018. augusztus 11.
177
504
93
Én támogatom a meglevő 12 db A4 mellé újabb 32 db beszerzését. Lehetőleg a hódmezővásárhelyi dandár állományába, kelet-magyarországon is legyen harckocsi zl. Lenne ott ehhez infrastruktúra meg munkaerő?
Az még jobb lenne, ha modernizálni tudnánk A6-ra vagy valamilyen RM modernizációs csomagot kapna (Revolution?).
Nyilván újabb 1 zl. zsirúj A7+HU lenne a legjobb.
Én nem igazán. Támogatónak még jók, MBT-nek viszont már nem, elavultak páncélzat ügyileg.
Ha fel lennének húzva A6 szintre, oké, de akkor már vegyünk még egy adag A7-et.
Esetleg még olyan okkal jöhet ez szóba, hogy ha felázik a talaj, és a nehéz A6/A7 nem tud rendesen közlekedni rajta, akkor legyen valamink, ami esetleg igen. Ehhez viszont jobban megfelelne egy könnyű/közepes harckocsi. Lehet ez a Lynx 120, CV 90 120 vagy Kaplan MT.

Ha élhetek 2. vh-s hasonlattal, úgy gondolom, egy A4 harckocsi dandárt olyan lenne adni a harckocsizók kezébe, mint ha az Ansaldoinknak adtunk volna egy 12,7 vagy 20 mm-es főfegyverzetet. Azt annak idején azért vetették el, mert a képesség növekedés miatt olyan manőverekre sarkallta volna a kezelőket, például szovjet könnyű harckocsik és páncélautók ellen, hogy igen magas veszteségeket szenvedtek volna, ezért maradtak a dupla 8 mm-esnél. Papíron jól nézne ki az A4, viszont ma már annyira sebezhető, hogy szinte tévhitbe ringatná a kezelőket, hogy használható teljes értékű MBT-ként. Nem az.
 
  • Tetszik
Reactions: L.O.B

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Amúgy ha már átadósdi! Most vonja ki az ARMY az MGS-eket...
Ez a ti dolgotok lenne, hogy az új angolszászos miniszternek ezeket nyomassátok! Mi összeszedtünk már egy két dolgot amit minimális politikai engedményekért vagy még anélkül is el lehetne hozni, csak prezentáljátok! :hadonaszos: :rolleyes:
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 611
79 821
113
Ez a ti dolgotok lenne, hogy az új angolszászos miniszternek ezeket nyomassátok! Mi összeszedtünk már egy két dolgot amit minimális politikai engedményekért vagy még anélkül is el lehetne hozni, csak prezentáljátok! :hadonaszos: :rolleyes:
Félreértesz. Ne nekünk adják őket, hanem az ukránoknak... Mit kezdenénk az MGS-el önmagában?
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Félreértesz. Ne nekünk adják őket, hanem az ukránoknak... Mit kezdenénk az MGS-el önmagában?
Akkor jó, mert nekünk hamár ezt a "rohamlöveg" fajtát említetted sokkal jobb lenne a lynx 120 a páncélgránátosainknak.
Szerintem nagyon elférne nekik.
De visszatérve amit írtam akkor is érvényes rátok, hogy a számunkra használható cuccokat (nem csak és főleg fegyvereket) elhozathatnátok a miniszterrel.
pl angol broncok HX3, ami m777 cv 90 hajó, pontonok, és még kismilliónyi kiegészítő cuccokat. Ezt nektek kellene a legjobban tudni és priorizálva lenni. Gondolom van ilyen lista! :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: hunemperor

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 611
79 821
113
Akkor jó, mert nekünk hamár ezt a "rohamlöveg" fajtát említetted sokkal jobb lenne a lynx 120 a páncélgránátosainknak.
Szerintem nagyon elférne nekik.
De visszatérve amit írtam akkor is érvényes rátok, hogy a számunkra használható cuccokat (nem csak és főleg fegyvereket) elhozathatnátok a miniszterrel.
pl angol broncok HX3, ami m777 cv 90 hajó, pontonok, és még kismilliónyi kiegészítő cuccokat. Ezt nektek kellene a legjobban tudni és priorizálva lenni. Gondolom van ilyen lista! :rolleyes:
A honvédség nem valami lomos ember hátsókertje tele minden levedlett szarral. Épp eszű ember nem vásárolgat úgy, hogy na ez kell mert most olcsó aztán majd kitalálom, hogy mire lehet használni.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
A honvédség nem valami lomos ember hátsókertje tele minden levedlett szarral. Épp eszű ember nem vásárolgat úgy, hogy na ez kell mert most olcsó aztán majd kitalálom, hogy mire lehet használni.
Ezt írtam én is, van lista mik kellenének és van aki listázza mit lehet a segély programok keretében elhozni olcsón amiket itthon nagyon is lehetne használni. Ez nagyon messze van attól a lomos kerttől.
 
  • Imádom
Reactions: hunemperor

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 849
57 825
113
Amúgy ha már használt harckocsik.
Még mindig ott van elfekvőben kb. 200 db Leclerc S2-es a franciáknál. Azok tudásra kb. Leopárd 2A5 szint.
E mellet ugye vásárolható hozzá az AZUR vagy a CLARA páncélkészlet is.
E mellet ott van Izraelben 500+ Merkava III DZ. Azok is a Leopárd 2A4 fölött vannak műszakilag, igaz nem A5 szint.
Viszont a héber szövegeket bogarászva integrálható rá a Trophy (ki is próbálták). Szóval a használt Merkava III-ra rakható APS.


UI.: A lengyel T-72-esek tényleg sokkal szarabbak minőségre, mint bármi más. Nem nekem kell elhinni, volt a HTKA-n "podcast" egy régi harckocsizó parancsnokkal. Az első részben a T-55-ről beszélt az öreg, a másodikban a T-72-ről. Érdemes végig hallgatni!
Kerek perec elmondta, hogy a lengyel T-72-esek kirívóan hitványak voltak. pl.
Felvonulásra mentek, és a lengyel T-72-esek lánctalpa szétesett a macskaköves úton! Nem bírta ki :D
A Cseh és a Szovjet T-72-őknek pedig semmi baja nem volt e téren.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 632
8 286
113
Amúgy ha már használt harckocsik.
Még mindig ott van elfekvőben kb. 200 db Leclerc S2-es a franciáknál. Azok tudásra kb. Leopárd 2A5 szint.
E mellet ugye vásárolható hozzá az AZUR vagy a CLARA páncélkészlet is.
E mellet ott van Izraelben 500+ Merkava III DZ. Azok is a Leopárd 2A4 fölött vannak műszakilag, igaz nem A5 szint.
Viszont a héber szövegeket bogarászva integrálható rá a Trophy (ki is próbálták). Szóval a használt Merkava III-ra rakható APS.


UI.: A lengyel T-72-esek tényleg sokkal szarabbak minőségre, mint bármi más. Nem nekem kell elhinni, volt a HTKA-n "podcast" egy régi harckocsizó parancsnokkal. Az első részben a T-55-ről beszélt az öreg, a másodikban a T-72-ről. Érdemes végig hallgatni!
Kerek perec elmondta, hogy a lengyel T-72-esek kirívóan hitványak voltak. pl.
Felvonulásra mentek, és a lengyel T-72-esek lánctalpa szétesett a macskaköves úton! Nem bírta ki :D
A Cseh és a Szovjet T-72-őknek pedig semmi baja nem volt e téren.
Az egykori Lengyel Népköztársaságban készültek, ahol a '80-as években gazdasági válság, jegyrendszer és szükségállapot volt.
Azért Csehszlovákiában nem ez volt és ők rendelkeztek ipari kultúrával.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba and fip7