[HUN] Ejder Yalcin / Gidrán 4x4

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 039
38 419
113
Ezzel a Ragnarokos Gidránnal lehet majd önállóan, hagyományos módon is irányozni és lőni szerintetek? Mindenképp kívülről kell koordinátákat kapjon?

Esetleg ha tényleg kapna egy Natter fegyvertornyot annak lézertávmérős optikája alkalmas lehet arra, hogy saját magának számoljon célkoordinátákat...

@krisss ? :)
 
  • Tetszik
Reactions: Törppapa

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 371
11 333
113

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 953
123 558
113
Ezzel a Ragnarokos Gidránnal lehet majd önállóan, hagyományos módon is irányozni és lőni szerintetek? Mindenképp kívülről kell koordinátákat kapjon?

Esetleg ha tényleg kapna egy Natter fegyvertornyot annak lézertávmérős optikája alkalmas lehet arra, hogy saját magának számoljon célkoordinátákat...

@krisss ? :)
Nem igazán van meg hogy működik az aknavető úgy látom.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 039
38 419
113
Nem igazán van meg hogy működik az aknavető úgy látom.
Ha jól tudom (lehet hogy nem jól tudom), akkor vízszintesen a lövés irányát állítják, függőlegesen meg lőtávolságot - erre hat a hajítótöltetek száma is persze. Szóval elvileg tudni kell a cél távolságát, hogy találat legyen belőle. A távolság lézerrel vagy más optikai módon mérik.
Ha koordinátára lőnek, akkor a számítógép a cél helyzete és a saját helyzet alapján könnyen kiszámolja a lőelemeket - erről szól elvileg a Raganarok megoldása. A fotók alapján viszont nem láttam semmilyen optikát vagy műszert amivel az aknavetős Gidrán saját magának tud célt bemérni és célozni. Persze lehet, hogy van...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 953
123 558
113
Ha jól tudom (lehet hogy nem jól tudom), akkor vízszintesen a lövés irányát állítják, függőlegesen meg lőtávolságot - erre hat a hajítótöltetek száma is persze. Szóval elvileg tudni kell a cél távolságát, hogy találat legyen belőle. A távolság lézerrel vagy más optikai módon mérik.
Ha koordinátára lőnek, akkor a számítógép a cél helyzete és a saját helyzet alapján könnyen kiszámolja a lőelemeket - erről szól elvileg a Raganarok megoldása. A fotók alapján viszont nem láttam semmilyen optikát vagy műszert amivel az aknavetős Gidrán saját magának tud célt bemérni és célozni. Persze lehet, hogy van...
Az aknavető kizárólag közvetett irányzású fegyver kivétel a nemo meg egykét tornyos modell.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 039
38 419
113
Az aknavető kizárólag közvetett irányzású fegyver kivétel a nemo meg egykét tornyos modell.
potenciálisan hülye kérdés 2: mit szoktak akkor nézegetni az aknavető irányzékával?
A képek, videók alapján nekem úgy tűnik sok esetben nagyon is látják, hogy mit akarnak eltalálni - pláne kisebb kaliberű aknavetőkkel...
 
  • Tetszik
Reactions: eszena

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 983
5 309
113
Ezzel a Ragnarokos Gidránnal lehet majd önállóan, hagyományos módon is irányozni és lőni szerintetek? Mindenképp kívülről kell koordinátákat kapjon?

Esetleg ha tényleg kapna egy Natter fegyvertornyot annak lézertávmérős optikája alkalmas lehet arra, hogy saját magának számoljon célkoordinátákat...

@krisss ? :)
Hüje kérdés! Természetesen műholdról kapja a céladatokat! Ezt mindenki tudja...!
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 764
113
háborúk döntő csataterei korunkban a városok.

Kér egyenlőtlen fél esetén, mint most. Ne feledjük el, az ukrán nem tud nagy méretű páncélos offenzívát indítani, több apropóból sem. Nyílt terepen nem ütközhet meg nagy méretben az orosz haderővel. Páncélosaik, egyéb nehézfegyvereik jó részét már elveszítették. Ezek hiányában, komoly támadóműveleteket nem folytathatnak.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 764
113
én nem kötekedek, hanem érdeklődök... :)

Nézd meg a világháborús nagyon hatékony német aknavetősök működését. Nem mai, de ott az alap. A fegyver, üteg kezelőinek, egy telefonos megfigyelőpár adta a drótot hova lőjenek. Most ha jól látom ott volt a felderítő Gidrán. Bemutató volt, ahol saccra talán 2 km-re lőttek. Ahol a jobb megértés okán talán, látható volt a cél is közvetlenül.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 039
38 419
113
Nézd meg a világháborús nagyon hatékony német aknavetősök működését. Nem mai, de ott az alap. A fegyver, üteg kezelőinek, egy telefonos megfigyelőpár adta a drótot hova lőjenek. Most ha jól látom ott volt a felderítő Gidrán. Bemutató volt, ahol saccra talán 2 km-re lőttek. Ahol a jobb megértés okán talán, látható volt a cél is közvetlenül.
Ez az "alapműködés" nekem is világos. A kérdés arra vonakozott, hogy saját magának is tud-e célt feldeírteni, de ezek szerint nem...
 
  • Vicces
Reactions: kamm

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Kér egyenlőtlen fél esetén, mint most. Ne feledjük el, az ukrán nem tud nagy méretű páncélos offenzívát indítani, több apropóból sem. Nyílt terepen nem ütközhet meg nagy méretben az orosz haderővel. Páncélosaik, egyéb nehézfegyvereik jó részét már elveszítették. Ezek hiányában, komoly támadóműveleteket nem folytathatnak.

És tegyük hozzá, hogy az elmúlt 1000 évben csak a hülye ment neki egyenlő ellenfélnek! Ha valaki ilyen szenvedélyét nem a sakktáblánál éli ki, hanem népe vérét szeretné, csak annyit ér el vele, hogy nem tudja a védelmi vonalakat áttörni és egy álló háborúban pénzt, kulturális kapcsolatokat és ami a legfájóbb, saját testvérei emberéletét amortizálja, de semmire nem jut vele.

Háborúban a támadó fél 90%-a abból indul ki, hogy megvan a szükséges erőfölénye, ahol minimum részsikereket tud elérni. Szóval ez a kitétel, amit írtál, az nem korlátoz semmiben. Nem abból a 10% háborúból kell kiindulni, ahol a népet vezető politikusoknak fogalmuk nincs az erőviszonyokról, csak verik a mellüket.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 671
113
Ha jól tudom (lehet hogy nem jól tudom), akkor vízszintesen a lövés irányát állítják, függőlegesen meg lőtávolságot - erre hat a hajítótöltetek száma is persze. Szóval elvileg tudni kell a cél távolságát, hogy találat legyen belőle. A távolság lézerrel vagy más optikai módon mérik.
Ha koordinátára lőnek, akkor a számítógép a cél helyzete és a saját helyzet alapján könnyen kiszámolja a lőelemeket - erről szól elvileg a Raganarok megoldása. A fotók alapján viszont nem láttam semmilyen optikát vagy műszert amivel az aknavetős Gidrán saját magának tud célt bemérni és célozni. Persze lehet, hogy van...
Az aknavetők többnyire nem látják a célt, így nem tudnak rá közvetlen irányozni. Az oldal irányzáshoz szükséges un. kisegítő célokat telepíteni, melyhez a szükséges irányszög állítást viszonyítani tudják (120 mm-hez biztosan, a kisebbek esetében nem mindig). Ehhez kell az irányzék/lövegtávcső szálkeresztjét figyelni és állítani.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 062
30 546
113