[HUN] Ejder Yalcin / Gidrán 4x4

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 179
113
ez a kis video szerintem @Negan kételyeit eloszlatja. mind a bemálházott lőszer mind a jármű erőhatásra történő viselkedése tekintetébe.
Egy 16 tonnás járgány azért már csak fel tudja venni a visszahatást.
Rendben van.Milyen szögtartományban tud tözet adni?Mennyi lőszert képes vinni?Mennyi a készenléti lőszer aránya,és milyen hozzáférésű a többi?
Plusz,a 4x4 kialakitás hogyan fog együtthaladni a láncos/8X8 járművekkel?
Különben meg Gáspárunk megint csúsztat,de rendesen.Ebben egyenlőre semmi magyar nincsen,csak a kezelőszemélyzet,meg az adófizetők pénze.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 179
113
És ha tetszik ha nem egyenlőre még ez a 100%-ban magyar hozzáadott érték! De alakul az, 5 éve még ez szinte elképzelhetetlen volt!
Ami azt illeti,az Otocar Cobrat már 20+ éve el akarták adni nekünk a törökök,akár helyi gyártással.És annak is volt 120milis aknavetős változata.A járgány különben sikeres lett-éppen csak a nehéz aknavető hordozó változatot nem vette meg senki.
 
  • Hűha
Reactions: hózentróger

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 044
38 424
113
Egy 16 tonnás járgány azért már csak fel tudja venni a visszahatást.
Rendben van.Milyen szögtartományban tud tözet adni?Mennyi lőszert képes vinni?Mennyi a készenléti lőszer aránya,és milyen hozzáférésű a többi?
A videóban 17 lőszertartó hengert számoltam - de ez csak az egyik oldal és szemmel láthatóan még bőven férne több is oda...
A Ragnarök 87,75 fokig emelhető amúgy meg az oldalfalak magasságán múlik - vélhetően 45 fok azért megy neki.
Akár vizszintesen is lőhetsz vele ha kinyitod a hátsó ajtót és nem fixütőszegesre van állítva a cső... :p

Plusz,a 4x4 kialakitás hogyan fog együtthaladni a láncos/8X8 járművekkel?
Kimondta hogy azokkal kell együtt haladjon?!
Egyelőre nem világos hová teszik ezeket...
A 8x8-asok közt lesz aknavetős is vélhetően - nem is biztos, hogy Raganrökkel...inkább NEMO kellene rá.
Különben meg Gáspárunk megint csúsztat,de rendesen.Ebben egyenlőre semmi magyar nincsen,csak a kezelőszemélyzet,meg az adófizetők pénze.
Ha áttelepítik a HDS-t és a Gidrán is nálunk készül, akkor már jobb lesz ez az arány. Prototípustól nem kell sokat várni etéren...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 956
123 561
113
Ami azt illeti,az Otocar Cobrat már 20+ éve el akarták adni nekünk a törökök,akár helyi gyártással.És annak is volt 120milis aknavetős változata.A járgány különben sikeres lett-éppen csak a nehéz aknavető hordozó változatot nem vette meg senki.
A cobra fele olyan nehéz mint a gidrán. Nem bírta a visszarúgást.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 815
113
Egy 16 tonnás járgány azért már csak fel tudja venni a visszahatást.
Rendben van.Milyen szögtartományban tud tözet adni?Mennyi lőszert képes vinni?Mennyi a készenléti lőszer aránya,és milyen hozzáférésű a többi?
Plusz,a 4x4 kialakitás hogyan fog együtthaladni a láncos/8X8 járművekkel?
Különben meg Gáspárunk megint csúsztat,de rendesen.Ebben egyenlőre semmi magyar nincsen,csak a kezelőszemélyzet,meg az adófizetők pénze.
Olyan vagy, mint az Öregek a Muppet Showból. Mindig puffognak és semmi sem tetszik nekik.

Az-oregek.jpg
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 179
113
A cobra fele olyan nehéz mint a gidrán. Nem bírta a visszarúgást.
Kiiktatható rugózással akartak segiteni a dolgon,de úgy sem jött be.
De eddig senkinek nem lett sikeres a kompetk önjáró nehéz aknavetője.Talán csak a BMD alvázas Nona aknavetőtarack a kivétel-amin szintén kiiktatható rugózás van.Meg egy elég speciális járgány.
Jobb lenne inkább a 81milist telepiteni a Gidránra.120milist meg a dd-ok alapjárművének erre kialakitott változatára.
@Filter merre van?Légió aranykoszorús aknavetősének véleményére kiváncsi lennék.
 
  • Tetszik
Reactions: Filter

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 956
123 561
113
Kiiktatható rugózással akartak segiteni a dolgon,de úgy sem jött be.
De eddig senkinek nem lett sikeres a kompetk önjáró nehéz aknavetője.Talán csak a BMD alvázas Nona aknavetőtarack a kivétel-amin szintén kiiktatható rugózás van.Meg egy elég speciális járgány.
Jobb lenne inkább a 81milist telepiteni a Gidránra.120milist meg a dd-ok alapjárművének erre kialakitott változatára.
@Filter merre van?Légió aranykoszorús aknavetősének véleményére kiváncsi lennék.
A rugózás kiiktatható itt is. Ha megnézed a videót marha stabil az alváz, sokkal jobb mint amire a tüzéreink számítottak előzetesen.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
A rugózás kiiktatható itt is. Ha megnézed a videót marha stabil az alváz, sokkal jobb mint amire a tüzéreink számítottak előzetesen.
Ezért tettem be a Sandcates Spear videót ezzel kapcsolatban korábban.
Jobb lenne inkább a 81milist telepiteni a Gidránra.120milist meg a dd-ok alapjárművének erre kialakitott változatára.
Tényleg nem értem ezt a fitymálást. A Hightech force-os videóban el is mondja Maróth, hogy a németeket is megdöbbentette, hogy mennyire nem mozdult meg tüzelés közben a kocsiszekrény, és hogy mennyire meggyőzte őket. Simán elhiszem, hogy Maróth 1-2 dologban megelőlegez sikereket egyes új fejlesztésünknél, de ez egy annyira konkrét, és hihető (a videó is alátámasztja), hogy simán benne van, hogy ez így el is hangzott.
Igazság szerint nem értem, azt sem, hogy folyamatosan az adófizetők pénzéért aggódsz, miközben a kb. 6-od/8-ad annyiba kerülő járműből készült aknavető hordozót természetesen fikázod.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 179
113
Ezért tettem be a Sandcates Spear videót ezzel kapcsolatban korábban.

Tényleg nem értem ezt a fitymálást. A Hightech force-os videóban el is mondja Maróth, hogy a németeket is megdöbbentette, hogy mennyire nem mozdult meg tüzelés közben a kocsiszekrény, és hogy mennyire meggyőzte őket. Simán elhiszem, hogy Maróth 1-2 dologban megelőlegez sikereket egyes új fejlesztésünknél, de ez egy annyira konkrét, és hihető (a videó is alátámasztja), hogy simán benne van, hogy ez így el is hangzott.
Igazság szerint nem értem, azt sem, hogy folyamatosan az adófizetők pénzéért aggódsz, miközben a kb. 6-od/8-ad annyiba kerülő járműből készült aknavető hordozót természetesen fikázod.
Mert nem az eszköz darabára számit,hanem a harcérték/ár arány.Zl tüzérségnek (is,mert tarackkal,könnyű sorozatvetővel is kiegésziteném) a méregdrága,a legdrágább AMOS rendszert szemeltem ki.Mert sok tekintetben (de nem minden tekintetben) egyetlen tűzgép olyan tűzhatásra képes,mint egy egész üteg Gidran-Ragnarok.Továbbra is kitartok a nézetem mellet,térségünkben a tüzérség a csatadöntő fegyvernem.A lehető legjobb tüzérségre lenne szükségünk,minden szinten.Tűzerővel kell potolni a létszámhiányt.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 208
113
Mert nem az eszköz darabára számit,hanem a harcérték/ár arány.Zl tüzérségnek (is,mert tarackkal,könnyű sorozatvetővel is kiegésziteném) a méregdrága,a legdrágább AMOS rendszert szemeltem ki.Mert sok tekintetben (de nem minden tekintetben) egyetlen tűzgép olyan tűzhatásra képes,mint egy egész üteg Gidran-Ragnarok.Továbbra is kitartok a nézetem mellet,térségünkben a tüzérség a csatadöntő fegyvernem.A lehető legjobb tüzérségre lenne szükségünk,minden szinten.Tűzerővel kell potolni a létszámhiányt.

A tüzérséget tekintve teljesen igazad van.
A rakétatüzérség
  1. 2-3-szoros tűzgyorsaságú az aknavető/Ágyúhoz képest,
  2. töredék árú,
  3. töredék súlyú(mozgékonyság!!!),
  4. a Hirtenberger tűzvezető rendszere --szinte biztosan-- integrálható rá,
  5. a Gidrán is, az NMS is terepjáró tud maradni.

Meglenne a minőség és mennyiség végre. Szerbektől/rajtuk keresztül akár GPS-es 122 mm-est/gyártókapacitást is lehet venni!!!
Tudom, hogy nem német, ráadásul nem is drága, tehát esélytelen? (...költői kérdés, nem igazán hozzád.)

Meddig várnak még "letolt gatyával"???


.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 815
113
A tüzérséget tekintve teljesen igazad van.
A rakétatüzérség
  1. 2-3-szoros tűzgyorsaságú az aknavető/Ágyúhoz képest,
  2. töredék árú,
  3. töredék súlyú(mozgékonyság!!!),
  4. a Hirtenberger tűzvezető rendszere --szinte biztosan-- integrálható rá,
  5. a Gidrán is, az NMS is terepjáró tud maradni.

Meglenne a minőség és mennyiség végre. Szerbektől/rajtuk keresztül akár GPS-es 122 mm-est/gyártókapacitást is lehet venni!!!
Tudom, hogy nem német, ráadásul nem is drága, tehát esélytelen? (...költői kérdés, nem igazán hozzád.)

Meddig várnak még "letolt gatyával"???


.
Azért jó ha német, mert ha exportváltozatot akarsz, akkor egy RM portfolioban a németek lobbierejével egyszerűbb eladni, mint a szerbekkel közreműködve. Ezek üzleti szempontok is.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 179
113
Azért jó ha német, mert ha exportváltozatot akarsz, akkor egy RM portfolioban a németek lobbierejével egyszerűbb eladni, mint a szerbekkel közreműködve. Ezek üzleti szempontok is.
Németeknek jelenleg nincs olyan sorozatvetőjük,ami zl támogató szerepre való lenne.
 
  • Tetszik
Reactions: Vogon

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 600
14 643
113
Kiiktatható rugózással akartak segiteni a dolgon,de úgy sem jött be.
De eddig senkinek nem lett sikeres a kompetk önjáró nehéz aknavetője.Talán csak a BMD alvázas Nona aknavetőtarack a kivétel-amin szintén kiiktatható rugózás van.Meg egy elég speciális járgány.
Jobb lenne inkább a 81milist telepiteni a Gidránra.120milist meg a dd-ok alapjárművének erre kialakitott változatára.
@Filter merre van?Légió aranykoszorús aknavetősének véleményére kiváncsi lennék.


Van azért választék. De tény hogy egy 120-as nagyon nagyot üt.
Életképes még az Ukrán változat ami gyakorlatilag kihajtja maga mögé hidraulikával, tűzkiváltás előtt, habár ebben az esetben van időveszteség.
Meg kell nézni a szakadárok kendácsolásait, URAL és Kamaz 3 tengelyes alvázakra raknak 82-es AV-ket.
Talán a balkánon volt GAZ 66 alvázra oktrolyált 82-es még, de 120-ast soha nem láttam még kendácsolva. Véleményem szerint 10-15 lövés után szét is esne egy 120-as alatt, vagy eltörne az alváz.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 208
113
Azért jó ha német, mert ha exportváltozatot akarsz, akkor egy RM portfolioban a németek lobbierejével egyszerűbb eladni, mint a szerbekkel közreműködve. Ezek üzleti szempontok is.

Én nem tudok olyan esetről amikor a németek hagytak bennünket érvényesülni!
Üzletről beszélek "természetesen"! (...más vonatkozásokban még rosszabb a történelmi tapasztalat.)
"Véletlenül" szinte mindig/csak számukra kedvezően alakulnak a dolgok, majd találnak/előkerül egy politikust, aki megmagyarázza!
Én nem vagyok az, mondhatok igazat! Az irónia nem neked szólt. Én is így gondoltam --mint te-- évtizedekig.
A maradék néhányra már nem maradt naivitásom.

Vissza:
Összképet tekintve: alapvető német érdek, hogy Közép-Kelet-Európa lerabolható együttműködő partner legyen --ne pedig önálló-- , amit "vmi Magyar királyság" a térségben évszázadokig meghiúsított, és ennek "most" szikrányi esélyét sem fogják hagyni.

"Csak" német anyagi, politikai és ipari érdekek szólnak a jó eredményt ígérő megoldásaink ellen.


.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 535
8 885
113
Na ide is.
Remélem a lokátoros Gidrán is tudja, vagy akár még többet!
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 179
113
Na ide is.
Remélem a lokátoros Gidrán is tudja, vagy akár még többet!
Elvileg egy Elbit lokátor hazai változata,csak tud annyit,mint az orosz.