[HUN] Ejder Yalcin / Gidrán 4x4

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 790
113
Megint ugrottunk egy szintet a távvezérelt torony használatában, de továbbra is xar a színe, meg a HM videós narráció.
20160906muppet-show.jpg
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 960
5 887
113
De hisz te narráltad.

Egyébként tényleg ennyiből ítéled meg hozzáértésem, hogy a nehézgéppuskát géppuskának ÍRTAM. ez az a szint amikor bárminemű online felületen a a kommentelők egymásnak mennek helyesírási hibák miatt.
De csak, hogy egyértelművé tegyem számodra is tudom mi a géppuska nehézgéppuska gépágyú között a különbség.
De te láthatóan nem tudtad mert nem azt mondtad volna videóban.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 988
113
De hisz te narráltad.

Egyébként tényleg ennyiből ítéled meg hozzáértésem, hogy a nehézgéppuskát géppuskának ÍRTAM. ez az a szint amikor bárminemű online felületen a a kommentelők egymásnak mennek helyesírási hibák miatt.
De csak, hogy egyértelművé tegyem számodra is tudom mi a géppuska nehézgéppuska gépágyú között a különbség.
De te láthatóan nem tudtad mert nem azt mondtad volna videóban.
Nyilván akit felvettek a hangja miatt szinkron színész tudja mi a különbség...

Amúgy ahogy helyből leírtad te is, hogy géppuska nehézgéppuska helyett pont addig tartott az amúgy civil zrínyi médiás szövegírónak és a narrátornak is elbaszni a dolgot. Cikinek ciki az biztos, de a vérnyugdíjas szintű vernyákolásod méginkább.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 960
5 887
113
Látom nem világos neked sem!

Az hogy én pusztán kényelmi szempotból, -de nevezhetjük lustaságnak is- , de semmiképp sem "basztam el" nem írtam oda a nehéz szót (hozzáteszem angol klaviatúrával), egy amatőr fórumra, az nem hasonlítható össze a videóban hallottakkal. Ahol azért csak kellene valamiféle lektorálás a szövegben. Azért még is csak a teljes Zrinyi média hitelessége múlik ezen.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 960
5 887
113
Nyilván akit felvettek a hangja miatt szinkron színész tudja mi a különbség...

Amúgy ahogy helyből leírtad te is, hogy géppuska nehézgéppuska helyett pont addig tartott az amúgy civil zrínyi médiás szövegírónak és a narrátornak is elbaszni a dolgot. Cikinek ciki az biztos, de a vérnyugdíjas szintű vernyákolásod méginkább.

Nem helyből írtam le, hidd el tudtam előtte is meg utána is mi a különbség. Nem gondoltam, hogy egy ilyen fórumon magyaráznom kell bizonyítványom.
De a Zrinyi médiának az lenne a dolga, hogy hiteles információt közvetít a default user államplogár felé.
Ha másról szól az egész mint propaganda.
Meg egyébkén is kik dolgoznak a Zrinyi médiában, ott is sógor koma jóbarát frissen végzett hozzá nem értő gyerkőcei kerültek be ilyen-olyan hátszéllel.
Bárhogy is ez SZÁNALMAS! Ez Magyarország meg az ő ipara, hadserege és a többi...
 
H

Hummen23

Guest
Nem helyből írtam le, hidd el tudtam előtte is meg utána is mi a különbség. Nem gondoltam, hogy egy ilyen fórumon magyaráznom kell bizonyítványom.
De a Zrinyi médiának az lenne a dolga, hogy hiteles információt közvetít a default user államplogár felé.
Ha másról szól az egész mint propaganda.
Meg egyébkén is kik dolgoznak a Zrinyi médiában, ott is sógor koma jóbarát frissen végzett hozzá nem értő gyerkőcei kerültek be ilyen-olyan hátszéllel.
Bárhogy is ez SZÁNALMAS! Ez Magyarország meg az ő ipara, hadserege és a többi...
Szerintem ne erőltesd, ebből sehogy sem jössz ki jól.
Egyszerre kárhoztatsz másokat és mentegeted magad ugyanazért a hibáért. Ez a szánalmas.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Nem helyből írtam le, hidd el tudtam előtte is meg utána is mi a különbség. Nem gondoltam, hogy egy ilyen fórumon magyaráznom kell bizonyítványom.
De a Zrinyi médiának az lenne a dolga, hogy hiteles információt közvetít a default user államplogár felé.
Ha másról szól az egész mint propaganda.
Meg egyébkén is kik dolgoznak a Zrinyi médiában, ott is sógor koma jóbarát frissen végzett hozzá nem értő gyerkőcei kerültek be ilyen-olyan hátszéllel.
Bárhogy is ez SZÁNALMAS! Ez Magyarország meg az ő ipara, hadserege és a többi...
Vélhetőleg az egész szervezet felépítésével is tisztában vagy.
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
764
1 898
93
Nna, azt hittem történt valami érdekes, de csak a szokásos szájkarate szar fegyverállványról, meg szar festésről :(

Kérdezném azokat, akik egy kicsit értenek is hozzá:
Nem lehet, hogy az erős, kontrasztos színek a járműveken azért vannak, mert ha porosak, sarasak lesznek - mert azok lesznek 1 km terep után - akkor sem válik "egyszínűvé" a jármű, és valójában akkor működik igazán?

Mert ugye jellemzően nem frissen mosott járgányok szoktak szaladgálni a harcmezőn.:rolleyes:
Ilyen szempontból szerintem a földi járművek spéci kategória. A festett fém tiszta állapotban selyemfényű vagy félfényes - főleg erős fényben - a por, száradt sár alapjaiban változtatja az optikai tulajdonságait. Ha tábori körülmények között takarítják (max cirokseprű, hasonlók) a sár úgy is jelentősen változtatja a színt.
Aki foglalkozott makettezéssel pontosan tudja ezt. Komplex festési technikák kellenek a tiszta makett "koszolásához", híg koszos színnel átmosás, szárazecsetelés stb.
A terepruházat színhatását nem befolyásolja ilyen szinten a kosz, kivétel, ha elmerülsz a sárban, de a ruhát az ember igyekszik tisztítani is. A járműveket harci helyzetben nem hiszem, hogy este lemossák, letörlik róla a port. A légi járművek meg eleve nem koszolódnak ennyire.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 841
113
Nna, azt hittem történt valami érdekes, de csak a szokásos szájkarate szar fegyverállványról, meg szar festésről :(

Kérdezném azokat, akik egy kicsit értenek is hozzá:
Nem lehet, hogy az erős, kontrasztos színek a járműveken azért vannak, mert ha porosak, sarasak lesznek - mert azok lesznek 1 km terep után - akkor sem válik "egyszínűvé" a jármű, és valójában akkor működik igazán?

Mert ugye jellemzően nem frissen mosott járgányok szoktak szaladgálni a harcmezőn.:rolleyes:
Ilyen szempontból szerintem a földi járművek spéci kategória. A festett fém tiszta állapotban selyemfényű vagy félfényes - főleg erős fényben - a por, száradt sár alapjaiban változtatja az optikai tulajdonságait. Ha tábori körülmények között takarítják (max cirokseprű, hasonlók) a sár úgy is jelentősen változtatja a színt.
Aki foglalkozott makettezéssel pontosan tudja ezt. Komplex festési technikák kellenek a tiszta makett "koszolásához", híg koszos színnel átmosás, szárazecsetelés stb.
A terepruházat színhatását nem befolyásolja ilyen szinten a kosz, kivétel, ha elmerülsz a sárban, de a ruhát az ember igyekszik tisztítani is. A járműveket harci helyzetben nem hiszem, hogy este lemossák, letörlik róla a port. A légi járművek meg eleve nem koszolódnak ennyire.
Az álcaszínnek önmagában kell jól álcáznia nem porosan,kopottan vagy sarasan.
 
  • Tetszik
Reactions: Nero von Schwartz

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 960
5 887
113
Nem kell magyaráznod, mióta előkerült a géppuskaállvány azóta már a szegénységit bemutattad jópárszor.

Ja igen géppuskaállvány, örülök, hogy felhoztad

Ott kezdeném, hogy nagyon cinikus vagyok. Főleg a magyar fegyveres szervekkel meg mindennel ami hozzájuk tartozik úgy unblokk.

De a hozzád hasonló gyengébbek kedvéért akik nem veszik észre szarkazmust, cinizmust egy ember mondanivalójában,( végtére is honvédnek elég 8 álltalános) s levezetem miért is írom azt amit.

Tegyük fel, hogy nem Gidránokra lesz magyar nebulók álltal fejlesztett manuális torony GÉPPUSKÁHOZ (persze tudom én is, hogy nem sok esély van rá).
Mi másra mehetne még rá? Talán a jövőben RM-el fejlesztett 8x8-ra? Az még nagyobb blamázs lenne? Kétlem
vagy netán 2021-ben akarják feltalálni spanyolviaszt és majd nemzetközni exportsikerre pályázni? Kétlem
Bár az is lehet, hogy bekerült egyetemi tananyagba mérnököknek? Vagy pont hogy nincs rendes mérnökképzés Magyarországon és HM lesz helyettesítő tanár?
Van még rengeted bullshit kategória, meg persze értelmes elméletem, csak hát az a fránya cinizmus ugye.