[HUN] Gestamen fegyverek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 680
5 135
113
684950461e93bbcdfa97f64ab0047203.jpg

stock-vector-emoji-puke-emoticon-poisoning-nausea-disgusting-emoji-2151217327.jpg
Jobbulást!
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 813
35 097
113
töredéke lett beszerezve végül.
247 db volt a pontos szám ha jól emlékszem. és ez is már a csökkentett igényű változat volt.
7 db egyéb célú
a 240 fele raktár
tehát 120 került volna ki a csapatokoz. a BHD igénye a rendészek igénye és a felderítőké. ebből kelett volna kapni a különlegeseknek akinél már rendszerbe van... (ami így már alapból nagyon karcsú elosztást jelentett volna...)

és még ezt is vissza vágták??? ez már valóban fillér b.szás.... legalábbis én erről az igényekről tudok.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 787
122 709
113
247 db volt a pontos szám ha jól emlékszem. és ez is már a csökkentett igényű változat volt.
7 db egyéb célú
a 240 fele raktár
tehát 120 került volna ki a csapatokoz. a BHD igénye a rendészek igénye és a felderítőké. ebből kelett volna kapni a különlegeseknek akinél már rendszerbe van... (ami így már alapból nagyon karcsú elosztást jelentett volna...)

és még ezt is vissza vágták??? ez már valóban fillér b.szás.... legalábbis én erről az igényekről tudok.
Vissza.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 288
12 591
113
A megszólaló szakemberek szakértelme rejtve marad, semmilyen érdemi információt nem közölnek.
A pisztoly külső/belső kakasos átszerelhetőségét reklámozzák, amire szerintem a világon sehol nincs igény.
9_10-től nyilatkozik.
Saját állítása szerint 30 éve foglalkozik fegyvergyártással... :confused:
10:40-től már ember lő vele, ott stabilabbnak tűnik.
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 680
5 135
113
9_10-től nyilatkozik.
Saját állítása szerint 30 éve foglalkozik fegyvergyártással... :confused:
10:40-től már ember lő vele, ott stabilabbnak tűnik.
Mérnök embertől több érdemi információt, szakmaibb nyelvezetet, és összeszedettebb gondolatmenetet várnék. Pláne, ha a történelmi szerelemprojektjéről van szó.
Ehelyett alig tudta kitölteni a 3 percnyi mondókáját, miközben nem közölt semmit.
Egyáltalán nem tűnik stabilnak, majd' szétesik a szerkezet.
 
  • Szomorú
  • Dühítő
Reactions: fip7 and vasszekely

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 811
37 911
113
Igen, rendkívül rángatózik. Én úgy látom, hogy egy oldalirányú kaszálást is végez, és inog a tokszerkezet = irányzék a csőhöz képest.
Nem láttam még ennyire instabil géppuskát.

A megszólaló szakemberek szakértelme rejtve marad, semmilyen érdemi információt nem közölnek.
A pisztoly külső/belső kakasos átszerelhetőségét reklámozzák, amire szerintem a világon sehol nincs igény.

A géppuskárol készült kózeliken jól látszódik a silány megmunkálás és rossz anyagminőség.
Ez a weboldalukon elérhető videoból van, a cső foggantyújának minősége jól látszódik:
n6rZhnw.png
Én azt hallottam hogy a H&K-tól hoztak embereket ehhez a céghez...aztán fene tudja...
 
  • Vicces
  • Szomorú
Reactions: fip7 and vasszekely

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 680
5 135
113
Én baromira örülnék, ha pozitívan lehetne róluk nyilatkozni.
De a katonáink nem kapnak új géppuskát, a lövészraj legfontosabb fegyverét, pedig kilencedik éve folyik a haderőreform.
És nem tűnik úgy, hogy ez egy modern, megbízható fegyvert eredményező projekt lenne.
Az ide kommentáló hivatásosok még az Evolys ellen is kikeltek, mert az egy kiforratlan újdonság.
Akkor ez a sufnituning mi?
Ilyenkor sajnálom a katonáinkat.

Hightech, digitális, xxi. századi, meghatározó, mindenből csak a legmodernebb eszközöket használó...ect.
Ez a projekt sehogysem illik ebbe a képbe, és nem is fog.
A döntéshozóknak nem volna szabad ezt hagyni. Finanszírozzák más forrásból, támogassák, szurkoljanak neki, de a katonák kapjanak megfelelő eszközöket!
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 680
5 135
113
Egyébként a katonák könnyen meghekkelhették volna a projektet.
Azt mondja a fejlesztőmérnök úr, hogy az ő igényeiket figyelembe véve alakították ki a fegyvert.
Hát úgy kellett volna megfogalmazni azt az igényt, hogy "legyen olyan, mint a minimi" azt pont.
:D
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 811
37 911
113
Egyébként a katonák könnyen meghekkelhették volna a projektet.
Azt mondja a fejlesztőmérnök úr, hogy az ő igényeiket figyelembe véve alakították ki a fegyvert.
Hát úgy kellett volna megfogalmazni azt az igényt, hogy "legyen olyan, mint a minimi" azt pont.
:D
Én sem értem mit kell itt okoskodni: pofátlanul le kell másolni egy meglévő bevált típust.
Miniminek van már tucatnyi klónja. Amúgy sem mai konstrukció: jogi problémák nélkül lenyúlható amíg nem forgalmazzuk FN és Minimi néven.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 394
79 348
113
Egyébként a katonák könnyen meghekkelhették volna a projektet.
Azt mondja a fejlesztőmérnök úr, hogy az ő igényeiket figyelembe véve alakították ki a fegyvert.
Hát úgy kellett volna megfogalmazni azt az igényt, hogy "legyen olyan, mint a minimi" azt pont.
:D
Nagyjából ezt is mondták, csak cizellaltabban.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 526
14 746
113
Tőlem hallhattad. Nem biztos, hogy igaz, sőtt, én már egyáltalán nem hiszem el.
Azèrt ha valaki egy multinál mèrnök az nem biztos hogy azt jelenti hogy fasza is.
Főleg a nagyobb cègeknèl, el tudnak bújni egymás háta mögött.
Ha van egy project amire rá van állítva 5 mèrnök, abból lehet csak 2 aki igazán jó. Ők elviszik a melót a hátukon. De a többi is rèszesül a babèrokból.
Sokáig lehet így lèbecolni.
Ès mêg igaz is lehet, hogy ott dolgozott.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
9_10-től nyilatkozik.
Saját állítása szerint 30 éve foglalkozik fegyvergyártással... :confused:
10:40-től már ember lő vele, ott stabilabbnak tűnik.
Srácok!
Egy összevágott királyi tévének készült videóból ne vonjatok már le örök érvényű következtetéseket.
Azt láttuk, hogy mire támasztotta le a nyomorult a villaállványt?
Meg az megvan, hogy a "lövészet" utolsó képeinél nem is géppuska volt a lövő kezében? Hiszen rámarkol egy első markolatra.
Annak pedig nincs is olyanja!
Ettől még lehetnek problémák a fegyverrel, csak olyan dolgokkal dobálóztok, ami a videó alapján nem megalapozott.
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 745
2 584
113
Nekem pozitív a videó alapján a benyomásom géppuskáról. Biztos van még reszelni való rajta, de nem tűnik rosszabbnak mint más egyéb típusok. A felső gázdugattyú vezetésnek az lehet az értelme hogy a csővonala lejjebb kerül a vállhoz képest, talán valamivel kisseb erők ébrednek. Az MCR LMG például bal oldalt vezeti a gázdugattyút.
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 745
2 584
113
Lehetne a tok felsőrészének méretét egy kicsit csökkenteni és a látvány elemeket is elhagynám a tokon. És még optimalizálni a gázdugattyú méretét és tömegét is . De ez csak okoskodás a részemről semmit nem tudok róla.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 920
5 015
113
Én sem értem mit kell itt okoskodni: pofátlanul le kell másolni egy meglévő bevált típust.
Miniminek van már tucatnyi klónja. Amúgy sem mai konstrukció: jogi problémák nélkül lenyúlható amíg nem forgalmazzuk FN és Minimi néven.
Azt kellett volna a pisztolynál is. Ez a 2 féle elsütőszerkezet bődületes marhaság. E tekintetben valóban egyedülálló. Inkább fogtak volna egy Glock 17-est és szépen lemásolták volna. Annak idején a PA is egy másolat volt. Senkit nem érdekelt a gyártási jog.