[HUN] Gestamen fegyverek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 731
5 298
113
Tudsz mondani konkrétumot? Anyag, megmunkálás, működési elv, költséghatékonyság, az egész koncepció? Ebben vagy fordított sorrendben?
Többször kérdeztük már, kitart a végtelenségig a projekt mellett a minisztérium, vagy van az a pont, amikor kukázzák?
 

AlbaRegia

Well-Known Member
2019. december 23.
405
1 071
93
Jobban megnézve a Gestamen golyószóróit ugye nem egy kezes tűzváltósok lesznek? Meg csak nekem tűnik úgy hogy mintha a teljes tokfedél mozogna lövéskor?
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 312
12 674
113
Tipikus magyar mentalitás! A legegyedibbet akarjuk megcsinálni amivel egyből kitudunk tűnni a tömegből! Csak itt az a problem hogy nem jó értelemben fogunk kitűnni! Viszont azért reménykedem benne hogy használható piacképes Izé lesznek...
Sajnos annyira azért mégsem egyedi, hogy a 6.8x51 GP és 0.338 NM űrméretekre készültek volna...
Csak úgy lett volna esélyünk a világpiacon. :(
 
  • Hűha
Reactions: enzo

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 731
5 298
113
Meg csak nekem tűnik úgy hogy mintha a teljes tokfedél mozogna lövéskor?
Nekem úgy tűnik nagy a csőemelkedés lövéskor, lassú a tűzgyorsaság, és órmótlanul batár az egész, legalábbis más golyószórókhoz képest.
Az egészről süt a rossz megmunkálás és anyagminőség.
 
  • Tetszik
Reactions: AlbaRegia

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 312
12 674
113
HadERŐ „Hazámat szolgálom!” - 2024.02.13-i adás

Vadászirányítás; Gestamen fegyverek; a haderőfejlesztés 2023-as eredményei és mi várható 2024-ben; a Messer kiemelése a Balatonból;

2024 végén érkeznek az első Hero drónok.

"Kitartóan kitartunk...."
8:58-tól elsütik a géppuskát.
Eljött az igazság pillanata - a felső elhelyezésű gázdugattyú vajon mennyire teszi instabillá a tüzelést?
Baromira!!!
Úgy szar ez a géppuska, ahogy van!!!
Ugrál, mint a bakkecske!!!
Vissza a PKM-et!!!
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 865
35 239
113
ennek az elődje az RPK és az RPD (mondjuk érdekes hogy az RPD hevederes volt majd az azt váltó RPK nál áttértek a dobtárra és a szekrénytárra.) ennél meg mind2őt alkalmazni akarják. de szerintem nem ez a legnagyobb gond a fegyverrel. Bár én lőni nem lőtem még vele így véleményezni sem tudom
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 025
30 407
113
:hadonaszos: :D
giphy.gif
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 731
5 298
113
8:58-tól elsütik a géppuskát.
Eljött az igazság pillanata - a felső elhelyezésű gázdugattyú vajon mennyire teszi instabillá a tüzelést?
Baromira!!!
Úgy szar ez a géppuska, ahogy van!!!
Ugrál, mint a bakkecske!!!
Vissza a PKM-et!!!
Igen, rendkívül rángatózik. Én úgy látom, hogy egy oldalirányú kaszálást is végez, és inog a tokszerkezet = irányzék a csőhöz képest.
Nem láttam még ennyire instabil géppuskát.

A megszólaló szakemberek szakértelme rejtve marad, semmilyen érdemi információt nem közölnek.
A pisztoly külső/belső kakasos átszerelhetőségét reklámozzák, amire szerintem a világon sehol nincs igény.

A géppuskárol készült kózeliken jól látszódik a silány megmunkálás és rossz anyagminőség.
Ez a weboldalukon elérhető videoból van, a cső foggantyújának minősége jól látszódik:
n6rZhnw.png
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 545
79 683
113
Igen, rendkívül rángatózik. Én úgy látom, hogy egy oldalirányú kaszálást is végez, és inog a tokszerkezet = irányzék a csőhöz képest.
Nem láttam még ennyire instabil géppuskát.

A megszólaló szakemberek szakértelme rejtve marad, semmilyen érdemi információt nem közölnek.
A pisztoly külső/belső kakasos átszerelhetőségét reklámozzák, amire szerintem a világon sehol nincs igény.

A géppuskárol készült kózeliken jól látszódik a silány megmunkálás és rossz anyagminőség.
Ez a weboldalukon elérhető videoból van, a cső foggantyújának minősége jól látszódik:
n6rZhnw.png
684950461e93bbcdfa97f64ab0047203.jpg

stock-vector-emoji-puke-emoticon-poisoning-nausea-disgusting-emoji-2151217327.jpg