[HUN] Gestamen fegyverek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
2 043
6 352
113
Már futottunk az ügyben pár kört.
Szerintem lenne szükség teljesen vertikalizált kézifegyver gyártásra idehaza (tervezés + gyártás). Az, hogy egy ilyen projekt botladozik az elején, tök normális, főleg ha figyelembe vesszük, hogy egy tervezőgeneráció kihalt és kb nulláról indulunk megint.
Csakhogy ennek piaci alapon kellene működnie, nem pedig egy nulla teljesítménnyel rendelkező megélhetési alibiző urambátyám intézményt kitömni pénzzel és várni a csodát.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
9 007
49 752
113
Csakhogy ennek piaci alapon kellene működnie, nem pedig egy nulla teljesítménnyel rendelkező megélhetési alibiző urambátyám intézményt kitömni pénzzel és várni a csodát.
Mesélj kérlek, egy nem létező tervezői kompetenciát meg mellé gyárkapacitást hogyan építesz fel piaci alapon?
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
2 043
6 352
113
Mesélj kérlek, egy nem létező tervezői kompetenciát meg mellé gyárkapacitást hogyan építesz fel piaci alapon?
Ők sem rendelkeznek egyikkel sem.

De mondok példát, a hm nyílt pályázatot hírdet géppuska fejlesztésre, meghatározott műszaki paraméterekkel, darabszámokkal, opciókkal.

Az arra képes mérnökök sikeres prototípusokat készítenek, gyártó kapacitás pedig az arzenálnál van bőven. Nem kellett volna elbugázni a cz-nek.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
2 043
6 352
113
De rengeteg olyan fémipari cégünk van, ami röhögve megugorná a feladatot, és nagyjából egy hét alatt legyártja az egész mennyiséget olyan szabványok szerint, hogy a gestamen elbújik szégyenében.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
9 007
49 752
113
Inkább itt válaszolok, ne a pisztoly topicban rendetlenkedjünk.

A kérdés, hogy egyáltalán érdemes-e.
Szerintem nem. Eddig a tapasztalat engem igazol sajnos.
Ha szeretnénk magunknak értelmezhető hadiipart, akkor annak része kell, hogy legyen a kézifegyvergyártás és (szerintem!) a tervezés is. Két okból:
1. ne legyünk licenchez meg egyebekhez kötve (ez a kisebb probléma)
2. úgy általában bármilyen hadiipari termék kifejlesztése-gyártása-termékkövetése szempontjából szerintem ideális belépési pont, ugyanis egy viszonylag kiforrott kategóriáról beszélünk a kézifegyverek tekintetében (olyan nagy K+F ráfordítást nem igényel), és ebből még rengeteg egyéb kompetenciát tudnánk kinöveszteni, ha összejön. Mindenki végiggondolhatja, hogy mi kell ahhoz, hogy egy effektív gyalogsági kézifegyvert saját erőből ki tudjunk fejleszteni, majd utána nagy mennyiségben, jó minőségben le tudjunk gyártani, utána a következő verziót belőle, stb.
Tervezőmérnökök, anyagmérnökök, integrációs mérnökök, projektvezetők, gyártástervezők, szakmunkások, stb stb.
Külön-külön már egész nagy számosságban rendelkezésre áll ilyen szaktudás, de így, hogy egy komplett termékéletciklust láttak volna, illetve dolgoztak volna rajta, nemigen.

Ha egy ilyen hadiipari terméket tető alá tudnánk hozni, akkor az azt jelentené, hogy felbecsülhetetlen értékű tudás birtokában lennénk és azt már nem vinné ki az országból senki. Itt a hangsúly az önerőn van.
Lásd Szerbia.

Ők sem rendelkeznek egyikkel sem.
Erről nem tudok.
De mondok példát, a hm nyílt pályázatot hírdet géppuska fejlesztésre, meghatározott műszaki paraméterekkel, darabszámokkal, opciókkal.

Az arra képes mérnökök sikeres prototípusokat készítenek, gyártó kapacitás pedig az arzenálnál van bőven. Nem kellett volna elbugázni a cz-nek.
Tehát akkor igazából nem azzal van problémád, hogy itthon fejlesztenek fegyvereket, hanem hogy a Gestamen csinálja?
De rengeteg olyan fémipari cégünk van, ami röhögve megugorná a feladatot, és nagyjából egy hét alatt legyártja az egész mennyiséget olyan szabványok szerint, hogy a gestamen elbújik szégyenében.
Most akkor tervezési gondok vannak a fegyverekkel vagy a minőséggel van probléma?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 521
126 628
113
Ha szeretnénk magunknak értelmezhető hadiipart, akkor annak része kell, hogy legyen a kézifegyvergyártás és (szerintem!) a tervezés is. Két okból:
1. ne legyünk licenchez meg egyebekhez kötve (ez a kisebb probléma)
2. úgy általában bármilyen hadiipari termék kifejlesztése-gyártása-termékkövetése szempontjából szerintem ideális belépési pont, ugyanis egy viszonylag kiforrott kategóriáról beszélünk a kézifegyverek tekintetében (olyan nagy K+F ráfordítást nem igényel), és ebből még rengeteg egyéb kompetenciát tudnánk kinöveszteni, ha összejön. Mindenki végiggondolhatja, hogy mi kell ahhoz, hogy egy effektív gyalogsági kézifegyvert saját erőből ki tudjunk fejleszteni, majd utána nagy mennyiségben, jó minőségben le tudjunk gyártani, utána a következő verziót belőle, stb.
Tervezőmérnökök, anyagmérnökök, integrációs mérnökök, projektvezetők, gyártástervezők, szakmunkások, stb stb.
Külön-külön már egész nagy számosságban rendelkezésre áll ilyen szaktudás, de így, hogy egy komplett termékéletciklust láttak volna, illetve dolgoztak volna rajta, nemigen.

Ha egy ilyen hadiipari terméket tető alá tudnánk hozni, akkor az azt jelentené, hogy felbecsülhetetlen értékű tudás birtokában lennénk és azt már nem vinné ki az országból senki. Itt a hangsúly az önerőn van.
Lásd Szerbia.
A gond az, hogy ebben a projektben nem ezen van a hangsúly és nem is ez történik és a hadiipar látszatfejlesztésének az ország valós védelmi képességei látják a kárát.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
3 283
10 921
113
A gond az, hogy ebben a projektben nem ezen van a hangsúly és nem is ez történik és a hadiipar látszatfejlesztésének az ország valós védelmi képességei látják a kárát.
Gesteman vilag megvalto uj fejleszteseket akar minden aron ki izzadni magabol es egy olyan egyszeru dolgot nem tudnak ezaltal megalkotni mint a kibaszott maroklofegyver es minden aron a szar elkepzeleseiket le akarjak nyomni valaki torkan aki majd meg is veszi khm honvedseg
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
9 007
49 752
113
Mindkettő és nem kevés...
A pisztoly még so-so de minden egyéb.....
De ha ennyire szar a helyzet, akkor miért kushad mindenki? A vezérkarnak nincs annyi töke, hogy megkongassák a vészharangot?
Úgy értem, ha tényleg ennyire elbénázták a tervezést meg az előszériát is, miért nincs ennek visszhangja? Ha a jövőbeli felhasználók széles körének nem felel meg, és ők emelik fel a hangjukat, csak nem fognak mindenkit leszerelni...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 557
82 363
113
Inkább itt válaszolok, ne a pisztoly topicban rendetlenkedjünk.


Ha szeretnénk magunknak értelmezhető hadiipart, akkor annak része kell, hogy legyen a kézifegyvergyártás és (szerintem!) a tervezés is. Két okból:
1. ne legyünk licenchez meg egyebekhez kötve (ez a kisebb probléma)
2. úgy általában bármilyen hadiipari termék kifejlesztése-gyártása-termékkövetése szempontjából szerintem ideális belépési pont, ugyanis egy viszonylag kiforrott kategóriáról beszélünk a kézifegyverek tekintetében (olyan nagy K+F ráfordítást nem igényel), és ebből még rengeteg egyéb kompetenciát tudnánk kinöveszteni, ha összejön. Mindenki végiggondolhatja, hogy mi kell ahhoz, hogy egy effektív gyalogsági kézifegyvert saját erőből ki tudjunk fejleszteni, majd utána nagy mennyiségben, jó minőségben le tudjunk gyártani, utána a következő verziót belőle, stb.
Tervezőmérnökök, anyagmérnökök, integrációs mérnökök, projektvezetők, gyártástervezők, szakmunkások, stb stb.
Külön-külön már egész nagy számosságban rendelkezésre áll ilyen szaktudás, de így, hogy egy komplett termékéletciklust láttak volna, illetve dolgoztak volna rajta, nemigen.

Ha egy ilyen hadiipari terméket tető alá tudnánk hozni, akkor az azt jelentené, hogy felbecsülhetetlen értékű tudás birtokában lennénk és azt már nem vinné ki az országból senki. Itt a hangsúly az önerőn van.
Lásd Szerbia.


Erről nem tudok.

Tehát akkor igazából nem azzal van problémád, hogy itthon fejlesztenek fegyvereket, hanem hogy a Gestamen csinálja?

Most akkor tervezési gondok vannak a fegyverekkel vagy a minőséggel van probléma?
Tudod amikor egy US ARMY (az amerikai hadiiparral a háta mögött) is külföldi kézifegyvert vásárol, akkor az az álomvilág kategóriája, hogy mi valaha is képesek leszünk magunknak megfelelő kézifegyvert tervezni és gyártani. Persze valami szart összekókányolunk, csak azzal menj te háborúzni!!! Értem én, hogy magyar seggbe magyar lófaszt, de jó lenne, ha a magyarság segge helyett a saját seggedbe szeretnél minden áron magyar lófaszt.
 

TribunusAlex

Well-Known Member
2021. június 21.
239
957
93
De ha ennyire szar a helyzet, akkor miért kushad mindenki? A vezérkarnak nincs annyi töke, hogy megkongassák a vészharangot?
Úgy értem, ha tényleg ennyire elbénázták a tervezést meg az előszériát is, miért nincs ennek visszhangja? Ha a jövőbeli felhasználók széles körének nem felel meg, és ők emelik fel a hangjukat, csak nem fognak mindenkit leszerelni...
A vezérkarnál mindenki az íróasztalát félti remegve. Egy rossz szó, egy rossz tekintet aztán repülés van és nem a légierővel, és még örülhet az illető, ha világvégefalvára elhelyezik büntiből, vagy tábornok esetén mehet az északi sarkra attasénak. Akik ott vannak két részre oszthatók hajbókoló kulizók (alezredesek és alatta) és hajbókoló remegők (ezredesek és felette). A vezérkarnál soha senki sem tudhatja biztosan, hogy milyen háttér gazdasági/politikai lobbiba tenyerel.
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
2 043
6 352
113
Ha szeretnénk magunknak értelmezhető hadiipart, akkor annak része kell, hogy legyen a kézifegyvergyártás és (szerintem!) a tervezés is. Két okból:
1. ne legyünk licenchez meg egyebekhez kötve (ez a kisebb probléma)
2. úgy általában bármilyen hadiipari termék kifejlesztése-gyártása-termékkövetése szempontjából szerintem ideális belépési pont, ugyanis egy viszonylag kiforrott kategóriáról beszélünk a kézifegyverek tekintetében (olyan nagy K+F ráfordítást nem igényel), és ebből még rengeteg egyéb kompetenciát tudnánk kinöveszteni, ha összejön. Mindenki végiggondolhatja, hogy mi kell ahhoz, hogy egy effektív gyalogsági kézifegyvert saját erőből ki tudjunk fejleszteni, majd utána nagy mennyiségben, jó minőségben le tudjunk gyártani, utána a következő verziót belőle, stb.
Tervezőmérnökök, anyagmérnökök, integrációs mérnökök, projektvezetők, gyártástervezők, szakmunkások, stb stb.
Külön-külön már egész nagy számosságban rendelkezésre áll ilyen szaktudás, de így, hogy egy komplett termékéletciklust láttak volna, illetve dolgoztak volna rajta, nemigen.

Ha egy ilyen hadiipari terméket tető alá tudnánk hozni, akkor az azt jelentené, hogy felbecsülhetetlen értékű tudás birtokában lennénk és azt már nem vinné ki az országból senki. Itt a hangsúly az önerőn van.
Lásd Szerbia.
Igazad van. Csináljuk, piaci alapon. Szülessen meg egy olyan cég, akinek a termékei versenyképesek a civil életben. Gyártsunk forgó-tolózáras vadászpuskát, abból fejlesszünk hadi felhasználásút. Gyártsunk sport és önvédelmi célra maroklőfegyvert, olyat ami versenyképes a glock, cz, hk mellett.
Törjünk be vele az észak amerikai piacra, hozzunk létre "magyar fegyvergyár usa" leányvállalatot.
Aztán ez a nagyszerű cég kapjon mebízást a magyar államtól karabély, géppuska, golyószóró fejlesztésére, amivel aztán szintén meg tudunk jelenni a világpiacon.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 557
82 363
113
Igazad van. Csináljuk, piaci alapon. Szülessen meg egy olyan cég, akinek a termékei versenyképesek a civil életben. Gyártsunk forgó-tolózáras vadászpuskát, abból fejlesszünk hadi felhasználásút. Gyártsunk sport és önvédelmi célra maroklőfegyvert, olyat ami versenyképes a glock, cz, hk mellett.
Törjünk be vele az észak amerikai piacra, hozzunk létre "magyar fegyvergyár usa" leányvállalatot.
Aztán ez a nagyszerű cég kapjon mebízást a magyar államtól karabély, géppuska, golyószóró fejlesztésére, amivel aztán szintén meg tudunk jelenni a világpiacon.
Én ebben nagyon nagyon sok gúnyt és iróniát érzek. ÉS 100%-ban támogatom is!
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
22 053
35 902
113
Gesteman vilag megvalto uj fejleszteseket akar minden aron ki izzadni magabol es egy olyan egyszeru dolgot nem tudnak ezaltal megalkotni mint a kibaszott maroklofegyver es minden aron a szar elkepzeleseiket le akarjak nyomni valaki torkan aki majd meg is veszi khm honvedseg
ja nemtudom mi a f.sz nek akarnak mindent túlbonyolítani... basszus olyan dolgokrol beszélünk amit 100 évvel ezelött sikerült összehozni a kornak megfelelő színvonalon. (persze ma már azok a pisztolyok (frommel) stb nem lenne megfelelő de a maga korába az volt.

ugyan ez igaz a karabélyra és a golyószóróra a puskáról meg semmit sem hallani.

én egyébként a csőalatti gránátvető gyártással kezdtem volna hogy legalább egy egyszerűen gyártható késztermék legyen nekik az asztalon erre belevágtak mindenbe de semmivel sehova sem jutottak.
kíválló beugrótermék lett volna ami mind a termelést mind a gyártást mind a profitábilitást segítette volna.

tudom tudom túl egyszerű lett volna ... de ez a túl egyszerű sem lett késsz a mai napig vagy ha késsz is van nem terjed.
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
2 043
6 352
113
Tökéletesen egyetértünk a legalább 100 év időtartamú kézifegyver gyártó projekteddel kapcsolatban.
Azt el is felejtettem, hogy ez lenne, akkor megpróbálná valamelyik oligarcha lenyúlni, ha pedig az nem sikerül, akkor ellehetetlenítenék és el kellene menekülnie az országból ha túl akarná élni.
Szóval ha lenne sem lenne.