[HUN] Haderőszervezés és haderőalkalmazás elmélete

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 656
15 061
113
Nem minden beosztásnak ugyanazok az orvosi követelményei.
Szóval akkor a szemlélőnek meg a helyettesnek más? o_O

Szóval(segítek, ez a lènyege a mondandómnak)nincs olyan legénységi beosztás a Dunántúl èszaki felén(segítek Győr/Veszprém/Tata/Szèkesfehèrvár/Pápa) ahová egy rendészeti szakközépiskolát kollégiumban vègignyomó, azt elvégző fiatal srácnak a fél dioptriás szeme miatt alkalmas?

Ha nincs akkor èn kèrek elnézést, ha neagyjaisten van, akkor meg a toborzó hibázott.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 607
79 818
113
Szóval akkor a szemlélőnek meg a helyettesnek más? o_O

Szóval(segítek, ez a lènyege a mondandómnak)nincs olyan legénységi beosztás a Dunántúl èszaki felén(segítek Győr/Veszprém/Tata/Szèkesfehèrvár/Pápa) ahová egy rendészeti szakközépiskolát kollégiumban vègignyomó, azt elvégző fiatal srácnak a fél dioptriás szeme miatt alkalmas?

Ha nincs akkor èn kèrek elnézést, ha neagyjaisten van, akkor meg a toborzó hibázott.
Nem, egy közkatonának meg egy altábornagynak más.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 656
15 061
113
Ha kategorikusan elküldték akkor az szódásszifon pedig
Dehogy volt.
Ott ült mellettem 16 órát.
Az egyik volt feles neki.
Ne basszatok már föl.
Rendvèdelmi szakközèpbe járhat meg rendőr lehet szódásszifonnal?


De 20 ève mellőlem küldtek haza 10 szemüvegest tatán, mondván tatán ilyen nincs.
És vettek föl közűlünk logisztikusnak meg hiradó katonának is.

De magyarázatok meg a faszságot nyugodtan.
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 957
123 565
113
Dehogy volt.
Ott ült mellettem 16 órát.
Az egyik volt feles neki.
Ne basszatok már föl.
Rendvèdelmi szakközèpbe járhat meg rendőr lehet szódásszifonnal?


De 20 ève mellőlem küldtek haza 10 szemüvegest tatán, mondván tatán ilyen nincs.
És vettek föl közűlünk logisztikusnak meg hiradó katonának is.

De magyarázatok meg a faszságot nyugodtan.
Az elmúlt 3 évben nálam megforduló 200 körüli kiképzendőből bőven volt szemüveges és ment tatára is belőle nem kevés. Szóval nem tudom hova tenni a dolgot.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 656
15 061
113
Az elmúlt 3 évben nálam megforduló 200 körüli kiképzendőből bőven volt szemüveges és ment tatára is belőle nem kevés. Szóval nem tudom hova tenni a dolgot.
Én sem tudtam.
De okom nem nagyon volt kételkedni.
Lehet egy túlbuzgó ember azon a hadkiegen félreértett valami parancsot.
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
960
2 389
93
Teljesen ad-hoc ez a szemüveg kérdés mert nekem bal +2 es szemmel rányomta a doki az alkalmast lövész beora aztán az alakulatnál meg vakarták a fejüket hogy szemüveggel egy lövészszázadban csak támogató lehetsz azaz aknavetős/pc törős. De az alkalmasságit meg nem bírálhatták felül így én lettem az egyetlen szemüveges aki nem a támogató szakaszban volt ott. (Ki volt adva a dokinak hogy kell az ember, vagy jófej akart lenni? Nem dőltem volna a kardomba ha azt mondja lövész nem leszek csak támogatós vagy más. Vagy úgy volt hogy jobb kezesként úgyis a jó szememmel célzok...)
De amit Ocses mond hogy elküldték az ismerősét az teljesen nonszensz, agyhalál. Egyébként volt egy társam aki szintén Tatára ment volt mert tankmániás volt, Leo2-re került volna de a szemüveg miatt oda nem mehetett így lett belőle a szabályoknak megfelelően aknavetős.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 046
38 424
113
Teljesen ad-hoc ez a szemüveg kérdés mert nekem bal +2 es szemmel rányomta a doki az alkalmast lövész beora aztán az alakulatnál meg vakarták a fejüket hogy szemüveggel egy lövészszázadban csak támogató lehetsz azaz aknavetős/pc törős. De az alkalmasságit meg nem bírálhatták felül így én lettem az egyetlen szemüveges aki nem a támogató szakaszban volt ott. (Ki volt adva a dokinak hogy kell az ember, vagy jófej akart lenni? Nem dőltem volna a kardomba ha azt mondja lövész nem leszek csak támogatós vagy más. Vagy úgy volt hogy jobb kezesként úgyis a jó szememmel célzok...)
De amit Ocses mond hogy elküldték az ismerősét az teljesen nonszensz, agyhalál. Egyébként volt egy társam aki szintén Tatára ment volt mert tankmániás volt, Leo2-re került volna de a szemüveg miatt oda nem mehetett így lett belőle a szabályoknak megfelelően aknavetős.
Mondjuk pl. a töltőnek nem kell "sasszeműnek" lenni - az talán lehetett volna Leopardon.
 
K

kamm

Guest
Van. Nem is kevés. De nem harcoló.
Logisztika, Műszaki, VV stb.
Harcoló is. Ha ez igaz, ez a létező legnagyobb f@szsag, amit a MH kapcsán hallottam az elmúlt 20 évben.
Konkrétan ideát az a szabály, ha jól emlékszem, hogy addig oké, amíg a szemüveg képes helyesre korrigálni a látásodat (azaz nem hatvannyolc dioptrias, dupla astigmatism stb az alap.)
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros and Ocses

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 371
11 335
113
Ès pár dolog arra mutat hódmező kap először lynx-et.

Nem is baj szerintem. Tatára mennek a harckocsik meg a lövegek, meg a Gidránok. Egy darabig eltanulgatják azokat.
Hmezvásárhelyen meg tanulnak mást addig.

Nem hinném min 1 zászlóalj ne lenne majd tatán.
Sajnos ott eddig az emberhiány nagy úr volt.

Mindig elmondom, hogy az inaktív zászlóaljat valahova arrébb kéne vinni.
Ha itt nincs ember, akkor máshol kell keresni.

Rugjuk ki a Sándor Zsoltit is mert szemüveges. Hogyan szemlèlődik úgy?

A sok szemlélődéstől romlott meg a látása.

Nem én hülyültem meg, te példálóztál egy altábornaggyal...

Altábornagynak lehet jelentkezni?

Harcoló is. Ha ez igaz, ez a létező legnagyobb f@szsag, amit a MH kapcsán hallottam az elmúlt 20 évben.
Konkrétan ideát az a szabály, ha jól emlékszem, hogy addig oké, amíg a szemüveg képes helyesre korrigálni a látásodat (azaz nem hatvannyolc dioptrias, dupla astigmatism stb az alap.)

Talán a zsebeket nem varratják már be.
Nálunk iskolában még volt, aki be akarta varratni.