[HUN] Harci eszközök új álcázó festése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

H

Hummen23

Guest
Nekem nem fontos, de a kollektív "hülyék vagyunk mi ehhez" felesleges.


Ó dehogynem...

Összességében, szerintem túl sokat látsz bele ebbe a néhány képbe, és nem szabad ilyen pesszimistának sem lenni egy olyan alakulat esetében akik pont elég proaktívak, motiváltan végzik a dolgukat.
Nem a srácokat szólom le ezzel. Biztos vagyok benne, hogy erőn felül teljesítenek, és sajnos nagyon túl vannak terhelve.
Azért tűnhet pesszimizmusnak a felháborodásom, mert olyan dolgokat rontunk el, amit ugyanakkora erőfeszítéssel lehetne kíválóan is teljesíteni.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 384
113
Most meg fogtok kövezni ezért, de:

Ez a tessék-lássék, mindenből aggasunk rá egy kicsit alibiálcázás semmit nem ér.

Minden fotó, ami a leoinkról készül, azt bizonyítja hogy semmilyen környezetben nem rejt ez a mintázat.

Nem kell ide hightech elektrooptika, hogy meglássa az ellen. Még csak jó szemek sem. Minden környezetben, minden évszakban messziről világít.

Légyszíves ne mondjátok, hogy nem számít, sem azt, hogy majd leálcázzuk, mert álcázni sem tudunk.
Szerintem több sárga és kevesebb fekete/szürke kellene. Magyarország nagy része füves puszta és szántóföld - pláne harckocsik számára ideális terep ilyen..
Szerintem a régi sárga-zöld Mi-24 festés "jól állna" a Leoknak esetleg 10-20% barnával feldobva...
 
  • Tetszik
Reactions: Hummen23
H

Hummen23

Guest
Szerintem több sárga és kevesebb fekete/szürke kellene. Magyarország nagy része füves puszta és szántóföld - pláne harckocsik számára ideális terep ilyen..
Szerintem a régi sárga-zöld Mi-24 festés "jól állna" a Leoknak esetleg 10-20% barnával feldobva...
Egyet értek. Szerintem ezt szakmailag sem lehetne megcáfolni.
Úgy néz ki ez a hajó már elment, és nem értem a döntés miértjét.
Jó volna, ha legalább az RM skyrangeres prezikbben megjelent lynx festése lenne a végleges magyar döntés.

Google képkeresési találat
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
Szerintem pedig a festésnek egy magyar környezethez variálható álca-hálóval kombinálva kellene a jó eredményt adni.

Mondjuk a festés domináns színét módosítva az éghajlat szerinti domináns színre, csak ötletelve: +sárga/barna/zöld, plusz egy szinte csak fehér(téli), a néhol "áttűnö" eredeti mintázattal keverve (kis százalékban).

...kb. kis grafikusi előzménnyel, egy évtizeddel korábról.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
960
2 389
93
275678282_358442176192569_6891440957336185581_n.jpg

Én se bírom a Leok festését, és nem értem minek kellett ilyen sötétkékesre pingálni, mikor a Gidránhoz találtak baromi jó mintát. Nagyon remélem hogy az A7/Pzh már azzal érkezik.

Ettől függetlenül az álcázásban nagy jelentősége nincs. Dudi és Terminátor képein is látszik hogy amint kint vannak a pampán a portól alig látszik valami az eredeti színekből, és amúgy is az a lényege a foltoknak hogy megtörjék a kontúrokat. Láttam ennél kreténebb festésű tankokat, és az egyszínűnél biztos jobban rejt. Az "alibiálcázást" hevenyészett álcának hívják egyébként, arra jó hogy amíg a bozótosban-erdőszélén stb várnak, nem fogod könnyen kiszúrni őket. Nyílt terepen nyilván semmit sem ér, de ott már semmi se.
Amúgy a barracuda nevű álcahálóval lehet a legjobban kimaxolni az álcázást, az a hőképet is elrejti.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 161
113
275678282_358442176192569_6891440957336185581_n.jpg

Én se bírom a Leok festését, és nem értem minek kellett ilyen sötétkékesre pingálni, mikor a Gidránhoz találtak baromi jó mintát. Nagyon remélem hogy az A7/Pzh már azzal érkezik.

Ettől függetlenül az álcázásban nagy jelentősége nincs. Dudi és Terminátor képein is látszik hogy amint kint vannak a pampán a portól alig látszik valami az eredeti színekből, és amúgy is az a lényege a foltoknak hogy megtörjék a kontúrokat. Láttam ennél kreténebb festésű tankokat, és az egyszínűnél biztos jobban rejt. Az "alibiálcázást" hevenyészett álcának hívják egyébként, arra jó hogy amíg a bozótosban-erdőszélén stb várnak, nem fogod könnyen kiszúrni őket. Nyílt terepen nyilván semmit sem ér, de ott már semmi se.
Amúgy a barracuda nevű álcahálóval lehet a legjobban kimaxolni az álcázást, az a hőképet is elrejti.
A barracudán kivül is van hasonló álcaháló.Ami azt illeti,mikor én katona voltam,a jugó határra kitelepült lokátoroknál már ilyen hő és radar álcázási képességű álcahálókat használtunk....Azt nemtudom,hogy ki gyártotta őket,még az is lehet,hogy mi.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
275678282_358442176192569_6891440957336185581_n.jpg

Én se bírom a Leok festését, és nem értem minek kellett ilyen sötétkékesre pingálni, mikor a Gidránhoz találtak baromi jó mintát.
Pontosan, nem érted. Az a helyzet, hogy a Leopardok festése valóságosan működő álcafestés a magyar terepen, míg a Gidránoké egy mediterrán színű csőd. Az előbbit feltehetően német szakemberek alkották meg tudományos alapon, míg az utóbbi talán egy magyar főtiszt teljesen szakmaiatlan hülyesége lehet kábé olyan alapon, amilyen alapon neked is az tetszi, mégha szar is amúgy, mert csak egy dolgot nem csinál: nem álcáz Magyarországon, mert legföljebb valami mediterrán tájon bírna álcaképességgel a brutálisan élénk, Magyarországtól idegen színei miatt!

A fennti képeken is látszik, hogy a Leopardoké tökéletesen működik, míg olyan képet eddig nem láttam a Gidránról, amin ne üvöltve világító karácsonyfa lett volna a magyar környezetben!
 
  • Tetszik
  • Imádom
Reactions: dkes and Kim Philby
H

Hummen23

Guest
Pontosan, nem érted. Az a helyzet, hogy a Leopardok festése valóságosan működő álcafestés a magyar terepen, míg a Gidránoké egy mediterrán színű csőd. Az előbbit feltehetően német szakemberek alkották meg tudományos alapon, míg az utóbbi talán egy magyar főtiszt teljesen szakmaiatlan hülyesége lehet kábé olyan alapon, amilyen alapon neked is az tetszi, mégha szar is amúgy, mert csak egy dolgot nem csinál: nem álcáz Magyarországon, mert legföljebb valami mediterrán tájon bírna álcaképességgel a brutálisan élénk, Magyarországtól idegen színei miatt!

A fennti képeken is látszik, hogy a Leopardoké tökéletesen működik, míg olyan képet eddig nem láttam a Gidránról, amin ne üvöltve világító karácsonyfa lett volna a magyar környezetben!
Ahhoz, hogy tudd mi rejt és mi nem, nem kell tudományos végzettség, csak a két szeme az embernek.
Látjuk, hogy a godránoké nem jó (számomra is tetszetősebb, de ez ízlés dolga).
Na de azt is látjuk, hogy a leoé sem!
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
960
2 389
93
Pontosan, nem érted. Az a helyzet, hogy a Leopardok festése valóságosan működő álcafestés a magyar terepen, míg a Gidránoké egy mediterrán színű csőd. Az előbbit feltehetően német szakemberek alkották meg tudományos alapon, míg az utóbbi talán egy magyar főtiszt teljesen szakmaiatlan hülyesége lehet kábé olyan alapon, amilyen alapon neked is az tetszi, mégha szar is amúgy, mert csak egy dolgot nem csinál: nem álcáz Magyarországon, mert legföljebb valami mediterrán tájon bírna álcaképességgel a brutálisan élénk, Magyarországtól idegen színei miatt!

A fennti képeken is látszik, hogy a Leopardoké tökéletesen működik, míg olyan képet eddig nem láttam a Gidránról, amin ne üvöltve világító karácsonyfa lett volna a magyar környezetben!

Ja, akkor működik ha kellően fakó lett a kék szín a portól. És szerintem mindkét mintát mi választottuk.
Akkor itt egy kép ahol elég jól beleolvad a Gidrán:

615491b303f14415798365.jpg
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 947
7 715
113
Ja, akkor működik ha kellően fakó lett a kék szín a portól. És szerintem mindkét mintát mi választottuk.
Akkor itt egy kép ahol elég jól beleolvad a Gidrán:

615491b303f14415798365.jpg
wow , amíg nem olvastam hogy a képen van Gidrán is addig észre se vettem , igaz a robbanás elégé elviszi az ember tekintetét
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 399
8 657
113
Szabad szemmel egyáltalán nem olyan az a kék. Együtt lehetett látni a nyáron Kecskeméten a bemutatón, egyáltalán nem rossz az a színkombináció. A képek mindig átesnek minden féle szűrésen mire elénk kerülnek. Nekem sem jött be amig nem láttam saját szememmel, de revidiálnom kellet ezt a nézetem.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 626
5 374
113
Egy környezetet mondj, ahol a magyar festés megfelelő.
Nyílván nem lehet mindenhol jó. Ezért szokás az adott országban leginkább jellemző vegetációhoz igazítani.
Magyarországon ez a sárgás füvet jelenti.
Láthattuk már a leopárdokat télen, nyáron, erdőben, és mezőn. Eddig sehol sem rejtett a festése.
Általában ezeken a képeken közelről látod a harckocsikat. Nyilt terepen, pár száz méterről egy harkocsit valószínűleg észre fogsz venni, bármilyen a festése.

A kérdés szerintem az, hogy egy-két kilométerről mennyire látszanak, amikor fák és bokrok között állnak. Erre viszont pont jó ez a festés.
 

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
901
3 245
93
Nézegettem most egy csomó ,,álcás" harckocsit. Nekem úgy tűnt mintha a Pixeles festés egy kicsit jobban megzavarná a szemet. Mintha jobban működne. Vagy nem?